StoryEditor
Ciało
03.07.2023 00:00

Testowane przez WK. Coloris Velvetic Plastry do depilacji z formułą Strong i mentolem

Wysokiej jakości plastry do depilacji woskiem wyróżniają się doskonałym wykonaniem i są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Istotne jest wykorzystanie wysokogatunkowych materiałów, które zapewniają skuteczną i bezpieczną depilację. Takie właśnie materiały i składniki wykorzystano przy produkcji nowego produktu marki Velvetic — plastrów do depilacji z mentolem i formułą Strong.

Dobre plastry do depilacji woskiem charakteryzują się wysoką dbałością wykonania i są wyprodukowane z materiałów o doskonałej jakości. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów jest kluczowe, aby zapewnić skuteczną i bezpieczną depilację.

Przede wszystkim, dobre plastry są wykonane z wytrzymałego materiału, który nie pęka ani rozrywa się podczas użytkowania. To oznacza, że można je aplikować na skórę i mocno docisnąć, aby zapewnić maksymalną przyczepność do włosków. Wytrzymałe plastry są także bardziej odporne na rozerwanie podczas usuwania, co minimalizuje ryzyko pozostawienia resztek wosku na skórze.

Kolejną istotną cechą jest elastyczność materiału. Dobre plastry są wykonane z miękkiego i elastycznego materiału, który doskonale dopasowuje się do konturów ciała. To umożliwia precyzyjne nakładanie plastra na wybrane miejsce, niezależnie od kształtu czy zakrzywienia skóry. Elastyczność materiału pozwala również na komfortowe i bezbolesne zdjęcie plastra, minimalizując ryzyko podrażnień.
 

Velvetic plastry do depilacji z formułą Strong

Dodatkowo, dobre plastry do depilacji woskiem są zaprojektowane tak, aby nie powodować podrażnień skóry. Wykorzystuje się hipoalergiczne materiały, które są delikatne nawet dla wrażliwej skóry. Unika się używania substancji drażniących, takich jak parabeny czy sztuczne barwniki, które mogą wywoływać reakcje alergiczne lub podrażnienia. Dzięki temu plastry są bezpieczne w użyciu i mogą być stosowane przez osoby o różnym typie skóry.

Ważne jest również, aby dobre plastry do depilacji woskiem były łatwe w użyciu. Miękki i elastyczny materiał ułatwia precyzyjne rozłożenie plastra na skórze, zapewniając dobrą przyczepność do włosków. Ponadto prosty system aplikacji i usuwania sprawia, że proces depilacji jest szybki i wygodny. Dobre plastry nie pozostawiają resztek wosku na skórze i można je łatwo usunąć bezboleśnie.

Podsumowując, dobre plastry do depilacji woskiem są wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego i elastycznego materiału, który nie powoduje podrażnień skóry. Zapewniają łatwe i precyzyjne aplikowanie oraz usuwanie, minimalizując ryzyko podrażnień. Dzięki nim depilacja staje się bardziej skuteczna i komfortowa.

Plastry do depilacji Velvetic spełniają wszystkie te warunki. Są oparte na formule Strong, która gwarantuje niezwykle skuteczną, precyzyjną i długotrwałą depilację. Zostały one specjalnie stworzone z myślą o osobach o wrażliwej skórze, dlatego nie zawierają barwników ani kompozycji zapachowych, które mogą powodować podrażnienia. Regularne korzystanie z tych plastrów pozwoli zauważyć, że odstępy między depilacjami mogą się wydłużyć nawet do 6 tygodni, a odrastające włoski będą słabsze. Ponadto, produkt został wzbogacony chłodzącą formułą z mentolem, która zapewni uczucie komfortu i ukojenia nawet dla najbardziej delikatnej skóry.

Mentol i efekt chłodzenia

Dlaczego właśnie mentol znalazł zastosowanie w plastrach Velvetic? Mentol jest organicznym związkiem chemicznym, który często używany jest w produktach kosmetycznych, farmaceutycznych i spożywczych ze względu na swoje właściwości chłodzące. Wpływ mentolu na skórę jest efektem interakcji między tym związkiem a receptorami zimna na naszych komórkach nerwowych.

Głównym mechanizmem, dzięki któremu mentol powoduje uczucie chłodzenia na skórze, jest jego wpływ na receptory TRPM8 (transient receptor potential melastatin 8). Receptory te są kanałami jonowymi obecnymi na komórkach nerwowych odpowiedzialnych za odczuwanie temperatury. Receptory TRPM8 są szczególnie wrażliwe na niskie temperatury, a także na obecność mentolu.
 

Menthol Crystals

Kryształy mentolu: Miansari66, Public domain, via Wikimedia Commons

Kiedy mentol aplikowany jest na skórę, przenika przez warstwę naskórka i dociera do receptorów TRPM8. Mentol oddziałuje bezpośrednio na te receptory, powodując ich aktywację. W wyniku tego procesu, kanały TRPM8 otwierają się, co umożliwia napływ jonów wapnia do wnętrza komórki nerwowej.

Ten napływ jonów wapnia prowadzi do zmiany potencjału błonowego komórki nerwowej i inicjacji sygnału elektrycznego, który jest przekazywany do mózgu. Odczucie chłodzenia jest wynikiem interpretacji tego sygnału przez mózg jako reakcji na obniżenie temperatury.

Warto również wspomnieć, że mentol ma również działanie drażniące na receptory zimna, które nie są związane bezpośrednio z receptorami TRPM8. Oznacza to, że mentol może wpływać na inne ścieżki nerwowe związane z odczuwaniem chłodzenia.

W rezultacie aktywacji receptorów TRPM8 i innych receptorów zimna, odczuwamy uczucie chłodzenia na skórze po zastosowaniu produktów zawierających mentol. Ponadto, mentol ma również właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, dlatego często stosowany jest w produktach łagodzących podrażnienia skóry i mięśni.

Dodatkowo, mentol ma także właściwość działania wazodylatacyjnego, co oznacza, że powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. To zwiększa przepływ krwi w obszarze, na którym został zastosowany mentol, co dodatkowo wzmacnia odczucie chłodzenia.

Efekt chłodzący mentolu jest subiektywnym odczuciem, które może różnić się w zależności od indywidualnej wrażliwości osoby. Odczucie chłodzenia jest tym intensywniejsze, im większe jest stężenie mentolu oraz im dłużej pozostaje na skórze. Dlatego produkty zawierające mentol, takie jak żele chłodzące czy gumy do żucia, są często stosowane w celu odświeżenia i złagodzenia uczucia dyskomfortu.

Dlaczego warto wybrać plastry do depilacji?

Depilacja włoskiem jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania niechcianych włosków na ciele. Jest to proces, który polega na wyrwaniu włosa z korzeniem za pomocą specjalnego wosku, który przykleja się do włosa i następnie zostaje gwałtownie odciągnięty. Choć depilacja woskiem jest zazwyczaj bolesna i czasochłonna, ma wiele zalet, w tym zdolność do zmniejszenia ilości odrastających włosków.

Proces depilacji włoskiem przyczynia się do osłabienia i zaniku mieszków włosowych. Kiedy wosk jest aplikowany i ściągany, usuwa on zarówno widoczny część włosa, jak i korzeń. Powtarzanie tego procesu regularnie może wpływać na osłabienie mieszka włosowego. W miarę osłabiania mieszka, włos staje się cieńszy i słabszy, co sprawia, że jest bardziej podatny na uszkodzenia i wypadanie. Odrastające włoski po depilacji zwykle pojawiają się po pewnym czasie, gdy mieszki włosowe zaczynają odbudowywać włosy. Jednak niektórzy ludzie zgłaszają, że po wielokrotnym stosowaniu depilacji włoskiem ich włoski stają się słabsze i rzadsze.

Depilacja włoskiem może również zmniejszać ilość odrastających włosków poprzez usunięcie ich razem z korzeniem. Gdy włos zostaje wyrwany w całości, nowy włos musi odrastać od podstawy, a nie od przyciętego końca. Ten proces odrastania zajmuje więcej czasu i może powodować, że nowe włosy stają się cieńsze i bardziej delikatne.

Kolejnym sposobem, w jaki depilacja włoskiem może zmniejszać ilość odrastających włosków, jest redukcja aktywności mieszka włosowego. Podczas depilacji włoskiem dochodzi do uszkodzenia naskórka i otaczających struktur, takich jak naczynia krwionośne. To może prowadzić do zmniejszenia aktywności mieszka włosowego i spowolnienia wzrostu włosa. Naturalny cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz: anagenu (faza aktywnego wzrostu), katagenu (faza przejściowa) i telogenu (faza spoczynku). W zależności od fazy wzrostu, w jakiej znajduje się włos, może być bardziej lub mniej widoczny na skórze. Depilacja włoskiem może wpływać na synchronizację faz wzrostu włosów, co może powodować pozorne zmniejszenie ilości odrastających włosków.

Ważne jest jednak zauważyć, że depilacja włoskiem nie jest permanentnym rozwiązaniem i nie eliminuje włosków na zawsze. Mieszki włosowe mają zdolność do regeneracji i odrastania nowych włosów. Dlatego konieczne jest regularne powtarzanie depilacji w celu utrzymania gładkiej skóry.

Kombinacja chłodzącego efektu mentolu, doskonałej jakości włókniny, na której nałożony został wosk, właściwości przyczepne samego wosku i hipoalergiczny charakter całości powoduje, że warto przyjrzeć się plastrom Velvetic bliżej. Są nie tylko stosunkowo unikatowe w swojej kategorii, ale także bardzo efektywne. Jak bardzo? Zobaczcie na filmiku!

Promocja
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
21.03.2024 12:25
Rośnie popyt na antyperspiranty i dezodoranty z naturalnymi składnikami
W Europie rośnie popyt na antyperspiranty i dezodoranty oparte na naturalnych składnikach – twierdzi firma analityczna GlobalData. Konsumenci chętnie widzą w składzie produktów probiotyki.

77 proc. europejskich respondentów stwierdziło, że naturalne składniki w antyperspirantach i dezodorantach są dla nich niezbędne lub przyjemne. Wielu konsumentów poszukuje antyperspirantów z probiotykami, które wspierają utrzymanie zdrowego mikrobiomu skóry – podaje firma analityczna Global Data.  

Według analityków na wzrost zainteresowania dezodorantami i antyperspirantami opartymi na naturalnych składnikach ma wpływ negatywne postrzeganie chemikaliów, zwłaszcza związków glinu i cyrkonu w antyperspirantach.

Naveed Khan, analityk konsumencki w GlobalData, komentuje: – Aspekt dobrego samopoczucia odgrywa znaczącą rolę we wpływaniu na decyzje zakupowe konsumentów. Konsumenci poszukują dezodorantów antyperspiracyjnych wyprodukowanych przy użyciu składników pochodzenia naturalnego, ponieważ uważają, że mają one niewielkie lub żadne skutki uboczne na organizm. Olejki eteryczne, aloes i inne składniki pochodzenia naturalnego cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród świadomych konsumentów.

Czytaj także: Czy używanie antyperspirantów jest bezpieczne? Dermatolog rozwiewa mity o tych kosmetykach

Khan dodaje: – Biorąc pod uwagę obecny scenariusz, marki chcą wprowadzić na rynek antyperspiranty i dezodoranty opracowane na bazie składników pochodzenia naturalnego. Na przykład we Francji firma Unilever wprowadziła na rynek antyperspirant w sprayu marki Dove Bio, składający się z ekologicznego sprayu zawierającego gaz pędny pochodzenia naturalnego i w 99 proc. składników pochodzenia naturalnego.

Według eksperta z Global Data, producenci mają okazję wykorzystać tę zmianę konsumentów w kierunku naturalnych składników, opracowując innowacyjne produkty i zastępując związki chemiczne naturalnymi składnikami.

– Jednakże wysokie koszty związane z naturalnymi składnikami i ograniczenia dotyczące kompatybilności będą stanowić wyzwanie dla producentów w zakresie formułowania skutecznego produktu przy jednoczesnym utrzymaniu konkurencyjnych cen – stwierdza.

Badanie, z którego pochodzą dane zostało przeprowadzone przez GlobalData w grudniu 2023 r. wśród 9068 respondentów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Ciało
29.02.2024 12:40
Perfecta konsekwentnie poszerza serię Bubble Tea
Marka Perfecta zainspirowała się tym efektownym napojem i stworzyła kosmetyczną linię Bubble Tea.Dax Cosmetics
Seria Perfecta Bubble Tea jest coraz bardziej rozbudowana. Ostatnio dołączyły do niej żele i balsamy w mini pojemnościach, idealne na tygodniowy wyjazd, a także stanowiące dozwolony rozmiar do podręcznego bagażu w samolocie. To jednak oferta limitowana dostępna jedynie w Hebe. Jednak asortyment kosmetyków zainspirowanych efektownym napojem, w którym rozsmakował się cały świat, a wywodzącym się z tajwańskich herbaciarni, jest i tak pełna inspirujących produktów. Wśród nich, oprócz żeli pod prysznic, od których wszystko się zaczęło, znaleźć można balsam, masła i peelingi do ciała. Wszystkie w formułach, które tak przypadły konsumentom do gustu – zawierających hydrożelowe kulki i relaksujące bąbelki.

Bubble Tea wspaniale orzeźwia i wprowadza w dobry nastrój. Parzona w tradycyjny sposób jest nie tylko smaczna, ale przynosi też liczne korzyści dla zdrowia i urody. Pierwszy raz taki napój zaserwowano w jednej z tajwańskich herbaciarni. Dziś herbatę z ekstraktami herbacianymi i owocowymi w postaci kuleczek zna cały świat. Marka Perfecta zainspirowała się tym efektownym napojem i stworzyła kosmetyczną linię Bubble Tea.

image
Dax Cosmetics

Zaczęło się od skoncentrowanych żeli pod prysznic. Słodkie nawilżenie zapewnia żel Passionfruit + Zielona Herbata, owocowa energia płynie z Exotic Fruits + Czarna Herbata, a przyjemne, kokosowe orzeźwienie daje Coconut + Zielona Herbata. Kosmetyki podczas kąpieli otulają delikatnie aksamitną pianą, a bąbelki relaksują. Dodatkowy efekt nawilżenia zapewniają hydrożelowe kulki, które można poczuć, rozcierając żel na skórze podczas mycia. Kosmetyki są wegańskie, a specjalna, skoncentrowana formuła Less Water sprawia, że można użyć mniej żelu, aby uzyskać ten sam efekt.

image
Dax Cosmetics

Owocowe fuzje żeli na tyle zachwyciły konsumentów intensywnymi, egzotycznymi zapachami, że producent, firma Dax Cosmetics zdecydowała się na rozbudowę linii o kolejne kosmetyczne serie. Tak więc do popularnej linii żeli pod prysznic Perfecta Bubble Tea dołączyły trzy balsamy do ciała, również inspirowane słynnym owocowo-herbacianym napojem. Balsamy wspaniale pachną i mają w sobie witaminowe kuleczki, które zapewniają skórze specjalną dawkę odżywienia. Kosmetyki kryją ekstrakty z zielonej herbaty lub kombuchy, poza tym w składzie każdego z nich jest regenerujący olej – jojoba, arganowy lub macadamia.

Intensywną regenerację zapewnia balsam Pomarańcza, Oriental Wood + Zielona Herbata, silne odżywienie daje Szafran, Rozmaryn + Zielona Herbata, a silne nawilżenie – Imbir, Kora Cynamonu + Herbata Kombucha. 97 proc. składników balsamów jest pochodzenia naturalnego, a pozostałe 3 proc. zapewnia przyjemność, trwałość i najwyższą jakość produktu.

image
Dax Cosmetics

Następnie przyszedł czas na nową wersję zapachową żelu i balsamu. Tym razem Perfecta zaproponowała fanom serii Babble Tea duet, na który składa się żel pod prysznic Bubble Tea Wild Cherry + Zielona Herbata i balsam do ciała Wild Cherry + Matcha. W skoncentrowanym żelu pod prysznic znalazły się kulki hydrożelowe, a w balsamie do ciała, witaminowe – i choć wyglądają intrygująco, ich głównym zadaniem jest zapewnić dodatkowe nawilżenie i odżywienie. Właściwości pielęgnujących nowym produktom dodają też: regenerujący ekstrakt z owoców wiśni, antyoksydacyjny ekstrakt z herbaty matcha oraz kojący ekstrakt z zielonej herbaty.  

image
Dax Cosmetics

W końcu kultowa linia kosmetyków została rozszerzona o nowe produkty: wygładzające cukrowe peelingi oraz silnie regenerujące masła do ciała, które urozmaicają codzienną pielęgnację. Peelingi ekspresowo wygładzają, za sprawą złuszczających kryształków cukru. Wild Cherry + Zielona Herbata został wzbogacony o ekstrakt z zielonej herbaty oraz ekstrakt z owoców dzikiej wiśni, dzięki czemu nie tylko wygładza skórę, ale doskonale ją nawilża i regeneruje. Z kolei peeling Exotic Fruits + Herbata Kombucha zawiera ekstrakt z herbaty kombuchy, który działa przeciwstarzeniowo i dodaje skórze blasku.

image
Dax Cosmetics

Natomiast słodko pachnące masła do ciała z serii Bubble Tea, oprócz witaminowych kuleczek, zawierają drogocenne składniki aktywne. Exotic Fruits + Herbata Kombucha intensywnie nawilża skórę, a dzięki ekstraktowi z jagód goji działa rewitalizująco. Masło do ciała Passion Fruit + Zielona Herbata to z kolei doskonałe rozwiązanie, jeśli skóra potrzebuje natychmiastowego „zastrzyku” energii – zawarty w nim ekstrakt z cytrusów działa orzeźwiająco i odświeżająco.

image
Dax Cosmetics

Ostatnio seria Bubble Tea marki Perfecta został uzupełniona o mini produkty. Żele pod prysznic są wegańskie, a mini balsam zawiera aż 97 proc. składników pochodzenia naturalnego. Specjalna formuła less water sprawia, że używając mniejszej ilości produktu, uzyskuje się taki sam efekt jak przy standardowej ilości. Dzięki drogocennym ekstraktom i olejom doskonale wygładzają i odżywiają skórę, a także otulają ją aromatycznym, owocowym zapachem. Innowacyjne formuły zawierają hydrożelowe kuleczki, które rozpuszczają się na skórze, zapewniając jej dodatkowe nawilżenie. Witaminowe kuleczki sprawiają, że po aplikacji skóra jest nie tylko silnie nawilżona, ale także odżywiona. Konsument może wybrać ulubioną wersję zapachową: wiśniową, kokosową, egzotyczną lub marakuja.

Produkty stanowią limitowana kolekcję dostępną na wyłaczność w sieci Hebe.   

image
Dax Cosmetics

 

Na temat serii Perfecta Bubble Tea rozmawiamy z Anną Rasińską, PR & digital managerem Dax Cosmetics

Czemu decydujecie się na rozbudowę tej linii? Kto jest głównym odbiorcą tych kosmetyków?

Zdecydowaliśmy się na rozbudowę linii Bubble Tea ze względu na jej dużą popularność, zwłaszcza wśród młodszej grupy odbiorców. Produkty idealnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji, wyróżniając się aromatycznymi owocowymi zapachami oraz witaminowymi kuleczkami. Po bardzo dobrym odbiorze naszych żeli pod prysznic i balsamów, postanowiliśmy wprowadzić masła do ciała oraz mini wersje żeli i balsamów do ciała. W planach mamy kolejne produkty z serii Bubbe Tea.

Jakie znaczenie ma kategoria miniproduktów? Na jakie okazje kupowane są odpowiedniki kosmetyków w pomniejszonych pojemnościach i dlaczego sieci drogeryjne powinny włączyć je do swojej oferty?    

Sezon ferii zimowych to czas wyjazdów, na które chcemy zabrać ulubione kosmetyki. Właśnie wtedy postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, przygotowując wersję mini żeli pod prysznic i balsamów do ciała z serii Bubble Tea. 100 ml to idealna ilość kosmetyku na tygodniowy wyjazd, a także dozwolony rozmiar do podręcznego bagażu w samolocie. Coraz bliżej także do okresu wakacyjnego, wypadów weekendowych – wierzymy, że konsumenci rozkochają się w naszych uroczych mini produktach.

 

Więcej informacji o serii Perfecta Bubble Tea znaleźć można na stronie marki Perfecta i w e-sklepie edax.pl

Promocja
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
19. kwiecień 2024 16:30