StoryEditor
Włosy
08.01.2024 13:35

Jak utrzymać piękne i zdrowe włosy? Przewodnik po suplementach dla kobiet

Piękne i mocne włosy to nie tylko atrybut urody. Mogą być także odzwierciedleniem dobrej kondycji organizmu. Czynniki, takie jak zanieczyszczenia powietrza, stres czy uboga dieta sprawiają, że utrzymanie zdrowych włosów jest nierzadko wyzwaniem. Jednak odpowiedni wybór suplementów i zbilansowane posiłki wspomagają ich pielęgnację, dostarczając istotnych składników odżywczych. Dla wielu przyjmowanie takich preparatów stanowi ważny element w ich rutynie związanej z dbaniem o włosy.

Jak odpowiednio dobrać suplementy na włosy?

Dobierając suplementy na włosy, pierwszym krokiem jest zrozumienie problemu, z jakim się borykasz. W przypadku wypadania włosów często zalecane są produkty zawierające biotynę, cynk, żelazo i witaminy z grupy B, w tym witaminę D. Jeśli zmagasz się z osłabionymi, łamliwymi włosami, warto zwrócić uwagę na preparaty zawierające keratynę, kolagen, witaminę E i kwasy tłuszczowe omega-3. Pamiętaj jednak, by przed rozpoczęciem stosowania suplementów na włosy, umówić się na konsultację z lekarzem i wykonać potrzebne badania – pokażą one, jakich składników brakuje w Twoim organizmie.

Suplementacja powinna być uzupełnieniem zróżnicowanej diety bogatej w witaminy i minerały, a nie jej zastępcą. W przypadku poważniejszych problemów z włosami takich jak znaczne wypadanie czy łysienie, zalecana jest konsultacja z trychologiem lub dermatologiem. Dietetyk także niekiedy może pomóc zidentyfikować braki w diecie i doradzić, jakie suplementy będą najkorzystniejsze dla poprawy kondycji włosów.

Omega-3 i inne kwasy tłuszczowe dla lśniących włosów

Kwasy tłuszczowe Omega-3 są istotnym składnikiem odżywczym, który wspiera zdrowie włosów. Znajdują się one w rybach, takich jak łosoś, makrela czy sardynki, a także w oleju lnianym i orzechach. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym omega-3 pomagają w walce z problemami skóry głowy.

Suplementy na włosy – biotyna

Biotyna to witamina B7. Jest także powszechnie znana jako witamina H. Często uznaje się ją za kluczowy składnik w pielęgnacji włosów. Jest bowiem ważna do zachowania ich odpowiedniego wzrostu oraz regeneracji. Brak odpowiedniej ilości biotyny w organizmie może prowadzić do osłabienia włosów oraz zwiększać ryzyko ich wypadania.

Dodatkowo biotyna odgrywa ważną rolę w budowie keratyny – jest podstawowego budulca włosów, paznokci i skóry. To sprawia, że stają się mocniejsze i bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Regularne przyjmowanie biotyny może także znacząco poprawić ogólną kondycję i wygląd włosów, przyczyniając się do zwiększenia ich blasku i gęstości. Dlatego biotyna jest często rekomendowana jako ważny element suplementacji w dążeniu do posiadania zdrowych, mocnych i lśniących włosów. Musi być jednak zlecona przez specjalistę.

Zioła i ekstrakty roślinne korzystne dla kondycji włosów

Natura jest niezwykle bogata w składniki, mogące znacząco wpłynąć na poprawę stanu naszych włosów. Działanie ziół i ekstraktów roślinnych w pielęgnacji włosów jest znana od wieków, a ich regularne stosowanie niekiedy przynosi zadowalające efekty. Warto na przykład wiedzieć, że pokrzywa jest bogata w witaminy i minerały, które mogą wzmacniać cebulki i przeciwdziałać ich wypadaniu.

Suplementy na włosy z siemieniem lnianym

Suplementy na włosy z tym składnikiem stają się coraz bardziej popularne. Siemię lniane jest bogatym źródłem wielu mikro i makroelementów, które mogą korzystnie wpływać na zdrowie włosów.

Regularne stosowanie suplementów zawierających siemię lniane pomaga na wzrost i wzmocnienie włosów. Dzięki temu włosy niekiedy stają się mocniejsze, lepiej nawilżone. Zmiana ta może być widoczna tylko wtedy, gdy stosuje się je bardzo regularnie i zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Co więcej, korzystny wpływ siemienia lnianego nie ogranicza się wyłącznie do włosów. Jako składnik wspierający ogólny stan zdrowia, może przyczynić się do poprawy ogólnego samopoczucia i lepszej pracy jelit lub innych procesów trawiennych.

Skrzyp polny i łopian a piękne włosy

Skrzyp polny spotyka się na łąkach, polach czy w lasach. Znany jest ze swojej wysokiej zawartości krzemu i odgrywa istotną rolę w utrzymaniu mocnych i zdrowych włosów.

Krzem przyczynia się do hamowania zbyt dużego wypadania włosów, ponieważ nierzadko wzmacnia ich cebulki. Ponadto, dzięki obecności minerałów i witamin, skrzyp może poprawić wygląd włosów, nadając im zdrowy blask. Stają się one także niekiedy bardziej odporne na łamanie. 

Z kolei łopian ceniony jest za swoje właściwości stymulujące wzrost włosów. Jego ekstrakty zawierają składniki odżywcze, które mogą aktywować cebulki włosowe, sprzyjając szybszemu wzrostowi. Regularne używanie preparatów z łopianu niekiedy również przyczynia się do redukcji wypadania włosów.

Mimo że zioła i ekstrakty roślinne są naturalnymi produktami, ważne jest, aby stosować je z rozwagą. Naturalne nie zawsze oznacza bezpieczne dla każdego, a niektóre zioła mogą wchodzić w interakcje z lekami, wpływać na stan zdrowia lub wywołać niepożądane reakcje. Dlatego zaleca się konsultację z lekarzem lub specjalistą przed włączeniem ich do swojej rutyny zdrowotnej czy pielęgnacyjnej.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Włosy
24.04.2024 16:31
Czy skóra głowy podlega procesowi starzenia tak jak inne części ciała?
Starzenie się skóry głowy to rzadko dyskutowany, ale nie nieistotny problem.Anwen
Skóra głowy, podobnie jak cała skóra na naszym ciele, ulega procesom starzenia, chociaż nie jest to tak widoczne jak na przykład na twarzy. Aby zachować zdrowie włosów, które są wytwarzane przez mieszki włosowe znajdujące się w skórze głowy, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja tego obszaru. Ignorowanie potrzeb skóry głowy i skupienie się tylko na włosach może przekreślić szanse na osiągnięcie pożądanych efektów, takich jak grube i gęste włosy, ponieważ ich jakość jest ustalana już w fazie wzrostu.

Starzenie jest nieuniknionym procesem biologicznym, który wpływa na wszystkie tkanki ciała, w tym skórę, kości, szkliwo zębów oraz stawy. Każdy z tych elementów wymaga odpowiedniej troski i prewencji w miarę starzenia się, aby zachować ich funkcjonalność jak najdłużej. Niestety, proces starzenia się skóry głowy często jest ignorowany, co jest wynikiem braku specjalistycznych produktów na rynku oraz niewystarczającej edukacji konsumenckiej. Dostępne środki do pielęgnacji skóry zazwyczaj koncentrują się na skórze twarzy, pozostawiając skalp bez odpowiedniej opieki.

Jakie kroki należy podjąć, aby prawidłowo dbać o skalp?

Kluczowe jest stosowanie odpowiednio dobranego szamponu, który odpowiada potrzebom skóry głowy. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak ważny jest ten wybór. Kolejnym ważnym elementem są regularne peelingi, które pomagają usunąć martwy naskórek, nadmiar sebum oraz resztki kosmetyków, które mogą zatykać mieszki włosowe.

Peelingi te nie tylko oczyszczają i odświeżają skórę, ale również zwiększają jej dotlenienie i umożliwiają lepsze przyswajanie odżywczych składników dostarczanych np. przez wcierki czy specjalistyczne sera. To właśnie serum stanowi trzeci, kluczowy element w pielęgnacji skalpu. Zawiera składniki, które mogą działać nawilżająco, stymulować wzrost włosów, łagodzić podrażnienia, wspierać mikrobiom skóry, a nawet przeciwdziałać procesom starzenia.

Czy serum przeciwstarzeniowe do skóry głowy jest rzeczywiście konieczne?

Proces starzenia się skóry to złożony zjawisko obejmujące zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Starzenie wewnętrzne jest naturalnym efektem upływu czasu i ma podłoże genetyczne. Charakteryzuje się zmniejszaniem się liczby i funkcjonalności komórek skóry, co prowadzi do utraty kolagenu, elastyny oraz substancji międzykomórkowych, takich jak kwas hialuronowy. To z kolei powoduje zmniejszenie elastyczności i jędrności skóry, pojawienie się zmarszczek oraz ogólne wiotczenie skóry.

Starzenie zewnętrzne jest wynikiem ekspozycji na czynniki środowiskowe, takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia, palenie papierosów oraz dieta. Te czynniki mogą przyspieszać procesy starzenia poprzez generowanie wolnych rodników, które uszkadzają DNA komórek skóry, białka strukturalne oraz lipidowe bariery skóry. Skutkiem tego są pogłębienie zmarszczek, przebarwienia oraz zwiększona suchość skóry. Skóra głowy starzeje się mniej zauważalnie niż skóra twarzy, ale nieuchronnie przechodzi przez procesy starzenia, które negatywnie wpływają na mieszki włosowe. Może to prowadzić do siwienia, przerzedzenia włosów, a także do ich wolniejszego wzrostu i zmniejszenia ich grubości. W odpowiedzi na te problemy marka Anwen stworzyła serum Aware Scalp Care z peptydem miedziowym, które ma na celu spowolnienie procesu starzenia i zapobieganie przedwczesnym zmianom w skórze głowy.

Dlaczego wybrano peptyd miedziowy do tego serum?

Tripeptyd miedzi to małocząsteczkowy związek, składający się z trzech aminokwasów połączonych z jonami miedzi. Jego właściwości przeciwstarzeniowe i stymulujące regenerację skóry czynią go popularnym składnikiem w kosmetykach do pielęgnacji skóry. Tripeptyd miedzi wspomaga syntezę kolagenu i elastyny, co przekłada się na poprawę jędrności i elastyczności skóry, a także przyspiesza gojenie się ran. Ponadto, stosowany jest w produktach mających na celu stymulację wzrostu włosów, gdyż potrafi wzmacniać mieszki włosowe, co przyczynia się do gęstszych i zdrowszych włosów. Jego wszechstronne działanie sprawia, że jest ceniony w dermatologii oraz kosmetologii. Jest to substancja, która już sprawdziła się w produktach do pielęgnacji twarzy, jednak jej zastosowanie w pielęgnacji skóry głowy jest pionierskim podejściem w Europie. Mimo wysokiej ceny, wartość tego składnika potwierdzają liczne badania, potwierdzające jego efektywność.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Włosy
22.03.2024 13:53
Długo wyczekiwane premiery 2023/24 od Veoli Botanica. Innowacje w trychologii i szerokie spectrum fotoprotekcji.
Długo wyczekiwane premiery 2023/24 od Veoli Botanica. Innowacje w trychologii i szerokie spectrum fotoprotekcji.
Długo wyczekiwane premiery 2023/24 od Veoli Botanica. Innowacje w trychologii i szerokie spectrum fotoprotekcji. / Materiał Partnera
Długo wyczekiwane premiery 2023/24 od Veoli Botanica. Innowacje w trychologii i szerokie spectrum fotoprotekcji.
Długo wyczekiwane premiery 2023/24 od Veoli Botanica. Innowacje w trychologii i szerokie spectrum fotoprotekcji. / Materiał Partnera
Długo wyczekiwane premiery 2023/24 od Veoli Botanica. Innowacje w trychologii i szerokie spectrum fotoprotekcji.
Długo wyczekiwane premiery 2023/24 od Veoli Botanica. Innowacje w trychologii i szerokie spectrum fotoprotekcji. / Materiał Partnera
Długo wyczekiwane premiery 2023/24 od Veoli Botanica. Innowacje w trychologii i szerokie spectrum fotoprotekcji.
Długo wyczekiwane premiery 2023/24 od Veoli Botanica. Innowacje w trychologii i szerokie spectrum fotoprotekcji. / Materiał Partnera
Długo wyczekiwane premiery 2023/24 od Veoli Botanica. Innowacje w trychologii i szerokie spectrum fotoprotekcji.
Długo wyczekiwane premiery 2023/24 od Veoli Botanica. Innowacje w trychologii i szerokie spectrum fotoprotekcji.
Długo wyczekiwane premiery 2023/24 od Veoli Botanica. Innowacje w trychologii i szerokie spectrum fotoprotekcji.
Długo wyczekiwane premiery 2023/24 od Veoli Botanica. Innowacje w trychologii i szerokie spectrum fotoprotekcji.
Gallery
W 2023/2024 marka Veoli Botanica, której produkty znane są z efektywności działania i wysokiej jakości składników naturalnego pochodzenia — nie tylko podąża za trendami, ale wręcz staje na ich czele, wprowadzając innowacje w dziedzinie trychologii i ochrony przeciwsłonecznej.

Premierowa linia trychologiczna, oparta na najnowszych osiągnięciach naukowych i bogatej wiedzy eksperckiej, nie tylko rewitalizuje włosy, ale również dba skutecznie o skórę głowy. Specjalne formuły produktów to prawdziwe bogactwo składników aktywnych. Znajdują się w nich kompleksy naturalnych ekstraktów roślinnych, które redukują utratę włosów, stymulują ich wzrost i zwiększają gęstość. Zawierają m.in. łagodząca inulinę, pobudzającą kofeinę, cynk PCA o właściwościach regenerujących oraz kompleks kwasów AHA — przywracający równowagę i regulujący procesy odnowy.

 

W skład nowej linii trychologicznej wchodzą:

 

  • nabłyszczająca maska laminująca do włosów z 3% VegeKer – Plus i 2% oleju z nasion piany łąkowej MAKE ME SHINE
  • złuszczająco – nawilżający peeling do skalpu z 3,2% kompleksem kwasów AHA/BHA i 1% sokiem z aloesu FEEL THE PEEL
  • normalizująco – łagodząca wciarka wodna z 3% Polyplant Hair i 3% ProRenew Complex CLR TM HAIR THE BALANCE
  • stymulująco – wzmacniająca wcierka wodna do skalpu z 3% Baicapil TM i 2% Sangmodanem GROW ME FASTER
  • stymulująco – wzmacniająco – regenerująca wcierka olejowa z 3% Natura-Tec Searenew TM i 3% Apiscalp ™ HAIRLY EVER AFTER

 

Produkty są sprawdzonym rozwiązaniem na aktualne problemy trychologiczne, a ich wysoką skuteczność potwierdzają niezależne laboratoria.

 

Drugą, długo wyczekiwaną premierą marki jest produkt z filtrem, który spełnia wszechstronne oczekiwania. To szerokopasmowy, lekki krem ochronny przeciw fotostarzeniu BUT FIRST, SUNSCREEN o działaniu nawilżająco-łagodzącym. Posiada bardzo wysokie filtry (SPF 50+ i PPD 28.9) i zapewnia szerokie spektrum ochrony zarówno przed UVA i UVB, jak i przed promieniowaniem podczerwonym (IR) oraz niebieskim (HEV) emitowanym przez słońce i monitory. Zawarte w nim trehaloza i witamina E znakomicie przeciwdziałają fotostarzeniu, odpowiedzialnemu nawet w 80% za procesy starzenia skóry.

Dzięki kompleksowi z bazylii azjatyckiej (tulsi), ostropestu plamistego i zielonej algi krem doskonale nawilża i koi skórę, także wrażliwą. Świetnie sprawdza się również pod makijaż, nie pozostawiając efektu bielenia i wyświecania. To bardzo wysoki standard w dziedzinie ochrony przeciwsłonecznej, zadowalający potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Zachęcamy do eksploracji możliwości, jakie oferuje marka Veoli Botanica w dziedzinie fotoprotekcji oraz pielęgnacji włosów i skóry głowy. Nowe produkty to absolutne hity w branży kosmetycznej, które z dnia na dzień cieszą się coraz większym powodzeniem wśród użytkowników. Oferując kosmetyki Veoli Botanica — oparte na najnowszych badaniach i jakościowych składnikach pochodzenia naturalnego — zbudujesz lojalność klientów i wzmocnisz swoją pozycję na rynku kosmetycznym.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. maj 2024 22:20