StoryEditor
Włosy
31.05.2023 00:00

Najmodniejsze cięcia, kolory i stylizacje włosów na lato 2023

French balayage pearls to technika koloryzacji łącząca delikatne i stopniowe rozjaśnianie z neutralizacją tonów, oferująca w efekcie wielowymiarową, świetlistą oraz perłową koloryzacjęfot. materiały prasowe
Strzyżenie, koloryzację i stylizację łączy w tym sezonie jedno hasło – naturalność. L’Oréal Professionnel Paris podpowiada, jak wykorzystać ten trend i podkreślić naturalne piękno włosów, by uzyskać najbardziej efektowny rezultat.

Wyczekane wyjazdy, muzyczne festiwale i wieczorne wyjścia – te wszystkie letnie atrakcje to dla wielu osób okazje, podczas których pragną wyglądać spektakularnie, w zgodzie z aktualnymi trendami. L’Oréal Professionnel Paris podpowiada, jak kształtują się te dotyczące włosów.

Perłowa koloryzacja

Wyrafinowany, ale jednocześnie naturalny i dopasowany do indywidualnych cech look? To najbardziej oczekiwany w kwestii koloru włosów rezultat, którego osiągnięcie umożliwia hit tegorocznego lata – French Balayage Pearls. To technika koloryzacji łącząca delikatne i stopniowe rozjaśnianie z neutralizacją tonów, oferująca w efekcie wielowymiarową, świetlistą oraz perłową koloryzację.

Maksymalne wygładzenie lub surferskie fale

Wet hair to dobrze znany już efekt, który od kilku sezonów można obserwować na Instagramie wśród najbardziej popularnych it-girls. Latem 2023 będzie można go zobaczyć w kilku odsłonach – na rozpuszczonych, zaczesanych do tyłu włosach, a także w mocno ściśniętym koczku. Uzyskanie takiego rezultatu w każdym przypadku warto zacząć od wyciągnięcia włosów urządzeniem do stylizacji. Następnym krokiem jest aplikacja wygładzającego kosmetyku. Żel-krem lub olejek podkreślą wygładzenie oraz pozwolą skontrolować gładkość włosów. 

Zupełnie odwrotny, ale równie popularny, typowo wakacyjny sposób stylizacji włosów, który zatriumfuje również w 2023 roku to surferskie fale. To uwielbiana od kilku sezonów fryzura, dodająca uroku oraz umożliwiająca podkreślenie naturalnej urody. Do jej stworzenia używa się specjalnego sprayu z solą morską, która pozwala na osiągniecie tego konkretnego rodzaju zmierzwionych fal i delikatnie matowego wykończenia włosów – niczym te potraktowane przez słoną wodę i wiatr.

Bob, cieniowanie i grzywka curtain-bangs

Formą, która regularnie wraca na szczyt listy trendów, jest tzw. bob. Latem 2023 najmodniejszy będzie box bob, czyli bardzo klasyczna fryzura, bez większego cieniowania, której charakterystyczną cechą jest mocna, ciężka linia. Alternatywą dla tej fryzury, którą również będzie można zobaczyć na ulicach latem 2023, będzie delikatne cieniowanie. Od tego znanego sprzed lat, odróżni je maksymalna naturalność. Z mody nie wychodzą też grzywki, szczególnie te w wersji ‘curtain-bangs’, czyli dłuższe, rozchodzące się na boki i delikatnie wpadające w oczy. Niezmiennie są one uwielbiana za efekt wyszczuplenia oraz wydłużenia twarzy.

Podstawa fantastycznych fryzur - pielęgnacja

Lato 2023 to konkretne rodzaje cięć, koloryzacji oraz stylizacji – wszystkie w duchu trendu na naturalność oraz dające możliwość modyfikacji i dostosowywania do indywidualnych cech. Typ karnacji, kształt twarzy, wysokość czoła czy typ skrętu włosa – te wszystkie elementy mają duże znaczenie przy jakimkolwiek wyborze związanym z włosami, również tym dotyczącym pielęgnacji. Tylko ta dobrze dobrana, uwzględniająca potrzeby włosów oraz dostosowana do pory roku, pozwoli utrzymać pożądany efekt przez długi czas.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Włosy
08.09.2023 09:20

Dlaczego henna nie łapie, nie trzyma się, albo wychodzi zielona?

Osiągnięcie wymarzonego, rudego koloru za pomocą henny może być trudne, o ile nie znamy zasad hennowania.Tengyart via Unsplash
Farbowanie włosów henną to fascynująca przygoda pełna naturalnych barw i alternatywa dla chemicznych farb dostępnych w drogeriach. Henna pozwala na uzyskanie pięknych odcieni, jednocześnie pielęgnując włosy. To ekologiczne rozwiązanie, wolne od szkodliwych substancji. Jednak, dla wielu może być także źródłem pytań i stresu. Trzeba dobrze poznać technikę, odpowiednio dobrać odcień, a także zdawać sobie sprawę, że efekty mogą być trwałe i trudne do zmiany.

Farbowanie włosów henną może spowodować, że zetkniemy się z jednym z trzech głównych problemów. Po pierwsze, henna może nie złapać na włosach, szczególnie jeśli są one pokryte innymi substancjami, takimi jak silikony. Po drugie, efekt może być krótkotrwały, co sprawia, że kolor z henny szybko zmywa się. Trzecim problemem jest ryzyko uzyskania niepożądanego zielonkawego odcienia, co często zdarza się przy mieszaniu henny z innymi substancjami. Rozwiązaniem jest dokładne przygotowanie włosów przed zabiegiem, regularne odświeżanie koloru i unikanie mieszania henny z innymi produktami.

Czytaj także: Henna czy farba – co wybrać? To zależy, jaki efekt chcesz osiągnąć.

 

Dlaczego henna nie farbuje?

Możliwości jest kilka, i na wszystkie jest względnie proste rozwiązanie:

 

Niewłaściwie zmineralizowana woda

Do rozrabiania henny należy używać niezbyt twardej wody — jeśli nie mamy dostępu do wody miękkiej, to należy zaopatrzyć się w wodę zdemineralizowaną (destylowaną), np. na stacji benzynowej.

 

Włosy nie zostały właściwie oczyszczone

Nie każdy może nakładać hennę na przetłuszczone włosy i cieszyć się potem pięknym kolorem. Niektóre włosy wymagają dokładnego umycia i nakładania henny na nadal wilgotne włosy, a czasami wymagane jest wręcz chelatowanie, czyli oczyszczanie pasm z nadbudowanych minerałów z wody wodociągowej. Można to zrobić np. płucząc włosy wodą z dodatkiem octu jabłkowego czy kwasku cytrynowego. Podobnie silikony z produktów do stylizacji czy pielęgnacji mogą nie dopuścić barwnika do włosa.

 

Henna była nieświeża

W naprawdę starej hennie barwnik (lawson) zwyczajnie traci moc. Następnym razem kup hennę od innego producenta.

 

Czytaj także: Dermatolodzy ostrzegają przez PPD ukrywającym się jako „czarna henna" do tatuaży

 

Henna została zalana zbyt gorącą wodą

Woda w temperaturze powyżej 50 stopni to już definitywnie za dużo dla henny; większość proszków wystarczy temperatura w okolicach 35 stopni, żeby puścić barwnik.

 

Henna nie została odstawiona na dostatecznie długo/nie była trzymana dostatecznie długo na głowie

Henna hennie nierówna — w zależności od regionu, z którego pochodzi, może potrzebować różnego czasu odstania, zanim zacznie farbować. Większość henn jednak potrzebuje minimum kilku godzin odczekania, aż puści barwnik, niektóre aż do 12 h. W to może wliczać się czas przetrzymania henny na włosach, ale wtedy należy brać pod uwagę odliczanie czasu farbowania od momentu puszczenia barwnika, a nie nałożenia na głowę.

Hennę można trzymać na włosach bardzo długo, nawet całą noc, jednak im dłużej się ją trzyma, tym zazwyczaj mocniejszy efekt. Minimum to ok 3h, po których efekt będzie delikatny, ale widoczny.

 

Włosy zostały umyte za szybko po hennowaniu

Świeżo hennowane włosy należy zostawić w spokoju minimum 48 h po spłukaniu henny. Po tym czasie można dopiero je myć czymkolwiek więcej niż wodą, aby nie przerwać zbyt wcześnie procesu oksydacji i nie utrudnić sobie osiągnięcia wymarzonego koloru.

 

Henna została zakwaszona nieprawidłowo

Specjalistki zajmujące się hennowaniem włosów podają następujące zależności między wagą ziół a kwaśnego dodatku:

Amla: 25 gramów na 100 gramów ziół

Kwasek cytrynowy: 6 gramów kwasku na 100 gramów ziół

Napary z owoców suszonych: 4-6 łyżek stołowych na 50 gramów ziół

Ocet jabłkowy: 4-6 łyżek stołowych na 50 gramów ziół

Soki z owoców: 4-6 łyżek stołowych na 50 gramów ziół

Dodanie więcej środków zakwaszających może spowodować zabicie barwnika, a co za tym idzie brzydki, nietrwały efekt kolorystyczny, lub jego całkowity brak.

 

Dlaczego henna dała zielony kolor na włosach?

Jeśli po hennowaniu włosy mają zielony odcień, to w mieszance znajdowało się poza henną indygo lub katam. Henna sama z siebie nie daje koloru zielonego, to jest efekt interakcji chemicznej barwnika indygo lub katamu z minerałami z twardej wody.

image

Ta mieszanka zawiera między innymi hennę (mehendi) oraz amlę — zakwaszający dodatek.

FOTO: Kritzolina, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

 

Dlaczego henna się nie trzyma?

Ten problem zazwyczaj występuje, kiedy za szybko umyjemy włosy produktem z detergentem po hennowaniu. “Nie trzymanie się” henny może być także de facto objawem ciemnienia koloru — marchewkowy rudy może zmienić się w brąz, jeśli został użyty konkretny składnik zakwaszający, np. sok jabłkowy.

Henna to metoda farbowania nadbudowywanego — potrzeba ok. 5 sesji hennowania, aby kolor stał się tak trwały, jak permanentna farba do włosów. Po osiągnięciu wybranego odcienia na długości włosów należy farbować już tylko odrosty.

 

Czytaj także: Cassia, henna i indygo - ziołowe barwniki do włosów na dobre wróciły do łask

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Włosy
18.07.2023 17:17

Sposób na zatrzymanie wypadania włosów z Nacomi Next Level

<p>Linia Nacomi Next Level DERMO składająca się z trzech produktów do pielęgnacji włosów oraz innowacyjnego aplikatora</p>

Linia Nacomi Next Level DERMO składająca się z trzech produktów do pielęgnacji włosów oraz innowacyjnego aplikatora

/ materiały prasowe
<p>Linia Nacomi Next Level DERMO składająca się z trzech produktów do pielęgnacji włosów oraz innowacyjnego aplikatora</p>

Innowcyjne aplikatory z linii Nacomi Next Level DERMO

/ materiały prasowe
<p>Linia Nacomi Next Level DERMO składająca się z trzech produktów do pielęgnacji włosów oraz innowacyjnego aplikatora</p>

Epigenetyczne serum do skóry głowy, zapobiegające wypadaniu włosów i zagęszczające

/ materiały prasowe
<p>Linia Nacomi Next Level DERMO składająca się z trzech produktów do pielęgnacji włosów oraz innowacyjnego aplikatora</p>

Rozmarynowe serum w mgiełce, zapobiegające wypadaniu włosów i zagęszczające

/ materiały prasowe
<p>Linia Nacomi Next Level DERMO składająca się z trzech produktów do pielęgnacji włosów oraz innowacyjnego aplikatora</p>
<p>Linia Nacomi Next Level DERMO składająca się z trzech produktów do pielęgnacji włosów oraz innowacyjnego aplikatora</p>
<p>Linia Nacomi Next Level DERMO składająca się z trzech produktów do pielęgnacji włosów oraz innowacyjnego aplikatora</p>
<p>Linia Nacomi Next Level DERMO składająca się z trzech produktów do pielęgnacji włosów oraz innowacyjnego aplikatora</p>
Gallery
Włosy są ważnym elementem naszego wyglądu, a ich utrata może mieć znaczący wpływ na nasze samopoczucie i pewność siebie. Tymczasem wypadanie włosów to problem, z którym wielu ludzi zmaga się na całym świecie. Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów na zapobieganie temu zjawisku i stymulowanie wzrostu włosów. W tym artykule przyjrzymy się głównym przyczynom wypadania włosów i przedstawimy kilka skutecznych metod, które można zastosować w walce z tym problemem.

Odpowiednia pielęgnacja jest ważna w zapobieganiu wypadaniu włosów. Delikatne mycie włosów odpowiednim szamponem i odżywianie ich nawilżającymi serum oraz odżywkami pomaga utrzymać ich zdrowy wygląd i wzrost. Unikaj nadmiernej stylizacji włosów na gorąco, ponieważ wysoka temperatura może osłabić je i przyczyniać się do ich wypadania. Ogranicz także stosowanie ostrej chemii, takiej jak agresywne farbowanie lub trwała ondulacja.

Regularny masaż skóry głowy pobudza krążenie krwi i dostarcza składniki odżywcze do mieszków włosowych. Dodatkowo pomaga zmniejszyć stres i napięcie. W połączeniu z naturalnymi olejami i ekstraktami z ziół pomaga wzmocnić cebulki włosowe i pobudzić wzrost włosów. Pokrzywa, skrzyp, czy rozmaryn to tylko kilka z ziół, które wpływają na kondycję skóry głowy i kosmyków.

 

Linia DERMO do włosów od Nacomi Next Level

Seria składająca się z trzech produktów do pielęgnacji włosów oraz innowacyjnego aplikatora została stworzona, aby pomóc Ci w utrzymaniu pięknych i zdrowych włosów. Serum w mgiełce z rozmarynem, kojąca maska oraz rewolucyjne serum zagęszczające włosy są doskonałym uzupełnieniem Twojej obecnej rutyny pielęgnacyjnej. Ich unikalne formuły, oparte na naturalnych składnikach, takich jak rozmaryn i pokrzywa, chronią włosy, wzmacniają je i dodają im objętości. Co więcej, skutecznie zapobiegają łupieżowi i redukują podrażnienia skóry głowy, zapewniając kompleksową pielęgnację włosów.

 

image

Innowcyjne aplikatory z linii Nacomi Next Level DERMO

FOTO: materiały prasowe

Scalp serum applicator + massager

Ten wyjątkowy masażer pozwala na zwiększenie efektów pielęgnacji włosów. Jego gładkie końcówki, przesuwając się po skórze, dozują serum, jednocześnie ją masując i pobudzając mikrokrążenie. Unikalna konstrukcja pozwala na równomierne rozprowadzanie produktu bezpośrednio u nasady włosów, zapewniając jego skuteczne wniknięcie w skórę. To nie tylko doskonały sposób na wzmocnienie i ochronę włosów, ale również na regenerację i rewitalizację skóry głowy. Dzięki niemu aplikacja serum staje się prosta i skuteczna.

Ergonomiczny kształt aplikatora pozwala na wygodne i precyzyjne aplikowanie produktu. Ponadto, aplikator pasuje do wszystkich rodzajów i struktur włosów, co oznacza, że każdy może cieszyć się jego korzyściami.

Pojemny zbiornik mieszczący do 30 ml sprawia, że można z łatwością stosować go w codziennej pielęgnacji, bez potrzeby ciągłego dolewania serum. W ten sposób możesz mieć pewność, że zadbasz o kosmyki, bez nadmiernej utraty czasu.

 

image

Epigenetyczne serum do skóry głowy, zapobiegające wypadaniu włosów i zagęszczające

FOTO: materiały prasowe

Epigenetyczne serum do skóry głowy, zapobiegające wypadaniu włosów i zagęszczające

Skoncentrowana dawka składników aktywnych, nie tylko przywraca równowagę skórze głowy, ale również zapobiega wypadaniu włosów i poprawia ich gęstość. KERASCALP™ stymuluje skórę głowy oraz wpływa na wzrost włosów, zwiększając ich ilość nawet o 49 proc. w 150 dni. Dodatkowo wzmacnia je, pogrubia, dodaje im blasku oraz przeciwdziała pierwszym oznakom siwienia. Skład wzbogacony o CAPILIA LONGA™ wspomaga epigenetyczne pobudzenie naturalnych procesów zachodzących w cebulkach, ograniczając wypadanie włosów. Dzięki połączeniu siedmiu ekstraktów roślinnych serum ponadto odżywia i rewitalizuje cebulki włosowe.

 

image

Rozmarynowe serum w mgiełce, zapobiegające wypadaniu włosów i zagęszczające

FOTO: materiały prasowe

Rozmarynowe serum w mgiełce, zapobiegające wypadaniu włosów i zagęszczające

W widoczny sposób poprawia kondycje osłabionych włosów, wzmacnia je, a także dodaje im naturalnej objętości i blasku. Połączenie wyjątkowych roślinnych wyciągów z m.in. arniki, jałowca, pokrzywy, rozmarynu i szałwii odżywia oraz rewitalizuje cebulki włosowe, dzięki czemu zapobiega wypadaniu włosów oraz pobudza ich wzrost. Serum sprawia, że włosy stają się wyraźnie gęstsze, grubsze i mocniejsze.

 

image

Kojąca maska do skóry głowy i włosów, zapobiegająca wypadaniu

FOTO: materiały prasowe

Kojąca maska do skóry głowy i włosów, zapobiegająca wypadaniu

Zawiera cenne substancje, które wpływają na kondycję włosów i skóry głowy. Maska działa na kilku poziomach - nawilża i odżywia skórę głowy, regeneruje i wzmacnia cebulki włosowe oraz przyspiesza wzrost nowych włosów, zapobiegając ich wypadaniu. Skład wzbogacony o RESTART PRO naprawia uszkodzenia włosa oraz chroni go przed czynnikami zewnętrznymi. Maska dodatkowo działa przeciwłupieżowo i wspomaga regeneracje skóry głowy, a także pogrubia włosy oraz dodaje im objętości.

 

Dbając o swoje włosy od wewnątrz i stosując odpowiednie metody pielęgnacyjne, można cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami przez długi czas. Każdy organizm jest inny, dlatego ważne jest znalezienie indywidualnego podejścia i konsultacja z profesjonalistą w przypadku zaawansowanego wypadania włosów.

Artykuł sponsorowany
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. wrzesień 2023 22:13