StoryEditor
Producenci
13.03.2023 00:00

Amway zaprezentował nowe produkty dla millenialsów i Gen Z w linii Artistry Studio

Amway, znana firma działająca w modelu MLM (multilevel marketing), podczas śniadania prasowego w warszawskiej restauracji Roxx zaprezentowała nową odsłonę swojej linii kosmetycznej Artistry Studio. Są to produkty przeznaczone, jak mówi marka, dla młodszego pokolenia.

Podczas spotkania dla prasy, które odbyło się w piątek 10 marca 2023 r., przedstawicielki należącej do Amway marki Artistry Studio przedstawiły nowe produkty w linii przeznaczonej dla zabieganych, młodszych klientów MLMu, którzy i które potrzebują minimalnych, prostych produktów, o maksymalnym założonym działaniu. W kolekcji znajduje się 8 produktów: tonik odświeżający z działaniem przeciw niedoskonałościom, mgiełka do twarzy odświeżająco-ochronna, chusteczki do demakijażu i oczyszczania skóry, preparat oczyszczająco-złuszczający, oczyszczający żel przeciw niedoskonałościom, serum rozjaśniająco-nawilżające, rozświetlająco-chłodzące serum pod oczy, krem intensywnie nawilżający o działaniu antyoksydacyjnym, oraz płatki pod oczy zmniejszające opuchliznę i rozjaśniające cienie.

Szczególną uwagę zwracają opakowania — minimalistyczne, ale kolorowe, z elementami w neonowych odcieniach nawiązujących do trendu dopamine dressing. Produkty są z założenia wegańskie i żaden z nich nie był testowany na zwierzętach.
 


Podczas spotkania Agata Farfan-Trojanowska - kosmetolożka, stylistka, kolorystka, wykładowczyni estetyki na Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie — opowiedziała gościom i gościniom, jak stosować nowe produkty z serii Artistry Studio, jak je ze sobą łączyć i w jakiej kolejności je nakładać. Dowiedzieć się można było również nieco na temat składników kosmetyków, i jakie mają one właściwości; były to między innymi rokitnik, lilia gwiaździsta, aloe vera, sok z granatu czy awokado.
 Amway (skrót od „American Way”) to amerykańska firma marketingu wielopoziomowego (MLM), która sprzedaje produkty zdrowotne, kosmetyczne i domowe. Firma została założona w 1959 roku przez Jaya Van Andela i Richarda DeVosa i ma siedzibę w Ada w stanie Michigan. Jest największą na świecie korporacją zajmującą się marketingiem wielopoziomowym pod względem przychodów. Prowadzi działalność poprzez szereg spółek stowarzyszonych w ponad stu krajach i terytoriach. Marki kosmetyczne i pielęgnacyjne, które obecnie znajdują się w portfolio Amwaya, to między innymi Artistry Signature Select i Artistry, Dermasonic, Satinique, Atmosphere Sky, Nutrilite/Nutriway, Bodykey by Nutrilite i Glister.

Czytaj także: Amway wyprowadził się z Warszawy

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.05.2024 18:31
Avène: zdrowa skóra buduje pewność siebie
Drota Gardias; prof. dermatologii Aleksandra Lesiak; kosmetolog Alexa Antczak; Katarzyna Stachurska, product manager Avènefot. Avene
Stan skóry wpływa na naszą samoocenę, a ta przekłada się na ogólne samopoczucie i samoocenę. O tym, że musimy wyzwolić się spod presji oczekiwań co do idealnego wyglądu a zarazem o indywidualnym podejściu do pielęgnacji mówi coraz więcej marek kosmetycznych. Marka Eau Thermale Avène zaprosiła do dyskusji na ten temat ekspertów – dermatologów i kosmetologów oraz liderki opinii.

Kobiety źle oceniają swój wygląd – niska samoocena jest w piątce najważniejszych problemów, z którymi się zmagają – podaje marka Avène: mimo iż o zdrowiu skóry i jej problemach wiemy coraz więcej, to wciąż żyjemy w świecie pełnym presji i oczekiwań co do idealnego wyglądu.

Tymczasem nie ma idealnego wzorca urody, tak samo jak nie ma idealnej skóry – każdy z nas ma jakieś problemy. Najczęściej są to przebarwienia, zmarszczki, trądzik. Polki mają delikatną skórę, często wrażliwą, naczynkową. Stan skóry zmienia się pod wpływem rozmaitych czynników zewnętrznych, pod wpływem stresu, problemów ze zdrowiem, w wyniku złej diety i po prostu z wiekiem. Jednak uwzględniając te czynniki należy dobrać odpowiednią pielęgnację, bo dzięki temu – mając w składzie produktów odpowiednie składniki – łatwiej można zapanować nad jej stanem.

– Skóra stanowi nasz największy organ, a codzienne wyzwania, którym musi stawić czoła, mogą mieć znaczący wpływ na jej zdrowie i wygląd. Kilka kluczowych problemów, z którymi skóra boryka się w codziennym świecie to zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia dieta, stres, nadmierne korzystanie z technologii, a przede wszystkim promieniowanie UV i ekspozycja na nie – mówi prof. dermatologii Aleksandra Lesiak

– Każdy z nas chce jak najlepiej wyglądać i czuć się we własnym ciele. Zmiany skórne bardzo często odbierają nam pewność siebie, prowadzą do kompleksów. Zwłaszcza, że każda skóra jest inna, a jej potrzeby są różne i indywidualne. Warto pamiętać o holistycznym podejściu – o tym, aby nie panikować, gdy pojawia się jakiś problem tylko wdrożyć odpowiednio dobraną, spójną pielęgnację – dodaje kosmetolog Alexa Antczak.

Obie ekspertki zabrały głos w panelu dyskusyjnym, który marka Avène zorganizowała prezentując swoje spojrzenie na pielęgnację skóry oraz nowości. Głos zabrały także Katarzyna Stachurska, product manager Avène oraz Dorota Gardias, która także poprowadziła całe wydarzenie.

image
Konsultacje i prezentacja gam dermokosmetycznych
fot. Avene
image
Testowanie dermokosmetyków ochronnych z fitrami UV
fot. Avene

Uczestnicy spotkania, które odbyło się w warszawskim wysokościowcu Skyliner, mogli wykonać test skóry, aby na jego podstawie dobrać odpowiednią, spersonalizowaną pielęgnację, a poszczególne dermokosmetyki Avène zostały wyeksponowane w przeznaczonych dla nich strefach. Wśród nowości marka zaprezentowała Cicalfate+ multiochronny krem regenerujący SPF50+ przeznaczony również do skory po zabiegach dermatologicznych i po wykonaniu tatuażu; Antirougeurs Rosamed koncentrat na utrwalone zaczerwienienia dla cery naczynkowej oraz stosowany m.in. w przebiegu trądziku różowatego; dwa nowe fluidy w gamie Sun Care z SPF 50+ chroniące przed promieniowaniem UVB, UVA i światłem niebieskim (HEV) oraz krem intensywnie rozświetlający i serum korygująco-rozjaśniające w gamie Avène Vitamin Activ Cg.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.05.2024 09:50
Dr. Miele Cosmed Group S.A notuje rekordową dywidendę
Global Cosmed ma w portfolio między innymi marki Bobini, Sofin i Apart.rosahale.pl
Spółka przeznaczyła ponad 7,8 milionów zł na dywidendę dla akcjonariuszy. Jest to najwyższa w historii kwota wypłat, wynikająca z rekordowych wyników finansowych Grupy Kapitałowej Dr. Miele Cosmed Group za 2023 rok, z zyskiem netto wynoszącym 22,2 milionów zł.

Zgodnie z wnioskiem Zarządu Dr. Miele Cosmed Group S.A, zatwierdzonym 15 maja 2024 roku, spółka przeznaczy na dywidendę dla akcjonariuszy 35,3 proc. skonsolidowanego zysku netto Grupy Kapitałowej za 2023 rok, co stanowi ponad 7,8 milionów zł (0,09 zł na akcję). Decyzja ta wynika z Polityki dywidendowej na lata 2024-2026 oraz planów inwestycyjnych określonych w Strategii Grupy Kapitałowej Dr. Miele Cosmed Group.

Jak skomentowała Magdalena Miele, prezeska zarządu Dr. Miele Cosmed Group S.A., Grupa Kapitałowa Dr. Miele Cosmed Group osiągnęła dynamiczny wzrost wyników finansowych, część zysku przeznaczając na dywidendę, realizując tym samym zapowiedzi Zarządu sprzed kilkunastu miesięcy. Jasna strategia biznesowa i silny zespół gwarantują dalszy wzrost wartości firmy i korzyści dla akcjonariuszy.

Przypomnijmy, że według raportu finansowego opublikowanego pod koniec kwietnia, Grupa Kapitałowa Dr. Miele Cosmed Group zanotowała w 2023 roku przychód w wysokości 444 milionów zł (wzrost o 12 proc. w skali roku) oraz EBITDA na poziomie 45 milionów zł (wzrost o 32,2 milionów zł, czyli 255 proc. w porównaniu z 2022 rokiem).

Działalność spółki koncentruje się na produkcji i sprzedaży kosmetyków oraz chemii gospodarczej własnych marek oraz marek produkowanych na zlecenie sieci handlowych (private label). Strategia biznesowa, opublikowana 29 kwietnia, zakłada rozwój marek Grupy Kapitałowej: Kret, Bobini, Sofin i Apart, zarówno w Polsce, Niemczech, jak i na rynkach eksportowych, zgodnie z globalnymi celami oraz praktykami środowiskowymi i społecznymi oraz ładu korporacyjnego.

Czytaj także: Dr. Miele Cosmed Group chwali się rekordowymi wynikami

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. maj 2024 10:02