StoryEditor
Producenci
27.11.2023 15:54

Avon otworzył świąteczne pop-up story i rekrutuje klientów do Klubu Avon

Pop-up store‘y Avon to sposób na bezpośrednie dotarcie do klientów w gorącym świątecznym okresie / fot. Avon
Avon otworzył świąteczne pop-up store’y w popularnych centrach handlowych w Warszawie. Do końca grudnia konsultanci w tych przestrzeniach doradzają klientom, jakie kosmetyki skompletować na mikołajki i pod choinkę, a także rekrutują nowych klientów do Klubu Avon. Niedawno marka ogłosiła, że będzie otwierać liczne stacjonarne sklepy. Czy także w Polsce?

Avon przed świętami wychodzi do klientów, by lepiej pokazać swoją ofertę poza zwyczajowymi katalogami. Marka, która skupia się na sprzedaży bezpośredniej i nie ma obecnie w Polsce swojego sklepu stacjonarnego, postanowiła wyjść do klientów z sezonowymi pop-up store’ami.

Specjalne stoiska powstały w popularnych warszawskich centrach handlowych – Złote Tarasy  w samym centrum przy Dworcu Centralnym oraz w CH Janki na obrzeżach Warszawy.

W pop-up store’ach prezentowanajest przekrojowa oferta Avon – kosmetyki pielęgnacyjne, do makijażu, zapachy i akcesoria. Doradcy pomagają skompletować upominek oraz pakują całość w ozdobny papier – prezent jest od razu gotowy do wręczenia. Akcja trwa do końca grudnia.

image

Pop-up store Avon w Złotych Tarasach w Warszawie

fot. Avon

Jednocześnie Avon wykorzystuje tę akcję do zdobycia nowych klientów. Marka prezentuje nowości, a osoby zainteresowane mogą dołączyć do Klubu Avon. Nowo przyjęci członkowie otrzymują 15 proc. zniżki na całe zakupy. Rabat obowiązuje na każde kolejne zamówienie w Avon i wraz z liczbą i wartością zakupów może wzrosnąć nawet do 40 proc. Członkowie Kubu Avon otrzymują również prezenty, bonusy, wcześniejszy dostęp do nowości i możliwość testowania kosmetyków.

Przypomnijmy, że Avon ogłosił niedawno, że otworzy otworzy szereg sklepów stacjonarnych w Wielkiej Brytanii, Brazylii i Republice Południowej Afryki. To nowy rozdział w historii firmy, która dotąd działała w modelu MLM. 

Czytaj więcej: Avon wychodzi z modelu MLM? Nowa faza rozwoju marki kieruje ją do lokalizacji stajonarnych

W Polsce Avon prowadzil modelowy sklep w CH Złote Tarasy, gdzie dziś uruchomił pop-up store. W 2019 r. firma zrezygnowała jednak ze stacjonarnego punktu Avon Studio, tłumacząc, że był to jedynie pilotażowy projekt. 

Czytaj więcej: Avon zrezygnował ze stacjonarnego sklepu

Nic nie wiadomo na razie o planach otwierania stacjonarnych sklepów Avon w Polsce. Jednak konsultantki Avonu współpracują już z drogeriami i przez nie sprzedają kosmetyki.

Czytaj więcej: Kosmetyki Avon coraz częściej w drogeriach

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.07.2024 09:36
Hugo Boss obniża prognozy sprzedaży na 2024 rok
Hugo Boss ma w portfolio produktowym m.in. zapachy.Hugo Boss
Znana niemiecka marka modowa Hugo Boss, w obliczu niższego popytu na rynkach takich jak Chiny i Wielka Brytania, zmniejszyła swoje prognozy tegorocznej sprzedaży. Nowe szacunki mówią o przychodach w wysokości 4,2 – 4,35 miliarda euro, co jest niższym wynikiem w porównaniu do wcześniejszych prognoz sięgających 4,45 miliarda euro.

Firma Hugo Boss poinformowała również o przewidywanym zysku operacyjnym (EBIT) na poziomie od 350 do 430 milionów euro, w porównaniu do wcześniejszych oczekiwań wynoszących 430 do 475 milionów euro. Jest to już drugi raz w tym roku, kiedy marka obniżyła swoje prognozy sprzedażowe. Przedstawiciele firmy podkreślają, że spadek popytu i niepewna sytuacja ekonomiczna mają znaczący wpływ na osiągane wyniki finansowe.

Wyniki za pierwszy kwartał już wcześniej wskazywały na słabszy popyt w Chinach oraz obawy konsumentów w USA związane z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Wstępne dane za drugi kwartał wykazują spadek sprzedaży o 1 proc. do 1,02 mld euro, a zysk operacyjny (EBIT) wyniósł około 70 milionów euro. Daniel Grieder, dyrektor generalny Hugo Boss, zauważył, że globalna niepewność makroekonomiczna miała wpływ na wyniki drugiego kwartału, ale firma nadal wierzy w swoją strategię:

Nie wiemy, kiedy na rynku nastąpi ożywienie, ale dzięki naszej strategii i konsekwentnym inwestycjom w nasze marki mamy przekonanie, że jesteśmy w stanie przezwyciężyć te niekorzystne trendy i zdobyć kolejne udziały w rynku. Musimy jeszcze bardziej skoncentrować się na efektywności operacyjnej, dzięki czemu mamy możliwość powrotu do rentownego wzrostu w drugiej połowie roku.

Obecnie Hugo Boss sprzedaje swoje produkty w 128 krajach poprzez sieć 451 sklepów stacjonarnych oraz w punktach sprzedaży typu shop-in-shop i outletach. Sprzedaż hurtowa obejmuje około 5600 punktów sprzedaży, a na stronach internetowych boss.com i hugo.com klienci mogą dokonywać zakupów w 59 krajach. Pomimo wyzwań, firma pozostaje skoncentrowana na efektywności operacyjnej i zdobywaniu nowych udziałów rynkowych.

Czytaj także: Hugo Boss i Coty odnawiają umowę licencyjną

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. lipiec 2024 19:11