StoryEditor
Producenci
29.09.2023 14:11

Bandi i Organique kolejny rok wspierają akcję profilaktyczno-edukacyjną Dotykam Wygrywam

Bandi i Organique wspierają akcję Dotykam-Wygrywam, promując zdrowie kobiet i edukację na temat samobadania piersi. Ich kosmetyczne-cegiełki, takie jak BIUSTOmydło i BIUSTOkrem, nie tylko pielęgnują skórę, ale także przypominają o regularnym badaniu piersi. Marka Nature Essence dołącza do inicjatywy oferując suplement diety Collagen For Your Beauty. To wspólna inicjatywa, która angażuje kobiety w opiekę nad swoim zdrowiem.

Bandi i Organique kontynuują swoje wsparcie dla akcji Dotykam-Wygrywam, która koncentruje się na edukacji kobiet na temat zdrowia piersi. Akcja jest realizowana we współpracy z profesjonalnymi sklepami brafittingowymi. W trakcie Miesiąca Różowej Wstążki te sklepy organizują różne wydarzenia, zarówno stacjonarne, jak i online, mające na celu promowanie dbałości o zdrowie piersi u kobiet. Kampania skupia się także na propagowaniu pozytywnego podejścia do biustu i prowadzeniu edukacji biustopozytywnej wśród młodzieży szkolnej na terenie całej Polski, przy wsparciu brafitterek-wolontariuszek fundacji Wsparcie na Starcie.

Bandi i Organique wprowadziły na rynek kosmetyczne cegiełki jako wsparcie dla akcji Dotykam-Wygrywam. BIUSTOmydło, stworzone przez Organique, ma unikalną cechę — samo się wymydla po ok. 30 dniach użytkowania, przypominając kobietom o regularnym wykonywaniu samobadania piersi. Oprócz funkcji pielęgnacyjnych, BIUSTOmydło oferuje również dołączoną do opakowania instrukcję oraz cenną wiedzę na temat samobadania. Natomiast BIUSTOkrem od Bandi został stworzony do codziennej pielęgnacji biustu i dekoltu, poprawiając elastyczność skóry. Dodatkowo krem został zaprojektowany jako formuła ułatwiająca samobadanie piersi; przedstawicielka marki podzieliła się w trakcie spotkania historią o współpracowniczce, która w trakcie testów innego produktu firmy wykryła własny nowotwór, podkreślając tym samym zaangażowanie Bandi w działania odpowiedzialne społecznie. Marka Nature Essence również dołącza do inicjatywy Dotykam-Wygrywam, oferując suplement diety Collagen For Your Beauty.

Podczas inauguracyjnego spotkania w warszawskim Be Happy Museum głos zajęły między innymi psychiatrka Maja Herman, fizjoterapeutka Joanna Tokarska, Elżbieta Kozik, która jest prezeską stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny, oraz przedstawicielka akcji Zaufaj Położnej. Event uświetniły również odwiedziny ambasadorek akcji, w tym między innymi Darii Widawskiej, Beaty Sadowskiej, Elżbiety Romanowskiej, Miss Polonia 2023 Ewy Jakubiec, Marzeny Rogalskiej, oraz ambasadora Daniela Józka – Qczaja.

Iza [Sakutova] przyszła do nas z pytaniem o produkt, który mógłby symbolizować tę akcję i dla nas było jasne, że to musi być BIUSTOmydło, bo my jako marka sprzedawaliśmy dokładnie taki produkt. Kiedyś mieliśmy w swojej ofercie właśnie takie zabawne mydełko w kształcie piersi, więc pojawiło się jako symbol kampanii, jako gadżet, było w zasadzie gotowe w blokach startowych do wypuszczenia na linię produkcyjną. [...] Już trzeci rok bierzemy udział w tej akcji, bo jest to dla nas po prostu coś bardzo spójnego z naszym DNA marki Magda Wieczorek, dyrektorka sprzedaży i marketingu Organique

Według danych z Krajowego Rejestru Nowotworów z 2020 roku, nowotwory piersi i ginekologiczne stanowią aż 37 proc. przypadków nowotworów u polskich kobiet. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem wśród Polek, zdiagnozowanym u ponad 22 tysięcy każdego roku. Szczególnie niepokojące jest, że u 5–10 proc. pacjentek nowotwór jest zaawansowany w chwili wykrycia. To druga, po raku płuc, przyczyna zgonów z powodu nowotworów u kobiet, a wśród młodszych Polek (20–44 lata) nawet pierwsza. Niestety, umieralność z powodu raka piersi rośnie w ciągu ostatnich 13 lat.

Czytaj także: Marki kosmetyczne wspierają ruch Różowej Wstążki. Zobacz które!

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.05.2026 12:20
Estée Lauder zapłaci 210 mln dolarów po sporze o sprzedaż w Chinach
Estée Lauder zawiera ugodę po sporze o Chinyfot. Shutterstock

The Estée Lauder Companies osiągnęło porozumienie w sprawie pozwu akcjonariuszy dotyczącego praktyk sprzedażowych w Chinach. Ugoda o wartości 210 mln dolarów kończy wielomiesięczny spór związany z zarzutami dotyczącymi zbyt dużego uzależnienia firmy od tzw. szarego rynku "daigou”.

W tym artykule przeczytasz:

  • Spór o sprzedaż "daigou” w Chinach
  • Gigantyczny spadek wartości Estée Lauder
  • Ugoda, ale bez przyznania się do winy
  • Sąd już wcześniej odrzucił wniosek firmy
  • Rynek beauty pod presją zmian w Chinach

Spór o sprzedaż "daigou” w Chinach

Pozew dotyczył modelu sprzedaży określanego jako "daigou”, polegającego na zakupie luksusowych produktów w strefach duty free i ich dalszej odsprzedaży konsumentom po niższych cenach.

Akcjonariusze zarzucali Estée Lauder, że po wybuchu pandemii firma była silnie uzależniona od tego kanału sprzedaży — szczególnie w chińskiej prowincji Hajnan — oraz zbyt późno poinformowała rynek o skutkach zaostrzenia regulacji przez chińskie władze w 2022 roku.

image

Estée Lauder podnosi prognozy, ale tnie zatrudnienie. Zapachy napędzają wzrost

Gigantyczny spadek wartości Estée Lauder

Według pozwu firma miała ukrywać skalę problemu do listopada 2023 roku. Po ujawnieniu słabszych wyników i wpływu ograniczeń na sprzedaż akcje Estée Lauder spadły o 19 proc., co przełożyło się na utratę około 8,7 mld dolarów wartości rynkowej.

Chiny pozostają jednym z kluczowych rynków dla grupy. Odpowiadają za około jedną piątą całkowitej sprzedaży firmy.

Ugoda, ale bez przyznania się do winy

Proponowana ugoda została złożona w federalnym sądzie na Manhattanie i wymaga jeszcze zatwierdzenia przez sąd.

Estée Lauder nie przyznało się do naruszeń, podkreślając jednocześnie, że część kosztów ugody ma zostać pokryta z ubezpieczenia.

image

Estée Lauder szuka 5 mld euro na transakcję z Puig. Trwają rozmowy o połączeniu

Sąd już wcześniej odrzucił wniosek firmy

W marcu 2025 roku sędzia Arun Subramanian odrzucił wcześniejszy wniosek Estée Lauder o oddalenie pozwu. W uzasadnieniu wskazał, że firma podkreślała źródła swojego sukcesu, pomijając jednocześnie niewygodne informacje dotyczące modelu sprzedaży w Chinach.

Rynek beauty pod presją zmian w Chinach

To kolejna sytuacja, która wskazuje jak dużym wyzwaniem dla globalnych firm beauty pozostaje dziś rynek chiński.

Zmiany regulacyjne, rosnąca konkurencja lokalnych marek oraz transformacja kanałów sprzedaży sprawiają, że wiele międzynarodowych koncernów musi na nowo definiować swoje strategie w regionie.

 

Źródło: Fashion Network

Aurelia Obrochta
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
07.05.2026 16:27
Natura kończy działalność w USA i wycofuje subskrypcje. Czas na Amerykę Łacińską
Natura zamyka biznes w USA. Skupi się na Ameryce ŁacińskiejIlustracja stworzona przy pomocy AI

Natura zamyka działalność w Stanach Zjednoczonych i likwiduje program subskrypcyjny. Brazylijski gigant przechodzi restrukturyzację, aby postawić na wzrost w regionie Ameryki Łacińskiej.

W artykule przeczytasz:

  • Natura sprzedaje aktywa
  • Restrukturyzacja i nowe porządki
  • Wyniki finansowe i presja prawna

Strategiczna zmiana kierunku oznacza koniec amerykańskiej przygody z subskrypcjami już w maju. Cała operacja w USA wygaśnie ostatecznie 30 czerwca. Jak informuje Personal Care Insights, firma przekazała tę wiadomość w emocjonalnym oświadczeniu do swojej społeczności, dziękując za wspólne promowanie brazylijskiej wizji piękna. Ponadto amerykańskim klientom zaoferowano na pożegnanie aż 65 proc. zniżki na asortyment dostępny do połowy maja.

Zarząd deklaruje, że teraz nadrzędnym celem będzie zrównoważony rozwój na macierzystych rynkach. Natura zamierza kontynuować tam misję szerzenia świadomego piękna i dobrostanu. 

Natura sprzedaje aktywa

Decyzja o opuszczeniu USA to kolejny krok w upraszczaniu struktury globalnego koncernu. Na początku roku spółka pozbyła się działalności Avonu w Rosji. Wcześniej ogłoszono również sprzedaż Avon International, który trafił w ręce inwestora Regent, przejmującego rynki w Europie, Azji oraz Afryce.

image

Natura finalizuje sprzedaż Avonu w Rosji. 26,9 mln euro wpływów i koniec uproszczeń portfela

Istotnym aspektem jest, że analizy dotyczące przyszłości biznesu poza Ameryką Łacińską trwały od ponad roku. W lutym 2025 roku spekulowano o planowanej sprzedaży jednostek Avonu na rynkach zewnętrznych. Jak donosi Personal Care Insights, reorganizacja ma pomóc firmie odzyskać rentowność i skupić zasoby tam, gdzie osiąga najlepsze wyniki.

Restrukturyzacja i nowe porządki

Strategia upraszczania objęła także rynki Ameryki Środkowej oraz Republikę Dominikany. Tamtejsze operacje przejęła Grupo PDC za symboliczną kwotę jednego dolara plus dopłatę po finalizacji transakcji. Natura konsekwentnie wycofuje się z mniej rentownych obszarów, co potwierdzają wcześniejsze ruchy.

Przypomnijmy, że w 2023 roku spółka sprzedała już tak rozpoznawalne aktywa jak The Body Shop oraz Aesop. Obecne działania pokazują, że brazylijska firma stawia na maksymalną koncentrację wokół swojego rdzennego regionu. To tam Natura widzi dziś największy potencjał do budowania stabilnej przyszłości.

Wyniki finansowe i presja prawna

Raporty finansowe pokazują, że Natura generuje zyski, ale obciążają je słabsze jednostki. W drugim kwartale zysk z kontynuowanej działalności wyniósł 445 mln reali brazylijskich. Jednak po uwzględnieniu strat generowanych przez niektóre działy Avonu, końcowy wynik spadł do poziomu 195 mln reali.

Wypada zauważyć, że problemy Avonu, przejętego cztery lata temu, mają też podłoże sądowe. Marka złożyła wniosek o upadłość pod presją pozwów dotyczących talku w produktach. Wydatki na ugody pochłonęły już około 225 mln dolarów, co mocno odbiło się na kondycji finansowej całej grupy.

Źródło: Personal Care Insights

Zobacz także:

image

Brazylijska Natura znowu z zyskiem – to efekt "odchudzenia" struktur

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
09. maj 2026 16:20