StoryEditor
Producenci
12.10.2022 00:00

Marki kosmetyczne wspierają ruch Różowej Wstążki. Zobacz które!

Październik to Miesiąc Raka Piersi, i co roku firmy z branży kosmetycznej, ale także handlowe z segmentu beauty, zachęcają do badań profilaktycznych, w tym USG i mammografii. Sprawdziłyśmy, które z nich podjęły rękawicę w ruchu społecznym Różowej Wstążki i zaoferowały zestawy kosmetyków lub akcesoria urodowe i modowe w ramach akcji charytatywnej.

Estée Lauder 

Estée Lauder pod hasztagiem #CzasPokonaćRakaPiersi zachęca do zakupów kilku swoich bestellerów. Kolekcja dedykowana miesiącowi Różowej Wstążki zawiera w sobie trzy produkty. Zestaw pielęgnacyjny Brave and Beautiful to kompozycja kosmetyczki, maski na oczy do spania, balsamu Soft Clean Silky Hydrating Lotion, 30 ml, mini kremu nawilżającego Resilience Multi-Effect Tri-Peptide Face and Neck Creme SPF 15, 15 ml, pełnowymiarowej pomadki Pure Color Envy w  odcieniu Rebellious Rose, 3,5 g, oraz mini balsamu do ust Pure Color Envy Lip Repair Potion.

Kolejnym produktem charytatywnym jest pamiątkowa kolekcja 30-lecia Kolekcja Mini Pomadek Różowej Wstążki; 5 pomadek Pure Color Envy w limitowanych odcieniach (Dream Pink, Blushing Pink, Pink Ribbon, Anniversary Pink i Daring Pink) zamknięte w  kosmetyczce w kształcie klasycznej torebki z kokardą.

Limitowanej kolekcji doczekało się także serum Advanced Night Repair z nadrukiem różowej wstążki na opakowaniu i różowym zakraplaczem.

 

W ramach wsparcia dla Kampanii na rzecz Walki z Rakiem Piersi Grupy Estée Lauder, firma przekaże od 1 października 2021 r. do 30 czerwca 2022 r. lub do czasu wyczerpania zapasów 20 proc. sugerowanej ceny detalicznej wybranych produktów na konto Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

Bandi i Organique  

Bandi i Organique w porozumieniu z akcją Dotykam Wygrywam brytyjskiej marki bielizny Panache stworzyły specjalne produkty cegiełki, których sprzedaż zasili budżet między innymi projektu Wsparcie na Starcie. Ten wariant akcji Dotykam Wygrywam jest skierowany do nastolatek i ma na celu szerzenie świadomości wśród młodzieży we wszystkich tematach związanych ze zdrowiem piersi.

Wsparcie na Starcie tworzy bezpłatne materiały edukacyjne w formie fizycznej i cyfrowej, dzięki którym w szkołach mogą być przeprowadzane zajęcia umożliwiające zapoznanie się z metodami samobadania piersi i rozwiewające wątpliwości nastolatek co do własnego ciała. W ramach akcji powstała również aplikacja edukacyjna Biustoapka.

Ambasadorami i ambasadorkami Dotykam Wygrywam są między innymi Daria Widawska, Lidia Kalita, Daniel Qczaj, Ewa Zakrzewska, Beata Borucka “Mądra Babcia” i inne postaci ze świata Internetu, biznesu i kultury.

 

 

Produkty cegiełki będzie można nabyć na stronie internetowej Bandi oraz w salonach bielizny Panache w całej Polsce. Od lewej do prawej: krem ujędrniający do biustu z magnolią Bandi; BIUSTOolejek Organique 

Cztery Szpaki

Manufaktura kosmetyków naturalnych Cztery Szpaki oferuje klientkom specjalny dezodorant w kremie Wanilia i Palmaroza. Jak podaje firma, jego historia jest niezwykła: „Dwa lata temu jedna z naszych klientek napisała do nas wiadomość z krótką historią, która mocno nas poruszyła i dała nam do myślenia. Pani używała, jak codziennie, szpakowego dezodorantu i podczas aplikacji wyczuła w piersi guzek. Dzięki temu samobadaniu — wykonanemu właściwie przy okazji i trochę niechcący — interwencja mogła zostać podjęta błyskawicznie i na szczęście wszystko skończyło się dobrze”. Dochód ze sprzedaży tego kosmetyku zostanie przekazany na działania Fundacji Rak’n’Roll.

 

 

Avon

26 czerwca firma Avon wystartowała z nową kampanią edukacyjną „Normalne, że ich dotykam” skierowaną głównie do nastolatek, które zapadają na raka piersi rzadziej, ale mają też mniejszą wiedzę na temat tej choroby nowotworowej. W ramach kampanii ekspertki Avon, przeszkolone przez Fundację Rak’n’Roll, przeprowadzą lekcje na temat samobadania piersi i ich zdrowia w szkołach w całej Polsce.

 

Celem akcji będzie przekazanie młodzieży wiedzy na temat poznawania własnych piersi, odczarowania tabu wokół nich i stworzenie zdrowego nawyku samobadania. Każda szkoła może zgłosić się do akcji poprzez stronę www.avon.pl/programedukacyjny. Ambasadorką kampanii została piosenkarka Natalia Nykiel, która na potrzeby kampanii nagrała singiel „O sobie”.


 

W ofercie sklepu internetowego Avon pojawiły się gadżety związane z akcją charytatywną, oraz kilka kosmetyków. 100 proc. zysku ze sprzedaży oznaczonych produktów przeznaczone zostanie na kampanię Avon Kontra Rak Piersi.

 

Zgodnie z ruchem wskazówek zegara: regulowana bransoletka z Różową Wstążką; silikonowa kosmetyczka w kształcie prostokąta; ażurowy pierścionek z Różową Wstążką Chanan oraz Caring Scalp Balm na skórę głowy o łagodnej, wegańskiej recepturze z gliceryną roślinną.

Douglas  

Perfumerie Douglas wydzieliły specjalną kolekcję 5 produktów sygnowanych charakterystycznym dla miesiąca Różowej Wstążki różem. Zależnie od produktu, kilkadziesiąt proc. zysku z jego sprzedaży od 1 października 2022 r. do 30 października 2022 r. lub do czasu wyczerpania zapasów zostanie przekazane na konto Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W kolekcji znalazły się krem do twarzy Moisture SurgeGreat Skin, Great Cause 100H Limited Edition od Clinique; Limitowana edycja błyszczyków Proud To Be Pink Crushed Oil-Infused Gloss Duo od Bobbi Brown; krem do twarzy Crème de la Mer The Moisturizing Cream w limitowanej edycji,; oraz wspomniane wcześniej produkty Estée Lauder.

 

 

Eveline  

W sklepie internetowym marki pojawił się specjalny dział produktów z ikonką Różowej Wstążki; 10 proc. ze sprzedaży zostanie przekazane Fundacji Onkologicznej Alivia.

 

 

Kevin Murphy  

Marka produktów do pielęgnacji włosów włączyła się w ruch Różowej Wstążki pod hasłem Różowa Siła. Przez cały październik w salonach fryzjerskich i sklepach partnerskich marki będzie można kupić specjalnie oznaczone produkty w różowych opakowaniach; dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany do Federacji Stowarzyszeń Amazonki. W charytatywnej kolekcji znajdują się dziesiątki produktów.

 

 

Od lewej do prawej: Angel — zestaw wzmacniający i dodający objętości do włosów cienkich i delikatnych; Angel Rinse — odżywka do włosów cienkich i farbowanych 500ml + Brelok

Fale Loki Koki  

Hurtownia fryzjerska Fale Loki Koki bierze udział w Miesiącu Różowej Wstążki oferując zestaw fryzjerski składający się z degażówek 6,35" i nożyczek 5,75" marki Olivia Garden. Hurtownia zobowiązuje się do przekazania 100 tys. zł dla Federacji Stowarzyszeń Amazonki.


 

Vis Plantis

Firma oferuje na miesiąc Różowej Wstążki specjalny zestaw _Element, który zawiera w sobie kosmetyki do pielęgnacji twarzy z filtratem ze śluzu ślimaka. Klientki znajdą w nim skoncentrowane serum do twarzy; krem do twarzy na dzień oraz krem na noc;  piankę do mycia twarzy i oczu; krem pod oczy. Przez cały październik 20 proc. dochodu ze sprzedaży zestawu _Element Vis Plantis przekaże na walkę z rakiem piersi.

 

 

Sylveco i Premium Rosa  

Sylveco we współpracy z marką biżuterii Ania Kruk, Słodki Wosk i Premium Rosa oferuje specjalny, bogaty zestaw kosmetyczno-lifestylowy. Składają się na niego Rosadia serum do twarzy, Rosadia peeling do ciała, Rosadia krem do rąk, Oleiq hydrolat Róża Damasceńska, Oleiq Kamień Gua Sha do masażu twarzy, Ania Kruk bransoletka sznurkowa Lucky; Słodki Wosk świeca zapachowa „Wieczór Przy Kominku”; Premium Rosa herbata Kobiece Dni oraz fiszka z opisem samobadania piersi. Cały dochód ze sprzedaży zestawu zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Oko w Oko z Rakiem.

 

 

Poza zestawem kosmetyków marka oferuje również pomadkę ochronną z linii Vianek. Dochód ze sprzedaży balsamu do ust zostanie przekazany do Fundacji Oko w Oko z Rakiem.

 

Yasumi

Sieć salonów kosmetycznych Yasumi zachęca do kupna różowych maseczek mitomi. Cały dochód ze sprzedaży produktu zostanie przekazany na fundację OmeaLife.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 11:27
Unilever tnie etaty i oszczędza – pierwszy kwartał 2025 pod znakiem restrukturyzacji
Unilever szuka oszczędności w zasobach ludzkich.Shutterstock

Unilever, jeden z największych koncernów dóbr konsumenckich na świecie, ogłosił redukcję około 6 tysięcy miejsc pracy w pierwszym kwartale 2025 roku. Cięcia są częścią globalnego planu restrukturyzacyjnego zapowiedzianego jeszcze w 2024 roku, którego celem jest likwidacja łącznie około 7,5 tysiąca etatów. Dzięki tym działaniom firma spodziewa się oszczędności rzędu 550 milionów euro do końca bieżącego roku.

W opublikowanym raporcie kwartalnym Unilever wykazał mieszane wyniki finansowe. Pomimo trudnych warunków rynkowych, skorygowany wzrost sprzedaży bazowej wyniósł 3 proc., co przypisano wzrostowi wolumenu sprzedaży oraz cen. Dobrze poradziły sobie tzw. „power brands” spółki – takie jak Dove i Rexona – co miało szczególne znaczenie dla wzrostu w segmencie Beauty & Wellbeing (wzrost o 4,1 proc.) oraz Personal Care (wzrost o 5,1 proc.), zwłaszcza na rynku północnoamerykańskim.

Całkowity przychód koncernu spadł jednak o 0,9 proc., do poziomu 14,8 miliarda euro. Na wynik ten wpływ miały głównie koszty związane z wyprzedażą aktywów oraz negatywne różnice kursowe. Mimo to dyrektor generalny firmy, Fernando Fernandez, ocenił początek roku jako „zahartowany” i wyraził optymizm co do dalszego wzrostu, zwłaszcza dzięki strategii premiumizacji i innowacji produktowej na rynkach rozwiniętych.

W ujęciu kategorii produktowych, segment pielęgnacji włosów utrzymał się na stabilnym poziomie, z minimalnym wzrostem, który częściowo zrekompensował ponowny debiut Dove z technologią odbudowy włókien. W Brazylii marka Sunsilk odnotowała spadki związane z ograniczaniem zapasów, podczas gdy Nexxus zanotował dwucyfrowy wzrost dzięki premierze linii HY-Volume. Segment dezodorantów – w tym nowości do całego ciała – szczególnie umocnił pozycję działu Personal Care, w którym sama marka Dove odpowiadała za 40 proc. przychodu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 10:15
Oriflame opublikowało wyniki finansowe za Q1; sprzedaż w euro spadła o 7 proc.
Szwedzki MLM zanotował w pierwszym kwartale roku spadek sprzedaży w euro.Oriflame

Oriflame opublikowało wyniki finansowe za pierwszy kwartał zakończony 31 marca 2025 roku, wskazując na dalsze wyzwania w zakresie sprzedaży i rentowności. Sprzedaż w euro spadła o 7 proc., osiągając poziom 145,6 milionów euro w porównaniu do 156,5 milionów euro w analogicznym okresie ubiegłego roku. W walutach lokalnych spadek wyniósł 6 proc. Skorygowana EBITDA osiągnęła poziom -1 milion euro wobec 6,7 milionów euro rok wcześniej, co przełożyło się na marżę -1,4 proc. Skorygowany wynik operacyjny zamknął się stratą 7,2 milionów euro, a marża operacyjna wyniosła -5,0 proc.

Pomimo słabszych wyników sprzedażowych, firma odnotowuje pewne postępy strategiczne. Spadek sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku (-7 proc.) był znacznie mniejszy niż w pierwszym kwartale 2024 roku (-25 proc.), co może wskazywać na stabilizację. EBITDA została osłabiona głównie przez niższy poziom sprzedaży oraz wzrost kosztów sprzedaży i marketingu jako procent sprzedaży. Jednocześnie koszty administracyjne nadal malały dzięki wcześniejszym działaniom restrukturyzacyjnym. Model “Beauty Community Model” (BCM), który obecnie funkcjonuje w 48 krajach odpowiadających za ponad 80 proc. sprzedaży grupy, został w pełni wdrożony i przynosi pozytywne rezultaty.

W ramach reorganizacji działalności produkcyjnej, Oriflame ogłosiło kontynuację procesu przenoszenia produkcji z fabryki w Polsce do sieci wybranych, wysokojakościowych producentów w Europie. Inicjatywa ta została ogłoszona w styczniu i będzie realizowana przez najbliższe dwa lata. W międzyczasie firma zakończyła kwartał z saldem gotówki wynoszącym 56,2 milionów euro (spadek z 62 milionów euro), a wykorzystanie linii kredytowej RCF osiągnęło 65 milionów euro po zwiększeniu zadłużenia o 20 milionów euro w ciągu kwartału.

Istotnym wydarzeniem było osiągnięcie porozumienia z akcjonariuszami oraz konsorcjum obligatariuszy reprezentujących ponad 91 proc. niespłaconych obligacji. Planowana transakcja rekapitalizacyjna ma na celu znaczne zmniejszenie zadłużenia oraz kosztów odsetkowych, a także dostarczenie dodatkowego kapitału. Zarząd Oriflame uważa, że pomimo trudności związanych z wynikami finansowymi i płynnością, wdrożenie rekapitalizacji oraz dalsze działania operacyjne pozwolą ograniczyć niepewności dotyczące zdolności kontynuowania działalności.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. kwiecień 2025 13:18