StoryEditor
Producenci
14.09.2021 00:00

Beauty & The Future - premiera raportu już 23 września!

Ponad 2 tys. konsumentów wypowiedziało się na temat swoich rytuałów pielęgnacyjnych, ulubionych kosmetyków,  miejsc ich kupowania, eko-trendów i innych czynników, które kierują nimi przy wyborach marek i produktów. w badaniu przeprowadzonym przez Mobile Institute. Już 23 września odbędzie się premiera potężnego raportu Beauty & The Future, który pokaże jakie zjawiska będą kształtowały rynek kosmetyczny.

Branża Beauty w Polsce jest bardzo silna. Polskie kosmetyki odnoszą sukcesy zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym. Pandemia sprawiła zaś, że kosmetyki stały się jedną z wiodących kategorii zakupowych w Internecie. Zmieniły się zwyczaje zakupowe.

7 na 10 internautów deklaruje już, że ich wydatki kosmetyczne online są takie same lub większe jak w sklepach tradycyjnych. Kategoria urodowa jest też tą, która jako jedna z pierwszych reaguje na trendy konsumenckie.

Klienci kupujący kosmetyki znacznie częściej niż inni zwracają uwagę na naturalność i ekologiczność tak samych produktów urodowych, jak i ich opakowań oraz form dostawy. Wśród wyraźnych trendów widać też ogromny wzrost zainteresowania kosmetykami wśród polskich mężczyzn.

A co przyniesie przyszłość? To pokaże raport Beauty and The Future przygotowany przez firmę badawczą Mobile Institute. Premiera raportu odbędzie się już 23 września o godz. 14.00 . Podczas online konferencji poza prezentacją ciekawych i zaskakujących w wielu obszarach wyników pozyskanych od ponad 2000 konsumentów, odbędą się dwa eksperckie panele dyskusyjne „Now” and „Future”, które poprowadzą Katarzyna Bochner-Boguta, redaktor naczelna wiadomoscikosmetyczne.pl oraz Angelika Przezdziek e-commerce manager marki Kosmetyki Naturativ. Wiadomości Kosmetyczne są wyłącznym patronem medialnym wydarzenia.

     ZAPISZ SIĘ      

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 14:58