StoryEditor
Producenci
22.03.2024 14:11

Beiersdorf powołał Estelle Létang na dyrektor generalną La Prairie Group

Estelle Létang, nowa dyrektor generalna La Prairie Group / mat. prasowe Beiersdorf
La Prairie Group, spółka należąca do Grupy Beiersdorf, zatrudniła Estelle Létang na stanowisko dyrektor generalnej. Koncern liczy, że ponad 21-letnie doświadczenie w The Estée Lauder Companies, pozwoli jej uporać się z aktualnymi problemami marki i zatrzyma spadki sprzedaży.

Estelle Létang dołączy do La Prairie na stanowisku dyrektor generalnej 1 kwietnia 2024 r. Miejscem jej pracy będzie siedziba firmy w Zurychu w Szwajcarii. Podlegać będzie bezpośrednio Patrykowi Rasquinet, członkowi zarządu Beiersdorf.

Jako dyrektor generalna, Estelle Létang będzie odpowiedzialna za kierowanie strategicznym kierunkiem rozwoju La Prairie i za długoterminową wizję jej umocnienia. Ponadto będzie nadzorować bieżące zarządzanie działalnością biznesową firmy, jej priorytetami handlowymi i infrastrukturą, w tym wszystkimi funkcjami korporacyjnymi, międzynarodowymi podmiotami stowarzyszonymi z firmą  oraz dystrybutorami na całym świecie.

Estelle Létang wnosi ze sobą ponad 21-letnie doświadczenie w The Estée Lauder Companies. Swoją karierę rozpoczęła, pracując dla Darphin w Nowym Jorku, Paryżu i Hongkongu. Podczas pobytu w Hongkongu została wiceprezesem i dyrektorem generalnym ds. Azji i Pacyfiku La Mer i Jo Malone Londyn. W 2016 roku Létang przeniósł się do Londynu jako wiceprezes/dyrektor generalny i menedżer międzynarodowy Jo Malone London, a od 2020 roku była generalnym menedżerem regionu Bliskiego Wschodu w Estée Lauder Companies z siedzibą w Dubaju.

Nowa dyrektor generalna La Prairie znana jest z energicznej osobowości i strategicznego myślenia w budowaniu marek. Równocześnie jest empatyczną i przystępną liderką, tworzącą równowagę między kulturą wysokiej wydajności a troskliwym podejściem do pracowników.

Patrick Rasquinet entuzjastycznie skomentował jej nominację:

Estelle Létang ma imponujące, udokumentowane osiągnięcia w branży kosmetycznej. Wniesie bogactwo praktycznej i specjalistycznej wiedzy, tak potrzebnej marce La Prairie. Cieszymy się, że znaleźliśmy kogoś takiego, kto z pewnością będzie inspiracją dla osób zatrudnionych w spółce La Prairie Group i poprowadzi ją w kolejnym etapie podróży.

Natomiast Estelle Létang powiedziała:

W świecie piękna La Prairie wyróżnia się jako szczyt luksusu i doskonałości. Cieszę się, że dołączam do tak kultowej i prestiżowej marki. Możliwości leżące przed La Prairie są rozległe. Cieszę się, że mogę przewodzić tej transformacji oraz współpracować z utalentowanymi zespołami w celu budowania przyszłości marki.

Przypomnijmy, że marki luksusowe należące do Beiersdorf nie radzą ostatnio najlepiej. Ich sytuację koncern tłumaczy trudnym otoczeniem rynkowym w branży travel retail i w Chinach kontynentalnych. W przypadku La Prairie spowodowało to spadek sprzedaży organicznej w minionym roku obrotowym o 15,4 proc. W przypadku drugiej marki luksusowej – Chantecaille – te spadki były jeszcze większe i przekroczyły 18 proc.

Czytaj też: Sprzedaż Beiersdorf rośnie dzięki marce Nivea i dermokosmetykom (wiadomoscikosmetyczne.pl)

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
15.04.2024 16:05
Nivea zorganizowała spotkanie edukacyjne tylko dla mężczyzn
Kuba Nowosiński, influencer, spotkanie z marką Nivea zorganizowane tylko dla mężczyznNivea
Spotkanie tylko dla mężczyzn, podczas którego dowiadują się, czym charakteryzuje się ich skóra, jak powinni ją pielęgnować i jakie kosmetyki dobrać. Na takie zaprosiła panów marka Nivea.

Wieczór w męskim gronie? Taki zaproponowała mężczyznom marka Nivea zapraszając znanych aktorów, twórców, sportowców, modeli, dziennikarzy, influencerów i celebrytów na kolację do Bohema 2.8 w Warszawie. Kolacja została przygotowana na 60 osób, a podczas spotkania eksperci marki zaprezentowali kilka gam produktów pielęgnacyjnych dla mężczyzn Nivea for men (w tym Nivea men anti age power – przeciwzmarszczkowa, redukująca przebarwienia oraz  Nivea men sensitive – do skóry wrażliwej) oraz przekazywali informacje o tym, czym charakteryzuje się męska skóra (ma inne właściwości niż skóra kobiet), jak ją pielęgnować i jak dobrać odpowiednie dla siebie kosmetyki.

– Cieszę się bardzo, że mogliśmy gościć aż tylu mężczyzn zainteresowanych pielęgnacją skóry twarzy. To tylko pokazuje nam, jak rośnie świadomość panów w tym temacie – skomentowała Marta Piec, brand manager Nivea Men.

Gośćmi wydarzenia byli m.in.: Kuba Przygoński, Maciej Musiał, Mikołaj Roznerski, Piotr Knioła-Pigout, Piotr Mróz, Tadeusz Mikołajczyk, Sebastian Chłodnicki. Kolację poprowadził dziennikarz Maks Behr.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
15.04.2024 14:39
Nie żyje Roberto Cavalli, włoski projektant mody i luksusowych perfum
Roberto Cavalli, włoski projektant mody, kreator zapachów, zmarł 12 kwietnia 2024 r. w wieku 83 latRoberto Cavalli Linkedin
Zmarł Robeto Cavalli, włoski projektant mody i twórca ikonicznych perfum. Jego dziedzictwo pozostanie nieustannym źródłem inspiracji – napisał Sergio Azzolari, dyrektor generalny firmy Roberto Cavalli składając kondolencje rodzinie.

Roberto Cavalli zmarł 12 kwietnia w wieku 83 lat w swoim domu we Florencji. Jak podały światowe media, artysta od dłuższego czasu chorował, a ostatnio jego stan się pogorszył.

Spoczywaj w pokoju, będziemy za tobą tęsknić, a tak wielu cię kocha, że twoje imię będzie nadal trwać, światłem inspiracji dla innych, a zwłaszcza dla mnie - napisał Fausto Puglisi, dyrektor kreatywny w Roberto Cavalli od października 2020 roku.

Firma Roberto Cavalli składa kondolencje rodzinie pana Cavalli. Jego dziedzictwo pozostanie nieustannym źródłem inspiracji - zapowiedział Sergio Azzolari, dyrektor generalny Roberto Cavalli.

Roberto Cavalli jest jednym z najsłynniejszych projektantów mody i twórcą marki, której początek miał miejsce w latach 70. ubiegłego wieku. Wtedy Cavalli rozpoczął swoją przygodę z modą. Swoją pierwszą kolekcję pod własnym nazwiskiem Roberto Cavalli zaprezentował w Paryżu w Salon du Prêt-à-Porter. Potem miał udane prezentacje we Florencji i w Mediolanie. Również pierwszy butik projektant otworzył we Francji w 1974 r. w słynnym kurorcie Saint Tropez. Dwa lata później zaprezentował kolekcję w Nowym Jorku.

Roberto Cavalii zasłynął m.in. z tworzenia wydruków na skórze i opatentował tę technikę. Był także mistrzem tworzenia patchwoków z różnych materiałów. Lubił ekstrawagancję (podarte dżinsy, patchworki, skóra i brokat), ale jego znakiem rozpoznawczym stały się motywy zwierzęce – zebra, tygrys i lampart. W latach 80. miał swój czas i ogromną popularność. Był jednym z pierwszych projektantów, którzy rozpoczęli produkcję markowych jeansów - łączył praktyczność z luksusem. Był też mistrzem koloru, co nadal widać we współczesnych kolekcjach marki.

Jego stroje nosiły takie gwiazdy jak Jennifer Lopez, Madonna, Beyonce, Sting, Mick Jagger czy Bono. 

Roberto Cavalli to jednak nie tylko moda. Jego dom mody sprzedawał także perfumy i luksusowe akcesoria.

Jednym z jego najsłynniejszych zapachów jest damska woda perfumowana Roberto Cavalli - głęboka, mocna, slodka i trwała, w której miodowo-owocowa nuta kwiatu pomarańczy jest wspierana przez pikantność różowego pieprzu, świeżość jaśminu i mleczność tuberozy, podczas gdy wanilia niesie żywiczno-balsamiczne odcienie benzoesu i opopanaksu. Całości dopełnia flakon z logo projektanta, który sam w sobie jest małym dziełem sztuki.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. kwiecień 2024 16:09