StoryEditor
Producenci
03.02.2021 00:00

Beiersdorf przygotowuje się do uruchomienia sklepu internetowego

Beiersdorf w 2021 roku planuje uruchomić witrynę e-commerce skierowaną bezpośrednio do konsumentów - wynika z informacji opublikowanych przez Marketing Week.

Producent Nivea ma nadzieję zarobić na skoku sprzedaży online spowodowanym pandemią.

- Początkowo strona będzie oferować proste transakcje, ale później może przejść do modelu subskrypcji - powiedział portalowi Marketing Week Patrick Albrecht, dyrektor marketingu firmy na Europę Północną.

Grupa Beiersdorf odnotowała wzrost sprzedaży online dzięki pandemii i odpowiednio przeniosła swoje wydatki marketingowe z tradycyjnych mediów na rzecz kanałów cyfrowych i społecznościowych. Najnowsza inicjatywa jest nieodłączną częścią tego szerszego trendu.

Nivea Polska jest jednym z ponad 150 międzynarodowych oddziałów Firmy kosmetycznej Beiersdorf AG z siedzibą w Hamburgu, w Niemczech. To marka nr 1 na świecie wśród produktów do pielęgnacji skóry. W międzynarodowym portfolio marek oferowanych przez Beiersdorf są też Eucerin, La Prairie, Labello, 8x4 oraz Hansaplast. 

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
09.09.2024 16:23
Pokolenie Alfa, zagrożenia i szanse AI, zielona rewolucja w beauty – wyzwania i cele. Forum Branży Kosmetycznej 2024 już 24 października!
Forum Branży Kosmetycznej organizowane jest od 12 lat. Zdjęcie z edycji 2023fot. Shootit Photography

Już 24 października w Warszawie odbędzie się 12. edycja Forum Branży Kosmetycznej. Przewodnie hasło tegorocznej konferencji brzmi: „Pokolenie JA, generacja Alfa. Beauty konsumenci przyszłości” i zawiera w sobie motywy kluczowych debat, do których zaprosiliśmy znakomitych ekspertów.

„Generacja JA, pokolenie Alfa – kim są beauty konsumenci przyszłości?” – nad tym, jak młode pokolenia odbierają świat, jak go kształtują i czego oczekują od marek kosmetycznych jako konsumenci porozmawiają m.in. Katarzyna Mauduit, Marketing Director Poland & CEE Douglas; Anna Rucińska, Head of Burda Beauty Center & Communites (wizaz.pl); Marcin Mielniczuk, eCommerce Director eZebra oraz Andrew Mc Dougall, Director Beauty & Personal Care Research Mintel Group, który także otworzy całą konferencję wprowadzając uczestników w najbardziej aktualne beauty trendy.

 „AI wróg, czy przyjaciel?” – o tym będą dyskutować m.in. Monika Kolaszyńska, Prezes Zarządu, Super-Pharm Poland; Joanna Orzechowska, East Europe Marketing Manager & Category Lead, Poland, Baltics & Ukraine, Unilever; Adam Nitecki, E-Commerce General Manager, L‘Oréal Poland & Baltic Countries; Krzysztof Kończyk, Dyrektor Strategy& w Polsce, Marcin Lenkiewicz, Wiceprezes Grupy Blix. To będzie spojrzenie na technologię z perspektywy firm, które wykorzystują już AI w szerokim zakresie, ale mają pełną świadomość, że nie można pozostawić tych procesów poza kontrolą.

Forum Branży Kosmetycznej 2024

Kiedy? 24 października 2024 r.

Gdzie? Hotel Arche Krakowska, Warszawa, Aleja Krakowska 237/U1, 02-180 Warszawa

Szczegóły: program i rejestracja

Zielona rewolucja, zrównoważony rozwój, nowe wymagania dotyczące deklaracji środowiskowych. Sektor kosmetyczny jest poddany ogromnej presji zmian w obszarze surowców kosmetycznych, wprowadzania biodegradowalnych opakowań, dostosowania całej swojej działalności do wymogów gospodarki obiegu zamkniętego. Z jednej strony to konieczność, z drugiej w wątpliwość poddawany jest sposób w jaki prowadzona jest zielona rewolucja. Wielu twierdzi, że wyśrubowane normy ekologiczne wprost prowadzą do pozbawienia europejskich firm konkurencyjności. Wśród uczestników debaty „Po pierwsze środowisko. Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?” znajdą się przedstawiciele producentów, handlu i logistyki. W debacie zasiądą: dr inż. Justyna Żerańska, Dyrektor Generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego; Monika Suwała, Trade Marketing & Sustainability Manager, Henkel Consumer Brands, Henkel Polska; Katarzyna Gorzyńska, Senior Business Development Director, FM Logistic; Marta Szymborska, Członkini Zarządu, Co-CEO, GS1 Polska oraz Paweł Pietruszka, Managing Director, Europe Distribution Group.

W programie konferencji nie zabraknie wykładów dotyczących potrzeb współczesnych konsumentów, narzędzi ułatwiających prowadzenie biznesu w szybko zmieniającym się świecie oraz analiz uwzględniających otoczenie gospodarcze. „Siła marki czy siła ceny? Polski rynek kosmetyczny, perspektywa jutra” – to tytuł prezentacji, którą przedstawi Barbara Nesterowicz, Client Business Partner w firmie badawczej NielsenIQ.

Wiele uwagi poświęcimy także logistyce. Ten obszar biznesu zmienia się w szybkim tempie i dostosowuje do nowej rzeczywistości rynkowej – zwiększa się udział e-commerce w sprzedaży kosmetyków, konsumenci oczekują profesjonalnych i szybkich dostaw, firmy redukują swoje zespoły handlowe, łączą procesy zakupowe i sprzedażowe. „Czy tylko Gen Z? Logistyczne odpowiedzi na oczekiwania klientów branży kosmetycznej” – to tytuł prelekcji, którą poprowadzi Maciej Szczurek, Business Development Manager, GXO. „Od zamówienia do konsumenta – jak logistyka wpływa na wizerunek Twojej firmy w dobie e-commerce?" – tę perspektywę przedstawi Katarzyna Gorzyńska, Senior Business Development Director, FM Logistic.

image
Uczestnikami Forum Branży Kosmetycznej są wyłącznie przedstawiciele handlu i biznesu. Ekspozycje producentów odwiedzają category managerowie odpowiedzialni za zakupy asortymentu i budowanie kategorii
fot. Shootit Photography

Forum Branży Kosmetycznej tradycyjnie jest wydarzeniem, które gromadzi przedstawicieli firm działających w biznesie kosmetycznym i dla tego sektora. Łączy przemysł z handlem. Jest okazją do bezpośrednich kontaktów i doświadczeń. Konferencji towarzyszy część wystawiennicza z prezentacją innowacyjnych produktów kosmetycznych a także usług, wyposażenia i technologii skierowanych do firm z sektora kosmetycznego.

image
Rozdanie nagród Drogeria Roku edycja 2023. Na zdjęciu, na pierwszym planie, Wojciech Dyja, Dyrektor Operacyjny, Hebe, Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, z nagrodą Grand Prix dla Hebe w kategorii Sieci Drogeryjne i Perfumeryjne 
fot. Shootit Photography

Zwieńczeniem eventu jest rozdanie nagród w konsumenckim badaniu Drogeria Roku, które na zlecenie Wiadomości Kosmetycznych przeprowadzi firma badawcza Mobile Institute. W wieczornej części konferencji Katarzyna Czuchaj-Łagód, dyrektor zarządzająca Mobile Institute przedstawi także wyniki najnowszego badania pokazującego kanały sprzedaży kosmetyków w Polsce i zwyczaje zakupowe konsumentów. Będzie to premierowa prezentacja badania przygotowanego również specjalnie dla Wiadomości Kosmetycznych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
09.09.2024 10:46
Unilever sprzedaje aktywa w Rosji – potencjalnym kupcem jest Arnest Group
Unilever ostatecznie wycofuje się z rosyjskiego rynku.Shutterstock

Unilever uzyskał zgodę rosyjskiego rządu na sprzedaż swoich aktywów o wartości od 393 do 449 milionów dolarów. W skład transakcji wchodzą cztery fabryki i inne nieruchomości. Choć nabywca nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, spekuluje się, że kluczowym kandydatem może być Arnest Group, który wcześniej przejął rosyjskie aktywa Heinekena.

Unilever uzyskał zgodę rosyjskiego rządu na sprzedaż swoich aktywów w Rosji, wynika z informacji opublikowanych przez dziennik RBC Business Daily i agencję Reuters. Wartość tych aktywów oscyluje między 393 a 449 milionów dolarów. W skład majątku przeznaczonego na sprzedaż wchodzą cztery fabryki oraz inne nieruchomości. Mimo ograniczenia działalności w Rosji po inwazji na Ukrainę, firma wciąż dostarczała na tamtejszy rynek produkty spożywcze i higieniczne.

Unilever, w swoim lipcowym raporcie, ujawnił, że jego rosyjski biznes posiadał aktywa netto o wartości około 663 milionów dolarów na dzień 30 czerwca 2023 roku. Choć oficjalny nabywca nie został jeszcze ogłoszony, media spekulują, że kluczowym kandydatem do przejęcia aktywów może być Arnest Group. Firma ta niedawno nabyła również rosyjskie aktywa Heinekena, co może świadczyć o jej zainteresowaniu dalszymi inwestycjami na tamtejszym rynku.

Sprzedaż aktywów Unilever w Rosji wpisuje się w szerszy trend wycofywania się zachodnich firm z tego kraju. Dotychczas te decyzje kosztowały zagraniczne przedsiębiorstwa łącznie ponad 107 miliardów dolarów w odpisach i utraconych przychodach. Jest to także element strategicznej restrukturyzacji samego Unilever, który od dłuższego czasu ogranicza swoją obecność w Rosji oraz reorganizuje działalność globalnie.

Dla Hein Schumachera, dyrektora generalnego Unilever, sprzedaż rosyjskich aktywów to kluczowy krok w kontekście szerszych działań restrukturyzacyjnych firmy. W ramach tych zmian, Unilever planuje wydzielenie swojego działu lodów oraz redukcję zatrudnienia o 7,500 pracowników na całym świecie.

W marcu 2022 roku Unilever, właściciel marek takich jak Dove, Axe, Lux czy Rexona, stał się pierwszą dużą europejską firmą spożywczą, która wstrzymała import do Rosji i eksport z tego kraju. Firma zaprzestała wszelkich wydatków na media i reklamę w Rosji, ale kontynuowała dostarczanie tamtejszej ludności codziennych, niezbędnych produktów spożywczych i higienicznych wytwarzanych w Rosji. Kreml domaga się co najmniej 50 proc. rabatu na transakcje wyjścia firm pochodzących z krajów, które określa jako „nieprzyjazne”, czyli tych, które nałożyły sankcje na Rosję.

Czytaj także: Reuters: Yves Rocher mógł mieć związek z obchodzeniem sankcji dt. importu euro do Rosji

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
10. wrzesień 2024 08:26