StoryEditor
Producenci
20.04.2021 00:00

Blanka Chmurzyńska-Brown, Kosmetyczni.pl: Największa słabość rozporządzenia to późny termin składania wniosków

19 kwietnia ukazało się długo wyczekiwane rozporządzenie dotyczące tarczy branżowej, w którym uwzględniono pomoc dla branży beauty i postulaty Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Oto komentarz Blanki Chmurzyńskiej-Brown z Kosmetyczni.pl.

- W imieniu branży beauty, z którą działamy w symbiozie, wnioskowaliśmy o dodanie do tarczy właściwych dla niej kodów PKD oraz zmianę warunków przyznawania świadczeń. Poczytujemy sobie za sukces dodanie w tym projekcie dodatkowych miesięcy/punktów odniesienia – tj. lutego 2020 i września 2020 roku – do kalkulacji przysługujących przedstawicielom branży świadczeń - komentuje Blanka Chmurzyńska-Brown, Kosmetyczni.pl.

Zamiast dwóch, są teraz cztery różne scenariusze porównywania spadku dochodów. - Wskazywaliśmy MRPiT, że przy zachowaniu starych warunków, takich jak w poprzedniej tarczy, branża beauty nie otrzymałaby wsparcia – punkty odniesienia przypadałyby bowiem na miesiące, w których salony i gabinety były zamknięte podczas I fali pandemii. Dodanie lutego i września sprawia, że wypłata świadczeń staje się realna - dodaje.

- Niestety rozporządzenie wejdzie w życie dopiero 4 maja 2020, więc składanie wniosków będzie mogło rozpocząć się najwcześniej 5 maja. I jest to największa słabość tego rozporządzenia, na które branża beauty czekała od 23 marca, czyli aż cztery tygodnie. A mówi się, że kto szybko daje ten dwa razy daje – mówi szefowa Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Świadczenia są dla firm, które na dzień 31 marca 2021 r. prowadziły działalność gospodarczą, oznaczoną według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007, jako rodzaj przeważającej działalności. W rozporządzeniu uwzględniono kody zgłaszane przez związek:

96.02.Z - Fryzjerstwo i pozostałe usługi kosmetyczne (najczęściej stosowane PKD),

96.04.Z - Działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej (w tym np.: masaż, solaria),

86.90.D - Działalność paramedyczna (np. podologia),

96.09.Z - Pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana (np. makijaż permanentny, tatuaż, piercing),

85.59.B - Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane (szkolenia, PKD powszechne w Beauty),

86.90.A - Działalność fizjoterapeutyczna (b. często tożsama z masażem),

47.75.Z - Sprzedaż detaliczna kosmetyków i artykułów toaletowych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach (sprzedaż kosmetyków w salonach).

Jak podkreśla Blanka Chmurzyńska-Brown, nie uwzględniono kilku kodów, które uważa jednak za poboczne:

47.99.Z - Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową, straganami i targowiskami (sprzedaż kosmetyków w salonach),

46.45.Z - Sprzedaż hurtowa perfum i kosmetyków (sprzedaż kosmetyków w salonach; ściśle powiązany łańcuch dostaw),

46.90.Z - Sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana (sprzedaż kosmetyków w salonach; ściśle powiązany łańcuch dostaw).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
19.01.2025 00:47
Nowa twarz wiosennej kampanii Dior – Monica Bellucci to jej matka
20-letnia Deva Cassel jest ambasadorką wiosennej kolekcji kosmetyków Dioradiorbeauty IG

Modelka Deva Cassel jest ambasadorką wiosennej kolekcji Dior Makeup Glowmania, w której dominują pastelowe, subtelne odcienie różu, brzoskwini i złota.

Kolekcja Diora, przygotowana na wiosnę 2025, celebruje miękkie, promienne, wiosenne odcienie – Spring Pinkmania i Spring Peachmania

Do kolekcji błyszczyków Dior Addict Lip Maximizer, nadających ustom objętości, wprowadzono na wiosnę pięć nowych odcieni – od błyszczących różów po opalizujące złoto. Błyszczyki te nawilżają usta, zapewniają połysk i objętość.

Blask i promienny wygląd cery zapewni Dior Forever Glow Maximizer w nowym odcieniu 10 Lilac. Jest to płynny rozświetlacz o wszechstronnym zastosowaniu w makijażu – można go używać jako rozświetlacz, róż, bronzer, a nawet delikatny cień na powieki. Formuła produktu nasycona jest drobnymi perłowymi pigmentami, zapewnia też łatwą aplikację i doskonałe wtapianie się w skórę. Zapewnia efekt lekkiego makijażu. 

image
W kolekcji znalazły się m.in. paletki Diorshow 5 Couleurs
diorbeauty IG

W kolekcji znalazły się też paletki Diorshow 5 Couleurs, zawierające bogato napigmentowane, pastelowe odcienie cieni do powiek.  

Twarzą wiosennej kampanii Dior Makeup Glowmania jest 20-letnia Deva Cassel. To córka legend europejskiego kina – jej matką jest Włoszka Monica Bellucci (uznawana za jedną z najpiękniejszych aktorek), a ojciec to francuski aktor Vincent Cassel. Już na początku marca Deva Cassel zadebiutuje w kostiumowym serialu NetflixaLeopard” (Il Gattopardo), gdzie zagra rolę Angeliki. W postać tę pierwotnie, w adaptacji z 1963 roku, wcieliła się inna Włoszka – Claudia Cardinale.

Dla Devy Cassel, która była wcześniej znana z bycia modelką i twarzą Dolce & Gabbana, będzie to pierwsza tak duża rola filmowa. Ma na swoim koncie debiut aktorski w „The Beautiful Summer” Laury Luchetti.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.01.2025 09:00
Procter & Gamble oraz Colgate-Palmolive pozwane za targetowanie reklam produktów dla dzieci
Pixelshot

Procter & Gamble (P&G) oraz Colgate-Palmolive zostały pozwane w sześciu sprawach zbiorowych dotyczących sprzedaży past do zębów i płukanek do ust dla dzieci. Rodzice zarzucają producentom wprowadzanie w błąd co do bezpieczeństwa produktów zawierających fluor, co mogło prowadzić do nieprawidłowego stosowania tych produktów.

Procter & Gamble (P&G) oraz Colgate-Palmolive znalazły się w centrum kontrowersji po złożeniu sześciu pozwów zbiorowych dotyczących sprzedaży past do zębów i płukanek do ust dla dzieci. Skargi, złożone 13 stycznia w sądach federalnych w Kalifornii i Illinois, zarzucają producentom stosowanie wprowadzających w błąd praktyk marketingowych dotyczących produktów zawierających fluor. Rodzice oskarżają firmy o to, że myląco przedstawiały te produkty jako bezpieczne dla małych dzieci.

Pod lupą znalazły się m.in. pasta do zębów Kids Crest Fluoride Anticavity Toothpaste produkowana przez P&G oraz produkty marek Colgate i Tom’s of Maine należących do Colgate-Palmolive. Wśród zakwestionowanych płukanek do ust wymieniono produkty marek Colgate, Firefly (Perigo), ACT Rinse (Chattem) oraz Hello. Fluor, choć skuteczny w zapobieganiu próchnicy przy stosowaniu miejscowym, może być niebezpieczny w przypadku nadmiernego spożycia przez dzieci. Pozwy wskazują na ryzyko wystąpienia objawów grypopodobnych, fluorozy zębów, neurotoksyczności, zaburzeń endokrynologicznych, a nawet śmierci.

Rodzice zarzucają producentom, że ich kolorowe opakowania z motywami owoców i postaciami z bajek mogą sugerować, że produkty są przeznaczone do spożycia jak słodycze. Na przykład płukanki ACT Rinse dla dzieci oferowane są w smakach takich jak Groovy Grape i Wild Watermelon, a produkty Firefly przypominają zabawki. W pozwach podkreślono również brak wyraźnych ostrzeżeń i instrukcji użytkowania zgodnych z wytycznymi amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Powodowie domagają się odszkodowań oraz kar finansowych za naruszenie przepisów ochrony konsumentów.

Czytaj także: Sephora odżegnuje się od plotek o tym, że sieć przekazywała pieniądze na kampanię Trumpa

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
19. styczeń 2025 07:55