StoryEditor
Producenci
20.01.2023 00:00

Clochee angażuje się w profilaktykę nowotworową

Clochee – polska marka kosmetyków naturalnych i wegańskich – została partnerem konferencji „Bo ważna jesteś TY!”, która odbędzie się 22 stycznia 2023 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Rak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet w Polsce, w skali świata czwartym. Nadal umieralność jest na wysokim poziomie, choć nowotwór wcześnie wykryty jest wyleczalny w 99 proc. przypadków.

W ubiegłym roku okres pomiędzy 17 a 23 stycznia został ustanowiony Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. W działania, które mają na celu zapobieganie występowaniu jednego z najczęściej występujących nowotworów wśród kobiet włączył się warszawski Arche Hotel Krakowska.

W niedzielę, 22 stycznia w hotelu przy Al. Krakowskiej 232 w Warszawie odbędzie się konferencja, czy też, jak nazywają to wydarzenie organizatorzy – kobiecy event – dotyczący profilaktyki nowotworowej. W panelu dyskusyjnym zasiądą m.in. dr n. med. Robert Brawura Biskupski – Samaha, specjalista w dziedzinie perinatologii, ginekologii i położnictwa oraz psycholog, terapeutka, trenerka motywacyjna Maria Rotkiel. Wydarzenie poprowadzi  dziennikarka i prezenterka telewizyjna – Agnieszka Hyży. W wydarzeniu weźmie także udział Miss Polonia 2022 – Krystyna Sokołowska.

Wśród partnerów konferencji znalazła się polska marka kosmetyczna Clochee, która ufundowała upominki dla uczestników wydarzenia.

Rak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet w Polsce, w skali świata czwartym. W 2018 r. liczbę przypadków raka szyjki macicy na całym świecie oszacowano na 570 tys. liczba zgonów wyniosła aż 311 tys. Śmiertelność z powodu raka szyjki macicy w Polsce jest o 70 proc. (!) wyższa niż średnia Unii Europejskiej. Na wczesnym etapie rak szyjki macicy jest wyleczalny w ponad 99 proc. przypadków, dlatego profilaktyka i uświadamianie na czym ona polega ma tu ogromne znaczenie. Podstawą profilaktyki jest wykonywanie badań cytologicznych, ale pojawia się coraz więcej głosów, które wskazują, że praktykowana powinna być kolposkopia, która jest dokładniejszą diagnostyką. Trzeba jednak zauważyć jak trudny jest dostęp do lekarzy i badań w Polsce, znaczenie ma także fakt, że specjalizacja ginekologiczna praktycznie (choć nie formalnie) została sprywatyzowana. Tymczasem na raka szyjki macicy zapadają nie tylko kobiety 50-60 letnie, u których występuje on najczęściej, ale dołączają do nich coraz młodsze. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 10:12
Warsztaty menstruacyjne Vuokkoset dla dziewczynek i chłopców poprowadzi Gini Gina
Pod pseudonimem Gini Gina ukrywa się lekarka Angelika Szymańska.Instagram @gini.gina
Fińska marka artykułów do higieny intymnej Vuokkoset powraca do polskich szkół podstawowych z drugą edycją warsztatów edukacyjnych #MOJAKREW. Znana influencerka Angelika Szymańska, działająca pod pseudonimem Gini Gina, prowadząca warsztaty, stara się przełamać społeczne tabu związane z menstruacją, edukując młodzież o tym naturalnym procesie biologicznym.

Vuokkoset, popularna fińska marka specjalizująca się w produkcji naturalnych produktów do higieny intymnej, stara się zmieniać postrzeganie miesiączki poprzez organizację warsztatów #MOJAKREW. Celem tych warsztatów jest edukacja młodzieży o menstruacji w sposób rzetelny i bezpieczny, co jest szczególnie istotne w kontekście często występujących nieporozumień i mitów związanych z tym tematem.

Warsztaty prowadzone są przez Angelikę Szymańską, znaną w środowisku internetowym jako Gini Gina. Jako doświadczona ginekolożka i influencerka zdrowotna, Szymańska doskonale łączy swoje medyczne doświadczenie z umiejętnościami komunikacyjnymi, co pozwala jej skutecznie docierać do młodych ludzi. Zajęcia, które odbyły się po raz pierwszy 20 maja 2024 roku, są dostępne zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, co umożliwia szeroki dostęp do edukacji niezależnie od miejsca zamieszkania uczestników.

Podczas warsztatów uczniowie dowiadują się nie tylko o aspektach biologicznych menstruacji, ale także o kwestiach psychologicznych i społecznych związanych z tym zjawiskiem. Edukacja ta jest kierowana zarówno do dziewcząt, jak i chłopców, co jest istotne dla budowania wzajemnego zrozumienia i empatii między płciami. Statystyki pokazują, że aż 41 proc. kobiet przyznaje, iż w ich domach nie rozmawia się o menstruacji, a 23 proc. uważa, że jest to temat krępujący.

Czytaj także: Akcja Menstruacja zapowiada kolejną edycję: Femina wsparła projekt po raz 3.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.05.2024 16:43
Pierwszy sklep marki Rituals Cosmetics w Suwałkach otwarty od 22. maja
Nowy sklep Rituals znajdzie się w suwalskim centrum handlowym.Rituals
Już 22 maja o godzinie 9:00 mieszkańcy Suwałk będą mieli szansę odwiedzić nowo otwarty sklep Rituals Cosmetics, który znajdzie się w Centrum Handlowym Suwałki Plaza. Marka planuje również informować o kolejnych otwarciach w najbliższym czasie. Inauguracja sklepu, przypadająca na kilka dni przed Dniem Matki, zapewni doskonałą okazję do zakupu wyjątkowego prezentu.

Już 22 maja o godzinie 9:00 mieszkańcy Suwałk będą mieli możliwość odwiedzenia nowo otwartego sklepu Rituals Cosmetics. Pierwsze 50 osób, które tego dnia zrobią zakupy, otrzyma specjalne upominki od marki. Do końca maja klienci będą mogli również skorzystać z promocji na świece zapachowe z Classic Collection za 86 zł oraz krem do twarzy z filtrem SPF z kolekcji The Ritual of Karma za 60 zł. W ciągu pierwszych 10 dni od otwarcia, popularne wśród klientek i klientów pianki pod prysznic będą dostępne za 35 zł. Dodatkowo, członkowie programu My Rituals, którzy wydadzą minimum 190 zł, otrzymają mini patyczki zapachowe z kolekcji Classic Collection jako prezent.

Nowy sklep holenderskiej marki znajdzie się w Centrum Handlowym Suwałki Plaza; w tym obiekcie rywalizować będzie między innymi z drogeriami Hebe i Rossmann, perfumerią Douglas, i Apteką Superpharm.

Rituals, marka założona w Amsterdamie w 2000 roku, rozwinęła się na światowego lidera w branży, obecnego w ponad 36 krajach i miastach takich jak Londyn, Paryż, Hongkong, czy Nowy Jork. Posiada obecnie ponad 1041 sklepów, 3900 miejsc w systemie shop-in-shop oraz pięć spa, w tym pierwsze na świecie Mind Oasis. W Europie ich obiekty znajdują się w czterech dodatkowych lokalizacjach: we Frankfurcie, Antwerpii, Barcelonie i Paryżu.

Czytaj także: Rituals Cosmetics otworzy w tym roku siedem nowych sklepów w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 11:29