StoryEditor
Producenci
11.10.2022 00:00

Delia Cosmetics rusza z nową kampanią Cameleo #herchange

Delia Cosmetics rusza z nową kampanią Cameleo #herchange Delia Cosmetics na jesieni 2022 planuje promować linię produktów do włosów Cameleo. Ambasadorką kampanii będzie Monika Leder; aktywistka na rzecz osób z wyłonioną stomią, sama leczy się na chorobę Leśniowskiego-Crohna.

Do współpracy Delia zaprosiła również trychologa, którego zadaniem będzie edukowanie klientek odnośnie pielęgnacji włosów. W ramach akcji Delia Cosmetics planuje również eventy, konkursy dla konsumentów i konsumentek, spotkania online i pokazy fryzur. Oficjalnym hasztagiem projektu jest #herchange, celebrujący nie tylko zmiany udane, ale także ludzką naturę błędów i porażek.

 

 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku w mediach pojawiała się plansza reklamowa-sponsorska linii Cameleo Anti Damage przed programami stacji TVN, Polsat, HGTV, TVN Style, Comedy Central i AXN. Celia Cosmetics planuje ponowić emisję plansz w TVN.

W portfolio marki Cameleo znaleźć można odżywki, szampony i maski pielęgnacyjne, produkty do koloryzacji i korekty koloru, oraz do stylizacji.

Przeczytaj także: Delia Cosmetics nagrodziła Miss Polonię 2022 oraz zdobywczynię tytułu #fajnejBabki Delii, Delia Cosmetics odnotowała kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.02.2024 13:11
Bielenda przejmuje Miya Cosmetics, a TDJ dołącza do akcjonariatu Grupy Bielenda
fot. Facebook Miya Cosmetics
Bielenda Kosmetyki Naturalne wraz z funduszem Innova Capital przejmą pełen pakiet udziałów w spółce Kanani Europe, producenta kosmetyków Miya Cosmetics. W ramach transakcji, TDJ – dotychczasowy właściciel firmy – dołączy również do akcjonariatu Grupy Bielenda. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Bielenda Kosmetyki Naturalne  wspierana przez inwestora Innova Capital przejmuje kolejna markę. To Miya Cosmetics.  W ramach transakcji, TDJ – dotychczasowy właściciel firmy – dołączy o akcjonariatu Grupy Bielenda. Firmy muszą uzyskać zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Poszerzenie portfolio Grupy Bielenda o asortyment Miya Cosmetics wzmocni pozycję firmy w Polsce w kilku kategoriach i zwiększy jej konkurencyjność.

Bielenda Kosmetyki Naturalne widzi duży potencjał dla cross-sellingu (sprzedaży krzyżowej) artykułów Miya w wybranych kanałach dystrybucji Bielenda, w tym poprzez sprzedaż tradycyjną, profesjonalną, a także eksport produktów na zagraniczne rynki. W ramach akwizycji planowane jest również pełne wykorzystanie efektów synergii na różnych poziomach działalności Bielenda i Miya – podaje spółka w komunikacie.

(...) Naszym wspólnym celem i ambicją jest umocnienie pozycji na rynku wewnętrznym oraz odważne konkurowanie na rynkach globalnych. Aby sprostać wyzwaniom, które się z tym wiążą, musimy stawiać na nieustanny wzrost i budowanie przewagi, którą zapewnia innowacyjność oraz różnorodność produktów, nowoczesne zaplecza laboratoryjne czy zdolności produkcyjne i logistyczne. Wszystko to jest możliwe, właśnie dzięki takim inwestycjom, jak akwizycja Miya Cosmetics. Cieszymy się, że do struktur Grupy Bielenda dołączy doświadczony zespół Kanani Europe z potwierdzonymi rynkowo kompetencjami oraz grono sprawdzonych partnerów biznesowych – powiedział Marek Bielenda, prezes zarządu Bielenda Kosmetyki Naturalne.

– Dzięki dołączeniu komplementarnej marki kosmetycznej do portfolio Bielenda realizujemy przyjętą strategię i umacniamy pozycję firmy w Polsce w różnych kategoriach produktowych. Miya Cosmetics jako marka od lat dynamicznie rozwija się na polskim rynku, a naszym celem jest kontynuacja tego wzrostu oraz zapewnienie marce dodatkowych możliwości rozwoju, zarówno poprzez inwestycje w R&D, jak i wykorzystanie potencjału synergii w ramach Grupy w wybranych obszarach – skomentował Leszek Muzyczyszyn, senior partner w Innova Capital. 

Od 2021 r. właścicielem Kanani Europe jest rodzinna firma inwestycyjna TDJ, a prezesem i współwłaścicielem spółki znany w branży kosmetycznej menedżer Leszek Klosiński. Od momentu przejęcia firmy od jej założycielek nowi właściciele pracowali nad rozszerzeniem portfolio i dystrybucji. 

– Portfolio produktów Miya zwiększyło się dwukrotnie w porównaniu do 2021 r., a przychody spółki w ciągu 2 lat wzrosły o 70 proc. i mają potencjał do dalszego wzrostu. Częścią struktury transakcji jest reinwestycja TDJ w Grupę Bielenda – cieszymy się bardzo na dalszą współpracę z tak doświadczonymi partnerami jak Bielenda oraz Innova Capital – podkreślił Jacek Leonkiewicz prezes zarządu TDJ.

Do Grupy Bielenda należą obecnie marki: Bielenda, Bielenda Professional, BodyBoom, FaceBoom i BabyBoom oraz Bielenda Professional Supremelab, Soraya i Dermika, a także SheHand, SheFoot i ManFoot SheCare i SkinArté, Tołpa i ON. Wszystkie jej produkty dostępne są w drogeriach i sieciach handlowych, a także w kanale e-commerce.

 

O Bielenda Kosmetyki Naturalne

Bielenda Kosmetyki Naturalne to  polska firma kosmetyczna założona w 1990 r. Oferta firmy obejmuje kilkaset produktów z kilkudziesięciu kategorii pielęgnacyjnych. Są one dostępne w Polsce oraz w blisko 60 krajach świata, na pięciu kontynentach. Firma posiada własne laboratoria badawczo-rozwojowe oraz nowoczesne fabryki. 

Od 2020 roku inwestorem i partnerem strategicznym firmy jest Innova Capital.

Czytaj: Fundusz Innova Capital przejmuje udziały w firmie Bielenda Kosmetyki Naturalne

Bielenda  powiększa portfolio poprzez rozwój swojego asortymentu oraz poprzez przejęcia. Krakowska firma samodzielnie zrealizowała w 2019 r. przejęcie marki Body Boom od firmy Xrocket.

Czytaj: Firma Bielenda przejęła markę Body Boom

Następnie, już z udziałem Innova Capital przejęła w listopadzie 2020 r. marki Dermika, Soraya od Orkla Group

Czytaj: Bielenda przejmuje marki Soraya i Dermika

oraz w grudniu 2021 r. firmę She Cosmetics z markami She Hand, She Foot oraz Man Foot

Czytaj: Bielenda przejmuje She Cosmetics

Ostatnią dużą transakcją Bielendy i Innova Capital było przejęcie Torf Corporation i marki Tołpa.

Czytaj: Bielenda przejmuje Torf Corporation i markę Tołpa!

 

O Kanani Europe 

Powstała w 2015 r. spółka będąca właścicielem marki Miya Cosmetics, w 2021 r. została przejęta przez TDJ i Leszka Kłosińskiego. Kanani Europe rozwinęło swoją działalność o dystrybucję innych marek.

W ubiegłym roku firma informowała, że chce przejmować inne marki kosmetyczne z rynku

Czytaj więcej: Miya szykuje się do przejęć. Rozmawia już z kilkoma celami akwizycyjnymi

 

O TDJ

TDJ to założona w 1977 r. rodzinna firma inwestycyjna. TDJ skupia się na rozwoju notowanej na GPW Grupy Grenevia, wokół której buduje holding firm z szeroko pojętej branży transformacji energetycznej – m.in. Impact Clean Power Technology, Projekt Solartechnik, Total Wind i Elgór+Hansen inwestując w ten obszar w ciągu ostatnich 3 lat ponad 1,5 mld zł. Portfel TDJ obejmuje również inwestycje w spółki przemysłowe, z obszaru automatyzacji, czy weterynarii. Aktywność TDJ obejmuje również branże nieruchomości i venture capital. 

 

O Innova Capital

Innova Capital jest niezależnym doradcą private equity działającym w Polsce i inwestującym w średniej wielkości spółki prowadzące działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Od momentu założenia w 1994 r., Innova Capital zainwestowała ponad 1,2 miliarda euro w blisko 70 spółek zlokalizowanych w 10 krajach regionu.  

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.02.2024 12:28
Bella Hadid zapowiada swoją nową markę urodową pod nazwą Orebella
Bella Hadid wchodzi na rynek beauty z marką Orebella.Bella Hadid Breaks Down 15 Looks From 2015 to Now | Life in Looks | Vogue
27-letnia supermodelka zaprezentowała swoją nową markę kosmetyków za pomocą abstrakcyjnego zwiastuna opatrzonego hasłem „odkryj swoją alchemię” Chociaż nie ujawniono jeszcze, co będzie zawierać kolekcja, zgłoszenie znaku towarowego wskazuje, że Orebella będzie skupiać się na zapachach.

Mimo że szczegóły kolekcji nie zostały jeszcze ujawnione, wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego marki sugeruje, że Orebella zamierza koncentrować się na produktach zapachowych. Zgłoszenie to pokrywa szeroki zakres artykułów zapachowych, w tym perfum, balsamów do ciała, olejków, szamponów, odżywek, produktów do stosowania bez spłukiwania, odżywek i kremów do włosów, a także kadzideł, dyfuzorów trzcinowych i świec.

Fani spekulują również, że linia pojawi się w Ulta Beauty po tym, jak Hadid opublikowała zdjęcie, na którym 9 lutego odwiedza miejsce, które wygląda jak siedziba tej sieci drogeryjnej.

Orebella ma pojawić się w sprzedaży 2. maja 2024 r.

Isabella "Bella" Khair Hadid to amerykańska modelka. W swojej karierze wystąpiła 29 razy na międzynarodowych okładkach Vogue‘a. W 2022 roku została wybrana Modelką Roku przez British Fashion Council. Magazyn Time umieścił ją na corocznej liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie w 2023 roku.

Czytaj także: Perfumy Dody: jak pachną, ile kosztują, jakie reakcje zbierają z rynku?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
26. luty 2024 13:50