StoryEditor
Producenci
28.09.2022 00:00

Delia Cosmetics zbudowała ul zarządzany przez sztuczną inteligencję

Delia Cosmetics, przy okazji rozszerzenia portfolio kosmetyków z serii Dairy Fun o sorbet do dłoni Cud Miód, dołączyła do projektu pod nazwą Inteligentne Ule. Niedawno jeden z domków dla pszczół, w budowie którego uczestniczyła firma, został nazwany ulem Delii. Pasieka w której stanął jest zdalne zarządzana z wykorzystaniem systemu sztucznej inteligencji.

Delia Cosmetics na przełomie wiosny i lata rozpoczęła działania z Inteligent Hives i dołączyła do projektu pod nazwą Inteligentne Ule. Koncept zakłada zdalne zarządzanie pasieką z wykorzystaniem systemu sztucznej inteligencji. W połączeniu z aplikacją pozwala ona na szczegółową analizę takich wskaźników jak temperatura, wilgotność, waga, dźwięk, lokalizacja, co umożliwia natychmiastową reakcję na zmiany, wykrycie chorób we wczesnym stadium i w efekcie, uratowanie pszczół przed zagrożeniem. 

Firma Delia Cosmetisc zainteresowała się inteligentnymi ulami  przy okazji rozszerzenia portfolio swoich kosmetyków z serii Dairy Fun o sorbet do dłoni Cud Miód. Dzięki nawiązanej współpracy z Inteligent Hives przejęła stery w budowie jednego z pszczelich domów , który został oficjalnie mianowany ulem Delia Cosmetics. 

Wkrótce na kanałach w mediach społecznościowych Delii ukażą się materiały przedstawiające etapy powstania ula, a także aktualny podgląd wskaźników, w tym funkcji życiowych pszczół oraz pomiarów dźwiękowych i temperatury. Dodatkową aktywacją dla opiekunów ula, poza pieczą nad warunkami w środku i kontrolą bieżących parametrów pszczół, jest zaplanowane wspólne miodobranie, co również będzie relacjonowane na profilach Delii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.02.2024 15:03
Samarité po raz kolejny zachęca artystów do stworzenia kreacji dla marki
Witryna stoiska Samarite w Galerii Mokotówwiadmoscikosmetyczne.pl
Już po raz czwarty Samarité zaprasza artystów do wzięcia udziału w wyzwaniu graficznym. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę główną w wysokości 1 tys. dol. oraz zestaw kosmetyków o wartości ponad 1 tys. zł, a sama praca zostanie częścią identyfikacji wizualnej marki.

Tematem tegorocznego wyzwania marki Samarité dla artystów jest „Szeptucha z magicznego lasu”. Jak czytamy na stronie konkursu, dzieło powinno przedstawiać portret potężnej i urodziwej Szeptuchy, która nosi zakrywającą ramiona suknię, mistyczny płaszcz z kapturem i wyjątkową biżuterię ze szlachetnymi kamieniami. Zgłaszane prace mogą być rysunkiem, obrazem malarskim, grafiką komputerową 2D lub 3D, kolażem albo animacją.

Należy je składać do 10 marca 2024 r., a każdy artysta może nadesłać dowolną liczbę zgłoszeń. Lauret zostanie wyłoniony do 18 marca. Otrzyma nagrodę główną, czyli  1 tys. dol. oraz zestaw kosmetyków o wartości 1150 zł. Zestawami zostaną też nagodzone trzy wyróżnienia. 

Zwycięskie kreacje zostaną wykorzystane przez Samarité w komunikacji marketingowej, w social mediach i na stronie www.

Samarité to marka kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, które bazują na kompozycji 33 aptecznych ziół. Swoje produkty oferuje online oraz na stoisku w warszawskiej Galerii Mokotów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.02.2024 13:11
Bielenda przejmuje Miya Cosmetics, a TDJ dołącza do akcjonariatu Grupy Bielenda
fot. Facebook Miya Cosmetics
Bielenda Kosmetyki Naturalne wraz z funduszem Innova Capital przejmą pełen pakiet udziałów w spółce Kanani Europe, producenta kosmetyków Miya Cosmetics. W ramach transakcji, TDJ – dotychczasowy właściciel firmy – dołączy również do akcjonariatu Grupy Bielenda. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Bielenda Kosmetyki Naturalne  wspierana przez inwestora Innova Capital przejmuje kolejna markę. To Miya Cosmetics.  W ramach transakcji, TDJ – dotychczasowy właściciel firmy – dołączy o akcjonariatu Grupy Bielenda. Firmy muszą uzyskać zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Poszerzenie portfolio Grupy Bielenda o asortyment Miya Cosmetics wzmocni pozycję firmy w Polsce w kilku kategoriach i zwiększy jej konkurencyjność.

Bielenda Kosmetyki Naturalne widzi duży potencjał dla cross-sellingu (sprzedaży krzyżowej) artykułów Miya w wybranych kanałach dystrybucji Bielenda, w tym poprzez sprzedaż tradycyjną, profesjonalną, a także eksport produktów na zagraniczne rynki. W ramach akwizycji planowane jest również pełne wykorzystanie efektów synergii na różnych poziomach działalności Bielenda i Miya – podaje spółka w komunikacie.

(...) Naszym wspólnym celem i ambicją jest umocnienie pozycji na rynku wewnętrznym oraz odważne konkurowanie na rynkach globalnych. Aby sprostać wyzwaniom, które się z tym wiążą, musimy stawiać na nieustanny wzrost i budowanie przewagi, którą zapewnia innowacyjność oraz różnorodność produktów, nowoczesne zaplecza laboratoryjne czy zdolności produkcyjne i logistyczne. Wszystko to jest możliwe, właśnie dzięki takim inwestycjom, jak akwizycja Miya Cosmetics. Cieszymy się, że do struktur Grupy Bielenda dołączy doświadczony zespół Kanani Europe z potwierdzonymi rynkowo kompetencjami oraz grono sprawdzonych partnerów biznesowych – powiedział Marek Bielenda, prezes zarządu Bielenda Kosmetyki Naturalne.

– Dzięki dołączeniu komplementarnej marki kosmetycznej do portfolio Bielenda realizujemy przyjętą strategię i umacniamy pozycję firmy w Polsce w różnych kategoriach produktowych. Miya Cosmetics jako marka od lat dynamicznie rozwija się na polskim rynku, a naszym celem jest kontynuacja tego wzrostu oraz zapewnienie marce dodatkowych możliwości rozwoju, zarówno poprzez inwestycje w R&D, jak i wykorzystanie potencjału synergii w ramach Grupy w wybranych obszarach – skomentował Leszek Muzyczyszyn, senior partner w Innova Capital. 

Od 2021 r. właścicielem Kanani Europe jest rodzinna firma inwestycyjna TDJ, a prezesem i współwłaścicielem spółki znany w branży kosmetycznej menedżer Leszek Klosiński. Od momentu przejęcia firmy od jej założycielek nowi właściciele pracowali nad rozszerzeniem portfolio i dystrybucji. 

– Portfolio produktów Miya zwiększyło się dwukrotnie w porównaniu do 2021 r., a przychody spółki w ciągu 2 lat wzrosły o 70 proc. i mają potencjał do dalszego wzrostu. Częścią struktury transakcji jest reinwestycja TDJ w Grupę Bielenda – cieszymy się bardzo na dalszą współpracę z tak doświadczonymi partnerami jak Bielenda oraz Innova Capital – podkreślił Jacek Leonkiewicz prezes zarządu TDJ.

Do Grupy Bielenda należą obecnie marki: Bielenda, Bielenda Professional, BodyBoom, FaceBoom i BabyBoom oraz Bielenda Professional Supremelab, Soraya i Dermika, a także SheHand, SheFoot i ManFoot SheCare i SkinArté, Tołpa i ON. Wszystkie jej produkty dostępne są w drogeriach i sieciach handlowych, a także w kanale e-commerce.

 

O Bielenda Kosmetyki Naturalne

Bielenda Kosmetyki Naturalne to  polska firma kosmetyczna założona w 1990 r. Oferta firmy obejmuje kilkaset produktów z kilkudziesięciu kategorii pielęgnacyjnych. Są one dostępne w Polsce oraz w blisko 60 krajach świata, na pięciu kontynentach. Firma posiada własne laboratoria badawczo-rozwojowe oraz nowoczesne fabryki. 

Od 2020 roku inwestorem i partnerem strategicznym firmy jest Innova Capital.

Czytaj: Fundusz Innova Capital przejmuje udziały w firmie Bielenda Kosmetyki Naturalne

Bielenda  powiększa portfolio poprzez rozwój swojego asortymentu oraz poprzez przejęcia. Krakowska firma samodzielnie zrealizowała w 2019 r. przejęcie marki Body Boom od firmy Xrocket.

Czytaj: Firma Bielenda przejęła markę Body Boom

Następnie, już z udziałem Innova Capital przejęła w listopadzie 2020 r. marki Dermika, Soraya od Orkla Group

Czytaj: Bielenda przejmuje marki Soraya i Dermika

oraz w grudniu 2021 r. firmę She Cosmetics z markami She Hand, She Foot oraz Man Foot

Czytaj: Bielenda przejmuje She Cosmetics

Ostatnią dużą transakcją Bielendy i Innova Capital było przejęcie Torf Corporation i marki Tołpa.

Czytaj: Bielenda przejmuje Torf Corporation i markę Tołpa!

 

O Kanani Europe 

Powstała w 2015 r. spółka będąca właścicielem marki Miya Cosmetics, w 2021 r. została przejęta przez TDJ i Leszka Kłosińskiego. Kanani Europe rozwinęło swoją działalność o dystrybucję innych marek.

W ubiegłym roku firma informowała, że chce przejmować inne marki kosmetyczne z rynku

Czytaj więcej: Miya szykuje się do przejęć. Rozmawia już z kilkoma celami akwizycyjnymi

 

O TDJ

TDJ to założona w 1977 r. rodzinna firma inwestycyjna. TDJ skupia się na rozwoju notowanej na GPW Grupy Grenevia, wokół której buduje holding firm z szeroko pojętej branży transformacji energetycznej – m.in. Impact Clean Power Technology, Projekt Solartechnik, Total Wind i Elgór+Hansen inwestując w ten obszar w ciągu ostatnich 3 lat ponad 1,5 mld zł. Portfel TDJ obejmuje również inwestycje w spółki przemysłowe, z obszaru automatyzacji, czy weterynarii. Aktywność TDJ obejmuje również branże nieruchomości i venture capital. 

 

O Innova Capital

Innova Capital jest niezależnym doradcą private equity działającym w Polsce i inwestującym w średniej wielkości spółki prowadzące działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Od momentu założenia w 1994 r., Innova Capital zainwestowała ponad 1,2 miliarda euro w blisko 70 spółek zlokalizowanych w 10 krajach regionu.  

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
26. luty 2024 16:26