StoryEditor
Producenci
25.10.2023 13:36

Delia pozycjonuje się jako ekspert makijażu brwi

Delia zorganizowała spotkanie poświęcone swojej kolekcji kosmetyków do brwi Eyebrow Expert, będącej flagową kategorią produktową marki. Tematami wiodącymi eventu były trendy w makijażu, stylizacja i koloryzacja brwi oraz prezentacja nowości, które w ostatnim czasie dołączyły do kolekcji.

Delia Cosmetics jest marką nr 1 w kategorii brwi w Polsce. Podczas spotkania prezentującego portfolio produktów z kolekcji Eyebrow Expert, Katarzyna Marciniak reprezentująca departament marketingu Delii wraz z Patrycją Polus odpowiedzialną za sekcję makijażu w Delii zapewniały, że produkty dają efekt profesjonalnej usługi stylizacji brwi w salonie kosmetycznym. 

image
Delia Cosmetics

Zaprezentowały hity sprzedażowe oraz nowości, które niedawno dołaczyły do kolekcji Eyebrow Expert.

image
Delia Cosmetics

W praktyce możliwości gamy Eyebrow Expert pokazała Izabela Zagórska, MUA Delia, prezentując makijaż brwi na co dzień. Natomiast Martyna Bury, make-up artist znana w sieci jako @burymakeup prowadząca kanał o trikach w makijażu, pokazała przydatne patenty związane z malowaniem brwi na specjalne okazje.

image
Delia Cosmetics

Uczestnicy spotkania mogli też testować kosmetyki pod okiem makijażystek,

image
Delia Cosmetics

a także skorzystać z warsztatów fotograficznych na temat bliskich kadrów i ujęć beauty poprowadzonych przez Rafała Pajora z agencji 2dm. 

image
Delia Cosmetics

W specjalnie zaaranżowanej strefie koloru odbywały się też konsultacje z kolorystką oraz doradztwo w zakresie suplementacji wspierającej kondycję i porost włosów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.03.2024 11:31
The Body Shop w Polsce funkcjonuje bez zmian. Problemy brytyjskiego oddziału nie mają wpływu na franczyzy w innych krajach
The Body Shop ma  obecnie około 3 tys. sklepów w ponad 70 krajach na całym świecie. W Polsce jest ich 15wiadomoscikosmetyczne.pl
Sieć The Body Shop zamknie 75 sklepów w Wielkiej Brytanii i zwolni 489 pracowników – donosi dziennik „Rzeczpospolita”. Równocześnie uspakaja, że problemy finansowe brytyjskiego oddziału nie mają mieć wpływu na franczyzy w innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie nie ma na razie mowy o zamykaniu sklepów.

Na portalu wiadomościkosmetyczne.pl niedawno pisaliśmy, że ciemne chmury zbierają się nad belgijskim oddziałem The Body Shop: po postępowaniach upadłościowych w Niemczech i Wielkiej Brytanii sieć zamyka obecnie także część swoich belgijskich sklepów stacjonarnych i sklep internetowy.

Czytaj też: The Body Shop zamyka sklepy w Belgii (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Jednak dziennik „Rzeczpospolita” uspakaja, że problemy finansowe brytyjskiego oddziału firmy mają nie mieć wpływu na franczyzy w innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie nie ma na razie mowy o zamykaniu sklepów.

Równocześnie donosi, że w związku z postępowaniem upadłościowym brytyjskiego oddziału, The Body Shop zamknie w Wielkiej Brytanii 75 sklepów (pozostawiając pozostałych 116). Oznacza to, że w połączeniu z cięciami kosztów w centrali firmy zwolnionych zostanie od 750 do 800 osób.

„Rzeczpospolita” cytuje też Tony‘ego Wrighta z FRP Advisory (właściciel marki i sieci sklepów The Bosy Shop), który zdradził, że działania polegające na dostosowaniu rozmiaru portfolio sklepów The Body Shop w Wielkiej Brytanii mają ustabilizować działalność firmy i jej dalszy rozwój.

Czytaj też: Dostawcy The Body Shop obawiają się strat z tytuły niezakupionych składników (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dziennik przypomina, że The Body Shop było niezwykle popularną siecią w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Jednak po pojawieniu się konkurencji w postaci Lush i Rituals radziła sobie coraz gorzej. Obecnie ma około 3 tys. sklepów w ponad 70 krajach na całym świecie. W Polsce jest ich 15.

Czytaj też: Next rozważa zakup The Body Shop (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.03.2024 09:47
Global Cosmed zmienia nazwę na Dr. Miele Cosmed Group. Zapowiada też podwojenie skali biznesu
Magdalena Miele, prezeska Dr Miele Cosmed Groupmat. prasowe
Global Cosmed, po modernizacji i rozbudowie zakładów produkcyjnych, w tym wprowadzonej w nich specjalizacji produkcyjnej oraz rebrandingu marek Kret, Bobini, Sofin i Apart, zdecydował się na przekształcenie struktury firmy. Połączone zostały polskie spółki. Jednocześnie zmieniono nazwę podkreślając rodzinny charakter firmy. Teraz jeden z największych w Polsce producentów kosmetyków i chemii gospodarczej to Dr. Miele Cosmed Group. Firma zapowiada też usprawnienia organizacyjne ograniczające koszty oraz przekierowanie uwolnionych zasobów na rozwój sprzedaży. Docelowo skala biznesu ma zostać podwojona w perspektywie najbliższych lat.

1 marca 2024 r. sąd rejestrowy dokonał wpisu połączenia dwóch spółek grupy kapitałowej Global Cosmed i Global Cosmed Group. Trwającemu od listopada procesowi łączenia towarzyszą zmiany w zarządzie spółki dominującej, wprowadzenie nowej nazwy i szeregu optymalizacji organizacyjnych.

image

Logo firmy Dr. Miele Cosmed Group

mat. prasowe
Aby podkreślić rodzinny charakter firmy połączone spółki nazywają się teraz Dr. Miele Cosmed Group. Global Cosmed został bowiem założony przez dr. Andreasa Miele, obecnego przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele firmy stoi zaś Magdalena Miele. Za obszar kontraktów B2B i współpracę w zakresie private label z największymi sieciami handlowymi w Europie odpowiedzialny jest Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy. 

W skład zarządu wchodzą także Kamil Szlaga odpowiedzialny za finanse i relacje inwestorskie oraz Michał Czajka, nowy członek zarządu, do tej pory zasiadający w organach spółki Global Cosmed Group. Odpowiada on za globalny rozwój brandów należących do grupy kapitałowej.

 

Magdalena Miele, prezeska Dr. Miele Cosmed Group S.A. z siedzibą w Radomiu komentuje:

Zgodnie z priorytetami w ostatnich latach rozbudowany został i zmodernizowany park maszynowy, przeprowadzony został relaunch marek będących znakami rozpoznawczymi firmy – Bobini, Kret, Apart i Sofin. Przeprowadzono także proces specjalizacji zakładów produkcyjnych.

Tym samym fabryka w Radomiu to teraz producent kosmetyków, a fabryki w Jaworze i niemieckim Stadtilm specjalizują się w chemii gospodarczej. Kolejnym krokiem ma być optymalizacja struktur organizacyjnych.

Połączenie spółek ograniczy działania i koszty na poziomie wewnątrzgrupowej obsługi, w szczególności księgowości, administracji magazynowej, prawnej, kontrolingu oraz utrzymywania systemów informatycznych. Oszczędzimy czas i energię na działania wewnętrzne, przekierowując ją na rozwój naszej pozycji na rynku

– dodaje Magdalena Miele.

Zgodnie z jej zapowiedziami  usprawnienia organizacyjne ograniczające koszty oraz przekierowanie uwolnionych zasobów na rozwój sprzedaży w perspektywie najbliższych lat pozwolą na podwojenie skali biznesu. Zarząd Dr.Miele Cosmed Group zapowiada, że strategię rozwoju wraz z publikacją wyników finansowych za 2023r. przedstawi w dniu 24 kwietnia br.

Czytaj też: Global Cosmed poprawił wyniki dzięki swoim markom oraz restrukturyzacji kontraktów handlowych (wiadomoscikosmetyczne.pl)

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. marzec 2024 13:00