StoryEditor
Producenci
28.02.2023 00:00

DermDoctor w Warszawie. TikTokowy ekspert przyjechał na zaproszenie CeraVe

Dr Muneeb Shah, lekarz dermatolog, a równocześnie influencer znany milionom użytkowników TikToka jako DermDoctor podczs spotkania zorganizowanego przez markę CeraVe / fot. materiały prasowe
Dr Muneeb Shah, charyzmatyczny dermatolog, influencer, znany milionom użytkowników TikToka jako DermDoctor odwiedził Polskę w ramach wydarzenia zorganizowanego przez dermokosmetyczną markę CeraVe. Poświęcone ono było pielęgnacji ciała i znaczeniu ceramidów. 

17 lutego w Warszawie odbył się event, który przyciągnął uwagę influencerów, skinfluencerów i dermatologów.

Wśród nich pojawił się dr Muneeb Shah, lekarz dermatolog i światowej sławy influencer, znany na TIKToku jako DermDoctor, popularyzator wiedzy na temat pielęgnacji skóry. 

Motywem przewodnim spotkania zorganizowanego przez markę CeraVe było hasło #MosturiseLikeADerm - Dermatologiczna Pielęgnacja Dla Każdego.

– Pielęgnacja twarzy jest dziś powszechna, a o całym ciele zdarza nam się zapominać – zauważyła Kaja Gołuchowska, redaktor naczelna portalu ofeminin.pl, która prowadziła wydarzenie.

Wiedza o pielęgnacji ciała została przekazana w formie specjalnego wystąpienia DermDoctora. Według niego skuteczną prewencją przed powstawaniem, ale też nawrotami objawów chorób skóry jest używanie odpowiednich produktów nawilżających. Zdradził też, że w dbaniu o zdrową i piękną skórę ważne jest unikanie zbyt gorących kąpieli oraz nawilżanie ciała, gdy skóra jest jeszcze wilgotna.

O pielęgnacji ciała mówiły też: prof. dr n. med. Wioletta Barańska-Rybak, dermatolożka z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, skinfluencerka Katarzyna Wegner-Malczyk @myskinstoryy oraz influencerka i modelka Sylwia Butor @sylwia_butor.

Podczas spotkania marka CeraVe promowała swoje dwa bestsellerowe produkty: nawilżający balsam
w słoiczku oraz nawilżającą emulsję w butelce z pompką – oba z zawartością kwasu hialuronowego i ceramidów. Ten ostatni składnik wzmacniania barierę ochronną skóry, nawilża ją i chroni przed wysuszeniem, stanami zapalnymi i swędzeniem.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.03.2024 14:15
Helena Rubinstein ogłasza Michelle Yeoh nową ambasadorką
„Dołączenie do marki, która celebruje niezrównaną siłę i promienną pewność siebie drzemiącą w każdej kobiecie, jest dla mnie czymś bardzo naturalnym i oczywistym” – powiedziała Yeoh.Naomi Lipowski, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons
Marka kosmetyczna Helena Rubinstein mianowała zdobywczynię Oscara, aktorkę Michelle Yeoh, na swoją najnowszą ambasadorkę marki. Pierwsza kampania gwiazdy filmu „Wszystko wszędzie naraz” z marką zadebiutuje w przyszłym miesiącu, a szczegóły nie są jeszcze znane.

Helena Rubinstein, marka należąca do L‘Oréal stwierdziła, że Yeoh „ucieleśnia wartości marki, takie jak determinacja, wiara w siebie, śmiałość i odporność”, a jej doświadczenia podobno odzwierciedlają doświadczenia założycielki marki o tej samej nazwie, Amerykanki polskiego pochodzenia.

61-latka zyskała sławę dzięki rolom w takich filmach jak "Przyczajony tygrys, ukryty smok" i "Wyznania gejszy." W 2022 roku przeszła do historii jako pierwsza Azjatka, która zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Wszystko wszędzie, wszystko na raz”.

 

Yeoh nie są obce kampanie kosmetyczne, ponieważ w 2023 r. wystąpiła jako twarz marki produktów do pielęgnacji skóry La Mer. Wcześniej była także ambasadorką luksusowej marki kosmetyków Guerlain w 2011 r. W 2022 r. magazyn Time umieścił ją na swojej corocznej liście na jednej ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie oraz określił jako Ikonę Roku.

Helena Rubinstein, marka należąca od 1984 roku do L’Oréal, właśnie dołączyła do elitarnego portfolio marek francuskiego giganta kosmetycznego, wartego miliardy euro. 132-letnia marka jest obecnie wiodącym graczem w dziedzinie pielęgnacji skóry na arenie międzynarodowej dzięki repozycjonowaniu w kategorii o wysokim prestiżu, naciskowi na innowacje naukowe i sięganiu głęboko do swoich korzeni. Według źródeł branżowych do kluczowych rynków marki należą Chiny kontynentalne, Hongkong, Japonia, Tajwan i Korea Południowa.

Czytaj także: Helena Rubinstein współpracuje z Francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych nad wykorzystywaniem roślinnych komórek macierzystych

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.03.2024 11:31
The Body Shop w Polsce funkcjonuje bez zmian. Problemy brytyjskiego oddziału nie mają wpływu na franczyzy w innych krajach
The Body Shop ma  obecnie około 3 tys. sklepów w ponad 70 krajach na całym świecie. W Polsce jest ich 15wiadomoscikosmetyczne.pl
Sieć The Body Shop zamknie 75 sklepów w Wielkiej Brytanii i zwolni 489 pracowników – donosi dziennik „Rzeczpospolita”. Równocześnie uspakaja, że problemy finansowe brytyjskiego oddziału nie mają mieć wpływu na franczyzy w innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie nie ma na razie mowy o zamykaniu sklepów.

Na portalu wiadomościkosmetyczne.pl niedawno pisaliśmy, że ciemne chmury zbierają się nad belgijskim oddziałem The Body Shop: po postępowaniach upadłościowych w Niemczech i Wielkiej Brytanii sieć zamyka obecnie także część swoich belgijskich sklepów stacjonarnych i sklep internetowy.

Czytaj też: The Body Shop zamyka sklepy w Belgii (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Jednak dziennik „Rzeczpospolita” uspakaja, że problemy finansowe brytyjskiego oddziału firmy mają nie mieć wpływu na franczyzy w innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie nie ma na razie mowy o zamykaniu sklepów.

Równocześnie donosi, że w związku z postępowaniem upadłościowym brytyjskiego oddziału, The Body Shop zamknie w Wielkiej Brytanii 75 sklepów (pozostawiając pozostałych 116). Oznacza to, że w połączeniu z cięciami kosztów w centrali firmy zwolnionych zostanie od 750 do 800 osób.

„Rzeczpospolita” cytuje też Tony‘ego Wrighta z FRP Advisory (właściciel marki i sieci sklepów The Bosy Shop), który zdradził, że działania polegające na dostosowaniu rozmiaru portfolio sklepów The Body Shop w Wielkiej Brytanii mają ustabilizować działalność firmy i jej dalszy rozwój.

Czytaj też: Dostawcy The Body Shop obawiają się strat z tytuły niezakupionych składników (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dziennik przypomina, że The Body Shop było niezwykle popularną siecią w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Jednak po pojawieniu się konkurencji w postaci Lush i Rituals radziła sobie coraz gorzej. Obecnie ma około 3 tys. sklepów w ponad 70 krajach na całym świecie. W Polsce jest ich 15.

Czytaj też: Next rozważa zakup The Body Shop (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. marzec 2024 19:48