StoryEditor
Producenci
03.12.2020 00:00

Dobre Pudełko dla dobra kobiet. Drogeria horex.pl wspiera Centrum Praw Kobiet 

Chcąc połączyć pasję, miłość do piękna i chęć pomagania, pracownicy drogerii internetowej horex.pl zainicjowali akcję charytatywną „Dobre Pudełko”, z której część dochodu zostanie przekazany na cele statutowe fundacji Centrum Praw Kobiet.

Jak podkreśla przedstawicielka drogerii, kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie. Dobro ma tę niezwykłą moc, że powraca ze zdwojoną siłą. Teraz, gdy odliczamy dni do najpiękniejszego okresu w roku – świąt, które dają radość i nadzieję, nie zapomnijmy, że obok nas jest wiele osób, które potrzebują naszej pomocy.

- Czynienie dobra jest jedną z najważniejszych wartości w naszym przedsiębiorstwie – zaznacza Marzena Dybicz, Head of Marketing Communication drogerii horex.pl - Dobre Pudełko jest akcją, która idealnie wpisała się w nasze założenia: odpowiada naszej pasji, trosce o własne ciało oraz zdrowie, a jednocześnie –  paradoksalnie – udowadnia, że dbając i troszcząc się o siebie, możemy pomóc innym.

W jaki sposób? Kupując zestaw ośmiu produktów do pielęgnacji ciała, nie tylko czerpiemy z dobroczynnych i właściwości kosmetyków znajdujących się w środku, ale, co najważniejsze – pomagamy. 20 zł ze sprzedaży każdego Dobrego Pudełka zasili konto fundacji Centrum Praw Kobiet, umożliwiając jej pracownikom inicjowanie kolejnych działań na rzecz kobiet.

- Dobre Pudełko jest nazwą akcji, która określa jej ideę, ale też niezwykle trafnie opisuje to, co znajduje się w środku. Zawartość spełni oczekiwania najbardziej wymagających kobiet, gdyż dobra zawartość równa się dobrym składom, czyli naturalnym produktom – wyjaśnia Marzena Dybicz, która zaznacza, że kolejną zaletą jest atrakcyjna cena zestawu kosmetycznego. Szukając idealnego pomysłu na prezent, możemy jednocześnie pomagać, co z pewnością będzie wartością dodaną do świątecznego upominku.

- Warto dodać, że realizowanie tak wyjątkowej akcji jest możliwie również dzięki naszym partnerom – właścicielom polskich marek kosmetycznych: Nacomi, Face Boom, Bielenda Professional, BodyBoom, Orientana, Glov i Mohani – dodaje.

Część dochodu ze sprzedaży Dobrych Pudełek zasili konto fundacji Centrum Praw Kobiet, czyli najdłużej działającej organizacji w Polsce, która udziela specjalistycznego wsparcia kobietom doświadczającym przemocy. O potrzebie istnienia oraz funkcjonowania fundacji świadczą chociażby liczby: tylko w 2019 roku pracownicy fundacji pomogli blisko 3900 kobietom, udzielając aż 9789 konsultacji, zarówno psychologicznych, jak i prawnych. Misją fundacji jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet: w życiu prywatnym, zawodowym oraz publicznym.

- Cieszymy się, że działalność naszej fundacji jest doceniana przez środowisko zewnętrzne, dlatego każda forma pomocy, która pozwala nam realizować cele statutowe, jest dla nas niezwykle ważna – mówi Monika Młynarczyk, menedżerka ds. marketingu i fundraisingu z Centrum Praw Kobiet. - Dzięki wsparciu finansowemu możemy podejmować kolejne inicjatywy przeciwdziałające wszelkim formom przemocy i realizować przedsięwzięcia, które realnie poprawiają sytuację kobiet w Polsce - dodaje.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
03.07.2025 14:42
PZ Cussons odstępuje od sprzedaży marki St. Tropez
St. Tropez to marka produktów do samoopalania należąca do PZ Cussons.St. Tropez

W kwietniu 2024 r. Grupa PZ Cussons ogłosiła zamiar sprzedaży marki St. Tropez i rozpoczęła szeroki proces aukcyjny, który przyciągnął „liczne oferty”. Decyzja zapadła w momencie, gdy segment Beauty notował spadek wycen, a przychody spółki w USA w roku obrotowym FY25 malały. Mimo szczegółowej analizy propozycji zarząd ostatecznie postanowił markę zatrzymać i nadać jej nowy kierunek rozwoju.

Kluczowym elementem nowej strategii jest powołanie dedykowanego zespołu, którego rezultaty będą mierzone trzema wskaźnikami: skutecznością działań handlowych (w tym aktywności cyfrowych), tempem wdrażania innowacji oraz odświeżeniem wizerunku St. Tropez. Ma to pozwolić na lepsze wykorzystanie potencjału marki w międzynarodowym portfolio PZ Cussons.

Istotnym krokiem będzie również partnerstwo z amerykańską firmą The Emerson Group. Emerson przejmie obsługę kluczowych sieci detalicznych w USA, oferując zarządzanie klientem, logistykę i wsparcie marketingowe. Model ten ma zniwelować problem „niedoskalowanego” biznesu PZ Cussons w Stanach Zjednoczonych i ponownie wprowadzić markę na ścieżkę wzrostu dzięki połączeniu zasięgu dystrybucyjnego Emersona i kapitału marki St. Tropez.

Ze względu na ostatnie wyniki St. Tropez (marka wypracowała 7,5 mln funtów skorygowanego zysku operacyjnego w FY25) Grupa spodziewa się ujęcia odpisu aktualizującego o charakterze niepieniężnym, który zostanie zaprezentowany w wynikach za FY25 we wrześniu 2025 r. Szczegółowy plan dalszego rozwoju marki ma zostać przedstawiony również we wrześniu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 16:35
Kosmetyki marki Runmageddon? Marka eventowo-sportowa wkracza w nowe segmenty
Czy Runmageddon stanie się konkurentem globalnych graczy w segmencie kosmetyków sportowych?DALL-E

Do zarządu spółki Runmageddon S.A. wszedł Milivoj Puškar, obejmując nowo utworzone stanowisko chief commercial & brand officera (CC&BO). To pierwszy od dwóch lat awans na poziomie zarządu i jednocześnie jedyna zmiana personalna ogłoszona w 2025 r. przez organizatora największych w Polsce biegów z przeszkodami.

Wprowadzenie Puškara zbiega się z wdrożeniem nowej strategii biznesowej. Runmageddon deklaruje odejście od modelu stuprocentowo eventowego na rzecz kompleksowego rozwoju marki i jej filarów. – „Uświadomienie sobie wartości brandu skłoniło mnie do komercjalizacji Runmageddonu” – podkreśla założyciel spółki Jarosław Bieniecki. Firma zamierza uporządkować portfolio tak, aby przychody nie zależały wyłącznie od kalendarza imprez.

Założyciel marki Runmageddon w wypowiedzi dla Wirtualnemedia.pl tłumaczy swoje zamierzenia:

Filary naszego brandu można podzielić na dwie kategorie [...] Po pierwsze to retail, w którym chcemy wprowadzać na rynek produkty z brandem Runmageddon, takie jak żywność funkcjonalna, suplementy, zdrowe słodycze, kosmetyki. Po drugie — stawiamy mocno na Generację Runmageddonu, pod którą kryje się m.in. organizacja darmowych wydarzeń dla ponad 40 tys. dzieci w 2026 roku.

Kluczowym krokiem jest przesunięcie 7 obszarów kompetencyjnych – komunikacji, brandingu, sprzedaży, SSC, B2C, B2B oraz IT – do holdingu Runmageddon. Natomiast spółka zależna Extreme Events skoncentruje się wyłącznie na logistyce cyklu biegów w kilkunastu lokalizacjach w całym kraju. Pozwoli to, według zarządu, ograniczyć koszty operacyjne nawet o kilkanaście procent i równolegle zwiększyć tempo prac nad nowymi przedsięwzięciami.

Jednocześnie spółka buduje fundamenty pod przyszłe projekty w obszarach sportu, rekreacji, edukacji oraz e-commerce, deklarując, że pierwsze nowe inicjatywy zostaną ogłoszone w II półroczu 2026 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. lipiec 2025 03:27