StoryEditor
Producenci
11.07.2024 15:43

Dr. Miele Cosmed Group zawiera umowę znaczącą z Rossmannem

W portfolio Dr Miele Cosmed Group znajdują się między innymi marki Apart i Kret. / Dr Miele Cosmed Group
Dr. Miele Cosmed Group S.A. z Radomia ogłasza znaczącą umowę z Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., której wartość przekroczyła 10 proc. kapitałów własnych firmy w roku obrotowym 2024.

Zarząd Dr. Miele Cosmed Group S.A. poinformował, że umowa zawarta ze spółką Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska zyskała status umowy znaczącej w bieżącym roku obrotowym. Osiągnięcie tego statusu nastąpiło z powodu przekroczenia łącznej wartości sprzedaży do Rossmanna progu 10 proc. kapitałów własnych firmy, co podkreśla rosnące znaczenie tej współpracy dla Dr. Miele Cosmed Group.

Umowa znacząca to umowa, której wartość przekracza określony próg finansowy w stosunku do kapitałów własnych spółki, co sprawia, że ma ona istotny wpływ na działalność i wyniki finansowe firmy. W Polsce definicja umowy znaczącej jest określona w § 2 ust. 1 pkt 44a Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim. Zgodnie z tą regulacją, umowa znacząca to taka, której wartość przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której emitent jest funduszem lub podlega pod § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia, wtedy wartość umowy musi przekroczyć 20 proc.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż własnych marek kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, które są wytwarzane w zakładach produkcyjnych Grupy Dr. Miele Cosmed Group. To osiągnięcie wskazuje na dynamiczny rozwój firmy oraz na sukces produktów oferowanych pod markami takimi jak Apart, Bobini, Sofin, Kret, i Izo. Zarówno jakość produktów, jak i efektywna współpraca z dużymi sieciami handlowymi, takimi jak Rossmann, przyczyniają się do wzrostu znaczenia Dr. Miele Cosmed Group na rynku.

Dr. Miele Cosmed Group S.A. została założona przez Dr. Andreasa Miele, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele spółki stoi prezeska zarządu, Magdalena Miele. W kluczowych obszarach, takich jak kontrakty B2B i współpraca w zakresie private label, działa Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy.

Czytaj także: Mocny wzrost Dr. Miele Cosmed Group w Q1 2024; EBITDA podwojona

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.07.2024 14:32
Czy z Ursusa zniknie fabryka kosmetyków Oriflame?
Producent kosmetyków może pożegnać się ze swoją ursuską lokalizacją — tak przynajmniej sugerują wiadomości Gazety Wyborczej.Oriflame
Jak donosi Gazeta Wyborcza, w stołecznym ratuszu pojawiły się dokumenty dotyczące planowanej inwestycji firmy Greenfields na działce przy ul. Skoroszewskiej w Ursusie. Projekt, będący na wczesnym etapie, zakłada budowę zespołu bloków mieszkalnych o wysokości do dziewięciu kondygnacji z podziemnym parkingiem na 1,8 tys. samochodów oraz 200 miejscami parkingowymi na powierzchni — obecnie znajduje się tam fabryka kosmetyków Oriflame.

Firma Greenfields bada możliwość budowy zespołu bloków, które mogłyby pomieścić blisko 4 tys. mieszkańców. Obecnie trwa ocena oddziaływania na środowisko. Inwestycja miałaby powstać na terenie, gdzie obecnie znajdują się zakłady produkujące kosmetyki firmy Oriflame. Ta fabryka, działająca od 1995 roku, była symbolem nowoczesności, wyposażona w zaawansowane technologie produkcyjne. Jednakże nie wiadomo jeszcze, czy plany Greenfields oznaczają zamknięcie zakładów produkujących kosmetyki dla Oriflame.

Obszar Ursusa, w którym ma powstać inwestycja, nie ma jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Warszawy dopiero w lipcu 2023 roku podjęła decyzję o jego sporządzeniu. Władze dzielnicy planują przekształcenie zbiornika wodnego na terenie zakładów kosmetycznych w ogólnodostępny teren zielony. Mieszkańcy Ursusa zgłaszali skargi na “uciążliwość zapachową” fabryki, co może wpłynąć na decyzje dotyczące przyszłości tego miejsca.

Urzędnicy z Ursusa poinformowali, że nie posiadają informacji o planowanym zakończeniu produkcji przez Oriflame. Znikanie zakładów przemysłowych w Warszawie często budzi kontrowersje. Tomasz Majda, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, podkreśla, że przemieszanie funkcji mieszkaniowych i przemysłowych jest korzystne dla miasta, zapewniając miejsca pracy blisko osiedli. Marlena Happach, była szefowa miejskiego biura architektury, zaznaczała, że produkcja zaspokajająca podstawowe potrzeby mieszkańców musi odbywać się blisko nich, a miasto nie może opierać swojej gospodarki tylko na usługach czy turystyce.

Czytaj także: Polski poseł i ukraiński deputowany na tropach nieetycznych działań Oriflame w kontekście wojny w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.07.2024 13:42
Puig wejdzie do indeksu IBEX 35 po udanym debiucie giełdowym
Marc Puig, prezes i dyrektor generalny Puig, dzwoni dzwonkiem w dniu ceremonii wprowadzenia notowań w Barcelonie.Puig
Puig, hiszpańska firma kosmetyczna, zadebiutowała na giełdzie w wielkim stylu, przyciągając uwagę inwestorów i analityków. Firma zastąpi Melia Hotels w indeksie IBEX 35 już 22 lipca, co jest wielkim krokiem naprzód w historii przedsiębiorstwa.

Puig niedawno rozpoczął notowania jako spółka giełdowa na giełdach w Barcelonie, Madrycie, Bilbao i Walencji (zwanych „Hiszpańskimi Giełdami”) pod symbolem giełdowym „[PUIG]”. Notowanie to jest efektem pierwszej oferty publicznej (IPO) spółki, której wartość wyniosła 2,610 milionów euro. Uwzględniając opcję dodatkowego przydziału akcji o wartości do 390 milionów euro, całkowita wartość oferty może wynieść do 3 miliardów euro, co czyni ją największym IPO w Europie w tym roku.

Od momentu debiutu giełdowego, cena akcji Puig wzrosła o ponad 3 proc. Wartość jednej akcji wynosi obecnie 25,35 euro, co przekłada się na wycenę firmy na poziomie ponad 14 miliardów euro. Inwestorzy z dużymi nadziejami spoglądają na Puig, licząc na dalsze sukcesy, szczególnie w kontekście dołączenia do indeksu IBEX 35, który dotychczas nie posiadał znaczącego przedstawiciela segmentu luksusowego.

Puig w ostatnich latach nabył marki takie jak Byredo i Charlotte Tilbury, co umożliwiło mu konkurowanie z gigantami branży kosmetycznej, takimi jak L’Oréal i Estée Lauder. W 2023 roku, marki własne Puig, w tym Rabanne, wygenerowały przychody netto przekraczające 1 miliard euro, a najszybszy wzrost odnotowała marka Jean Paul Gaultier. Prognozy JP Morgan wskazują, że firma skorzysta z rosnącego popytu na luksusowe perfumy oraz produkty do makijażu i pielęgnacji skóry, a cena akcji może osiągnąć 32 euro do grudnia 2025 roku.

W pierwszym kwartale 2024 roku, Puig odnotował wzrost sprzedaży netto o 10,1 proc. w porównaniu do roku poprzedniego, przewyższając tym samym średnią rynkową w segmencie luksusowych produktów kosmetycznych. Bank of America oraz JP Morgan przewidują, że sprzedaż Puig będzie nadal rosła szybciej niż u konkurencji. Ponadto, firma planuje wykorzystać środki z debiutu giełdowego na finansowanie dalszych inwestycji, w tym możliwych fuzji i przejęć, co dodatkowo wzmocni jej pozycję na globalnym rynku kosmetycznym.

Zarówno w sektorze mody, jak i perfum, Puig działa pod markami Nina Ricci, Carolina Herrera i Paco Rabanne. W branży mody jest również większościowym udziałowcem Jean Paul Gaultier i Dries Van Noten. W segmencie perfum prowadzi działalność pod markami L‘Artisan Parfumeur, Penhaligon‘s oraz na licencji marek Christian Louboutin, Comme des Garçons, Adolfo Dominguez, Antonio Banderas, Shakira i Benetton. W kosmetykach operuje poprzez francuską firmę Uriage, większościowo należące do niej brytyjską Charlotte Tilbury i grecką Apivitę oraz hiszpańską joint venture Isdin.

Czytaj także: Puig uruchamia cyfrową platformę perfumiarską WikiParfum

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. lipiec 2024 21:30