StoryEditor
Producenci
21.01.2022 00:00

E.Leclerc stawia na produkty bio i eko w kategoriach kosmetycznych

W sklepach E.Leclerc coraz więcej produktów kosmetycznych i higienicznych to asortyment z oznaczeniem bio i eko. Natomiast kierując się wyborem dostawców, sieć zwraca uwagę na ich zaangażowanie w działania mające na celu ochronę środowiska i budowanie świadomości ekologicznej – mówi Patrycja Sienkiewicz-Nowak, dyrektor handlu i marketingu sieci E.Leclerc.

Największą kategorią z grupy produktów kosmetycznych w sieci E.Lecerc są linie do pielęgnacji ciała. Ich sprzedaż najmocniej urosła w 2020 roku, w związku z wybuchem pandemii COVID-19, kiedy to klienci ograniczali liczbę odwiedzanych placówek handlowych i starali się całe zakupy – spożywcze i kosmetyczne – robić w jednym miejscu. W porównaniu z tymi wzrostami, 2021 rok nie był już tak spektakularny jeśli chodzi o wielkość sprzedaży. Mimo to sieć poszerzyła grono dostawców i marek.

– Strategią E.Leclerc jest posiadanie jak najszerszej oferty. Chcemy, aby w naszych sklepach można było zaopatrzyć się zarówno w produkty podstawowe, ale także w kosmetyki bardziej specjalistyczne, przeznaczone dla grupy klientów o większych wymaganiach – mówi Patrycja Sienkiewicz-Nowak, dyrektor handlu i marketingu sieci E.Leclerc.

Z uwagi na format sklepów (hipermarkety i supermarkety), największe udziały w sprzedaży za 2021 rok mają podstawowe produkty higieniczne, czyli papier toaletowy oraz ręczniki papierowe. Kolejne miejsca należą do płynów do naczyń i proszków do prania. W kategoriach typowo kosmetycznych na pierwszym miejscu uplasowały się dezodoranty. To nie zatrzymuje jednak sieci w rozwoju asortymentu kosmetycznego.

– E.Leclerc stawia na różnorodny i bogaty asortyment. Dotyczy to produktów markowych jak i marek własnych. Obserwujemy trendy i reagujemy na potrzeby rynku. W odpowiedzi na nie wzbogacamy np. ofertę produktów bio-certyfikowanych czy naszych importowanych marek. Te ostatnie to produkty doskonałej jakości w rozsądnych cenach – co ma znaczenie zwłaszcza teraz, kiedy wskaźnik inflacji wciąż rośnie – mówi nasza rozmówczyni.

Na półkach sklepów należących do sieci E.Leclerc pojawia się coraz więcej produktów z kategorii bio i eko.

– Kierując się wyborem dostawców, zwracamy uwagę na ich zaangażowanie w działania mające na celu ochronę środowiska i budowanie świadomości ekologicznej – podkreśla Patrycja Sienkiewicz-Nowak.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.06.2024 11:52
Rituals Cosmetics otworzył czterdziesty ósmy sklep w Polsce
Sklep Rituals Cosmetics w centrum handlowym Avenida Poznań został otwarty 12 czerwca 2024 r.Avenida Poznań
Marka Rituals Cosmetics uruchomiła swój czterdziesty ósmy sklep w Polsce. Został on otwarty w centrum handlowym Avenida Poznań. Na czerwiec planowane są jeszcze dwa kolejne otwarcia, zatem miesiąc zamknie 50 salonami.

Salon Rituals Cosmetics otwarty 12 czerwca w  centrum handlowym Avenida Poznań jest czterdziestym ósmym sklepem marki w Polsce. W tym roku jest to już trzecie otwarcie – dwa wcześniejsze miały miejsce w Opolu i Suwałkach. Na czerwiec planowane sa jeszcze dwa - w gliwickiej Galerii Forum oraz trzeci sklep w Krakowie – tym razem w Galerii Kazimierz. Zatem na koniec miesiaca marka będzie miała w Polsce 50 sklepów własnych.  

Na tym jednak ekspansja marki w naszym kraju się nie skończy,  Wiadomo już, że w planach jest uruchomienie salonu w Inowrocławiu.

 

Czytaj też: Rituals otworzy sklep w Inowrocławiu (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Sklep Rituals Cosmetics w Avenida Poznań uzupełnił ofertę handlową marek kosmetycznych obecnych w centrum hadlowym. Dotychczas swoje produkty w sklepach własnych lub franczyzowych oferowały tu marki: Golden Rose, Inglot, Neonali, Sorvella Perfume, Yves Rocher i Ziaja. Klienci mogli też robić kosmetyczne zakupy w drogerii Rossmann, Hebe, Super-Pharm i Kontigo, a także w perfumeriach Douglas i Sephora. 

Salon Rituals znajduje się na poziomie +1. Oferuje kosmetyki do kąpieli, pielęgnacji oraz produkty z gamy home wear, a każdy z produktów jest inspirowany starożytną tradycją i pomaga przenieść się w świat pełen zapachów. Prócz tego w asortymencie znajdują się perfumowane świece i odświeżacze powietrza w formie pachnących patyczków.

Rituals Cosmetics otwiera w Polsce własne sklepy od 2021 r. W tej chwili ma ich ponad 40. Raymond Cloosterman, założyciel & CEO marki zapowiedział, że w 2024 r. firma planuje otwarcie kolejnych 250 sklepów na świecie, co oznacza, że będzie uruchamiać niemal 5 salonów tygodniowo. Plany sprzedażowe na ten rok mówią o 2 mld euro przychodów.

 

Więcej: Rituals Cosmetics rozwija sieć sprzedaży i notuje wzrost przychodów. W tym roku otworzy kolejnych 250 sklepów

 

Avenida Poznań to jedno z największych centrów handlowych w województwie wielkopolskim, które na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni niemal 60 tysięcy mkw. mieści blisko 200 lokali handlowych i użytkowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.06.2024 09:51
Miraculum notuje wzrosty. Największe w kanale nowoczesnym
Sławomir Ziemski, prezes Miraculummat. prasowe
Firma Miraculum osiągnęła w maju 4,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 29 proc. względem wyniku wypracowanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Najszybciej rozwija się kanał nowoczesny, który w minionym miesiącu wygenerował 2,5 mln zł – jest to wzrost o 54 proc. r/r. Spółka konsekwentnie rozbudowuje ofertę produktową oraz kanały sprzedaży, co pozytywnie przekłada się na osiągane wyniki.

Od początku roku do końca maja Miraculum wygenerowało 21,1 mln zł przychodów. Narastająco, najlepszy wynik odnotowuje nowoczesny kanał dystrybucji, który obejmuje sieci drogerii, dyskonty oraz hipermarkety – w omawianym okresie wypracował 11,3 mln zł i jest to wzrost o 22 proc. w porównaniu do okresu styczeń-maj 2023 r.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculum komentuje:

Nasze produkty i nowe wdrożenia spotykają się z dużym zainteresowaniem klientów. Aktualnie nasz zespół pracuje nad kolejnymi wdrożeniami, a już za chwilę zaprezentujemy nowy koncept perfumeryjny.

Miraculum umacnia też sprzedaż eksportową. W maju segment ten wygenerował przychody na poziomie 697 tys. zł – jest to wzrost o 16 proc. r/r. Na przełomie czerwca i maja spółka uczestniczyła w targach Beauty Expo Central Asia w Kazachstanie.

Podczas targów w Kazachstanie odbyliśmy wiele inspirujących rozmów biznesowych – umocniliśmy naszą pozycję w regionie Azji Centralnej i spodziewamy się, ze nasze rozmowy w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi, zagranicznymi kontraktami

– dodaje Sławomir Ziemski.

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która niedawno obchodziła 100-lecie istnienia. 

 

Czytaj też: Miraculum świętuje 100-lecie. Zarząd zapewnia o dobrej przyszłości spółki (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Działalność społki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Skupia w portfolio dwanaście marek: Miraculum, Prasatra, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. czerwiec 2024 21:17