StoryEditor
Producenci
18.08.2023 13:55

Fenty Beauty to odnosząca największe sukcesy na świecie celebrycka marka kosmetyczna

Fenty Beauty to obecnie już uznana, globalna marka, której udało uniknąć się etykietki taniej marki sygnowanej przez gwiazdę.Fenty Beauty
Marka kosmetyczna Rihanny o wartości 582 milionów dolarów, Fenty Beauty, jest marką kosmetyczną odnoszącą największe sukcesy na świecie. Według Cosmetify, Fenty Beauty Rihanny zajmuje pierwsze miejsce, wyprzedzając Kylie Cosmetics od 2021 roku.

Marka makijażu Fenty Beauty uczyniła Rihannę miliarderką w 2018 roku, w tym samym roku, w którym założyła swoją markę bieliźnianą, Savage X Fenty. Jednak ostatnie wiadomości sugerują, że Rihanna zrezygnowała z funkcji dyrektorki generalnej tej marki bielizny. Teraz, zajmując stanowisko prezeski zarządu Savage X Fenty, piosenkarka może skupić się na swoim rekordowo rosnącej marce urodowej.

Na początku tego roku Rihanna trafiła na pierwsze strony gazet po tym, jak zademonstrowała swój puder utrwalający i utrwalający Fenty Invisimatte podczas swojego kultowego występu na SuperBowl LVII. Szacuje się, że trzysekundowa kamea marki zwiększyła wartość marki medialnej Fenty Beauty o 5 milionów dolarów na Cosmetify.

Czytaj także: 3 sekundy lokowania pudru Fenty Beauty na Super Bowl przyniosły Rihannie ponad 8 mln dolarów

Forbes donosi, że Fenty Beauty jest wyceniane na 2,8 miliarda dolarów, a dyrektorka generalna Rihanna posiada 50 procent wartości firmy. Z rocznym przychodem w wysokości 582 milionów dolarów i ponad 12 milionami obserwujących na Instagramie, Fenty Beauty szybko stała się najpopularniejszą marką kosmetyczną w branży.

Założona w 2017 roku firma Fenty Beauty zyskała globalne uznanie dzięki kultowemu produktowi Pro Filt’r Longwear Foundation. Dzięki szerokiej gamie obejmującej 50 odcieni produkt ten ugruntował pozycję Fenty Beauty w branży kosmetycznej. Osiągnięcie to nastąpiło po latach osobistego testowania produktu przez Rihannę za kulisami, podczas jej występów i jako część jej codziennego życia.

Począwszy od integracyjnych rozmiarów bielizny po szeroką gamę odcieni podkładów, podstawą wielopłaszczyznowego sukcesu Rihanny jest jej zaangażowanie w integrację i inkluzywność. Wraz z Fenty Beauty Rihanna założyła firmę kosmetyczną, której celem jest zapewnienie, że „kobiety na całym świecie (czują się) włączone”. Jej sukces jest dzielony jako wspólne przedsięwzięcie z LVMH Louis Vuitton Moët Hennessy, francuskim luksusowym konglomeratem, którego zadaniem jest nadzorowanie przedsięwzięć związanych z marką Rihanny. Fenty Beauty jest najbogatszą marką w rankingu Cosmetify top 10 na rok 2023; uzyskała ona ogólny wynik 9,76 na 10, utrzymując ponownie swoją pozycję numer jeden.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 13:15
L‘Oréal nadal działa w Rosji, choć w "ograniczonym zakresie"
Firma L‘Oréal choć zamknęła swoje sklepy w Rosji, to nie zatrzymała produkcji w rosyjskiej fabryce
Dyrektor generalny L‘Oréal przyznał, że choć firma po inwazji na Ukrainę zamknęła swoją rosyjską sieć sklepów, to nadal prowadzi zakład w Rosji. Produkuje w nim szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal,  w wywiadzie dla France Inter powiedział, że firma utrzymuje „ograniczoną działalność” w Rosji. Wciąż prowadzi fabrykę w Kałudze na południe od Moskwy. Zakład otwarty w 2010 roku – w którym produkowana była szeroka gama produktów, od mydła Mixa do perfum YSL i zatrudniał ponad 2 tys. osób – wytwarza obecnie szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Są to produkty codziennego użytku, które pozwalają nam utrzymać funkcjonowanie naszej fabryki, wypłacać pensje i chronić bezpieczeństwo naszych pracowników w Rosji. Kontynuowanie produkcji pozwoliło nam to też  uniknąć konfiskat lub działań, które mogłyby zostać podjęte przeciwko naszym aktywom, a przede wszystkim przeciwko naszym pracownikom

– wyjaśnił Nicolas Hieronimus w rozmowie z France Inter.

Portal Fashion Network zwraca uwagę, że dzięki kontynowaniu produkcji, L‘Oréal uniknął losu innej francuskiej firmy. W połowie lipca 2022 r. państwo rosyjskie przejęło kontrolę nad rosyjskimi aktywami Danone. L‘Oréal choć ogłosił w marcu, że tymczasowo zamknie swoje sklepy w Rosji, już wtedy zapewnił, że nie zatrzyma produkcji w swojej fabryce pod Moskwą.

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 12:14
Avon mianował nowego dyrektora generalnego. Kristof Neirynck zastąpi na stanowisku Angelę Cretu
Kristof Neirynck, będzie od 1 stycznia 2024 r. dyrektorem generalnym AvonLinkedin
​​​Kristof Neirynck, globalny dyrektor ds. marketingu w firmie Avon i jej dyrektor zarządzający na Europę Zachodnią, zostanie nowym dyrektorem generalnym. Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna, będzie nadal wspierać działalność firmy, jako doradca.

Natura &Co ogłosiła, że ​​Kristof Neirynck, zostanie awansowany na stanowisko dyrektora generalnego Avon od 1 stycznia 2024 r. Jako globalny dyrektor ds. marketingu firmy Avon przez ostatnie dwa lata przeprowadził odnowienie marki i osiągnął znaczną poprawę marży brutto. Na początku 2023 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Zachodnią. Pod jego kierownictwem poprawiła się rentowność regionu, ustabilizował się podstawowy kanał sprzedaży bezpośredniej oraz ugruntował omnichannelowy dostęp do marki. 

 

Czytaj też: Kristof Neirynck, Elżbieta Mazurkiewicz, Avon o trendach konsumenckich i wyzwaniach dla marek [Prognozy 2023]

 

Przed dołączeniem do Avon Kristof Neirynck pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu marek globalnych w Walgreens Boots Alliance (WBA). Na tym stanowisku nadzorował portfel ponad 20 własnych marek z branży kosmetycznej i konsumenckiej, reprezentujących sprzedaż na całym świecie o wartości ponad 4 miliardów dolarów. Przed dołączeniem do WBA spędził 13 lat w P&G, gdzie piastował stanowiska kierownicze w kluczowych działach. 

Komentując swoją nominację, Kristof Neirynck powiedział:

Jestem zaszczycony, że mogę objąć tę nową rolę w Avon i kontynuować jego ewolucję w kierunku firmy wielokanałowej, której podstawą pozostaną jednak przedstawicielki działające w systemie sprzedaży bezpośredniej. Mamy kultową markę: innowacyjne i niedrogie produkty oraz model biznesowy, który stwarza kobietom możliwości wykorzystania swojej władzy na własnych warunkach.

 

Natura &Co poinformowała także, że Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna Avon, która w firmie przepracowała 25 lat, będzie nadal wspierać działalność Avon, jako doradca. Pod jej przywództwem firma usprawnił model operacyjny i radykalnie uprościła portfolio. Zaczęla też przechodzenie na sprzedaż społecznościową, koncentrując się na podejściu omnichannel. 

Czytaj też:

Avon przestawia się na sprzedaż w mediach społecznościowych

Angela Cretu dyrektor Avon: sprzedaż społecznościowa jeszcze nigdy nie była tak istotna

 

Fabio Barbosa, dyrektor generalny Natura &Co. zapewnił, że odejście Angeli Cretu było procesem dokładnie zaplanowanym, następującym dopiero po ustabilizowaniu biznesu i wyłonieniu odpowiedniego następcy. 

Doadał, że doradcą Avon, oprócz Angeli Cretu zostanie też Alessandro Carlucci, który wrócił do grupy Natura &Co. po niemal 10 letniej przerwie. W latach 2005–2014 pełnił funkcję dyrektora generalnego Natura, pełniąc równocześnie (w latach 2012–201) funkcję prezesa Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej. 

 

Czytaj też:

Jakub Żurowski, Avon Garwolin: Produkujemy dużo, ale możemy więcej. Rozmowy na temat produkcji kontraktowej trwają

Avon otworzył świąteczne pop-up story i rekrutuje klientów do Klubu Avon

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. grudzień 2023 19:41