StoryEditor
Producenci
09.05.2023 00:00

Foreo: Inflacja sprzyja markom beauty. Konsumenci szukają ekonomicznych alternatyw dla zabiegów w gabinetach

Gdy budżety domowe stają się coraz bardziej napięte, a konsumentom w dalszym ciągu zależy na profesjonalnej i bezpiecznej pielęgnacji, szukają długoterminowo bardziej ekonomicznych rozwiązań. I choć jednorazowy koszt zakupu zaawansowanych technologicznie urządzeń wspierających pielęgnację jest wysoki, można potraktować to jako inwestycję / fot. materiały prasowe
Wysokie koszty zakupu produktów codziennej potrzeby mogłyby sugerować, że marki beauty, szczególnie te z segmentu luksusowego również będą musiały zacisnąć pasa. Jednak okazuje się, że konsumenci nadal chcą dbać o swój wygląd, a wiele marek kosmetycznych odnotowuje znaczny wzrost zainteresowania ich produktami. Efekt szminki wciąż działa, wspierając sprzedaż zaawansowanych technologicznie produktów, które są alternatywą dla drogich gabinetowych zabiegów kosmetycznych.   

Gdy tylko przedsiębiorcy zaczęły podnosić się ze skutków pandemii COVID-19, branżę dotknęła jedna z najwyższych od lat inflacja. Rosnące koszty w łańcuchu dostaw, zaczynając od pozyskiwania surowców po transport towarów,  – zmusiły marki do zwiększenia cen detalicznych. Okazało się jednak, że to nie spowodowało spowolnienia ich sprzedaży.

– Podobnie jak wiele marek kosmetycznych, podczas COVID odnotowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania naszymi produktami. Teraz również obserwujemy wysoki traffic, który stoi w opozycji do trendów inflacyjnych. Powodem takiej sytuacji może być chęć ograniczenia kosztów – cenę urządzenia Foreo można porównać z dwoma zabiegami w gabinecie kosmetologicznym – mówi Vladimir Cuturilo, general manager Foreo na Europę Wschodnią.

Według niego, gdy budżety domowe stają się coraz bardziej napięte, a konsumentom w dalszym ciągu zależy na profesjonalnej i bezpiecznej pielęgnacji, szukają długoterminowo bardziej ekonomicznych rozwiązań. I choć jednorazowy koszt zakupu jest wysoki, wielu konsumentów traktuje go jako inwestycję.

Efekt czerwonej szminki i wykorzystanie mediów spłecznościowych 

Kategoria beauty przeciwstawiała się prawom recesji znacznie wcześniej, wykazując znaczny wzrost sprzedaży dzięki „indeksowi szminki”. Zjawisko to wielokrotnie pokazało, że branża kosmetyczna jest odporna na krajowe i globalne problemy gospodarcze. Przeprowadzono wiele badań nad psychologią stojącą za efektem szminki, które udowadniały, że mimo recesji stale zwiększa się chęć kobiet do zakupu produktów kosmetycznych, kosztem innych produktów, takich jak elektronika czy sprzęt AGD. Powodem takich zachowań konsumenckich jest chęć utrzymania lub zwiększenia swojej atrakcyjności.

Większość konsumentów bez względu na sytuację ekonomiczną choć w jakimś stopniu chce utrzymać poziom dbania o siebie, który znali wcześniej. Z danych Foreo wynika, że bestsellerowe produkty do domowej pielęgnacji z oferty marki odnotowały wzrost sprzedaży podczas pandemii. Firma wyjaśnia jednak, że nie polegała jednak tylko na efekcie szminki, ale podjęła szereg działań, takich jak np. duży przyrost treści w mediach społecznościowych. Wiele z nich stało się się wiralami na szybko rozwijającej się platformie TikTok, co niewątpliwie miało kolosalny wpływ na zwiększenie zanitresowania wśród konumentów.

Pielęgnacyjny trend w trosce o dobre samopoczucie  

Trendy branży kosmetycznej skłaniają się ku pielęgnacji skóry. Firmy kosmetyczne inwestują w tę kategorię, ponieważ według szacunków w 2021r. wygenerowały one aż 136 miliardów dolarów przychodów. Produkty do pielęgnacji skóry to sposób na osiągnięcie przyjemności podczas zabiegów w domowym zaciszu, co z kolei poprawia dobre samopoczucie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. maj 2024 03:02