StoryEditor
Producenci
17.08.2023 16:13

Fundacja „Polki Mogą Wszystko” i Henkel znów działają razem na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych

Do składania wniosków Fundacja zaprasza uczniów, którzy ukończyli klasę 8. w roku 2023 oraz są podopiecznymi domów dziecka lub rodzin zastępczych. / Fundacja Polki Mogą Wszystko
Już po raz piętnasty Fundacja "Polki Mogą Wszystko" oraz firma Henkel Polska nawiązują współpracę, aby jeszcze skuteczniej wspierać podopiecznych domów dziecka i rodzin zastępczych. W ramach inicjatywy o nazwie "Wiem, że warto się uczyć", stypendia zostaną przyznane uczniom, którzy ukończyli ósmą klasę szkoły podstawowej i wyróżniają się znaczącymi osiągnięciami zarówno w nauce, jak i w innych obszarach.

Od 2005 roku trwa realizacja programu stypendialnego "Wiem, że warto się uczyć", opierającego się na gruntownym zrozumieniu potrzeb grup i młodzieży, dla których jest przeznaczony. Program stypendialny skierowany jest do uczniów, którzy zakończyli ósmą klasę szkoły podstawowej i są podopiecznymi rodzin zastępczych. W aktualnej edycji programu zostanie przyznanych 28 stypendiów. Wnioski można składać poprzez stronę internetową w okresie od 16 sierpnia do 15 września.

Znaczenie inicjatywy "Wiem, że warto się uczyć" zostało uznane przez Forum Odpowiedzialności Biznesu, co zaowocowało umieszczeniem jej na liście 7 dobrych praktyk Henkel Polska w Raporcie FOB za miniony rok. W roku 2022, 28 dzieci skorzystało ze stypendiów o łącznej wartości 74 000 złotych, a od 2005 roku firma przekazała na ten cel łącznie 630 000 złotych.

Celem programu "Wiem, że warto się uczyć" jest zapewnienie wyrównanych możliwości edukacyjnych dla dzieci pochodzących z domów dziecka oraz rodzin zastępczych. Dla wielu dzieci w tych grupach trudna sytuacja rodzinna przekłada się na trudności w nauce i zaniedbywanie obowiązków szkolnych. Doświadczenia te pogłębiają niską samoocenę i brak wiary we własne umiejętności.

Statystyki CBOS z 2019 roku ukazują, że mimo starań opiekunów, szanse edukacyjne wychowanków domów dziecka, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych są znacząco niższe niż u dzieci nieprzeżywających podobnych trudności życiowych. Dlatego eliminacja tych różnic w dostępie do edukacji ma ogromne znaczenie. Program "Wiem, że warto się uczyć" ma na celu budowanie w dzieciach przekonania, że ich osiągnięcia są doceniane, a zdobywane stypendia to realne wsparcie finansowe.

Stypendia, które uczniowie otrzymują, mogą być wykorzystane na różnorodne cele, takie jak dofinansowanie zakupu niezbędnych przyborów edukacyjnych i książek, a także sfinansowanie kosztów uczestnictwa w różnych kursach. Dzięki temu wsparciu finansowemu, uczniowie mają możliwość rozwijania się także poza obszarem naukowym. Dla przykładu, z pomocą stypendiów można pokryć koszty renowacji instrumentów muzycznych, udziału w treningach sportowych czy uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, co pozwala na rozwijanie zainteresowań i pasji.

- Celem programu jest danie stypendystom szansy na lepszą przyszłość i docenienie ich trudu, dzięki któremu, pomimo ciężkiej sytuacji, uzyskali wyjątkowe wyniki w nauce. Podziwiamy ich wysiłek i chcemy ich wspierać, dlatego też od lat niezmiennie pomagamy Fundacji w realizowaniu jej misji. W tym celu finansujemy szyte na miarę stypendia, ułatwiające dzieciom rozwijanie się w ważnych dla nich obszarach

– powiedziała Karolina Szmidt, prezeska zarządu i dyrektorka ds. personalnych w Henkel Polska.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.05.2024 11:46
Stara Mydlarnia otwiera kolejne firmowe sklepy
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl
Stara Mydlarnia, rodzinna firma produkująca naturalne kosmetyki, inwestuje w kolejne firmowe sklepy. Najnowszy otworzy w warszawskiej Galerii Północnej, gdzie dołączy do takich najemców, jak Sephora, Douglas, Hebe i Rossmann.

Stara Mydlarnia jest dużą rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Ważną częścią jej działalności jest produkcja ręcznie wyrabianych mydeł w blokach, muffinek, creamersów i kul do kąpieli - „hand made by Stara Mydlarnia".  

Swoje kosmetyki firma sprzedaje online i w firmowych sklepach. Na dziś dysponuje siecią 24 stacjonarnych salonów, większość z nich jest ulokowana w popularnych centrach handlowych m.in. w Krakowie, Bydgoszczy, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku czy Rzeszowie.

Wkrótce kolejny sklep dołączy do lifestylowej oferty warszawskiej Galerii Północnej. 

– Rozwój oferty lifestylowej, zwłaszcza o nowe marki kosmetyczne, jest jednym z ważniejszych aspektów naszej strategii leasingowej. Obok doskonale znanych na rynku sieciowych marek drogeryjnych i perfumeryjnych, które obecne są u nas od lat, coraz częściej w ofercie Północnej pojawiają się nowe, rodzime koncepty, które wyróżnia pomysł, jakość produktów oraz szeroki asortyment. Stara Mydlarnia, która coraz wyraźniej zaznacza się na polskim rynku centrów handlowych, jest tego najlepszym przykładem – stwierdza Katarzyna Żuchowska, leasing manager w GTC S.A.

Stara Mydlarnia produkuje kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów oraz produkty do aromaterapii. W ofercie sklepu, który powstanie w Północnej znajdą się produkty takich serii, jak m.in. Eco Botanica, Eco Trendy, Eco Receptura, Home Spa, For Men czy Handmade. Będą to także akcesoria, produkty do aromaterapii i zapachy do domu.  

– Brand wpisuje się w obecne trendy i rosnącą świadomość konsumenta. Fakt, że w jego ofercie znaleźć można naturalne produkty, kierowane do osób ceniących sobie ekologię i wysoką jakość, jest mocnym atutem najemcy. Wzbogaca także naszą ofertę kosmetyczną o kolejny wyróżnik – dodaje Katarzyna Żuchowska.

W Galerii Północnej Stara Mydlarnia zmierzy się ze sporą konkurencją. W kategorii zdrowia i urody działają tu takie marki jak m.in. Sephora (w tym roku zwiększyła powierzchnię najmu z 286 m kw. do 320 m kw.), Douglas, Rossmann, Hebe, Inglot, Ziaja, Super-Pharm. Dodatkowo można taki asortyment kupić w salonach TK Maxx, HalfPrice, czy Sinsay. 

Otwarcie Starej Mydlarni zaplanowano na lipiec. W kwietniu w Północnej został otwarty mający aż 1,5 tys. m kw. sklep marki JYSK. Ponadto od początku 2024 roku leasing przedłużył umowy z 9 najemcami, opiewające łącznie na 1627 m kw. W gronie tym była także Sephora, która dodatkowo zwiększyła powierzchnię najmu z 286 m kw. do 320 m kw. 

Galeria Północna należąca do Grupy GTC to centrum handlowe położone w północnej części Warszawy. Ma  powierzchnię 64,8 tys. mkw., około 200 najemców oraz 11-salowe kino. Posiada jedne z jednej z największych w stolicy ogrody na dachu, w których można znaleźć m.in. unikalną w skali światowej tężnię solankową, ogromne murale, w tym 3D i place zabaw dla dzieci. W obiekcie można podziwiać także światowej klasy sztukę - w centralnym punkcie galerii wznosi się najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba ze stali nierdzewnej „Wir” autorstwa Oskara Zięty. Obiekt posiada środowiskowy certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

Celem V.I.C (Vichy Integrative Center) było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Edukacyjny panel “Integrative Talks" otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Czytaj także: Dermokosmetyki na fali. Apteki rozszerzają asortyment beauty

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. maj 2024 01:50