StoryEditor
Producenci
12.05.2020 00:00

Fundusz KRR przejmuje większościowy pakiet w Coty Professional Beauty

Coty i KKR podpisały porozumienie w sprawie przejęcia przez KKR większościowego pakietu akcji biznesu Professional Beauty oraz Retail Hair. Szacuje się, że wartość transakcji wyniesie ok. 4,3 mld dolarów.

Coty ogłosiło podpisanie porozumienia z globalną firmą inwestycyjną KKR w sprawie sprzedaży większościowych udziałów w biznesie Professional Beauty i Retail Hair, który obejmuje marki takie jak m.in. Wella Professionals, Clairol, OPI oraz ghd (łącznie „Wella”).  

Jak przewiduje porozumienie, Coty wydzieli „Wellę” oraz portfel należących do niej marek produktów profesjonalnych i utworzy z nich odrębną spółkę, w której KKR obejmie 60 procent udziałów, zaś Coty zachowa pozostałe 40 procent. 

 – KKR jest jedną z wiodących firm inwestycyjnych na świecie, która może poszczycić się ogromnym doświadczeniem w tworzeniu wartości. Wierzymy że to porozumienie otwiera dla “Welli”, naszych pracowników i naszych marek szereg nowych możliwości – powiedziała Sylvie Moreau, prezes dywizji Coty Professional Beauty

KKR jest pionierem globalnego modelu private equity z ponad 43-letnim doświadczeniem inwestycyjnym. Ma wieloletnie doświadczenie w inwestowaniu w marki produktów konsumenckich, również w branży beauty. Posiada udziały w 109 firmach, których łączne obroty sięgają 157 mld dol. rocznie i które zatrudniają ponad 637 500 osób. Jako firma o globalnym zasięgu, a także posiadająca rozbudowaną sieć oddziałów lokalnych, KRR ma poparte ogromnym doświadczeniem możliwości wspierania globalnych firm. 

Johannes Huth, partner KKR i dyrektor regionu EMEA, skomentował: –  Cieszymy się z możliwości nawiązania tego partnerstwa, którego celem jest inwestycja w Coty, a tym samym wspieranie firmy w tym bezprecedensowym okresie niepewności dzięki czemu stanie się ona silniejsza i bardziej prężna. Cieszymy się z możliwości nabycia pakietu większościowego Welli, która jest jednym z liderów rynku posiadającym bogate portfolio marek z jakże atrakcyjnego segmentu profesjonalnych produktów do włosów. Dostrzegamy ogromne możliwości dalszego rozwoju tego biznesu wraz z doświadczonymi zespołami zarządzającymi Welli. 

W tym roku Wella Professionals kończy 140 lat. Perspektywa, że Wella będzie ponownie działała jako odrębna spółka napawa mnie dumą  – dodała Sylvie Moreau.

– Ta wiadomość to  milowy krok dla organizacji Wella w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu partnerstwu zyskamy nowe możliwości. Równocześnie pozostajemy w pełni zaangażowani we wspieranie naszych klientów i całej branży w powrocie do aktywności po kryzysie COVID-19 – dodała Natalia Lisina, dyrektor generalna Coty Professional Beauty CEE.  

KKR ma objąć 60 procent udziałów „Welli”, zaś Coty zachowa pozostałe 40 procent. Warunkiem finalizacji transakcji jest dokończenie wymaganej procedury należytej staranności oraz przygotowanie ostatecznej wersji dokumentów. Umowa ma zostać podpisana do końca maja.  

Coty przejęło marki Professional Beauty oraz Retail Hair od Procter & Gamble w październiku 2016 roku.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.06.2024 11:52
Rituals Cosmetics otworzył czterdziesty ósmy sklep w Polsce
Sklep Rituals Cosmetics w centrum handlowym Avenida Poznań został otwarty 12 czerwca 2024 r.Avenida Poznań
Marka Rituals Cosmetics uruchomiła swój czterdziesty ósmy sklep w Polsce. Został on otwarty w centrum handlowym Avenida Poznań. Na czerwiec planowane są jeszcze dwa kolejne otwarcia, zatem miesiąc zamknie 50 salonami.

Salon Rituals Cosmetics otwarty 12 czerwca w  centrum handlowym Avenida Poznań jest czterdziestym ósmym sklepem marki w Polsce. W tym roku jest to już trzecie otwarcie – dwa wcześniejsze miały miejsce w Opolu i Suwałkach. Na czerwiec planowane sa jeszcze dwa - w gliwickiej Galerii Forum oraz trzeci sklep w Krakowie – tym razem w Galerii Kazimierz. Zatem na koniec miesiaca marka będzie miała w Polsce 50 sklepów własnych.  

Na tym jednak ekspansja marki w naszym kraju się nie skończy,  Wiadomo już, że w planach jest uruchomienie salonu w Inowrocławiu.

 

Czytaj też: Rituals otworzy sklep w Inowrocławiu (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Sklep Rituals Cosmetics w Avenida Poznań uzupełnił ofertę handlową marek kosmetycznych obecnych w centrum hadlowym. Dotychczas swoje produkty w sklepach własnych lub franczyzowych oferowały tu marki: Golden Rose, Inglot, Neonali, Sorvella Perfume, Yves Rocher i Ziaja. Klienci mogli też robić kosmetyczne zakupy w drogerii Rossmann, Hebe, Super-Pharm i Kontigo, a także w perfumeriach Douglas i Sephora. 

Salon Rituals znajduje się na poziomie +1. Oferuje kosmetyki do kąpieli, pielęgnacji oraz produkty z gamy home wear, a każdy z produktów jest inspirowany starożytną tradycją i pomaga przenieść się w świat pełen zapachów. Prócz tego w asortymencie znajdują się perfumowane świece i odświeżacze powietrza w formie pachnących patyczków.

Rituals Cosmetics otwiera w Polsce własne sklepy od 2021 r. W tej chwili ma ich ponad 40. Raymond Cloosterman, założyciel & CEO marki zapowiedział, że w 2024 r. firma planuje otwarcie kolejnych 250 sklepów na świecie, co oznacza, że będzie uruchamiać niemal 5 salonów tygodniowo. Plany sprzedażowe na ten rok mówią o 2 mld euro przychodów.

 

Więcej: Rituals Cosmetics rozwija sieć sprzedaży i notuje wzrost przychodów. W tym roku otworzy kolejnych 250 sklepów

 

Avenida Poznań to jedno z największych centrów handlowych w województwie wielkopolskim, które na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni niemal 60 tysięcy mkw. mieści blisko 200 lokali handlowych i użytkowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.06.2024 09:51
Miraculum notuje wzrosty. Największe w kanale nowoczesnym
Sławomir Ziemski, prezes Miraculummat. prasowe
Firma Miraculum osiągnęła w maju 4,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 29 proc. względem wyniku wypracowanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Najszybciej rozwija się kanał nowoczesny, który w minionym miesiącu wygenerował 2,5 mln zł – jest to wzrost o 54 proc. r/r. Spółka konsekwentnie rozbudowuje ofertę produktową oraz kanały sprzedaży, co pozytywnie przekłada się na osiągane wyniki.

Od początku roku do końca maja Miraculum wygenerowało 21,1 mln zł przychodów. Narastająco, najlepszy wynik odnotowuje nowoczesny kanał dystrybucji, który obejmuje sieci drogerii, dyskonty oraz hipermarkety – w omawianym okresie wypracował 11,3 mln zł i jest to wzrost o 22 proc. w porównaniu do okresu styczeń-maj 2023 r.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculum komentuje:

Nasze produkty i nowe wdrożenia spotykają się z dużym zainteresowaniem klientów. Aktualnie nasz zespół pracuje nad kolejnymi wdrożeniami, a już za chwilę zaprezentujemy nowy koncept perfumeryjny.

Miraculum umacnia też sprzedaż eksportową. W maju segment ten wygenerował przychody na poziomie 697 tys. zł – jest to wzrost o 16 proc. r/r. Na przełomie czerwca i maja spółka uczestniczyła w targach Beauty Expo Central Asia w Kazachstanie.

Podczas targów w Kazachstanie odbyliśmy wiele inspirujących rozmów biznesowych – umocniliśmy naszą pozycję w regionie Azji Centralnej i spodziewamy się, ze nasze rozmowy w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi, zagranicznymi kontraktami

– dodaje Sławomir Ziemski.

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która niedawno obchodziła 100-lecie istnienia. 

 

Czytaj też: Miraculum świętuje 100-lecie. Zarząd zapewnia o dobrej przyszłości spółki (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Działalność społki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Skupia w portfolio dwanaście marek: Miraculum, Prasatra, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. czerwiec 2024 07:32