StoryEditor
Producenci
22.09.2022 00:00

Grupa USP kupi większościowe udziały w Health Labs Care

Grupa USP, do której należy USP Zdrowie, jedna z największych w Polsce spółek oferujących leki bez recepty i suplementy diety, zamierza kupić 75 proc. akcji Health Labs Care. Firma będzie funkcjonowała w ramach grupy jako niezależny biznes, nadal koncentrując się na sprzedaży suplementów diety w kanale e-commerce – poinformował Puls Biznesu.

W tym tygodniu do UOKiK wpłynął wniosek w sprawie koncentracji złożony przez luksemburską spółkę Medvic, do której należy m.in. USP Zdrowie, jeden z trzech największych w Polsce producentów i dystrybutorów leków bez recepty oraz suplementów diety. Inwestor za nieujawnioną kwotę kupuje 75 proc. akcji Health Labs Care. Resztę ma dokupić później po cenie uzależnionej od przyszłych wyników przejmowanej spółki – podał Puls Biznesu.

Z artykułu wynika również, że Health Labs Care założyło w 2019 r. czworo przedsiębiorców: Magdalena Górska-Warchoł, Andrzej Szlendak, Robert Ołtarzewski i Tomasz Kwaśniewski (prywatnie mąż aktorki Mai Bohosiewicz). Prowadzą sprzedaż ponad 50 produktów z kategorii suplementów diety na rynku polskim i w Europie Centralnej, promując je w internecie (przede wszystkim na Instagramie) za pośrednictwem influencerów. Oprócz tego zaczęli też sprzedawać kosmetyki.

Czytaj też: Mimo kryzysu inflacyjnego sektor suplementów diety ma silną pozycję na rynku

Inwestycją w tak prowadzony biznes zainteresował się jeden z największych graczy na polskim rynku. Grupa USP już podpisała umowę wstępną o przejęciu większościowych udziałów w Health Labs Care. Zapewnia, że firma będzie funkcjonowała w ramach grupy jako niezależny biznes.

Wartość rynku suplementów diety w Polsce jest szacowana przez firmę badawczą PMR na około 6,5 mld zł i szybko rośnie. Jednak GIS chce uregulować rynek suplementów diety. Planowane są zmiany w prawie.

Grupa USP, założona w USA na początku lat 90-tych aktywnie inwestuje w obszar zdrowie, skupiając się na regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Firma posiada swoje oddziały komercyjne w kilku krajach tego regionu oraz zakłady produkcyjne w Polsce i Szwecji. Zatrudnia 1000 pracowników. W Polsce, oddział Grupy – USP Zdrowie jest największym producentem w obszarze OTC i posiada portfolio ponad 30 marek w tym m.in. Ibuprom, Apap i Gripex.

Więcej: Puls Biznesu

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
27.06.2025 11:46
Givaudan przejmuje większościowy udział w brazylijskim Vollmens Fragrances
Działająca od 2004 roku brazylijska firma Vollmens Fragrances specjalizuje się w tworzeniu perfumShutterstock

Szwajcarski koncern perfumeryjny Givaudan poinformował 27 czerwca o nabyciu większościowego udziału w brazylijskiej firmie Vollmens Fragrances. Tym samym Givaudan liczy na rozszerzenia swoje działalności i obecności na rynkach Ameryki Łacińskiej.

Zgodnie z warunkami umowy Givaudan będzie mieć w przyszłości możliwość dalszego zwiększenia swoich udziałów w firmie, należącej do rodziny Vollmens. Obecni dyrektorzy generalni – Nestor Mendes i Rinaldo José Mendes – pozostaną nadal na swoich stanowiskach w Vollmens – potwierdza Givaudan.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że osiągnęliśmy porozumienie w sprawie nabycia większościowego udziału w Vollmens Fragrances, wielokrotnie nagradzanym brazylijskim domu perfum z siedzibą w Saltinho (Brazylia)! – potwierdził Maurizio Volpi, prezes Fragrance & Beauty w Givaudan. – Vollmens wniesie do Givaudan wiedzę specjalistyczną w zakresie obsługi szybko rozwijającego się segmentu klientów średniej wielkości w Ameryce Łacińskiej i poza nią. Cieszymy się na współpracę!

Działająca od 2004 roku firma Vollmens Fragrances specjalizuje się w tworzeniu perfum. Siedziba mieści się w Saltinho (São Paulo). Firma ta zatrudnia 180 osób, prowadzi działalność w Ameryce Południowej, a także w Ameryce Środkowej, Ameryce Północnej i Afryce.

Givaudan, który tworzy zapachy dla wiodących marek perfum, takich jak Christian Dior i Prada, a także zapachy do produktów higienicznych, detergentów do prania i innych dóbr konsumpcyjnych, nie podał szczegółów dotyczących kwoty transakcji ani dokładnej wielkości nabytego udziału. Grupa poinformowała, że ​​planuje sfinansować transakcję, która ma zostać zamknięta w drugiej połowie 2025 roku, z istniejących zasobów.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eurofragance zainwestowało 10 mln euro w rozbudowę i robotyzację swojego zakładu – to potroi moce produkcyjne!
Rozbudowa zakładu produkcyjnego Eurofragrance o ponad 2 tys. mkw. obejmuje przebudowane biura i laboratoriaShutterstock

Eurofragrance, hiszpański producent perfum i kompozycji zapachowych do kosmetyków, zakończył rozbudowę swojej bazy produkcyjnej w Rubí w rejonie Barcelony. W proces ten zainwestowano 10 mln euro. Nowe roboty dozujące mają wg zapowiedzi firmy potroić moce produkcyjne unowocześnionej fabryki.

Zakład produkcyjny w Rubí będzie teraz w stanie obsłużyć połowę z rocznej, globalnej produkcji firmy. A to pozwoli grupie na sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na rynkach EAT (Europa, Afryka i Turcja) i Bliskiego Wschodu.

Eurofragrance podkreślił przy tym, że rozbudowa zakładu produkcyjnego umożliwi lepszą obsługę kategorii, które wymagają większych wolumenów produkcji, niż luksusowe perfumy (np. kosmetyki do pielęgnacji domu i kosmetyki osobiste).

Odnowienie naszego flagowego zakładu wraz z przeprojektowaną przestrzenią roboczą i nową robotyką pozwalają nam potroić nasze zdolności produkcyjne. Rozszerzenie naszego zakładu produkcyjnego o ponad 2 tys. mkw. obejmuje przebudowane biura i laboratoria, aby zapewnić większą ergonomię i zwiększyć zadowolenie pracowników. Dzięki innowacyjnemu podejściu i naszemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój poprawiliśmy wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a jednocześnie stworzyliśmy bardziej nowoczesne, wydajne i przyjemne środowisko pracy — podkreśla Clara Mena, dyrektor ds. operacyjnych w Eurofragrance.

Wraz z rozbudową zakładu, Eurofragrance zainwestowało w najnowocześniejsze technologie. Dzięki temu zautomatyzowane będzie teraz aż 80 proc. operacji. – Pozwala nam to poprawić niezawodność naszych procesów oraz zwiększyć jakość naszych zapachów — wskazuje Santiago Giménez, Global Plant Engineering Manager.

Wprowadzono w zakładzie również systemy optymalizacji zasobów, takie jak wykorzystanie paneli słonecznych, generujących ponad jedną trzecią zapotrzebowania fabryki na energię. Firma postawiła ponadto na strategiczne rozwiązania własne, pozwalające zapewnić  ciągłość procesu produkcyjnego w przypadku nieoczekiwanych sytuacji.

Inauguracja rozbudowanej fabryki w Rubí zbiega się z 35. rocznicą istnienia Eurofragrance. Firma ta, założona w Barcelonie w czerwcu 1990 roku, osiągnęła w ubiegłym roku sprzedaż na poziomie 180 mln euro, co stanowi wzrost o 27 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Eurofragance obecnie zatrudnia globalnie ponad 550 specjalistów.

Zobacz więcej na ten temat: Eurofragrance odnotowuje rekordowe wyniki – 180 mln euro przychodu w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
29. czerwiec 2025 21:57