Cele Henkla zatwierdzone przez SBTi obejmują: zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych wynikającej z działań operacyjnych Henkla o 67 proc. na tonę produktu do 2030 roku w stosunku do roku bazowego 2017; zwiększenie rocznego poziomu pozyskiwania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych z 6 proc. w 2017 do 100 proc. w 2030; ograniczenie emisji gazów cieplarnianych związanej z towarami i usługami zakupionymi przez Henkla o 30 proc. na tonę produktu do 2030 w porównaniu z rokiem bazowym 2017.
Założone przez Henkla cele, dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych, wynikającej z działań operacyjnych firmy, są zgodne z najbardziej ambitnym celem wskazanym przez Porozumienie Paryskie, jakim jest utrzymanie ocieplenia klimatu na poziomie 1,5°C.
– Jednym z naszych priorytetów w Henklu jest ochrona środowiska, stąd też całkowicie popieramy cele klimatyczne i założenia Porozumienia Paryskiego. Do 2040 r. chcemy wcielić w życie naszą wizję firmy klimatycznie pozytywnej – powiedziała Uwe Bergmann, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Henklu.
Chcąc zrealizować do 2040 r. wizję firmy klimatycznie pozytywnej, Henkel planuje zmniejszyć ślad węglowy produkcji o 65 proc. do 2025 i o 75 proc. do 2030 r. w stosunku do bazowego roku 2010 poprzez poprawę efektywności energetycznej oraz czerpanie energii ze źródeł odnawialnych. Do 2040 roku Henkel zamierza zamienić wszystkie obecnie wykorzystywane w produkcji paliwa kopalne na alternatywne, neutralne dla klimatu źródła energii oraz dostarczać nadmiar neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla energii stronom trzecim.
Ponadto Henkel chce wykorzystywać swoje marki i technologie, by pomóc klientom, konsumentom i dostawcom zaoszczędzić 100 mln ton CO2 w okresie między rokiem 2015 a 2025.
Science Based Targets initiative to wspólna inicjatywa CDP (organizacji non-profit promującej mierzenie śladu środowiskowego działań firm i organizacji), the United Nations Global Compact, Światowego Instytutu Zasobów (WRI) i WWF, która określa i promuje najlepsze praktyki w wyznaczaniu celów środowiskowych w oparciu o wiedzę naukową, a także poddaje te wyznaczone przez firmy cele niezależnej ocenie.