StoryEditor
Producenci
13.11.2023 10:50

Henkel podnosi prognozy na 2024 rok pomimo spadku sprzedaży w III kwartale

Henkel podniósł prognozę na 2024 rok pomimo odnotowania zmniejszonej sprzedaży w III kwartale. Sprzedaż spadła w tym kwartale o 9 proc. do 5,4 miliarda euro, na co wpływ na spółkę miało wyjście z rynku rosyjskiego w drugim kwartale oraz skutki ujemnych kursów wymiany walut. Sprzedaż wzrosła jednak o 2,8 proc., do czego przyczyniły się wyższe ceny surowców w ciągu ostatniego roku.

Pomimo mieszanych wyników właściciel Schwarzkopf, LIVE hair color i Got2b podniósł swoje perspektywy finansowe z 2,5 proc. do 3,5-4,5 proc. 

Pomimo stale trudnych warunków rynkowych, w trzecim kwartale udało nam się utrzymać dynamikę wzrostu, do czego przyczyniły się obie jednostki biznesowe

– powiedział Carsten Knobel, dyrektor generalny Henkel.

Europa, Ameryka Północna i Ameryka Łacińska osiągnęły najlepsze wyniki, ale sprzedaż w regionie Azji i Pacyfiku była bardziej ograniczona ze względu na ożywiającą się gospodarkę Chin. Obszar biznesowy Henkel Hair również odnotował znaczny organiczny wzrost sprzedaży w trzecim kwartale o 8,9 proc. Wzmocniło to dział konsumencki firmy, który osiągnął dwucyfrowy wzrost w wyniku zwiększonej sprzedaży produktów do stylizacji i pielęgnacji włosów.

Oddział Professional Henkla również odnotował silny wzrost sprzedaży w trzecim kwartale.

W obu jednostkach biznesowych rozwój wolumenów w trzecim kwartale wyraźnie się poprawił w porównaniu do poprzedniego kwartału, co potwierdza nasze oczekiwania wyrażone przy publikacji wyników za pierwsze półrocze [...] W nadchodzącym kwartale spodziewamy się dalszej, sekwencyjnej poprawy

- skomentował Knobel.

Czytaj także: Henkel przekazał defibrylatory dla Raciborza

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.07.2024 15:49
L’Occitane International wycofuje się z giełdy w Hongkongu
L‘Occitane zniknie niedługo z giełdy w Hong Kongu.L‘Occitane

L’Occitane International, globalna grupa kosmetyczna, przygotowuje się do wycofania swoich akcji z Giełdy Papierów Wartościowych w Hongkongu. Decyzja ta wynika z osiągnięcia progu procentowego, który pozwala właścicielowi Reinoldowi Geigerowi na przejęcie firmy.

W kwietniu Reinold Geiger, będący głównym akcjonariuszem L’Occitane International poprzez swoją firmę inwestycyjną L’Occitane Groupe, złożył oficjalną ofertę przejęcia pozostałych akcji spółki, wyceniając ją na 6 miliardów euro. Geiger dostosował swoją propozycję, aby przekonać niepewnych akcjonariuszy, oferując wybór między istniejącą kwotą 34 dolarów hongkońskich za akcję w gotówce lub dziesięcioma akcjami nowej prywatnej spółki za każdą posiadaną akcję. L’Occitane International zawiesi notowania swoich akcji 7 sierpnia, a po zakończeniu procesu przejęcia zostanie wycofana z Giełdy Papierów Wartościowych w Hongkongu.

Ostateczna oferta Geigera okazała się skuteczna. Właściciel marek Elemis i Sol de Janeiro ogłosił, że 91,97 proc. niezaangażowanych akcjonariuszy zdecydowało się na przekazanie swoich akcji. Przekroczenie tego progu pozwala na przymusowy wykup pozostałych akcji, co umożliwi L’Occitane Holding, innej w pełni kontrolowanej spółce przez Geigera, przejęcie pozostałych udziałów. Ten ruch przygotowuje firmę do finalnych kroków w procesie jej prywatyzacji.

Reinold Geiger wyraził zadowolenie z silnego wsparcia akcjonariuszy, podkreślając, że transakcja ta zapewni grupie elastyczność w podejmowaniu długoterminowych decyzji biznesowych. Dodał również, że pozostają wierni swoim strategiom specyficznym dla marek i geograficznym, co przyniesie korzyści dla pracowników, partnerów biznesowych oraz innych interesariuszy dzięki przyspieszonemu wzrostowi i zwiększonej konkurencyjności na globalnym rynku kosmetycznym.

Czytaj także: L’Occitane en Provence zaprezentowało nową wirtualną przestrzeń o nazwie L’Occitane Greenhouse

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.07.2024 14:49
Blisko 85 tys. zł trafiło do rolników dzięki sprzedaży produktów Fairtrade w Rossmannie
Rossmann

Fundacja Fairtrade, we współpracy z siecią drogerii Rossmann, przekazała rolnikom z krajów globalnego Południa prawie 85 tys. zł. Kwota ta została zebrana ze sprzedaży trzech certyfikowanych produktów marki EnerBIO, co pozwala na wspieranie godziwych warunków pracy i rozwoju lokalnych społeczności.

Fundacja Fairtrade, w ramach współpracy z siecią drogerii Rossmann, przekazała rolnikom z krajów globalnego Południa sumę 84 624 zł. Kwota ta została zebrana ze sprzedaży trzech certyfikowanych produktów marki EnerBIO: czekolady kokosowej, orzechów nerkowca w polewie z mlecznej czekolady oraz syropu z agawy. Te produkty dostępne są na półkach Rossmanna i cieszą się dużą popularnością wśród klientów, co przyczynia się do generowania środków na wsparcie producentów rolnych w Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii.

Fairtrade to system certyfikacji Sprawiedliwego Handlu, który ma na celu poprawę warunków życia i pracy rolników oraz pracowników plantacji. Ruch ten, założony przez organizacje pozarządowe i wolontariuszy, działa na rzecz eliminacji pracy przymusowej i dziecięcej, a także na rzecz bardziej sprawiedliwych warunków handlowych. W ramach Fairtrade, rolnikom wypłacane są także specjalne środki – premia Fairtrade – które mogą przeznaczyć na modernizację gospodarstw lub projekty lokalne, takie jak poprawa warunków mieszkaniowych czy edukacja. Premia ta zależy od liczby sprzedanych produktów przez pierwszego kupca w systemie Fairtrade.

Rossmann, polski lider na rynku w zakresie sprzedaży certyfikowanej agawy oraz szósta firma pod względem sprzedaży ziarna kakaowego Fairtrade w Polsce, przyczynia się do sukcesu tego systemu. Dzięki współpracy z Fairtrade, produkty dostępne w Rossmannie nie tylko spełniają wysokie standardy jakości, ale także wspierają sprawiedliwe warunki handlowe dla rolników. W 2023 roku, sprzedaż produktów Fairtrade w Rossmannie przyczyniła się do zebrania znacznej sumy, która teraz pomoże rolnikom w krajach globalnego Południa poprawić swoje warunki życia i pracy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. lipiec 2024 23:33