StoryEditor
Producenci
16.01.2017 00:00

Joanna Sznajder, Laboratorium Kosmetyczne Ava: Konsumenci zaczynają rozumieć co to jest produkt ekologiczny

Redakcja magazynu „Wiadomości Kosmetyczne” i portalu wiadomoscikosmetyczne.pl zapytała menadżerów z sektora kosmetycznego o wyzwania stojące przed branżą w 2017 r. Sytuację komentuje Joanna Sznajder, dyrektor zarządzający, Laboratorium Kosmetyczne Ava.

Przed nami rok… kolejnych wyzwań, tak pod względem innowacyjności wdrożeń, jakie zaplanowaliśmy, jak i pogłębienia dotychczasowych kanałów dystrybucji. Rok utrzymania dotychczasowej dynamiki sprzedaży oraz konsekwencji w zaplanowanych działaniach rynkowych krajowych i zagranicznych. Wreszcie rok dynamicznego rozwoju, pod kątem inwestycji związanej z rozbudową firmy, unowocześnieniem zaplecza technologicznego i przygotowaniami do otwarcia nowego laboratorium spełniającego najwyższe standardy światowe.

Największym wyzwaniem dla branży kosmetycznej będzie… stworzenie unikalnej oferty handlowej dopasowanej do potrzeb klienta. Kończy się czas walki cenowej, rynek wymaga strategii opartej na budowaniu lojalności konsumenta. Widoczna jest bowiem tendencja przesuwania się kryterium wyboru produktu z ceny w kierunku jakości. Równocześnie sieci coraz bardziej inwestują w marki własne, co wpływa na zawężenie półki kosmetycznej oraz rozchwianie cen, przez co wiele ciekawych produktów nie ma szansy trafić do klientów.

Największej dynamiki spodziewamy się... w kosmetyce kolorowej, gdyż jest jeszcze wiele do zaoferowania. Klientki poszukują produktów trwałych, łatwiejszych w stosowaniu i przynoszących spektakularne efekty. Nowym trendem jest także kosmetyka kolorowa z pogranicza pielęgnacji – ma upiększać, tuszować, ale i leczyć oraz zawierać składniki pochodzenia naturalnego. Mocno odczuwalny jest rozwój kosmetyków naturalnych i organicznych oraz kosmetyków z pogranicza dermo oraz z pogranicza medycyny estetycznej i preparatów profesjonalnych.

Jeśli chodzi o kanały sprzedaży, to można powiedzieć, że dystrybucja kosmetyków ewoluuje w kierunku… internetu i to w nim należy upatrywać rozwoju dystrybucji dla istniejących i nowych marek. Dystrybucja kosmetyków specjalistycznych ewoluuje nadal w kierunku drogerii, bowiem poszukują one produktów niszowych, którymi mogłyby konkurować z dużymi sieciami. Rozwija się mocno kanał apteczny oraz wzrasta sprzedaż w kanale sklepów eko i sklepów zielarskich. Natomiast dystrybucja kosmetyków masowych ewoluuje w kierunku marketów i coraz bardziej w kierunku dyskontów.

Najważniejsze trendy, które będą wyznaczać kierunki rozwoju w branży kosmetycznej, to… szeroko rozumiana innowacyjność, dynamika. Nowe linie kosmetyczne, nowe kategorie, nowe technologie, nowoczesne formuły, nowe składniki aktywne, nowe opakowania, nowe promocje oraz nowe kanały informacyjne w ramach mediów społecznościowych umożliwiające dotarcie do klienta. Ciągłe poszukiwanie, odkrywanie nowych potrzeb konsumentów bądź też ich kreowanie poprzez wprowadzanie nowych kosmetyków.

Spodziewamy się, że hitami roku 2017 wśród składników będą… surowce tworzące na skórze barierę ochronną przed zanieczyszczeniem, ponieważ mocno rozwija się trend anty-pollution. Hitami będą systemy gwarantujące przenikanie składników aktywnych w głąb skóry, składniki naturalne i organiczne mające odpowiednie certyfikaty, nadal witamina C, retinol. Wracają algi morskie

Konsumenta 2017 charakteryzuje… wzrost zainteresowania własnym zdrowiem i ekologią. Konsumenci zaczynają czytać składy kosmetyków z coraz większym zrozumieniem, interesują się składnikami zawartymi w recepturze. Zaczynają rozumieć, czym powinien cechować się produkt ekologiczny. Zaczynają właściwie dobierać produkty, stawiać na wysoką jakość i korzystną cenę oraz walory estetyczne.

Główne cele, które nasza firma chce zrealizować w 2017 r., to... dalszy rozwój i prace nad kolejnymi innowacyjnymi wdrożeniami. Innowacyjność produkcji + innowacyjność technologii + innowacyjność dystrybucji = innowacyjność produktu = zadowolenie klientów = zwiększenie sprzedaży!

W 2016 r. udało nam się… osiągnąć znaczny wzrost sprzedaży, a co za tym idzie – udziału w polskim rynku w segmencie kosmetyków profesjonalnych, segmencie kosmetyków naturalnych i organicznych oraz dermokosmetyków. Dynamicznie zdobywamy także rynki zagraniczne, gdzie oferta naszych kosmetyków, m.in. certyfikowanych, spotyka się z olbrzymim zainteresowaniem.

Nasze najbardziej udane wdrożenie 2016 r. to… Aktywator Młodości – Hydranov Epidermalny kwas hialuronowy – 100 proc. naturalnego nawilżenia oraz linia modelująca ciało Eco Bio Repair Body Care.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
07.05.2024 15:24
Augustinus Bader wchodzi we współpracę z Sofią Coppolą
Augustinus Bader
Augustinus Bader nawiązał współpracę z reżyserką filmową Sofią Coppolą, aby wprowadzić na rynek linię barwionych balsamów do ust, stanowiącą pierwsze przedsięwzięcie marki w dziedzinie produktów do koloryzacji ust. Tinted Balm, jak nazwano gamę, jest dostępny w trzech odcieniach.

Według informacji opublikowanych przez WWD, odcień 1, głęboki róż, ma być inspirowany wycofaną z produkcji szminką, dawną ulubienicą Coppoli. Odcień 2 to ciepły koral, a 3 - odcień śliwkowy. Augustinus Bader od dawna współpracuje także z Victoria Beckham Beauty w zakresie pielęgnacji skóry – ich wspólne przedsięwzięcie obejmuje serum i dwa kremy nawilżające, z których jeden zawiera pigment. Nowe balsamy do ust to kolejny krok marki w stronę kosmetyki kolorowej.

Współpraca z popularnymi nazwiskami również „przyciąga do marki nowych ludzi i zawsze miło jest podzielić się czymś ze swoimi społecznościami” – powiedział Charles Rosier, dyrektor generalny i współzałożyciel marki Augustinus Bader, portalowi WWD.

Augustinus Bader to marka luksusowych kosmetyków, której założycielem jest niemiecki naukowiec i profesor Augustinus Bader. Marka specjalizuje się w opracowywaniu innowacyjnych produktów do pielęgnacji skóry, opartych na zaawansowanych badaniach nad regeneracją komórek. Jej flagowe produkty zawierają technologię TFC8®, która wspiera naturalne procesy naprawcze skóry, dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych.

Sofia Coppola to uznana amerykańska reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa. Urodziła się 14 maja 1971 roku i jest córką legendarnego reżysera Francisa Forda Coppoli. Sofia Coppola zdobyła uznanie za swoje subtelne i artystyczne podejście do filmowania, które widoczne jest w jej charakterystycznym stylu narracji i estetyki wizualnej. Jej debiutancki film, „Przekleństwa niewinności” (1999), zapewnił jej uznanie krytyków, a kolejny, „Między słowami” (2003), przyniósł jej Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny. Jej filmy często badają tematy samotności, tożsamości i relacji międzyludzkich w kontekście współczesnego społeczeństwa.

Czytaj także: Dom mody Celine wkracza na rynek kosmetyczny z linią makijażową

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
07.05.2024 14:29
Greenpeace oprotestowało doroczne walne zgromadzenie Unilever
Organizacja proekologiczna Greenpeace oprotestowała spotkanie walne Unilevera w Londynie.Greenpeace
Greenpeace UK znacznie nasiliło swoją kampanię przeciwko Unileverowi, wycelowaną w politykę konglomeratu dotyczącą wykorzystania tworzyw sztucznych. Podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które odbyło się w hotelu Hilton London Bankside, dramatyczna demonstracja grupy proekologicznej zbiegła się z publikacją nowych danych sondażowych wskazujących na szerokie poparcie dla Unilever w walce z zanieczyszczeniem tworzywami sztucznymi.

Gdy rozpoczęło się walne zgromadzenie Unilevera, aktywiści Greenpeace przerwali wydarzenie, używając armaty konfetti, która obsypała salę czarnymi papierowymi gołąbkami, co symbolizowało 140 000 sygnatariuszy listu otwartego wzywającego markę Dove należącą do Unilever do wyeliminowania jednorazowego plastiku. Ta surowa grafika stanowiła odmianę tradycyjnego logo Dove, przedstawiając czarnego ptaka wyglądającego na zmarłego. Aktywiści odsłonili także baner z napisem „Dove Ditch Plastic” i wyrazili żądanie, aby Unilever porzucił plastikowe opakowania, co doprowadziło do ich usunięcia przez ochronę.

Walne zgromadzenie spotkało się z dodatkowymi naciskami ze strony różnych grup w związku z twierdzeniami i wpływem Unilever na środowisko. Friends of the Earth Indonezja i społeczność Sulawesi podniosły kwestie dotyczące destrukcyjnych konsekwencji stosowania oleju palmowego przez firmę Unilever. Tymczasem 100 holenderskich działaczy młodzieżowych nalegało na znaczną redukcję gazów cieplarnianych zgodnie z paryskim porozumieniem klimatycznym.

Sondaż przeprowadzony przez Censuswide dla Greenpeace w 19 krajach wykazał, że 63 proc. respondentów czuło się bardziej negatywnie wobec firmy, gdy dowiedziało się, że jest największym producentem plastikowych saszetek na świecie, 65 proc. stwierdziło, że zaczęło unikać produktów Unilever, gdy dowiedziało się, że firma znalazła się wśród pięciu największych zaśmiecaczy środowiska tworzywami sztucznymi i że jest największym producentem plastikowych saszetek na świecie. 78 proc. zgodziło się, że będzie wspierać wysiłki Unilever w zaprzestaniu stosowania jednorazowych tworzyw sztucznych, a 80 proc. stwierdziło, że będzie wspierać Unilever w oferowaniu opakowań wielokrotnego użytku.

Czytaj także: Unilever zapłaci 2 miliony dolarów za ugodę w sprawie benzenu w aerozolach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
07. maj 2024 20:08