StoryEditor
Producenci
13.06.2023 00:00

Joanna Zamojska, Redken: wchodzimy w szeroką dystrybucję, by edukować konsumentów

Joanna Zamojska, brand & community engagement manager Redken (Grupa L’Oréal).   / fot. materiały prasowe
Profesjonalna marka fryzjerska Redken rozszerza dystrybucję o perfumerie. Poprzez obecność w Sephorze i Douglasie chce dotrzeć do większej liczby konsumentów. 

Redken to amerykańska profesjonalna marka z portfolio L’Oreal. Do tej pory kosmetyki Redken można było kupić w wybranych salonach fryzjerskich oraz u oficjalnych partnerów e-commerce. 

Niedawno marka wprowadziła linie produktów przeznaczonych do samodzielnego używania w domu. Zdecydowała się także na rozszerzenie dystrybucji i weszła do największych sieci perfumeryjnych – Sephora i Douglas. Kosmetyki pielęgnacyjne można kupić w Sephorach w największych miastach w Polsce oraz na razie w jednej perfumerii Douglas, w Centrum Handlowym Westfield Arkadia w Warszawie.

Całe portfolio produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów Redken jest natomiast dostępne online w obu perfumeriach.

 Współpracując z profesjonalistami w salonach  cały czas wzmacniamy świadomość konsumencką dotyczącą pielęgnacji włosów w domu, a teraz stawiamy na szerszą dystrybucję tej niszowej marki – mówi Joanna Zamojska, brand & community engagement manager Redken (Grupa L’Oréal).  

– W utrzymaniu włosów w  najlepszej możliwej kondycji i zdrowiu istotna jest ciągłość pielęgnacji. Ważne jest, żeby fryzjer dobrał odpowiednie produkty pielęgnację  do rodzaju włosów i wykonywanego zabiegu, a następnie polecił kosmetyki, które pozwalają jak najdłużej utrzymać uzyskany efekt – stąd podejście, w którym klientka może kontynuować pielęgnację samodzielnie w domu. Teraz z liniami pielęgnacyjnymi Redken można również zapoznać się w wyselekcjonowanych perfumeriach. Jest to dla nas kolejny ważny krok w edukacji konsumentów – tłumaczy Joanna Zamojska.

Redken to profesjonalna marka kosmetyków do włosów do koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji, tradycją sięga lat 60. XX wieku. Swoje początki zawdzięcza hollywoodzkiej aktorce Pauli Kent i jej fryzjerowi. Dzięki nim Redken stała się pierwszą marką, która zastosowała naukowe podejście do włosów i odkryła formułę, która do dziś wyznacza standardy pielęgnacji włosów: proteiny + nawilżenie  + kwasowe pH= zdrowe włosy

Przełomowe odkrycia laboratorium Redken zrewolucjonizowały branżę pielęgnacji włosów, zapewniając marce czołową pozycję na amerykańskim rynku profesjonalnych kosmetyków. Dziś Redken cieszy się zaufaniem ponad miliona profesjonalistów z branży fryzjerskiej w samych Stanach Zjednoczonych.

Czytaj także: Grupa NPD: Drogie produkty haircare mogą zastąpić szminkę w "efekcie szminki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 21:11