StoryEditor
Producenci
21.10.2022 00:00

Kolejna owocowa nowość w portfolio marki so!flow by VisPlantis. Tym razem zmysłowe produkty do pielęgnacji ciała

W so!flow mamy wiele doskonałych produktów, które pokochały kobiety, dlatego stworzyliśmy dla nich coś extra, czego jeszcze nie było!

Chcemy, aby dbanie o skórę było dla kobiet przyjemnym rytuałem, dlatego nasze nowości zatroszczą się nie tylko o piękno skóry, ale również ukoją zmysły. Jak każdy produkt so!flow, nowości również zawierają adaptogeny, które wspierają organizm w adaptacji do codziennych wyzwań, przywracając mu naturalną równowagę. Dzięki relaksującym aromatom poprawią samopoczucie oraz otoczą Twoją skórę cudownym zmysłowym zapachem.

W ofercie so!flow pojawiły się dwie, w 100% wegańskie linie do pielęgnacji ciała:

  • Linia o zapachu słodkiej pomarańczy z kardamonem składająca się ze zmysłowego olejku pod prysznic i mleczka nawilżającego, które tworzą idealny duet kojący zmysły i przywracający skórze komfort. Zawarty w tej linii adaptogen CYTRYNIEC CHIŃSKI zadziała antyoksydacyjnie, kojąco i nawilżająco.
  • Linia o zapachu słodkiej śliwki i jeżyny składająca się z relaksującego żelu pod prysznic i mleczka nawilżającego, które odprężają ciało i ducha, jednocześnie dogłębnie pielęgnując skórę. Adaptogen RÓŻENIEC GÓRSKI zadziała regenerująco na skórę i wspiera jej odporność.

Zmysłowy olejek pod prysznic delikatnie, ale skutecznie oczyści skórę i otuli ją delikatną pielęgnacją, dzięki zawartości oleju makadamia. Dodatkowo, olejek zadba o ukojenie i przyjemne odświeżenie skóry, dzięki zawartości luksusowego ekstraktu z kwiatu gorzkiej pomarańczy oraz łagodzącej inuliny, która zmiękczy skórę i zadba o równowagę jej mikrobiomu.

Zmysłowe mleczko nawilżające natychmiastowo i skutecznie nawilży skórę i zapewni jej dogłębną pielęgnację dzięki zawartości wielu dobroczynnych olejów takich jak olej ze słodkich migdałów, z nasion chia oraz babassu, które dogłębnie odżywiają i regenerują skórę przywracając jej miękkość i elastyczność. Inulina i polisacharydy z drzewa Tara zawarte w mleczku, silnie nawilżają i chronią skórę, przywracając równowagę jej mikrobiomu.

Relaksujący żel pod prysznic skutecznie oczyści i wypielęgnuje skórę dzięki zawartości białej glinki. Dodatkowo, żel zadba o wzmocnienie bariery skórnej dzięki zawartości drogocennych ekstraktów z jeżyny i śliwki, które przywracają miękkość i gładkość naskórka. Formuła żelu została wzbogacona łagodzącą inuliną, która zadba o równowagę mikrobiomu skóry.

Relaksujące mleczko nawilżające błyskawicznie i dogłębnie nawilży skórę dzięki zawartości wielu dobroczynnych olejów, takich jak olej z pestek śliwki, nasion chia, kokosowy i makadamia. Wzmacniają one barierę skórną, dzięki czemu skóra odzyskuje miękkość i gładkość. Pullulan przywróci równowagę mikrobiomu skóry oraz poprawi jej wygląd i napięcie. Skwalan, inulina i betaina silnie nawilżą i odżywią naskórek.

Produkty dostępne są w sklepie internetowym marki na www.visplantis.pl oraz już wkrótce w dobrych drogeriach stacjonarnych i internetowych.

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
08.07.2026 12:35
Przetasowanie na rynku dóbr luksusowych. L’Oréal za 400 mln dol. przejmuje Gucci Beauty od Coty już w 2027 r.
Coty rezygnuje z Gucci Beauty o rok wcześniej niż planowano. Licencję przejemie L’Oréal

Coty rezygnuje z Gucci Beauty o rok wcześniej niż planowano. Licencję przejemie L’Oréal i marka trafi z powrotem do Kering, który sprzedał Francuzom swój biznes kosmetyczny. To strategiczne przetasowanie może mieć spory wpływ na rynek premium, zwłaszcza na segment zapachów.

Dotychczasowa umowa licencyjna miała obowiązywać do 2028 roku. Nowe porozumienie oznacza więc, że współpraca Coty z Keringiem zakończy się mniej więcej rok wcześniej, otwierając L’Oréal drogę do szybszego przejęcia działalności Gucci Beauty. 

Umowa kończy trwającą dekadę opiekę nad marką przez Coty i rozwiązuje wszystkie toczące się spory sądowe między obiema firmami. 

W momencie podpisania umowy Coty otrzymało 250 mln dolarów w gotówce. Kolejna płatność, wynosząca do 150 mln dolarów, ma zostać przekazana najpóźniej do 30 września 2027 roku. 

image

Coty pod ostrzałem. Pozwy i konkurencja zwiększają presję

Ratunek dla Coty 

Tymczasowy dyrektor generalny spółki Markus Strobel ocenił zawarte porozumienie jako korzystne rozwiązanie dla wszystkich stron. - Środki pozyskane dzięki wcześniejszemu zakończeniu licencji mają pomóc Coty w ograniczaniu zadłużenia oraz w skoncentrowaniu się na kluczowych markach znajdujących się w portfolio firmy - poinformowal.

Coty odnotowało wzrost przychodów Gucci Beauty o ponad 60 proc. od 2019 roku, dzięki franczyzom takim jak Gucci Flora, Bloom, Guilty i The Alchemist‘s Garden.

image

Czy czeka nas fuzja gigantów? Estée Lauder i Puig negocjują fuzję wartą 40 mld dolarów

L’Oréal ma zarządzać licencją Gucci przez 50 lat

Scenariusz wcześniejszego transferu licencji był rozważany od października 2025 roku. Wówczas Kering sprzedał L’Oréal za 4,6 mld dol. biznes kosmetycznego grupy. Pakiet zawierał między innymi prawa związane z markami Bottega Veneta i Balenciaga oraz należącą do Keringa markę perfumeryjną Creed.

Dyrektor generalny koncernu Nicolas Hieronimus powiedział, że po zakończeniu okresu przejściowego L’Oréal ma zarządzać licencją Gucci przez 50 lat.


 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
07.07.2026 16:33
Powstał nowy gigant na rynku artykułów higienicznych
Arbex przejął aktywa należące dotychczas do pionu International Family Care & Professional spółki Kimberly-Clark (fot. Kleenex)Kleenex

Brazylijski gigant celulozowy Suzano oraz amerykański koncern Kimberly-Clark sfinalizowały umowę joint venture o wartości 3,4 mld dolarów. W efekcie powstała nowa, niezależna spółka Arbex, która z miejsca staje się jednym z liderów globalnego rynku artykułów higienicznych.

Arbex rusza na podbój globalnego rynku

Nowo powstały podmiot, Arbex, rozpoczął już niezależną działalność operacyjną. Pakiet kontrolny w spółce objęło Suzano, które posiada 51 proc. udziałów, natomiast pozostałe 49 proc akcji należy do Kimberly-Clark. Siedziba główna firmy znajduje się w Holandii, a biuro operacyjne zlokalizowano w Londynie.

Warto zaznaczyć, że transakcja nie objęła działalności Kimberly-Clark w Ameryce Północnej w segmencie produktów dla klientów indywidualnych oraz profesjonalnych – te linie biznesowe pozostają w strukturach amerykańskiego koncernu.

Arbex przejął aktywa należące dotychczas do pionu International Family Care & Professional spółki Kimberly-Clark. Oznacza to, że nowa firma zarządza teraz 22 zakładami produkcyjnymi w 14 krajach oraz portfolio ponad 40 marek regionalnych w tym Huggies, Scott czy Kleenex.

Potencjał produkcyjny i ambitne cele finansowe

Skala działalności Arbex od pierwszego dnia plasuje firmę w światowej czołówce. Zgodnie z danymi EUWID Paper, zakłady produkcyjne spółki są w stanie wytworzyć około miliona ton bibułki tissue rocznie. Firma zatrudnia blisko 9 000 pracowników, a jej prognozowane roczne przychody ze sprzedaży mają osiągnąć poziom ok. 3,3 miliarda dolarów.

Na czele operacji stanął Luís Bueno, były wiceprezes ds. dóbr konsumpcyjnych w Suzano, który objął funkcję dyrektora operacyjnego Arbex. Arbex ma ambitny plan, by dzięki innowacjom i zrównoważonemu rozwojowi stać się bezdyskusyjnym, globalnym liderem w swojej branży. Obecność na ponad 70 rynkach ma zapewnić spółce doskonałą pozycję startową do przyspieszonego wzrostu.

Michał Czubak
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
09. lipiec 2026 00:29