StoryEditor
Producenci
24.01.2023 00:00

Kolejne urządzenie L’Oréal stworzone we współpracy ze stat-upem

Testy urządzenia Water Saver L’Oréal Professionnel Paris i Gjosa rozpoczęły kilka lat temu / fot. materiały prasowe
Marka L’Oréal Professionnel Paris stworzyła, we współpracy ze szwajcarskim start-upem Gjosa  – słuchawkę prysznicową Water Saver pozwalające oszczędzić do 69 proc. wody w salonie fryzjerskim.

Marka L’Oréal Professionnel Paris współpracuje ze szwajcarskim, ekologicznym start-upem Gjosa, który założono w 2016 roku, aby wdrażać przełomowe technologie pozwalające znacząco obniżyć codzienny poziom zużycia wody. Te działania mają wpłynąć na to, by usługi fryzjerskie były bardziej zrównoważone środowiskowo,  m.in. poprzez zmniejszanie zużycie wody.

Firmy wprowadziły właśnie na rynek słuchawkę prysznicową Water Saver, która wykorzystuje technologię fragmentacji wody, aby znacząco zmniejszyć jej ilość w procesie spłukiwania produktów kosmetycznych z włosów. Jak tłumaczą twórcy urządzenia, technologia ta polega na niezwykle precyzyjnym zderzaniu ze sobą strumieni wody, które oddziałując na siebie, tworzą mikro-krople wody. Krople te poruszają się z dużą prędkością, zapewniając tym samym wysoką skuteczność spłukiwania. A dzięki temu, że kropli jest więcej, zmniejsza się przepływ wody, co pozwala na zaoszczędzenie jej zużycia do 69 proc.

Prototyp słuchawki powstał w 2018 r. o czym pisałyśmy tutaj: L'Oréal i Gjosa pięciokrotnie redukują zużycie wody przy spłukiwaniu szamponu

Urządzenie Water Saver jest obecnie głównym elementem programu L’Oréal Professionnel Paris – „Fryzjerstwo dla Przyszłości”. Celem tej inicjatywy jest angażowanie stylistów fryzur w ekologiczną transformację, poprzez umożliwienie im lepszego zarządzania odpadami, zmniejszenia zużycia wody i przejścia na energię odnawialną.

Czytaj także: L’Oréal inwestuje w markę drukarek do zmywalnych tatuaży Prinker Korea 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 10:12
Warsztaty menstruacyjne Vuokkoset dla dziewczynek i chłopców poprowadzi Gini Gina
Pod pseudonimem Gini Gina ukrywa się lekarka Angelika Szymańska.Instagram @gini.gina
Fińska marka artykułów do higieny intymnej Vuokkoset powraca do polskich szkół podstawowych z drugą edycją warsztatów edukacyjnych #MOJAKREW. Znana influencerka Angelika Szymańska, działająca pod pseudonimem Gini Gina, prowadząca warsztaty, stara się przełamać społeczne tabu związane z menstruacją, edukując młodzież o tym naturalnym procesie biologicznym.

Vuokkoset, popularna fińska marka specjalizująca się w produkcji naturalnych produktów do higieny intymnej, stara się zmieniać postrzeganie miesiączki poprzez organizację warsztatów #MOJAKREW. Celem tych warsztatów jest edukacja młodzieży o menstruacji w sposób rzetelny i bezpieczny, co jest szczególnie istotne w kontekście często występujących nieporozumień i mitów związanych z tym tematem.

Warsztaty prowadzone są przez Angelikę Szymańską, znaną w środowisku internetowym jako Gini Gina. Jako doświadczona ginekolożka i influencerka zdrowotna, Szymańska doskonale łączy swoje medyczne doświadczenie z umiejętnościami komunikacyjnymi, co pozwala jej skutecznie docierać do młodych ludzi. Zajęcia, które odbyły się po raz pierwszy 20 maja 2024 roku, są dostępne zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, co umożliwia szeroki dostęp do edukacji niezależnie od miejsca zamieszkania uczestników.

Podczas warsztatów uczniowie dowiadują się nie tylko o aspektach biologicznych menstruacji, ale także o kwestiach psychologicznych i społecznych związanych z tym zjawiskiem. Edukacja ta jest kierowana zarówno do dziewcząt, jak i chłopców, co jest istotne dla budowania wzajemnego zrozumienia i empatii między płciami. Statystyki pokazują, że aż 41 proc. kobiet przyznaje, iż w ich domach nie rozmawia się o menstruacji, a 23 proc. uważa, że jest to temat krępujący.

Czytaj także: Akcja Menstruacja zapowiada kolejną edycję: Femina wsparła projekt po raz 3.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 13:28