StoryEditor
Producenci
07.05.2018 00:00

Koreańska marka dołącza do portfolio L‘Oréal

L‘Oréal poinformował o zakupie koreańskiej firmy Nanda, producenta kosmetyków do makijażu oraz odzieży. Zakup Nanda pozwoli wzmocnić obecność L‘Oréala na rynku azjatyckim, a jednocześnie przybliżyć konsumentom na całym świecie koreańskie trendy w pielęgnacji urody i makijażu.

Firma Nanda powstała w 2004 r. w Seulu. Początkowo koncentrowała swoją działalność na produkcji odzieży, aby w 2009 r. rozszerzyć swoje portfolio o markę produktów do makijażu 3CE. Dziś sprzedaż kosmetyków odpowiada za 70 proc. rocznych przychodów firmy, których łączna wartość w 2017 r. wyniosła 127 mln euro. Nanda zatrudnia 400 pracowników i oprócz Korei, obecna jest także w Japonii, Hong Kongu, Singapurze, Malezji oraz Tajlandii.

Głównymi odbiorcami produktów z portfolio Nanda są młodzi konsumenci z pokolenia millenialsów. To z myślą o wzmacnianiu ich relacji z marką zostały zaprojektowane sklepy sieci Stylenanda, które oferują innowacyjne rozwiązania zakupowe odpowiadające na potrzeby młodych klientów związane z obecnością w mediach społecznościowych. Zarówno kosmetyki, jak i odzież produkowane przez Nanda dostępne są w wielu kanałach dystrybucji: e-commerce, w sklepach specjalistycznych, punktach sprzedaży w centrach handlowych oraz w sklepach wolnocłowych.

Według So Hee Kim, założycielki i dyrektor generalnej Stylenanda, nawiązanie współpracy z L’Oréalem to przełomowy moment: – Dzięki wsparciu i sile globalnej firmy, jaką jest L'Oréal, mamy szansę stać się rozpoznawalną marką na międzynarodowym rynku kosmetycznym i kształtować światowe trendy w dziedzinie piękna – powiedziała.

Komentując zakup koreańskiej marki Alexis Perakis-Valat, dyrektor generalny Działu Produktów Szerokiej Dystrybucji L'Oréal powiedział: – Stylenanda to marka, która ma wszystko, czego od marki kosmetycznej oczekują młodzi konsumenci, nie tylko w Korei czy Chinach, ale na całym świecie. Jest dynamiczna, wyrazista i kreatywna – oznajmił.

Z kolei Yann Le Bourdon, dyrektor generalny L'Oréal Korea podkreślił, że zakup Nanda to krok w kierunku wzmocnienia pozycji L'Oréala w segmencie masowych kosmetyków kolorowych na rynku azjatyckim. – Stylenanda to pierwsza koreańska marka w naszym portfolio. Mam nadzieję, że dzięki planom rozszerzenia jej sprzedaży poza rynki azjatyckie, konsumenci na całym świecie już wkrótce będą mogli poznać makijażowe tajniki piękna prosto z Korei – podsumował.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.07.2024 14:32
Czy z Ursusa zniknie fabryka kosmetyków Oriflame?
Producent kosmetyków może pożegnać się ze swoją ursuską lokalizacją — tak przynajmniej sugerują wiadomości Gazety Wyborczej.Oriflame
Jak donosi Gazeta Wyborcza, w stołecznym ratuszu pojawiły się dokumenty dotyczące planowanej inwestycji firmy Greenfields na działce przy ul. Skoroszewskiej w Ursusie. Projekt, będący na wczesnym etapie, zakłada budowę zespołu bloków mieszkalnych o wysokości do dziewięciu kondygnacji z podziemnym parkingiem na 1,8 tys. samochodów oraz 200 miejscami parkingowymi na powierzchni — obecnie znajduje się tam fabryka kosmetyków Oriflame.

Firma Greenfields bada możliwość budowy zespołu bloków, które mogłyby pomieścić blisko 4 tys. mieszkańców. Obecnie trwa ocena oddziaływania na środowisko. Inwestycja miałaby powstać na terenie, gdzie obecnie znajdują się zakłady produkujące kosmetyki firmy Oriflame. Ta fabryka, działająca od 1995 roku, była symbolem nowoczesności, wyposażona w zaawansowane technologie produkcyjne. Jednakże nie wiadomo jeszcze, czy plany Greenfields oznaczają zamknięcie zakładów produkujących kosmetyki dla Oriflame.

Obszar Ursusa, w którym ma powstać inwestycja, nie ma jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Warszawy dopiero w lipcu 2023 roku podjęła decyzję o jego sporządzeniu. Władze dzielnicy planują przekształcenie zbiornika wodnego na terenie zakładów kosmetycznych w ogólnodostępny teren zielony. Mieszkańcy Ursusa zgłaszali skargi na “uciążliwość zapachową” fabryki, co może wpłynąć na decyzje dotyczące przyszłości tego miejsca.

Urzędnicy z Ursusa poinformowali, że nie posiadają informacji o planowanym zakończeniu produkcji przez Oriflame. Znikanie zakładów przemysłowych w Warszawie często budzi kontrowersje. Tomasz Majda, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, podkreśla, że przemieszanie funkcji mieszkaniowych i przemysłowych jest korzystne dla miasta, zapewniając miejsca pracy blisko osiedli. Marlena Happach, była szefowa miejskiego biura architektury, zaznaczała, że produkcja zaspokajająca podstawowe potrzeby mieszkańców musi odbywać się blisko nich, a miasto nie może opierać swojej gospodarki tylko na usługach czy turystyce.

Czytaj także: Polski poseł i ukraiński deputowany na tropach nieetycznych działań Oriflame w kontekście wojny w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.07.2024 15:43
Dr. Miele Cosmed Group zawiera umowę znaczącą z Rossmannem
W portfolio Dr Miele Cosmed Group znajdują się między innymi marki Apart i Kret.Dr Miele Cosmed Group
Dr. Miele Cosmed Group S.A. z Radomia ogłasza znaczącą umowę z Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., której wartość przekroczyła 10 proc. kapitałów własnych firmy w roku obrotowym 2024.

Zarząd Dr. Miele Cosmed Group S.A. poinformował, że umowa zawarta ze spółką Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska zyskała status umowy znaczącej w bieżącym roku obrotowym. Osiągnięcie tego statusu nastąpiło z powodu przekroczenia łącznej wartości sprzedaży do Rossmanna progu 10 proc. kapitałów własnych firmy, co podkreśla rosnące znaczenie tej współpracy dla Dr. Miele Cosmed Group.

Umowa znacząca to umowa, której wartość przekracza określony próg finansowy w stosunku do kapitałów własnych spółki, co sprawia, że ma ona istotny wpływ na działalność i wyniki finansowe firmy. W Polsce definicja umowy znaczącej jest określona w § 2 ust. 1 pkt 44a Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim. Zgodnie z tą regulacją, umowa znacząca to taka, której wartość przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której emitent jest funduszem lub podlega pod § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia, wtedy wartość umowy musi przekroczyć 20 proc.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż własnych marek kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, które są wytwarzane w zakładach produkcyjnych Grupy Dr. Miele Cosmed Group. To osiągnięcie wskazuje na dynamiczny rozwój firmy oraz na sukces produktów oferowanych pod markami takimi jak Apart, Bobini, Sofin, Kret, i Izo. Zarówno jakość produktów, jak i efektywna współpraca z dużymi sieciami handlowymi, takimi jak Rossmann, przyczyniają się do wzrostu znaczenia Dr. Miele Cosmed Group na rynku.

Dr. Miele Cosmed Group S.A. została założona przez Dr. Andreasa Miele, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele spółki stoi prezeska zarządu, Magdalena Miele. W kluczowych obszarach, takich jak kontrakty B2B i współpraca w zakresie private label, działa Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy.

Czytaj także: Mocny wzrost Dr. Miele Cosmed Group w Q1 2024; EBITDA podwojona

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. lipiec 2024 00:49