StoryEditor
Producenci
02.06.2021 00:00

Kosmetyki Lajuu Weroniki Rosati już w sprzedaży

Lajuu, marka kosmetyków naturalnych współtworzonych przez Weronikę Rosati, ruszyła ze sprzedażą w sklepie internetowym i rozpoczęła rozmowy z perfumeriami. Trwa kampania crowdfundingowa na blisko 1 mln zł, która ma przyspieszyć rozwój marki, wdrożenie kolejnych produktów oraz ekspansję na rynek amerykański.

Od 31 maja naturalne wegańskie kosmetyki Lajuu można już kupić w sklepie internetowym marki. Są to produkty do pielęgnacji twarzy i ciała. Łódzka firma Lajuu zapowiada już także kolejne serie produktów, w tym ujędrniających i wyszczuplających oraz linia skierowana do mężczyzn. Natomiast w  perspektywie najbliższych kilku lat Lajuu planuje poszerzyć ofertę o produkty prozdrowotne, takie jak shoty witaminowe i kolagen w płynie.

Wejściu na rynek kosmetyków Lajuu by Weronika Rosati towarzyszy kampania crowdfundingowa na blisko 1 mln zł, która ma przyspieszyć rozwój marki, wdrożenie kolejnych produktów oraz ekspansję na rynek amerykański. Jeszcze przez ponad miesiąc inwestorzy mogą dołączyć do Lajuu poprzez zakup akcji spółki i współtworzyć ten biznes. Osoby, które zdecydują się zainwestować w projekt, mogą także liczyć na bonusy, takie jak m.in.: kosmetyki marki, vouchery do atelier znanego projektanta i kliniki medycyny estetycznej, rabaty na kosmetyki, czy wycieczkę do Los Angeles i kolację z gwiazdą.

Trzyletni plan wdrożenia i rozwoju marki Lajuu ma umożliwić nam wypłatę pierwszej dywidendy już w 2024 roku. Planujemy podzielić się zyskiem z akcjonariuszami w wysokości do 50 proc. zysku netto. Co ważne, w przeciągu 3 do 5 lat zamierzamy zadebiutować na NewConnect, dzięki czemu akcjonariusze w łatwy sposób będą mogli sprzedawać akcje w wybranym przez siebie czasie – informuje Paweł Kibalczyc, wiceprezes zarządu Lajuu SA. – W ostatnim dniu maja rozpoczęliśmy sprzedaż kosmetyków w naszym sklepie internetowym, ale prowadzimy także rozmowy m.in. z perfumeriami. Już w 2021 r. chcemy uzyskać przychód na poziomie 2,1 mln zł, w 2022 r. już 6 mln zł, a w 2023 r. 7,8 mln zł. Dzięki wysokiej marży, już w tym roku spodziewamy się około 0,5 mln zł zysku netto, a w kolejnym powyżej 1 mln zł – dodaje.

Lajuu to polska marka premium z naturalnymi, wegańskimi i nietestowanymi na zwierzętach kosmetykami do pielęgnacji skóry. Jest współtworzona przez aktorkę Weronikę Rosati, dyrektor kreatywną marki Lajuu, oraz Anetę Stacherek  – prezes Lajuu SA i założycielkę Bellamama - firmy z naturalnymi kosmetykami dla kobiet w ciąży i po porodzie. Pierwszą linią Lajuu by Weronika Rosati są kosmetyki brązujące inspirowane słoneczną Kalifornią, a kolejną tworzą preparaty antyoksydacyjne oraz regenerujące.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 12:19