StoryEditor
Producenci
14.02.2024 14:24

L’Oréal i Miu Miu podpisują umowę licencyjną na wyłączność

Miu Miu to włoska marka odzieży i akcesoriów, będąca spółką zależną należącą w całości do Prady. Na jej czele stoi Miuccia Prada, a jej siedziba mieści się w Mediolanie we Włoszech. / Miu Miu
L’Oréal Groupe i Prada podpisały długoterminową umowę licencyjną na tworzenie luksusowych kosmetyków dla marki Miu Miu. Oczekuje się, że Miu Miu i L’Oréal wprowadzą swoje pierwsze wspólnie stworzone zapachy w 2025 roku pod szyldem L’Oréal.

L‘Oréal posiada licencję na perfumy Prada od 2021 r., natomiast Coty miało do tej pory w portfolio licencję na Miu Miu od debiutu pierwszego zapachu marki w 2015 r. Jej drugi zapach, Miu Miu Twist, został wprowadzony na rynek w 2019 r., a jego twarzą jest Elle Fanning. Grupa L’Oréal wprowadziła na rynek dwa zapachy Prady, Paradoxe i Luna Rossa Ocean, a także linię do pielęgnacji skóry i makijażu. Kampania Prada Candy zadebiutowała w 2021 roku z udziałem wirtualnej influencerki.

Założona w 1993 roku firma Miu Miu  tworzy modę luksusową i eksperymentalną. To partnerstwo wyznacza „nową erę interpretacji aspektu piękna dla Miu Miu” – stwierdził w oświadczeniu prasowym L’Oréal.

Umowa z Coty, uznaną na arenie międzynarodowej firmą referencyjną na rynku luksusowych perfum, stanowi ważny krok naprzód w planie rozwoju Miu Miu [...] Jestem zatem pewien, że wykorzystując know-how Coty i silną tożsamość Miu Miu, to partnerstwo będzie światowym sukcesem, który przyniesie obu firmom satysfakcję.

- powiedział Patrizio Bertelli, dyrektor generalny Grupy Prada.

Rodzinny dom mody Prada zleca tworzenie zapachów i kosmetyków firmie L’Oréal od 2021 roku, kiedy Prada rozstała się z hiszpańską firmą Puig. Jednak Miu Miu, siostrzana marka Prady, do tej pory udzielała licencji na swoją linię produktów kosmetycznych firmie Coty. Miu Miu i Coty ogłosiły, że nawiązały współpracę w 2013 roku, a debiutancki zapach Miu Miu trafił na półki w 2015 roku.

Miu Miu ma póki co w ofercie 13 zapachów, w tym dwie linie — Les Eaux à La Mode i Twist.

Czytaj także: Prada, wchodząc na rynek kosmetyczny, pomyślała o ekologii

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.01.2025 09:00
Procter & Gamble oraz Colgate-Palmolive pozwane za targetowanie reklam produktów dla dzieci
Pixelshot

Procter & Gamble (P&G) oraz Colgate-Palmolive zostały pozwane w sześciu sprawach zbiorowych dotyczących sprzedaży past do zębów i płukanek do ust dla dzieci. Rodzice zarzucają producentom wprowadzanie w błąd co do bezpieczeństwa produktów zawierających fluor, co mogło prowadzić do nieprawidłowego stosowania tych produktów.

Procter & Gamble (P&G) oraz Colgate-Palmolive znalazły się w centrum kontrowersji po złożeniu sześciu pozwów zbiorowych dotyczących sprzedaży past do zębów i płukanek do ust dla dzieci. Skargi, złożone 13 stycznia w sądach federalnych w Kalifornii i Illinois, zarzucają producentom stosowanie wprowadzających w błąd praktyk marketingowych dotyczących produktów zawierających fluor. Rodzice oskarżają firmy o to, że myląco przedstawiały te produkty jako bezpieczne dla małych dzieci.

Pod lupą znalazły się m.in. pasta do zębów Kids Crest Fluoride Anticavity Toothpaste produkowana przez P&G oraz produkty marek Colgate i Tom’s of Maine należących do Colgate-Palmolive. Wśród zakwestionowanych płukanek do ust wymieniono produkty marek Colgate, Firefly (Perigo), ACT Rinse (Chattem) oraz Hello. Fluor, choć skuteczny w zapobieganiu próchnicy przy stosowaniu miejscowym, może być niebezpieczny w przypadku nadmiernego spożycia przez dzieci. Pozwy wskazują na ryzyko wystąpienia objawów grypopodobnych, fluorozy zębów, neurotoksyczności, zaburzeń endokrynologicznych, a nawet śmierci.

Rodzice zarzucają producentom, że ich kolorowe opakowania z motywami owoców i postaciami z bajek mogą sugerować, że produkty są przeznaczone do spożycia jak słodycze. Na przykład płukanki ACT Rinse dla dzieci oferowane są w smakach takich jak Groovy Grape i Wild Watermelon, a produkty Firefly przypominają zabawki. W pozwach podkreślono również brak wyraźnych ostrzeżeń i instrukcji użytkowania zgodnych z wytycznymi amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Powodowie domagają się odszkodowań oraz kar finansowych za naruszenie przepisów ochrony konsumentów.

Czytaj także: Sephora odżegnuje się od plotek o tym, że sieć przekazywała pieniądze na kampanię Trumpa

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Makijaż
15.01.2025 00:04
Antybakteryjne pędzle do makijażu. Czy naprawdę są skuteczne?
Kolekcja liczy sobie ostatecznie 34 modele pędzlifot. IG morphebrushes

Marka Morphe wypuściła na rynek serię pędzli do makijażu, które mają właściwości antybakteryjne dzięki zastosowanym jonom srebra. Czy i jak długo są one skuteczne?

Założona w Los Angeles w 2008 roku firma sprzedała do tej pory blisko 50 mln sztuk pędzli do makijażu, chwalonych za bardzo dobrą, profesjonalną jakość i przystępne ceny. Marka zyskała też dużą popularność dzięki współpracy z amerykańskimi beauty-influencerami. 

Czytaj też: Top 10 marek kosmetycznych w social mediach w 2024 roku

Teraz, po 16 latach działalności, Morphe wprowadził na rynek nową serię „Morphe Brushes Reimagined” – czyli pędzle stworzone zupełnie na nowo, w sposób innowacyjny, ale na bazie dotychczasowych doświadczeń.

Kolekcja liczy sobie ostatecznie 34 modele pędzli, wyłonionych z ponad 600 testowanych prototypów. Pędzle zostały nie tylko przeprojektowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości i odporności na zużycie – strzępienie się, deformację czy wypadanie włosia. Co ważne, nowe modele zostały wykonane z wegańskiego włosia, wzbogaconego jonami srebra, posiadającymi właściwości antybakteryjne.

Jony srebra to technologia antybakteryjna, z stosowana w różnych branżach. Maleńkie cząsteczki przebijają się przez ściany komórkowe bakterii, hamując ich zdolność do przetrwania, a tym samym namnażania i powodowania problemów skórnych (np. trądziku).

Włosie pędzli, dzięki wzbogaceniu jonami srebra, jest w stanie ograniczyć bakterie o 99,9 proc. – zapewnia Morphe, podkreślając, że wynik ten został potwierdzony przez rygorystyczne testy i niezależne, globalnie akredytowane laboratorium kliniczne.

Jak długo pędzle utrzymują swoje działanie antybakteryjne? Zdaniem producenta, ten czas może być różny w zależności od sposobu użytkowania pędzla. Przy użytkowaniu standardowym jony srebra pozostają skuteczne przez okres około jednego roku. Morphe zaleca (szczególnie w przypadku częstego użytkowania pędzli) ich regularne czyszczenie, a także wymianę co 12-18 miesięcy. Czyszczenie pędzla pomaga w usunięciu nagromadzonych resztek makijażu i brudu, a to pomaga też wydłużyć “życie” pędzla, a także pomoże w dbaniu o zdrową skórę.

W Polsce sprzedaż pędzli i kosmetyków marki Morphe prowadzi sieć Douglas.

Czytaj też: Agnieszka Mosurek-Zava, Douglas: Omnichannelowa strategia sprzedaży daje większą niezależność od krótkoterminowych trendów

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
16. styczeń 2025 12:35