StoryEditor
Producenci
12.02.2024 12:07

L‘Oréal notuje dwucyfrowy wzrost, pomimo trudnego otoczenia sprzedażowego i spadków w Azji

L‘Oréal to firma funkcjonująca na rynku od 115 lat. W ramach grupy finkcjonuje 37 międzynarodowych marek. / mat. prasowe
​L‘Oréal trzeci rok z rzędu notuje dwucyfrowy wzrost, pomimo trudnego otoczenia sprzedażowego w Azji. Roczna sprzedaż grupy wzrosła o 11 proc. do 41,18 mld EUR, przy wzroście we wszystkich działach i regionach z wyjątkiem Azji Północnej, na którą nadal wpływała reset w handlu detalicznym w branży turystycznej.

Sprzedaż L’Oreal w 2023 r. wyniosła 41,18 mld EUR, co oznacza wzrost o 11 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Dział produktów profesjonalnych odnotował wzrost o 7,6 proc. w ciągu roku, wspierany przez strategiczną koncentrację na rozwoju pielęgnacji włosów, wzmacnianiu podejścia wielokanałowego i zdobywaniu nowych rynków. Najsilniejszy wzrost odnotowały tu marki L‘Oréal Professionnel i Kérastase.

Natomiast dział produktów konsumenckich osiągnął najlepszy wzrost od ponad 30 lat. Wyniósł on 12,6 proc., co wynikało z realizacji strategii jednoczesnej demokratyzacji i premiumizacji. Tutaj głównym czynnikiem wzrostu były marki Maybelline New York, L‘Oréal Paris i NYX Professional Makeup, a także produkty z kategorii pielęgnacji włosów i skóry.

Komentując wyniki, Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal, powiedział:

Rok 2023 był bardzo udany dla grupy. Trzeci rok z rzędu odnotowaliśmy dwucyfrowy wzrost like-for-like, po raz kolejny przewyższając dynamiczny rynek kosmetyczny. Ustanowiliśmy też nowy rekord marży operacyjnej.

Dodał też, że w trudnym środowisku napięć geopolitycznych, presji inflacyjnej i stagnacji na rynku kosmetycznym w Chinach firmie udało się osiągnąć najlepszy wzrost like-for-like od ponad 20 lat (z wyłączeniem 2021 r.).

Faktem jest, że o ile sprzedaż w Europie odnotowała wzrost o 16 w ujęciu like-for-like, w Ameryce Północnej o 11,8 proc., a w Ameryce Łacińskiej o 24,4 proc. to w sprzedaż w Azji Północnej skurczyła się, 0,9 proc. like-for-like. Wpływ na to miał reset w handlu detalicznym w branży turystycznej. Natomiast w Chinach kontynentalnych L‘Oréal odnotował wzrost o 5,4 proc., znacznie umacniając swoją pozycję lidera, dzięki inwestycjom w dystrybucję. Także w Hongkongu dynamika sprzedaży była wysoka, ponieważ tam wznowiono działalność turystyczną. Również w  Japonii L‘Oréal osiągnął znacznie lepsze wyniki niż rynek, dzięki wzrostom w dziale Consumer Products i L‘Oréal Luxe.

Wkraczając w 2024 rok, pozostajemy optymistycznie nastawieni do perspektyw dla rynku kosmetycznego. Jesteśmy też przekonani, że 2024 r. będzie kolejnym rokiem wzrostu sprzedaży i zysków – zapewnił Nicolas Hieronimus.

Poinformował też, że w centrum zainteresowania firmy jest obecnie rozwój nowoczesnych technologii.

Beauty Tech ukształtuje naszą branżę i umożliwi nam dalsze umacnianie pozycji lidera. Pozwoli nam to jeszcze lepiej poznać naszych konsumentów, dostarczać im coraz bardziej zrównoważone produkty i usługi – podsumował dyrektor generalny L‘Oréal

 

L‘Oréal to firma funkcjonująca na rynku od 115 lat. W ramach grupy finkcjonuje 37 międzynarodowych marek. Firma zatrudnia ponad 90 tys. pracowników. Sprzedaż prowadzi we wszystkich kanałach dystrybucji (e-commerce, rynek masowy, domy towarowe, apteki, perfumerie, salony fryzjerskie, markowe i turystyczne). Dysponuje 20 centrami badawczymi w 11 krajach na całym świecie. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.02.2024 12:14
Nails Inc we współpracy z McDonald‘s tworzy kolekcję produktów do manicure
Nails Inc.
Współprace między markami spożywczymi a urodowymi nie przestają wychodzić z mody: zestaw Nails Inc x McDonald’s Mini Nail Polish Duo zawiera dwa miniaturowe lakiery do paznokci Nails Inc: „Big Mac Please” i „Gotta Ketchup”. Manicure McDonald‘s można pokryć specjalnie zaprojektowanymi naklejkami, aby stworzyć manicure inspirowany wizytą w jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowych.

Nails.inc nawiązało współpracę z międzynarodową marką fastfoodową, McDonald’s. W nowej kolekcji znajdują się lakiery do paznokci w kolorach inspirowanych McDonald‘s, topper z brokatem w kształcie serca, naklejki i paznokcie wciskane. Projektowanie opakowań zwraca się także w stronę marki McDonald’s. Zestaw lakieru do paznokci i burgera z naklejkami jest dostępny w pudełku w kształcie Big Maca, a zestaw frytek przypomina pudełka po frytkach. Na zakrętce butelki toppera widnieje napis „I‘m lovin‘ it” – dżingiel McDonald’s po raz pierwszy zaśpiewany przez Justina Timberlake’a, za który artysta odebrał czek na 6 milionów dolarów.

Zestaw sztucznych paznokci Nails Inc x McDonald‘s jest zapakowany w charakterystyczną brązową torebkę i inspirowany charakterystycznymi frytkami. Zestaw zawiera 30 sztucznych paznokci w kształcie migdałów w klasycznym odcieniu nude oraz wybór paznokci z nadrukiem frytek. Lakier Topper Nails Inc x McDonald‘s Gold Hearts zawiera błyszczące złote serduszka, które można nakładać na każdy lakier. Kolekcja Nails Inc x McDonald’s jest dostępna online na Nailsinc.com i Amazon oraz w sklepach i Target.com od 3 marca 2024 r.

To kolejna w ostatnim czasie współpraca marki spożywczej z kosmetyczną: Absolut i Kahlúa stworzyły nową wodę perfumowaną inspirowaną koktajlem Espresso Martini, E.l.f. cosmetics wypuściło paletę do makijażu inspirowaną daniami sieci Chipotle,  whisky Fireball weszło do kategorii kosmetycznej z pomadką, a Burt‘s Bees stworzyło pielęgnacyjny balsam do ust o smaku sosu Hidden Valley Ranch.

Czytaj także: Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. luty 2024 22:25