StoryEditor
Producenci
10.06.2024 15:32

L‘Oréal Paris wprowadza do sprzedaży Colorsonic, domowe urządzenie do koloryzacji włosów

Urządzenie Colorsonic zostało zaprezentowane jako prototyp już w 2022 r. / L‘Oréal
Colorsonic to urządzenie do domowego farbowania włosów, oparte na sztucznej inteligencji, które automatycznie miesza barwnik z utleniaczem i można nim, jak szczotką, nałożyć równomiernie farbę na włosy. L‘Oréal Paris wprowadza je na rynek dwa lata po pierwszym przedstawieniu prototypu na targach CES i liczy, że Colorsonic zrewolucjonizuje domowe farbowanie włosów.

Colorsonic ma według L‘Oréal Paris zrewolucjonizować domowe farbowanie włosów ułatwiając i skracając proces doboru, mieszania i nakładania farby. Za jego pomocą można równomiernie rozprowadzić produkt do koloryzacji na każdym pasmie włosów, nawet w trudno dostępnych miejscach jak tył głowy. Szczoteczki urządzenia poruszają się z prędkością 300 razy na minutę, dostosowując swoją prędkość, tak aby farba została nałożona idealnie niezależnie od typu włosów. Producent twierdzi, że ten zabieg zajmuje zaledwie pięć minut. 

Do urządzenia dołączany jest pierwszy wielokrotnego użytku kartridż z farbą od L‘Oréal Paris, który umożliwia do trzech aplikacji (całkowite farbowanie lub do trzech poprawek u nasady). Kartridż pozwala na przechowanie niewykorzystanego produktu na później. Paleta 20 odcieni inspirowana jest profesjonalną koloryzacją stosowaną w salonach. Farby nie zawierają amoniaku, silikonów, parabenów, SLS, SLES i ftalanów.

Przed przystąpieniem do koloryzacji użytkownik Colorsonic łączy się z aplikacją i odpowiada na proste pytania (np. czy włosy były już farbowane), by proces koloryzacji został odpowiednio zaplanowany. 

Urządzenie było pierwotnie przedstawione jako prototyp w 2022 r. na najpotężniejszym wydarzeniu technologicznym na świecie - targach CES (Consumer Technology Association) -  i stanowiło kolejne z serii urządzeń elektronicznych wykorzystujących sztuczną inteligencję, które miały unowocześnić zajmowanie się pielęgnacją urody. Do tej kolekcji można zaliczyć aplikator makijażu HAPTA, urządzenie do makijażu brwi Magic Brow i drukarkę Prinker.

Strona internetowa Colorsonic ma służyć jako platforma edukacyjna, oferująca konsultacje z kolorystami, video tutoriale oraz quizy, które pomagają użytkownikom wybrać idealny odcień. Produkt, póki co, dostępny jest online oraz w wybranych sklepach Target w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo jeszcze, jakie są plany L‘Oréal na ekspansję międzynarodową.

Czytaj także: L‘Oréal umożliwił pracownikom zakup udziałów w firmie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.06.2024 11:52
Rituals Cosmetics otworzył czterdziesty ósmy sklep w Polsce
Sklep Rituals Cosmetics w centrum handlowym Avenida Poznań został otwarty 12 czerwca 2024 r.Avenida Poznań
Marka Rituals Cosmetics uruchomiła swój czterdziesty ósmy sklep w Polsce. Został on otwarty w centrum handlowym Avenida Poznań. Na czerwiec planowane są jeszcze dwa kolejne otwarcia, zatem miesiąc zamknie 50 salonami.

Salon Rituals Cosmetics otwarty 12 czerwca w  centrum handlowym Avenida Poznań jest czterdziestym ósmym sklepem marki w Polsce. W tym roku jest to już trzecie otwarcie – dwa wcześniejsze miały miejsce w Opolu i Suwałkach. Na czerwiec planowane sa jeszcze dwa - w gliwickiej Galerii Forum oraz trzeci sklep w Krakowie – tym razem w Galerii Kazimierz. Zatem na koniec miesiaca marka będzie miała w Polsce 50 sklepów własnych.  

Na tym jednak ekspansja marki w naszym kraju się nie skończy,  Wiadomo już, że w planach jest uruchomienie salonu w Inowrocławiu.

 

Czytaj też: Rituals otworzy sklep w Inowrocławiu (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Sklep Rituals Cosmetics w Avenida Poznań uzupełnił ofertę handlową marek kosmetycznych obecnych w centrum hadlowym. Dotychczas swoje produkty w sklepach własnych lub franczyzowych oferowały tu marki: Golden Rose, Inglot, Neonali, Sorvella Perfume, Yves Rocher i Ziaja. Klienci mogli też robić kosmetyczne zakupy w drogerii Rossmann, Hebe, Super-Pharm i Kontigo, a także w perfumeriach Douglas i Sephora. 

Salon Rituals znajduje się na poziomie +1. Oferuje kosmetyki do kąpieli, pielęgnacji oraz produkty z gamy home wear, a każdy z produktów jest inspirowany starożytną tradycją i pomaga przenieść się w świat pełen zapachów. Prócz tego w asortymencie znajdują się perfumowane świece i odświeżacze powietrza w formie pachnących patyczków.

Rituals Cosmetics otwiera w Polsce własne sklepy od 2021 r. W tej chwili ma ich ponad 40. Raymond Cloosterman, założyciel & CEO marki zapowiedział, że w 2024 r. firma planuje otwarcie kolejnych 250 sklepów na świecie, co oznacza, że będzie uruchamiać niemal 5 salonów tygodniowo. Plany sprzedażowe na ten rok mówią o 2 mld euro przychodów.

 

Więcej: Rituals Cosmetics rozwija sieć sprzedaży i notuje wzrost przychodów. W tym roku otworzy kolejnych 250 sklepów

 

Avenida Poznań to jedno z największych centrów handlowych w województwie wielkopolskim, które na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni niemal 60 tysięcy mkw. mieści blisko 200 lokali handlowych i użytkowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.06.2024 09:51
Miraculum notuje wzrosty. Największe w kanale nowoczesnym
Sławomir Ziemski, prezes Miraculummat. prasowe
Firma Miraculum osiągnęła w maju 4,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 29 proc. względem wyniku wypracowanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Najszybciej rozwija się kanał nowoczesny, który w minionym miesiącu wygenerował 2,5 mln zł – jest to wzrost o 54 proc. r/r. Spółka konsekwentnie rozbudowuje ofertę produktową oraz kanały sprzedaży, co pozytywnie przekłada się na osiągane wyniki.

Od początku roku do końca maja Miraculum wygenerowało 21,1 mln zł przychodów. Narastająco, najlepszy wynik odnotowuje nowoczesny kanał dystrybucji, który obejmuje sieci drogerii, dyskonty oraz hipermarkety – w omawianym okresie wypracował 11,3 mln zł i jest to wzrost o 22 proc. w porównaniu do okresu styczeń-maj 2023 r.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculum komentuje:

Nasze produkty i nowe wdrożenia spotykają się z dużym zainteresowaniem klientów. Aktualnie nasz zespół pracuje nad kolejnymi wdrożeniami, a już za chwilę zaprezentujemy nowy koncept perfumeryjny.

Miraculum umacnia też sprzedaż eksportową. W maju segment ten wygenerował przychody na poziomie 697 tys. zł – jest to wzrost o 16 proc. r/r. Na przełomie czerwca i maja spółka uczestniczyła w targach Beauty Expo Central Asia w Kazachstanie.

Podczas targów w Kazachstanie odbyliśmy wiele inspirujących rozmów biznesowych – umocniliśmy naszą pozycję w regionie Azji Centralnej i spodziewamy się, ze nasze rozmowy w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi, zagranicznymi kontraktami

– dodaje Sławomir Ziemski.

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która niedawno obchodziła 100-lecie istnienia. 

 

Czytaj też: Miraculum świętuje 100-lecie. Zarząd zapewnia o dobrej przyszłości spółki (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Działalność społki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Skupia w portfolio dwanaście marek: Miraculum, Prasatra, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. czerwiec 2024 06:17