StoryEditor
Producenci
05.12.2023 17:22

L’Oréal przejął firmę badawczą Lactobio

Przejęcie firmy badawczej Lactobio przez L’Oréal ma wzmocnić i przyspieszyć badania nad mikrobiomem poświęcone urodzie. / Shutterstock
L’Oréal ogłosił dzisiaj, że sfinalizował przejęcie Lactobio, firmy badawczej zajmującej się probiotykami i mikrobiomami z siedzibą w Kopenhadze. Ma to skutkować opracowaniem innowacji kosmetycznych o nowym poziomie wydajności, wykorzystujących właściwości żywych szczepów bakterii.

L’Oréal przejął duńską firmę badawczą Lactobio specjalizującą się w badaniach nad mikrobiomem. 

To strategiczne przejęcie opiera się na 20 latach zaawansowanych badań L’Oréal nad obszarem naukowym mikrobiomu, pogłębiających wiedzę firmy na temat mikroorganizmów żyjących na powierzchni skóry i wzmacniających wiodącą pozycję firmy w tej dziedzinie. Przejęcie otwiera również nowe możliwości naukowe, w tym wykorzystanie wiedzy Lactobio na temat mikrobiomu i znaczącego portfolio własności intelektualnej w celu opracowania nowych, bezpiecznych i skutecznych rozwiązań kosmetycznych z wykorzystaniem żywych bakterii – czytamy w komunikacie prasowym.

Czytaj także: L’Oréal dał start-upom dostęp do swoich modeli sztucznej skóry

Firma Lactobio została założona w 2017 roku przez dr Sørena Kjærulffa oraz dr Charlotte Vedel, która opracowała unikalną, zastrzeżoną platformę do odkrywania mikrobiomów i metodę badań przesiewowych w celu wybrania najbardziej skutecznych i bezpiecznych szczepów. Probiotyki, stworzone z dużego biobanku bakterii Lactobacillus, zostaną wykorzystane do opracowania preparatów do stosowania miejscowego zawierających żywe bakterie, aby zapewnić liczne korzyści skórze i włosom.

– Solidna wiedza naukowa i postęp technologiczny L‘Oréal w połączeniu z najlepszymi w swojej klasie formułami L‘Oréal wykorzystującymi żywe organizmy znacznie wzmocnią i przyspieszą nasze badania nad mikrobiomem poświęcone urodzie. Naszym celem jest opracowanie nowej generacji kosmetyków, które będą wykorzystywać najnowocześniejsze innowacje w procesie formułowania, aby zapewnić oparte na nauce, precyzyjne produkty probiotyczne i postbiotyczne o nowym poziomie wydajności – powiedziała Anne Colonna, globalny szef zaawansowanych badań Grupy L‘Oréal.

Czytaj także: L’Oréal uruchamia Big Bang Program w Azji Północnej, aby wspierać startupy kosmetyczne

– Dania ma długą historię innowacji opartych na żywych mikroorganizmach stosowanych w żywności, rolnictwie i zdrowiu i to właśnie na tym tle zainspirowaliśmy się do stworzenia Lactobio – powiedział Søren Kjærulff, założyciel i dyrektor naukowy Lactobio. – Jestem niesamowicie dumny z tego, co osiągnął nasz zespół i podekscytowany przyszłością jako część Grupy L’Oréal, gdzie razem możemy zastosować badania nad mikrobiomem w nowych obszarach innowacji kosmetycznych dla ludzi na całym świecie.

L’Oréal to wiodący koncern kosmetyczny z ponad 100-letnią tradycją. Firma ma w portfolio 37 międzynarodowych marek i zatrudnia ponad 87 tys. pracowników. W 2022 roku Grupa wygenerowała sprzedaż na poziomie 38,26 miliarda euro. L’Oréal posiada 20 ośrodków badawczych w 11 krajach na całym świecie oraz wyspecjalizowany zespół ds. badań i innowacji składający się z ponad 4 tys. naukowców oraz 5500 specjalistów w dziedzinie technologii i technologii cyfrowych. Celem L’Oréal jest stanie się potęgą w branży Beauty Tech. W dążeniu do celu firma przejmuje interesujące firmy z rynku i inwestuje w startupy. 

Czytaj także: L‘Oréal nabył udziały  Microphyt – producenta mikroalg

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2024 14:31
Axe zdobywa aprobatę PETA i dołącza do listy Beauty Without Bunnies
Logo PETA zacznie pojawiać się na produktach Axe w przyszłym rokuUnilever
​Axe, jedna z marek Unilevera, zdobyła aprobatę PETA, co oznacza, że na całym świecie jej produkty i składniki nie są testowane na zwierzętach.

Marka Axe zdobywa aprobatę Peta (People for the Ethical Treatment of Animals). Oznacza to, że brand jest najnowszym z 20 należących do Unilevera, który dołączył do globalnej listy Beauty Without Bunnies.

Rygorystyczne badanie wykazało, że Axe nie przeprowadza ani nie zleca żadnych testów na zwierzętach składników ani gotowych produktów i że marka zobowiązuje się nie robić tego w przyszłości.

Firma Unilever zapewnia, że od ponad czterdziestu lat stosuje i opracowuje alternatywy dla testów na zwierzętach.

Zostaliśmy docenieni przez PETA jako firma działająca na rzecz zmian regulacyjnych. Dzielimy się naszą wiedzą naukową z rządami, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorstwami na całym świecie w zakresie nauk o bezpieczeństwie zwierząt

– czytamy w materiałach Unilevera.

Dr Julia Fentem, globalny dyrektor ds. bezpieczeństwo, ochrona środowiska i nauki regulacyjne w firmie Unilever, dodaje, że zatwierdzenie marki przez PETA jest wynikiem dziesięcioleci pionierskich badań nad alternatywami dla testów na zwierzętach, prowadzonych przez naukowców Unilevera, współpracujących z innymi liderami w dziedzinie nauk o bezpieczeństwie bez zwierząt i globalnymi interesariuszami.

Unilever ma ponad 20 marek zatwierdzonych przez PETA i cieszymy się, że Axe do nich dołączy. Wierzymy, że stosowanie metod zapewnienia bezpieczeństwa składników i produktów bez udziału zwierząt pozwala nam lepiej chronić ludzi i środowisko

– wyjaśnia.

Marka Axe jest sprzedawana w ponad 90 krajach na całym świecie (w Wielkiej Brytanii jako Lynx). Logo PETA zacznie pojawiać się na produktach w przyszłym roku.

Czytaj też:

Dr Julia Fentem, Unilever: Walka o ocalenie kosmetyków wolnych od okrucieństwa musi trwać (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dove wzywa branżę i konsumentów do ratowania zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dr Julia Fentem, Unilever: testy na zwierzętach to przestarzała metoda sprawdzania bezpieczeństwa produktów (wiadomoscikosmetyczne.pl)

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2024 01:32