StoryEditor
Producenci
03.03.2023 00:00

L’Oréal zdobywa brązową nagrodę w konkursie Hong Kong Awards for Environmental Excellence

Oddział L‘Oréal w Hong Kongu odebrał nagrodę za rozsądne zarządzanie zasobami naturalnymi i dbałość o środowisko. / materiały L‘Oréal Hong Kong
L‘Oréal Hong Kong został zdobywcą Brązowej Nagrody w Sektorze Sklepów i Detalistów w konkursie Hong Kong Awards for Environmental Excellence (HKAEE) 2021, corocznej nagrodzie środowiskowej prowadzonej przez Komitet Kampanii Środowiskowej wraz z Departamentem Ochrony Środowiska i głównymi izbami ds. handlu w Hong Kongu.

L'Oréal Hong Kong został wyróżniony za doskonałe wyniki w zarządzaniu środowiskiem w ramach „Green Office” i „Green Retail, które są lokalnymi programami firmy wspierającymi globalne zobowiązanie Grupy L'Oréal do zrównoważonego rozwoju „L'Oréal for the Future". Nagroda dogłębnie ilustruje, w jaki sposób nadal jesteśmy siłą napędową zrównoważonego rozwoju i wspierania działalności biznesowej skoncentrowanej na silnym poczuciu celu – powiedziała Eva Yu, prezeska i dyrektorka zarządzająca L'Oréal Hong Kong. Świętując 40. rocznicę L'Oréal Hong Kong, ważne jest, abyśmy nadal pracowali nad coraz bardziej zrównoważonym modelem biznesowym i współpracowali z większą liczbą partnerów biznesowych, aby pomóc w rozwiązywaniu wyzwań stojących przed społecznością, w której działamy.

Wprowadzony na rynek w 2020 r. program „L'Oréal for the Future” wyznacza nowy etap podróży firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju, mający na celu czerpanie z jej osiągnięć, ale także dążenie do dokonania znaczących postępów. W Hongkongu firma wpisuje się w cele zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby wdrażać ekologiczne inicjatywy w biurze. Biuro L'Oréal w Hongkongu od 2020 roku korzysta w 100 proc. z ekologicznej energii elektrycznej, umożliwiając grupie osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w ramach L'Oréal Group's North Asia Zone. Coroczny Tydzień Zrównoważonego Rozwoju firmy odgrywa kluczową rolę w promowaniu świadomości ekologicznej wśród pracowników. Dzięki nauce i wprowadzanym w życie praktykom pracownicy są zachęcani do ekologicznego podejścia dzięki szerokiej gamie inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju realizowanych w biurze, takich jak recykling i redukcja odpadów.

Aby złagodzić wpływ na środowisko podczas codziennej działalności, L'Oréal Hong Kong podejmuje kroki w celu wprowadzenia najlepszych praktyk w zakresie ekologicznego handlu detalicznego poprzez ograniczenie emisji dwutlenku węgla i zużycia plastiku w swoich sklepach detalicznych. Poza tym, że wszystkie nowe sklepy są w 100 proc. eko-zaprojektowane, wszystkie plastikowe wypełnienia, taśmy i opakowania używane w lokalnych dostawach do sklepów i bezpośrednich dostawach do konsumentów zostały zastąpione ekologicznymi materiałami niezawierającymi plastiku lub papierem. Zrównoważona filozofia ma również zastosowanie do projektowania sklepów detalicznych poprzez włączenie zdejmowanych ścian z lastryko i modułów do zbudowania do ekspozycji produktów. W 2021 r. ogólnomiejski program recyklingu różnych marek firmy umożliwił klientom recykling zużytych plastikowych pojemników z tuzinem marek kosmetycznych. W zeszłym roku firma nawiązała współpracę z firmą Watsons i przedsiębiorstwem społecznym V Cycle zajmującym się recyklingiem, aby rozszerzyć program „Beauty for the Future”, umożliwiając lokalnym konsumentom produktów kosmetycznych recykling pustych pojemników po kosmetykach i produktach do pielęgnacji skóry w około 170 sklepach Watsons.

Czytaj także: Garnier troszczy się o Ciebie i planetę. Dołącz do zielonej rewolucji

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.05.2024 01:36
Julia Wieniawa ambasadorką L‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, artystka młodego pokolenia, aktorka i piosenkarka, została ambasadorką L‘Oréal ParisL‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, utalentowana i wszechstronna artystka młodego pokolenia, została ambasadorką L‘Oréal Paris. Konsekwencja, odwaga, upór i przywiązanie do wartości, które doprowadziły ją do wysokiej pozycji w branży, zadecydowały także o tym, że stała się twarzą najcenniejszej marki kosmetycznej na świecie.

Julia Wieniawa nie tylko gra i śpiewa, ale także trafia do młodego pokolenia, idealnie pasuje do marki, która swoje działania skupia wokół hasła: „Ponieważ jesteś tego warta”. Ten rozpoznawalny na całym świecie slogan od początków L’Oréal Paris jest wyrazem  wsparcia kobiet, żeby osiągały swoje cele i żyły zgodnie ze swoimi zasadami i marzeniami. Julia stale się rozwija, próbuje nowych rzeczy i podejmuje się nowych wyzwań. Współpraca z L‘Oréal Paris to sposób, żeby wartości, które łączą ją z marką, wybrzmiały jeszcze bardziej.

image
Julia Wieniawa zdaniem L‘Oréal Paris swoimi działaniami idealnie pokazuje, co znaczy hasło "Jestem tego warta"
L‘Oréal Paris
Sukces, który osiągnęła Julia nie sprawił, że stała się kimś niedostępnym. Buduje społeczność, w której nie kreuje się na nieosiągalny ideał. Przyznaje się do słabości i problemów, które nie znikają wraz z zawodowymi osiągnięciami. Pokazuje cienie i blaski sławy.

Nie ukrywa, że jej życie zawodowe jest bardzo intensywne i wymagające, więc podkreśla znaczenie nie tylko pielęgnowania zdrowia w kontekście fizycznym, ale również tego psychicznego. Julia w tym celu nie tylko sięga po pomoc ekspertów, ale także stawia na małe przyjemności. Chwile dla siebie to jedna z inspiracji, którą można bez trudu przenieść do własnego życia. Nie muszą to być bowiem zajęcia z jogi na Bali, ale nawet domowa pielęgnacja, która pozwoli skupić się na sobie i da podwójną przyjemność na poziomie cielesnym i duchowym. Fakt, że Julia nie ucieka od problemów, może pomóc otworzyć oczy wielu kobietom, które wcześniej nie zauważały problemów u siebie.

Julia Wieniawa pomimo młodego wieku jest nie tylko dojrzałą artystką, ale również taką samą kobietą. Nauczyła się nie tylko kreować otaczającą ją rzeczywistość, ale również uciekła od schematów myślenia, w których dorastała. Najważniejsze było uwolnienie się od przekonania, że okazywanie emocji jest słabością.

Przez ukrywanie tego narosło przekonanie, że sukces przyszedł jej łatwo, co w nie jest prawdą. Odbiorcy otrzymywali tylko efekt jej pracy, ale nie widzieli całej drogi, a ta bywała wypełniona porażkami czy gorszymi momentami, które miewa każdy. Julii udało się wyrwać z takiego schematu, ale w dzisiejszych czasach wciąż nie każdy potrafi mówić o słabościach. Ambasadorka L‘Oréal Paris daje zatem przykład, który współcześnie ma szczególne znaczenie dla młodych kobiet.

Czytaj także: Iga Świątek została pierwszą polską ambasadorką marki Lancôme

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.05.2024 15:36
Dove wchodzi w nową kategorię produktową: dezodoranty do całego ciała
Nowa formuła dezodorantu ma pomóc walczyć z potliwymi okolicami ciała, które do tej pory nie miały dedykowanych produktów.Dove
Marka Dove, należąca do Unilever, wprowadza nową linię dezodorantów do całego ciała, przeznaczonych do stosowania na piersi, plecy, uda, stopy oraz zewnętrzne okolice intymne. Dezodoranty są przebadane i zatwierdzone przez dermatologów, absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemny zapach.

Marka Dove, będąca częścią koncernu Unilever, wprowadza na rynek innowacyjną serię dezodorantów do całego ciała. Produkty te są przeznaczone do stosowania na różne partie ciała, w tym piersi, plecy, uda, stopy, a także zewnętrzne okolice intymne. Biorąc pod uwagę wielkość i globalną rozpoznawalność marki, wejście w nową, specjalistyczną kategorię produktową może spowodować powstanie ogólnoświatowego trendu w tym kierunku.

Pranav Chandan, dyrektor ds. dezodorantów w firmie Unilever na USA, powiedział:

Mniej niż 1 proc. potu wytwarzanego przez nasze ciało pochodzi spod pach. Pot powoduje nieprzyjemny zapach, a często także uczucie skrępowania, które może powstrzymywać kobiety od codziennych zajęć. Dezodoranty Dove do całego ciała zostały zaprojektowane, aby pomóc kobietom w codziennym funkcjonowaniu w zaufaniu i komforcie.

Dermatologicznie zatwierdzone dezodoranty skutecznie absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemne zapachy bezpośrednio u ich źródła. Wyróżniają się formułami wolnymi od aluminium, wzbogaconymi o witaminy B3 i E, które dodatkowo pielęgnują skórę. Kolekcja obejmuje dwa nowe formaty dezodorantów, gwarantujące 72-godzinną ochronę przed nieprzyjemnym zapachem, oferując tym samym długotrwałą świeżość i komfort użytkowania.

Obecnie globalny rynek antyperspirantów i dezodorantów jest wyceniany na około 30,49 miliarda dolarów w 2022 roku i oczekuje się, że będzie się dynamicznie rozwijał, osiągając wartość 44,95 miliarda dolarów do 2031 roku przy CAGR wynoszącym 5,31 proc. od 2024 roku​ (wg. Research & Markets)​​. Wzrost ten napędzany jest rosnącą świadomością higieny osobistej oraz rosnącym zapotrzebowaniem na produkty bez aluminium i zawierające naturalne składniki, które są uważane za bardziej przyjazne dla zdrowia​. Ponadto, innowacje w zakresie formuł i opakowań, takie jak wprowadzenie aerozoli bez aluminium i naturalnych składników, przyczyniają się do zwiększenia popularności tych produktów. Rynki w Ameryce Północnej i Europie, ze względu na wysoką świadomość higieny osobistej i rosnącą siłę nabywczą konsumentów, odgrywają kluczową rolę w rozwoju tego sektora​.

Czytaj także: Czy używanie antyperspirantów jest bezpieczne? Dermatolog rozwiewa mity o tych kosmetykach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 18:41