StoryEditor
Producenci
23.11.2021 00:00

Lush Cosmetics zawiesza swoją działalność na Facebooku, Tik Toku i Snapchacie

Lush Cosmetics ogłosiło, że od 26 listopada 2021 r. marka dezaktywuje swoje konta na Instagramie, Facebooku, Tik Tok i Snapchacie, dopóki „platformy nie podejmą działań w celu zapewnienia bezpieczniejszego środowiska dla użytkowników”. Ta polityka jest wdrażana we wszystkich 48 krajach, w których działa firma Lush.

Lush zawsze była marką społecznościową, która znajdywała unikalne sposoby na bezpośrednią komunikację z klientami. Od pionierskich katalogów CTG z lat 90. i niezwykle popularnych gazet Lush Times, po bardzo wczesne forum klientów i szybkie przyjęcie mediów społecznościowych. Celem Lush zawsze była interakcja z tymi, którzy kochają nasze produkty i wysłuchanie tego, co mają nam do powiedzenia – czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy.

Firma wyjścia, że kiedy dochodzi do tego, że dobre samopoczucie klientów jest zagrożone z powodu kanałów, na których próbuje się z nimi połączyć, wtedy przestaje być ono odpowiednim miejscem komunikacji. Dodaje, że wierzy, że technologię należy budować dla większego dobra i wpływać na pozytywne zmiany społeczne prowadząc kampanię na rzecz tego celu już od wielu lat.

Jako wynalazca kul do kąpieli, wkładam cały swój wysiłek w tworzenie produktów, które pomagają ludziom się wyłączyć, zrelaksować i zwracać uwagę na ich dobre samopoczucie. Platformy mediów społecznościowych stały się antytezą tego celu, z algorytmami zaprojektowanymi tak, aby ludzie przewijali treści, a to powstrzymuje ich przed wyłączaniem się i zrelaksowaniem – mówi Jack Constantine, współzałożyciel i wynalazca produktów Lush.

W ten sam sposób przez dziesięciolecia ignorowano i lekceważono dowody przeciwko zmianom klimatu, obawy dotyczące poważnych skutków mediów społecznościowych są teraz w dużej mierze również ignorowane. Lush bierze sprawy w swoje ręce i nie czeka, aż inni uwierzą, że problem istnieje.

Spędziłem całe życie unikając dodawania szkodliwych składników do moich produktów. Obecnie istnieją przytłaczające dowody na to, że korzystając z mediów społecznościowych jesteśmy narażeni na ryzyko. Nie chcę narażać moich klientów na tę krzywdę, więc czas opuścić te platformy – dodał Mark Constantine CEO i współzałożyciel firmy.

Lush Cosmetics to brytyjska firma zajmująca się sprzedażą kosmetyków z siedzibą w Poole w Dorset w Wielkiej Brytanii. Został założony w 1995 roku przez trychologa Marka Constantine'a i jego żona Mo Constantine. Lush ma 951 sklepów na całym świecie.

Przeczytaj również: Lush Cosmetics rezygnuje z plastikowych opakowań w nowej linii do pielęgnacji skóry

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.05.2025 12:17
Nivea pozwana za mylące oznaczenia składników naturalnych
Siedziba Beiersdorf w Hamburgumat. prasowe

Beiersdorf Inc., właściciel marki Nivea, stanął w obliczu pozwu zbiorowego złożonego 25 kwietnia 2025 roku w sądzie federalnym w Kalifornii. Sprawa dotyczy rzekomo wprowadzających w błąd oznaczeń produktów do pielęgnacji skóry z linii Nourish by Nature oraz Naturally Good. Pięciu powodów twierdzi, że zakupiło kosmetyki z etykietami informującymi o „X proc. składników pochodzenia naturalnego”, mimo że produkty miały zawierać głównie substancje syntetyczne.

W pozwie podniesiono, że Beiersdorf oparł swoje deklaracje o normę ISO 16128 – wytyczną opracowaną przez branżę kosmetyczną, która nie ma mocy prawnej i nie została stworzona z myślą o marketingu konsumenckim. Norma ta pozwala klasyfikować niektóre składniki chemicznie przetworzone jako „pochodne naturalnie”, co – zdaniem powodów – wprowadza konsumentów w błąd, zwłaszcza tych kierujących się troską o środowisko i wrażliwą skórę.

Powodowie domagają się odszkodowania, przeprowadzenia procesu przed ławą przysięgłych oraz nadania sprawie statusu pozwu zbiorowego. Grupa miałaby objąć wszystkich konsumentów z Kalifornii, którzy kupili wskazane produkty Nivea od 25 kwietnia 2021 roku do dziś. Skala sprawy może być znaczna, biorąc pod uwagę wielkość rynku kosmetycznego w Kalifornii i rosnące zainteresowanie produktami „naturalnymi”.

Sprawa zwraca uwagę na szerszy problem braku jednoznacznych regulacji dotyczących stosowania pojęć takich jak „naturalny” czy „pochodzenia naturalnego” w przemyśle kosmetycznym. Wynik postępowania może mieć istotne konsekwencje dla całego sektora w USA – zarówno pod kątem ewentualnych rekompensat, jak i wprowadzenia bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących transparentności etykietowania produktów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
14.05.2025 10:32
Laetitia Toupet-Delon mianowana globalną prezes marki L‘Oréal Paris
Od 1 lipca Laetitia Toupet-Delon obejmie stanowisko globalnej prezes marki L‘Oréal Paris shutterstock

Od 1 lipca Laetitia Toupet-Delon, obecnie globalna dyrektor generalna marek działu dermatologii kosmetycznej L‘Oréal (w skład którego wchodzą m.in. marki Vichy i La Roche-Posay), zostanie globalną prezes marki L‘Oréal Paris – wiodącej marki w portfolio francuskiego giganta kosmetycznego.

Toupet-Delon zastąpi Delphine Viguier-Hovasse, która przejdzie na nowo utworzone stanowisko szefowej innowacji w grupie. Viguier-Hovasse została mianowana globalną prezes marki L‘Oréal Paris w 2019 roku, jako pierwsza kobieta na tym stanowisku.

Laetitia Toupet-Delon dołączyła do grupy L‘Oréal w 1998 roku, pracując w dziale marketingu L‘Oréal Paris, a później Garnier. W 2008 roku przeszła do działu dermatologii kosmetycznej grupy. W 2015 roku została mianowana globalnym prezesem marki La Roche-Posay, a później została – globalnym prezesem wszystkich marek działu dermatologii kosmetycznej: CeraVe, Vichy, SkinCeuticals, Skinbetter Science i La Roche-Posay.

Toupet-Delon obejmie kierownictwo nad L’Oréal Paris, będącego częścią działu rynku masowego grupy L’Oréal, z przychodami szacowanymi na ponad 6 mld euro. L’Oréal Paris jest obecny na 150 rynkach.

W pierwszym kwartale 2025 roku przychody grupy L’Oréal wzrosły o 4,4 proc., osiągając 11,73 mld euro.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. maj 2025 09:00