StoryEditor
Producenci
02.06.2023 00:00

Lush przedstawia swój nowy Green Hub

W nowym Green Hub znajduje się między innymi sklep, w którym poza produktami marki można kupić prototypy, wystrój sklepów, oraz inne drobiazgi, z których dochód przeznaczany jest na organizacje charytatywne.materiały prasowe Lush
Znana z kolorowych szamponów w kostkach i owocowych kul do kąpieli, brytyjska marka kosmetyków Lush otworzyła drzwi swojego nowego Green Hub w ramach wysiłków na rzecz rozszerzenia wewnętrznego recyklingu w obiegu zamkniętym.

Lush prowadzi obiekt Green Hub od 2015 roku i dostrzegając potencjał własnej lokalizacji przeznaczonej do gospodarowania odpadami, marka zainwestowała 2,3 miliona funtów w przeniesienie i wyposażenie nowej siedziby o powierzchni prawie 4 tysięcy metrów kwadratowych w Fleets Corner Business Park w Poole w hrabstwie Dorset.

Z budynkiem trzykrotnie większym niż jego poprzednia lokalizacja, możliwości Green Hub w zakresie przetwarzania i ponownego odkrywania odpadów wzrosły i rozszerzyły się. Kluczowe funkcje nowego Green Hub to: granulacja plastiku w ramach zamkniętego obiegu marki, programu recyklingu Bring it Back, oczyszczanie ścieków z pozostałości po procesach produkcyjnych i praniu, naprawa maszyn, aby uniemożliwić zakup nowych, oraz przekazywanie nadwyżek produktów organizacjom charytatywnym i grupom oddolnym w całym kraju.

Od samego początku firma Lush – obecnie nieodłączny element brytyjskiego eksportu kosmetycznego – zobowiązała się do ograniczenia wpływu na środowisko i etycznego pozyskiwania składników. Ale biznes pozostaje głównym motorem jej decyzji. Jesteśmy zapalonymi ekologami, ale nie jesteśmy głupcami. Jeśli klienci tego chcą, postaramy się to zapewnić – powiedział Mark Constantine, dyrektor generalny i współzałożyciel Lush, w wywiadzie dla AFP.

Rozpoznawalny po silnych owocowych zapachach swoich sklepów ze straganami przypominającymi targowiska, Lush sprzedaje dwie trzecie swoich produktów „nago”, bez opakowania, w tym ręcznie robione mydła w kostkach i kostki do farbowania włosów z henną. Niektóre produkty, takie jak kremy nawilżające i balsamy do ciała, sprzedawane są w czarnych słoiczkach, do których zwracania zachęca się klientów w celu recyklingu. W zakładzie w siedzibie firmy Lush w Poole w południowej Anglii charakterystyczne czarne plastikowe słoiki, w których sprzedawane jest gros produktów, są granulowane przed ponownym uformowaniem, podczas gdy specjalna jednostka oczyszcza ścieki.

Inne kosmetyki, takie jak żel pod prysznic, sprzedawane są w plastikowych butelkach. Podczas gdy Mark Constantine potwierdził, że Lush będzie nadal sprzedawał swoje popularne żele pod prysznic w plastikowych opakowaniach, istnieją pewne granice, których firma nie przekroczy, jak np. zakładanie pompek na plastikowe butelki. Według Constantine'a metalowe elementy w pompkach utrudniałyby ich recykling, co wiązałoby się z zaprzepaszczeniem idei leżącej u podstaw przywiązania Lush do recyklingu.
 
 
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.09.2023 16:01

Anna Wasilewska, Orientana: Zwiększamy inwestycje w e-commerce

Anna Wasilewska, współwłaścicielka i prezes OrientanaOrientana
Orientana zwiększa inwestycje w e-commerce i zasięg na rynkach zagranicznych poprzez wchodzenie na nowe platformy sprzedażowe. Ostatnią inwestycją jest współpraca z platformą Modivo.

Orientana, polska firma kosmetyczna specjalizująca się w kosmetykach naturalnych bazujących na składnikach azjatyckich coraz więcej inwestuje w kanał e-commerce.

Od czasu pandemii zdecydowanie zwiększyliśmy inwestycje w e-commerce i bardzo prężnie rozwijamy się w tym zakresie. Działamy nie tylko na rynku polskim, ale również na platformach zagranicznych takich jak Amazon, Zalando, czy Notino. Obserwujemy stałe i spore wzrosty rok do roku. Wdrażamy szereg innowacji i automatyzacji w naszym firmowym sklepie internetowym oraz komunikacji z klientami. Wspieramy w zakresie e-commerce partnerów handlowych Orientana – duże drogerie sieciowe, apteki, czy wiodące drogerie internetowe

 – mówi Anna Wasilewska, właścicielka i prezes firmy Orientana.

Jak mówi, marka ma najsilniejszą pozycję na Amazonie, gdzie działają jej sklepy i notują wzrosty rok do roku.

Mogę także pochwalić się, że Amazon wyróżnił nas w programie promującym wyjątkowo ciekawe koncepty i potencjałowe marki, a tym samym Orientana znalazła się w Amazon Launchpad. Rozwijamy się także wraz z platformą Notino na 8 rynkach zagranicznych. Nowy projekt do którego zostaliśmy zaproszeni w ramach rozwijania kategorii beauty to Modivo. Sądzę, że ta platforma ma ogromny potencjał

– dodaje prezes Orientany.

Od ponad roku Orientana jest także obecna w wybranych drogeriach i sklepie internetowym potentata hiszpańskiego rynku kosmetycznego – Druni. Ostatnio kosmetyki firmy zostały także wprowadzone do e-sklepów Hebe na Słowacji oraz w Czechach.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.09.2023 11:11

PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023. To trzeci rok porównywalnego wzrostu przychodów

PZ Cussons
PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023. Producent takich marek jak Carex, Imperial Leather i Original Source ogłosił, że odnotował trzeci rok porównywalnego wzrostu przychodów i poczynił dalsze strategiczne postępy pomimo wymagającego środowiska rynkowego.

PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023, podkreślając trzeci z rzędu rok wzrostu porównywalnych przychodów i postępy w strategii, mimo trudnych warunków rynkowych. Przychody porównywalne wzrosły o 6,1 proc. w porównaniu rocznym, osiągając 656,3 mln funtów, głównie dzięki aktywom Child‘s Farm. Zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 12,6 proc. do 74,1 mln funtów. Firma spodziewa się kontynuacji wzrostu przychodów w roku finansowym 2024.

Ciągły wzrost rentownych przychodów w Nigerii przyczynił się do wzrostu skorygowanego zysku brutto Grupy o 12,6 proc., ale wpływ wynikającego z tego obciążenia podatkowego i zwiększonych udziałów niekontrolujących doprowadził do skorygowanego spadku wskaźnika zysk-na-akcję o 10,7 proc.

PZ Cussons plc jest przewodnim brytyjskim producentem artykułów higieny osobistej i towarów konsumpcyjnych. Działa na całym świecie, zwłaszcza w krajach Afryki i Wspólnoty Narodów Zjednoczonych, jednak część marek jest dystrybuowana w innych krajach; w Polsce suckesy odniosła marka Original Source, dostępna między innymi w sklepach sieci Rossmann, Topaz, Drogeriach Natura. Spółka jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i wchodzi w skład indeksu FTSE 250.

Czytaj także: PZ Cussons kupił brytyjską markę pielęgnacyjną dla dzieci Childs Farm

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. wrzesień 2023 20:40