StoryEditor
Producenci
26.07.2023 11:34

LVMH notuje rekordowe przychody w pierwszej połowie 2023 r.

Do grupy LVMH należą takie marki jak Louis Vuitton, Moët & Chandon, Hennessy, Christian Dior, Givenchy, Fendi, TAG Heuer, Sephora i wiele innych znanych luksusowych marek.663highland, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy), wiodąca na świecie grupa produktów luksusowych, odnotowała przychody w wysokości 42,2 miliarda euro w pierwszej połowie 2023 r., co oznacza wzrost o 15 proc. Wzrost przychodów organicznych wyniósł 17 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2022 roku. Wszystkie grupy biznesowe osiągnęły dwucyfrowy wzrost przychodów organicznych w ciągu półrocza, z wyjątkiem Wines & Spirits, które miały szczególnie wysoką podstawę porównawczą.

Grupa biznesowa Perfumy i kosmetyki odnotowała organiczny wzrost przychodów o 13 proc. w pierwszej połowie 2023 r. dzięki silnemu impetowi osiągniętemu dzięki innowacjom w połączeniu z wysoce selektywną polityką dystrybucji. Zysk z operacji powtarzalnych wzrósł o 15 proc. Christian Dior osiągnął niezwykłe wyniki, umacniając swoją pozycję lidera na strategicznych rynkach. Sauvage potwierdził swoją pozycję wiodących światowych perfum, podczas gdy kultowe zapachy damskie J’adore i Miss Dior kontynuują swój wieloletni sukces. Makijaż również przyczynił się do mocnego zestawu wyników grupy, w szczególności Dior Addict Lip Maximizer i podkład Forever Skin Correct.

Wreszcie produkty do pielęgnacji skóry osiągnęły doskonałe wyniki, szczególnie w segmencie premium w Azji dzięki bardzo popularnej gamie Prestige. Guerlain nadal się rozwijał, napędzany w szczególności żywotnością konsumencką produktów do pielęgnacji skóry Abeille Royale i kolekcją perfum l’Art et la Matière, wzbogaconą o nową kreację Jasmin Bonheur. Givenchy skorzystał na doskonałym przyjęciu swojego nowego zapachu Gentleman Society. Benefit z powodzeniem rozszerzył swoją linię produktów do pielęgnacji skóry The Porefessional, a najnowszy produkt Fenty Beauty, tusz do rzęs Hella Thicc, jest już jednym z bestsellerów grupy.

Dzięki atrakcyjności naszych marek podchodzimy do drugiej połowy roku z ufnością i optymizmem, ale pozostaniemy czujni w obecnym otoczeniu i liczymy na zwinność i talent naszych zespołów w celu dalszego wzmocnienia naszej globalnej pozycji lidera w dziedzinie dóbr luksusowych w 2023 r.

powiedział Bernard Arnault, prezes i dyrektor generalny LVMH.

W drugim kwartale grupa zanotowała organiczny wzrost przychodów o 17 proc., co jest zgodne z trendami zaobserwowanymi w pierwszym kwartale. Zysk z operacji powtarzalnych w pierwszej połowie 2023 roku wzrósł o 13 proc., osiągając poziom 11 574 milionów euro. Marża operacyjna sięgnęła 27,4 proc. przychodów. Udział Grupy w zysku netto zwiększył się o 30 proc. do 8 481 milionów euro.

Czytaj także: Współpraca Deppa i Diora okazała się najbardziej lukratywnym kontraktem na bycie twarzą męskich perfum w historii

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 13:15
L‘Oréal nadal działa w Rosji, choć w "ograniczonym zakresie"
Firma L‘Oréal choć zamknęła swoje sklepy w Rosji, to nie zatrzymała produkcji w rosyjskiej fabryce
Dyrektor generalny L‘Oréal przyznał, że choć firma po inwazji na Ukrainę zamknęła swoją rosyjską sieć sklepów, to nadal prowadzi zakład w Rosji. Produkuje w nim szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal,  w wywiadzie dla France Inter powiedział, że firma utrzymuje „ograniczoną działalność” w Rosji. Wciąż prowadzi fabrykę w Kałudze na południe od Moskwy. Zakład otwarty w 2010 roku – w którym produkowana była szeroka gama produktów, od mydła Mixa do perfum YSL i zatrudniał ponad 2 tys. osób – wytwarza obecnie szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Są to produkty codziennego użytku, które pozwalają nam utrzymać funkcjonowanie naszej fabryki, wypłacać pensje i chronić bezpieczeństwo naszych pracowników w Rosji. Kontynuowanie produkcji pozwoliło nam to też  uniknąć konfiskat lub działań, które mogłyby zostać podjęte przeciwko naszym aktywom, a przede wszystkim przeciwko naszym pracownikom

– wyjaśnił Nicolas Hieronimus w rozmowie z France Inter.

Portal Fashion Network zwraca uwagę, że dzięki kontynowaniu produkcji, L‘Oréal uniknął losu innej francuskiej firmy. W połowie lipca 2022 r. państwo rosyjskie przejęło kontrolę nad rosyjskimi aktywami Danone. L‘Oréal choć ogłosił w marcu, że tymczasowo zamknie swoje sklepy w Rosji, już wtedy zapewnił, że nie zatrzyma produkcji w swojej fabryce pod Moskwą.

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 12:14
Avon mianował nowego dyrektora generalnego. Kristof Neirynck zastąpi na stanowisku Angelę Cretu
Kristof Neirynck, będzie od 1 stycznia 2024 r. dyrektorem generalnym AvonLinkedin
​​​Kristof Neirynck, globalny dyrektor ds. marketingu w firmie Avon i jej dyrektor zarządzający na Europę Zachodnią, zostanie nowym dyrektorem generalnym. Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna, będzie nadal wspierać działalność firmy, jako doradca.

Natura &Co ogłosiła, że ​​Kristof Neirynck, zostanie awansowany na stanowisko dyrektora generalnego Avon od 1 stycznia 2024 r. Jako globalny dyrektor ds. marketingu firmy Avon przez ostatnie dwa lata przeprowadził odnowienie marki i osiągnął znaczną poprawę marży brutto. Na początku 2023 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Zachodnią. Pod jego kierownictwem poprawiła się rentowność regionu, ustabilizował się podstawowy kanał sprzedaży bezpośredniej oraz ugruntował omnichannelowy dostęp do marki. 

 

Czytaj też: Kristof Neirynck, Elżbieta Mazurkiewicz, Avon o trendach konsumenckich i wyzwaniach dla marek [Prognozy 2023]

 

Przed dołączeniem do Avon Kristof Neirynck pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu marek globalnych w Walgreens Boots Alliance (WBA). Na tym stanowisku nadzorował portfel ponad 20 własnych marek z branży kosmetycznej i konsumenckiej, reprezentujących sprzedaż na całym świecie o wartości ponad 4 miliardów dolarów. Przed dołączeniem do WBA spędził 13 lat w P&G, gdzie piastował stanowiska kierownicze w kluczowych działach. 

Komentując swoją nominację, Kristof Neirynck powiedział:

Jestem zaszczycony, że mogę objąć tę nową rolę w Avon i kontynuować jego ewolucję w kierunku firmy wielokanałowej, której podstawą pozostaną jednak przedstawicielki działające w systemie sprzedaży bezpośredniej. Mamy kultową markę: innowacyjne i niedrogie produkty oraz model biznesowy, który stwarza kobietom możliwości wykorzystania swojej władzy na własnych warunkach.

 

Natura &Co poinformowała także, że Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna Avon, która w firmie przepracowała 25 lat, będzie nadal wspierać działalność Avon, jako doradca. Pod jej przywództwem firma usprawnił model operacyjny i radykalnie uprościła portfolio. Zaczęla też przechodzenie na sprzedaż społecznościową, koncentrując się na podejściu omnichannel. 

Czytaj też:

Avon przestawia się na sprzedaż w mediach społecznościowych

Angela Cretu dyrektor Avon: sprzedaż społecznościowa jeszcze nigdy nie była tak istotna

 

Fabio Barbosa, dyrektor generalny Natura &Co. zapewnił, że odejście Angeli Cretu było procesem dokładnie zaplanowanym, następującym dopiero po ustabilizowaniu biznesu i wyłonieniu odpowiedniego następcy. 

Doadał, że doradcą Avon, oprócz Angeli Cretu zostanie też Alessandro Carlucci, który wrócił do grupy Natura &Co. po niemal 10 letniej przerwie. W latach 2005–2014 pełnił funkcję dyrektora generalnego Natura, pełniąc równocześnie (w latach 2012–201) funkcję prezesa Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej. 

 

Czytaj też:

Jakub Żurowski, Avon Garwolin: Produkujemy dużo, ale możemy więcej. Rozmowy na temat produkcji kontraktowej trwają

Avon otworzył świąteczne pop-up story i rekrutuje klientów do Klubu Avon

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. grudzień 2023 18:29