StoryEditor
Producenci
26.07.2023 11:34

LVMH notuje rekordowe przychody w pierwszej połowie 2023 r.

Do grupy LVMH należą takie marki jak Louis Vuitton, Moët & Chandon, Hennessy, Christian Dior, Givenchy, Fendi, TAG Heuer, Sephora i wiele innych znanych luksusowych marek. / 663highland, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy), wiodąca na świecie grupa produktów luksusowych, odnotowała przychody w wysokości 42,2 miliarda euro w pierwszej połowie 2023 r., co oznacza wzrost o 15 proc. Wzrost przychodów organicznych wyniósł 17 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2022 roku. Wszystkie grupy biznesowe osiągnęły dwucyfrowy wzrost przychodów organicznych w ciągu półrocza, z wyjątkiem Wines & Spirits, które miały szczególnie wysoką podstawę porównawczą.

Grupa biznesowa Perfumy i kosmetyki odnotowała organiczny wzrost przychodów o 13 proc. w pierwszej połowie 2023 r. dzięki silnemu impetowi osiągniętemu dzięki innowacjom w połączeniu z wysoce selektywną polityką dystrybucji. Zysk z operacji powtarzalnych wzrósł o 15 proc. Christian Dior osiągnął niezwykłe wyniki, umacniając swoją pozycję lidera na strategicznych rynkach. Sauvage potwierdził swoją pozycję wiodących światowych perfum, podczas gdy kultowe zapachy damskie J’adore i Miss Dior kontynuują swój wieloletni sukces. Makijaż również przyczynił się do mocnego zestawu wyników grupy, w szczególności Dior Addict Lip Maximizer i podkład Forever Skin Correct.

Wreszcie produkty do pielęgnacji skóry osiągnęły doskonałe wyniki, szczególnie w segmencie premium w Azji dzięki bardzo popularnej gamie Prestige. Guerlain nadal się rozwijał, napędzany w szczególności żywotnością konsumencką produktów do pielęgnacji skóry Abeille Royale i kolekcją perfum l’Art et la Matière, wzbogaconą o nową kreację Jasmin Bonheur. Givenchy skorzystał na doskonałym przyjęciu swojego nowego zapachu Gentleman Society. Benefit z powodzeniem rozszerzył swoją linię produktów do pielęgnacji skóry The Porefessional, a najnowszy produkt Fenty Beauty, tusz do rzęs Hella Thicc, jest już jednym z bestsellerów grupy.

Dzięki atrakcyjności naszych marek podchodzimy do drugiej połowy roku z ufnością i optymizmem, ale pozostaniemy czujni w obecnym otoczeniu i liczymy na zwinność i talent naszych zespołów w celu dalszego wzmocnienia naszej globalnej pozycji lidera w dziedzinie dóbr luksusowych w 2023 r.

powiedział Bernard Arnault, prezes i dyrektor generalny LVMH.

W drugim kwartale grupa zanotowała organiczny wzrost przychodów o 17 proc., co jest zgodne z trendami zaobserwowanymi w pierwszym kwartale. Zysk z operacji powtarzalnych w pierwszej połowie 2023 roku wzrósł o 13 proc., osiągając poziom 11 574 milionów euro. Marża operacyjna sięgnęła 27,4 proc. przychodów. Udział Grupy w zysku netto zwiększył się o 30 proc. do 8 481 milionów euro.

Czytaj także: Współpraca Deppa i Diora okazała się najbardziej lukratywnym kontraktem na bycie twarzą męskich perfum w historii

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.07.2024 09:36
Hugo Boss obniża prognozy sprzedaży na 2024 rok
Hugo Boss ma w portfolio produktowym m.in. zapachy.Hugo Boss
Znana niemiecka marka modowa Hugo Boss, w obliczu niższego popytu na rynkach takich jak Chiny i Wielka Brytania, zmniejszyła swoje prognozy tegorocznej sprzedaży. Nowe szacunki mówią o przychodach w wysokości 4,2 – 4,35 miliarda euro, co jest niższym wynikiem w porównaniu do wcześniejszych prognoz sięgających 4,45 miliarda euro.

Firma Hugo Boss poinformowała również o przewidywanym zysku operacyjnym (EBIT) na poziomie od 350 do 430 milionów euro, w porównaniu do wcześniejszych oczekiwań wynoszących 430 do 475 milionów euro. Jest to już drugi raz w tym roku, kiedy marka obniżyła swoje prognozy sprzedażowe. Przedstawiciele firmy podkreślają, że spadek popytu i niepewna sytuacja ekonomiczna mają znaczący wpływ na osiągane wyniki finansowe.

Wyniki za pierwszy kwartał już wcześniej wskazywały na słabszy popyt w Chinach oraz obawy konsumentów w USA związane z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Wstępne dane za drugi kwartał wykazują spadek sprzedaży o 1 proc. do 1,02 mld euro, a zysk operacyjny (EBIT) wyniósł około 70 milionów euro. Daniel Grieder, dyrektor generalny Hugo Boss, zauważył, że globalna niepewność makroekonomiczna miała wpływ na wyniki drugiego kwartału, ale firma nadal wierzy w swoją strategię:

Nie wiemy, kiedy na rynku nastąpi ożywienie, ale dzięki naszej strategii i konsekwentnym inwestycjom w nasze marki mamy przekonanie, że jesteśmy w stanie przezwyciężyć te niekorzystne trendy i zdobyć kolejne udziały w rynku. Musimy jeszcze bardziej skoncentrować się na efektywności operacyjnej, dzięki czemu mamy możliwość powrotu do rentownego wzrostu w drugiej połowie roku.

Obecnie Hugo Boss sprzedaje swoje produkty w 128 krajach poprzez sieć 451 sklepów stacjonarnych oraz w punktach sprzedaży typu shop-in-shop i outletach. Sprzedaż hurtowa obejmuje około 5600 punktów sprzedaży, a na stronach internetowych boss.com i hugo.com klienci mogą dokonywać zakupów w 59 krajach. Pomimo wyzwań, firma pozostaje skoncentrowana na efektywności operacyjnej i zdobywaniu nowych udziałów rynkowych.

Czytaj także: Hugo Boss i Coty odnawiają umowę licencyjną

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. lipiec 2024 18:23