StoryEditor
Producenci
18.05.2023 00:00

Współpraca Deppa i Diora okazała się najbardziej lukratywnym kontraktem na bycie twarzą męskich perfum w historii

Johnny Depp, gwiazda takich filmów jak Czekolada, Piraci z Karaibów czy Co Gryzie Gilberta Grape‘a, ponownie będzie ambasadorem perfum Dior Sauvage.materiały marketingowe Dior
Johnny Depp podpisał kontrakt na kolejny okres jako twarz marki Dior‘s Sauvage w sierpniu zeszłego roku, która została ujawniona jako najbardziej lukratywny kontrakt na bycie twarzą męskich perfum wszechczasów, zgodnie z raportem opublikowanym przez TMZ.

Po wieloletnim pasmie nieszczęść, w tym burzliwym związku zakończonym rozwodem, dwóch wyczerpujących i bolesnych procesach sądowych oraz towarzyszącym im rozgłosie, wycięciu z projektów filmowych, w których grał tytułowe role, oraz śmierci bliskiego przyjaciela, wydaje się, że sprawy słynnego aktora Johnny'ego Deppa układają się pomyślnie. Jak po raz pierwszy poinformowało Variety i potwierdziło to źródło zbliżone do zainteresowanych stron, aktor będzie twarzą kampanii zapachowej przez kolejne trzy lata, co jest wynikiem transakcji wartej ponad 20 milionów dolarów.

Jest to prawie dwukrotnie więcej niż uzyskał Robert Pattinson za bycie twarzą Dior Homme i prawie trzy razy więcej, niż Brad Pitt otrzymał za występ w materiałach reklamowych dla Chanel nr 5. Głęboki i autentyczny. Johnny Depp ucieleśnia mocną magię Sauvage – głosił post Dior Beauty we wrześniu 2022 roku, zaraz po pierwszym doniesieniu w TMZ, że aktor odnowił swój kontrakt. Inny post tego samego dnia brzmiał: Bardziej niż kiedykolwiek Johnny Depp jest duszą Sauvage.

Bernard Arnault, dyrektor generalny firmy macierzystej Diora (LVMH), poinformował podczas styczniowej prezentacji finansowej, że Dior Sauvage był liderem w sprzedaży zapachów, „osiągając niezwykły sukces… napędzany wizerunkiem Johnny'ego Deppa”.

Czytaj także: Johnny Depp podpisał wieloletni kontrakt z Dior

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.09.2023 15:29

Johnson & Johnson zmienia logo i zapowiada nową erę działalności

W nowym logo Johnson & Johnson każda litera jest odrębnym pociągnięciem pióra. Obowiązywać będzie zarówno długa nazwa, jak i jej skrót J&JJohnson & Johnson
Spółka Johnson & Johnson łączy segmenty technologii medycznej i farmaceutycznej pod wspólna marką. Zmianie tej towarzyszy nowa identyfikacja wizualna, której przekaz podkreśla innowacyjność w stawianiu czoła najpoważniejszym wyzwaniom zdrowotnym.

Spółka Johnson & Johnson poinformowała o połączeniu dwóch segmentów firmy. Farmaceutyczny Janssen będzie teraz nosił nazwę Johnson & Johnson Innovative Medicine, a segment technologii medycznych nadal będzie nosił nazwę Johnson & Johnson MedTech.  

Ogłoszenie to wyznacza nową erę dla firmy Johnson & Johnson, która wykorzystuje swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie innowacyjnej medycyny i technologii medycznych do zapobiegania, leczenia i leczenia złożonych chorób oraz wprowadzania inteligentniejszych, mniej inwazyjnych i bardziej spersonalizowanych rozwiązań – podała firma w komunikacie.

image
FOTO: Johnson & Johnson
Na potrzeby tego nowego rozdziału firma zmodernizowała swoje logo. Porzuciła kursywę, która towarzyszyła jej przez ponad 135 lat i była nawiązaniem do podpisu założyciela. Teraz każda litera jest odrębnym pociągnięciem pióra. Obowiązywać będzie zarówno długa nazwa, jak i jej skrót, wokół którego ma być zbudowany większy kapitał. Chodzi o bardziej nowoczesny sposób komunikacji – szczególnie w interfejsach cyfrowych. 

Logo będzie w dalszym ciągu wykorzystywać kolor czerwony, tym razem jednak w wersji jaśniejszej. Ma to oddawać możliwości szybkiego reagowania na wyzwania zdrowotne, ewoluowania z duchem czasu i nadawania tempa. Wykorzystana czcionka ma świadczyć o otwartości marki, jej energii i inkluzywności, a jednocześnie nieść przekaz o jej wyjątkowym podejściu do opieki zdrowotnej. 

Nowe logo, kolory i czcionka zostaną z czasem wprowadzone we wszystkich materiałach firmowych, opakowaniach produktów i elementach marki.

Johnson & Johnson to amerykański koncern koncentrujący się na trzech segmentach działalności: medycznej, farmaceutycznej oraz kosmetycznej. W ramach tej ostatniej zajmuję się produkcją marek Johnson’s Baby, Listerine, Clean & Clear, O.B. i Carefree oraz Le Petit Marseille.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.09.2023 14:18

Henkel został nagrodzony za wkład w ochronę środowiska w postaci nowego projektu opakowania

Płyny Silan w nagrodzonym opakowaniuHenkel
Henkel i CCL, globalna firma produkująca specjalistyczne opakowania, zdobyły nagrodę AWA (Alexander Watson Associates) Sleeve Label Award w kategorii „Wkład w ochronę środowiska" za zrównoważony projekt butelki na płyn do płukania tkanin Silan.

Henkel nawiązał współpracę z opakowaniową firmą CCL, aby usprawnić recykling korpusów butelek PET. Tak powstała nowa generacja pływającego materiału poliolefinowego na rękawy termokurczliwe o nazwie EcoFloat, która umożliwia łatwiejsze oddzielenie rękawa od korpusu butelki w procesie recyklingu.

Abdullah Mahmood Khan, Head of Global R&D Packaging for Fabric Enhancers w firmie Henkel mówi:

Korpus butelek naszych płynów do płukania tkanin w Europie od dawna składa się w 100 proc. z PET pochodzącego z recyklingu i nadaje się do dalszego odzysku. Jednak wielu konsumentów nie usuwa rękawa przed wyrzuceniem butelki, co w większości przypadków oznaczało, że butelka nie może być poddana recyklingowi. Teraz znaleźliśmy rozwiązanie, które umożliwia recykling naszych korpusów butelek.

Materiał o niskiej gęstości można oddzielić od butelek PET w procesie separacji typu sink-float w zakładach recyklingu. Podczas gdy cięższy materiał butelki opada na dno wanny z wodą, lekki materiał rękawa unosi się na powierzchni, nawet z pełnym nadrukiem. Umożliwia to czyste oddzielenie PET od materiału etykiety, co jest niezbędne do uzyskania wysokiej jakości recyklatu PET. 

Projekt został doceniony za wkład w ochronę środowiska i uzyskał nagrodę AWA (Alexander Watson Associates) Sleeve Label Award.

Henkel wykorzystuje nowe rękawy w opakowaniach około połowy swojego portfolio produktów do zmiękczania tkanin w Europie.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
26. wrzesień 2023 16:06