StoryEditor
Producenci
23.08.2023 17:19

Mark Jacobs poszerza licencję dla Coty o makijaż

Zapach Daisy pozostaje jednym z największych osiągnięć marki Marc Jacobs Fragrance. Od premiery w 2018 roku utrzymuje się wśród 10 najlepszych zapachów dla kobiet w USA. Obecnie zajmuje 6. miejsce. / Shutterstock
Marc Jacobs International podpisał rozszerzoną, długoterminową umowę licencyjną z Coty. Portfolio firmy, która do tej pory oferowała perfumy sygnowane marką Marc Jacobs, poszerzone zostanie o produkty do makijażu. Wcześniej licencję na nie miała firma Kendo Brands, będąca częścią LVMH.

Marc Jacobs International przedłużyła licencję na zapachy dla Coty na kolejnych 15 lat. Do umowy dodane zostały produkty Beauty.

Sue Nabi, dyrektor generalna Coty, komentuje:

Dzięki współpracy z Coty i kultowym zapachom Daisy Marc Jacobs i Perfect Marc Jacobs, marka Marc Jacobs’ Fragrances odniosła ogromny sukces, stając się jednym z 10 najlepszych zapachów dla kobiet na całym świecie. Teraz konsumenci na całym świecie z niecierpliwością oczekują na powrót marki Marc Jacobs Beauty. Ta umowa wzmacnia pozycję Coty jako głównego partnera dla światowych domów mody i marek, które podzielają naszą ambicję tworzenia wiodących produktów kosmetycznych.

Natomiast Eric Marechalle, dyrektor generalny Marc Jacobs International, mówi:

Marc i ja mamy przyjemność dodać jedną z najbardziej ekscytujących kategorii produktowych do naszej wieloletniej, udanej współpracy z Coty. Naszym celem jest wcielenie w życie twórczej wizji Marca w całości, a makijaż odgrywa tutaj kluczową rolę. Lojalni fani marki Marc Jacobs Beauty życzyli sobie jej powrotu. Nam zależało na znalezieniu partnera, który podziela nasze wartości i zaangażowanie. Nie ma wątpliwości, że Coty dysponuje zespołem, który wyniesie nasze produkty do makijażu na nowy poziom.

Marka Marc Jacobs Beauty była wprowadzona na rynek w 2013 roku we współpracy z Kendo Brands. Szybko zyskała popularność wśród wielbicieli mody. Innowacyjne formuły i kultowe kampanie reklamowe sprawiły, że partnerstwo sprawdzało się, aż do zakończenia współpracy pod koniec 2021 roku.

Teraz w nowym partnerstwie z Coty zachowana ma zostać celebracja różnorodności, inkluzywność, miłość do siebie i samoakceptacja, które dotąd charakteryzowały markę Marc Jacobs Beauty. Priorytetem działań sprzedażowych ma być zwiększenie zasięgu handlu elektronicznego. 

 

Firma Marc Jacobs International została założona w Nowym Jorku w 1984 roku. Obecnie dysponuje sklepami na całym świecie, w których oferowane są akcesoria, odzież (także dziecięca) oraz zapachy. Jest tez właścicielem księgarni Bookmarc. Niedawno otworzyła flagowy sklep marki w LazMall – wiodącym sklepie internetowym w obiecującym regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Firma Coty powstała w Paryżu w 1904 roku. Jest jedną z największych na świecie firm kosmetycznych z portfolio kultowych marek perfumeryjnych i kosmetycznych (makijazowych i pielęgnacyjnych). Sprzedaje produkty luksusowe i masowe w ok. 126 krajach.

Czytaj też: Coty umiejętnie wykorzystuje trendy. Potwierdzają to wyniki za ostatni rok

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.02.2024 12:14
Nails Inc we współpracy z McDonald‘s tworzy kolekcję produktów do manicure
Nails Inc.
Współprace między markami spożywczymi a urodowymi nie przestają wychodzić z mody: zestaw Nails Inc x McDonald’s Mini Nail Polish Duo zawiera dwa miniaturowe lakiery do paznokci Nails Inc: „Big Mac Please” i „Gotta Ketchup”. Manicure McDonald‘s można pokryć specjalnie zaprojektowanymi naklejkami, aby stworzyć manicure inspirowany wizytą w jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowych.

Nails.inc nawiązało współpracę z międzynarodową marką fastfoodową, McDonald’s. W nowej kolekcji znajdują się lakiery do paznokci w kolorach inspirowanych McDonald‘s, topper z brokatem w kształcie serca, naklejki i paznokcie wciskane. Projektowanie opakowań zwraca się także w stronę marki McDonald’s. Zestaw lakieru do paznokci i burgera z naklejkami jest dostępny w pudełku w kształcie Big Maca, a zestaw frytek przypomina pudełka po frytkach. Na zakrętce butelki toppera widnieje napis „I‘m lovin‘ it” – dżingiel McDonald’s po raz pierwszy zaśpiewany przez Justina Timberlake’a, za który artysta odebrał czek na 6 milionów dolarów.

Zestaw sztucznych paznokci Nails Inc x McDonald‘s jest zapakowany w charakterystyczną brązową torebkę i inspirowany charakterystycznymi frytkami. Zestaw zawiera 30 sztucznych paznokci w kształcie migdałów w klasycznym odcieniu nude oraz wybór paznokci z nadrukiem frytek. Lakier Topper Nails Inc x McDonald‘s Gold Hearts zawiera błyszczące złote serduszka, które można nakładać na każdy lakier. Kolekcja Nails Inc x McDonald’s jest dostępna online na Nailsinc.com i Amazon oraz w sklepach i Target.com od 3 marca 2024 r.

To kolejna w ostatnim czasie współpraca marki spożywczej z kosmetyczną: Absolut i Kahlúa stworzyły nową wodę perfumowaną inspirowaną koktajlem Espresso Martini, E.l.f. cosmetics wypuściło paletę do makijażu inspirowaną daniami sieci Chipotle,  whisky Fireball weszło do kategorii kosmetycznej z pomadką, a Burt‘s Bees stworzyło pielęgnacyjny balsam do ust o smaku sosu Hidden Valley Ranch.

Czytaj także: Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2024 17:12