StoryEditor
Producenci
18.09.2023 09:38

Marka Clarins wybrała pierwszą ambasadorkę w Polsce. Została nią Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan, ambasadorka marki Clarinsinstagram.com/m_rozenek/
Małgorzata Rozenek-Majdan została pierwszą w Polsce ambasadorką marki Clarins. Umowa o współpracy została podpisana na rok.

Małgorzata Rozenek-Majdan poinformowała, że została pierwszą ambasadorką marki Clarins w Polsce.

Umowa została podpisana na rok. Pierwszą aktywnością była konferencja, podczas której marka opowiadała o nowościach i bestsellerach oraz wspólnych planach na najbliższe 12 miesięcy.

Marka Clarins powstała w 1954 roku w Paryżu. Od kilkudziesięciu lat jest jedną z wiodących selektywnych marek kosmetycznych. Obecna jest w 150 krajach. W Polsce dystrybutorem marki jest Orbico.

Małgorzata Rozenek-Majdan współpracowała do niedawna z marką Veoli Botanica. Do tej pory na stronie marki można kupić zestawy wyselekcjonowanych przez nią kosmetyków.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.09.2023 12:06

Sofidel Polska otworzył wysoce zautomatyzowany magazyn papierów toaletowych i ręczników papierowych

Magazyn Sofidel w Ciechanowie znajduje się 400 metrów od zakładu produkcyjnego. Palety z gotowymi wyrobami przewożeone sa do niego przez dwie autononomiczne ciężarówki  Sofidel
Nowy magazyn firmy Sofidel Polska zapewnia w pełni zautomatyzowany proces transportu papierów toaletowych i ręczników papierowych. Zwiększyło to liczbę wysyłek i skróciło czas dostaw dla klientów. Równocześnie w magazynie wyeliminowane zostało ryzyko wypadków z udziałem człowieka, a dzięki obniżeniu zawartości tlenu w powietrzu – ryzyko pożarowe.

Sofidel, jedna z wiodących na świecie grup w przemyśle papierniczym, zajmująca się produkcją papieru higienicznego do użytku domowego, znana w Polsce i Europie z marki Regina, otworzyła wysoce zautomatyzowany magazyn w swoim zakładzie w Ciechanowie.

image
FOTO: Sofidel

Nowy magazyn o powierzchni 11 tys. m2 może obsłużyć 32 tys. palet towarów i został zaprojektowany tak, aby zapewnić wyższą wydajność i standardy bezpieczeństwa. Jest drugim tego typu obiektem wybudowanym przez Sofidel w Europie (po Szwecji), a trzecim na świecie (po Circleville w Ohio w Stanach Zjednoczonych).

image
FOTO: Sofidel

W magazynie palety towarów są składowane na powierzchni 8,5 tys. m2 rozmieszczonej na ośmiu piętrach. Sześć wózków widłowych sterowanych laserowo działa tutaj bez udziału operatora, a autonomiczne wózki rozmieszczające palety wyrobu gotowego przenoszą je lub odbierają w wyznaczonym przez system sterowania module magazynowym. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić do 40 proc. powierzchni do przechowywania. 

image
FOTO: Sofidel

W normalnych warunkach, przez 7 dni w tygodniu, obsługa produktów jest automatyczna aż do doków załadunkowych ciężarówek, gdzie następnie kontrolę przejmuje operator. Jednak od gotowego produktu do magazynu proces transportu palet jest w pełni zautomatyzowany, bez użycia wózków widłowych. Najpierw transport odbywa się za pomocą autonomicznych wózków, które rozmieszczają palety gotowych produktów w obrębie zakładu produkcyjnego, aby przygotować je do składowania.

image
FOTO: Sofidel

Drugi etap to transport z hali produkcyjnej do nowego magazynu (który znajduje się około 400 metrów od zakładu), odbywa się za pomocą dwóch autonomicznych ciężarówek, sterowanych przez system GPS i transpondery w celu zapewnienia bezpiecznego i niezawodnego przemieszczania się aut. Oba pojazdy mogą obsłużyć do 200 palet produktów na godzinę.

image
FOTO: Sofidel

Wreszcie, dzięki integracji oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) zarządzającego zamówieniami klientów z systemem zarządzania magazynem (WMS) kontrolującym stan zapasów, dział łańcucha dostaw może zarządzać operacjami realizacji zamówień w sposób bardziej wydajny. Dzieje się to na drodze automatycznego przywoływania palet produktów z magazynu do doków załadunkowych, z uproszczeniem logistyki i optymalizacją przychodzących i wychodzących przepływów towarów. Zwiększyło to również liczbę wysyłek i skróciło czas dostaw dla klientów.

 

Bezpieczeństwo w zakresie zapobiegania wypadkom i ryzyku pożarowemu

 

Standardy bezpieczeństwa w nowym magazynie zostały podniesione, dzięki temu że  pracownicy i poruszające się maszyny nie znajdują się w tym samym miejscu. Eliminuje to ryzyko ewentualnyech wypadków.

Dodatkowo w przestrzeni, która jest odizolowana od reszty budynku, a dostęp do niej jest ograniczony i ściśle monitorowany, stężenie tlenu jest zredukowane do 14 proc. Pozwala to na utrzymanie atmosfery nadającej się do oddychania, ale zapobiega rozwojowi i rozprzestrzenianiu się płomieni. W ten sposób zmniejszono ryzyko pożarowe.

 

Ewolucja stanowisk pracowniczych

 

Przy korzystaniu z wysoko zautomatyzowanych rozwiązań stanowiska pracy w zakładzie Sofidel ewoluują od prostego operatora do kontrolera procesu i kierownika magazynu. Profil umiejętności potrzebnych do obsługi magazynu zmienia się z ręcznego przenoszenia za pomocą wózków widłowych na nadzorowanie zautomatyzowanych maszyn. Pojawiło się zatem zapotrzebowanie na lepiej wyszkolonych specjalistów.

W tym celu Sofidel przeprowadził niezbędne szkolenia dla pracowników zakładu w Ciechanowie, które pozwoliły im podnieść kwalifikacje i obsługiwać bardziej złożone procesy.

 

Zakład produkcyjny w Ciechanowie, w którym otwarto nowy magazyn, jest zakładem zintegrowanym,  obejmującym zarówno etap wytwarzania papieru (od masy celulozowej – surowca procesu produkcyjnego – do papieru), jak i etap produkcji gotowych wyrobów papierowych. Moce produkcyjne zakładu potroiły się w ostatnim czasie. Dziś zakład zajmuje powierzchnię 230 tys. m2, zatrudnia 450 osób i produkuje 90 tys. ton papieru rocznie. Firma Sofidel Polska, wchodząca w skład Grupy Sofidel, rozpoczęła działalność w 2001 roku.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.09.2023 09:52

Neboa nawiązała współpracę z Plastic Bank

Plastic Bank, poprzez wspołpracę z Social Recycling, angażuje w zbiórkę odpadów lokalne społeczności, któryce otrzymuja w zamian realne benefity, takie jak: artykuły spożywcze, pakiety społeczne i zdrowotne czy łączność cyfrowąmat. prasowe
Neboa wraz z globalną organizacją Plastic Bank mają wspólnie dążyć do zatrzymania procesu powstawania plastiku oceanicznego. Będzie się to odbywać poprzez wsparcie ruchu Social Recycling, który angażując w zbiórkę odpadów lokalne społeczności, walczy z ubóstwem, które dotyka mieszkańców obszarów oceanicznych.

Neboa to polska marka kosmetyków do włosów, która  działa zgodnie z filozofią Respect The Nature.

 

Czytaj też:

Neboa wykorzystuje w opakowaniach plastik odłowiony z oceanów

Neboa i Noszesztuke we wspólnej akcji dla Bałtyku

Marka Neboa zaadaptowała żółwicę leczoną na Florydzie

 

Do swoich dotychczasowych proekologicznych aktywności dodała teraz partnerstwo z globalną organizacją Plastic Bank.

Magda Hoffmann, branad managerka marki Neboa, podczas niedawnego spotkania prezentującego nowości w ofercie, mówiła:

Od momentu powstania marka szczególną troską otacza morza i oceany, które toną w zalegających w nich odpadach. Jako oficjalny partner Plastic Bank Neboa podejmujemy kolejne wyzwanie, którego celem jest walka z zanieczyszczeniem oceanów plastikiem, zanim trafi on do wody.

 

Plastic Bank, angażując do współpracy lokalne społeczności w odległych zakątkach świata, umożliwia zbiórkę tworzyw sztucznych  w promieniu 50 kilometrów od dróg wodnych i wybrzeży oceanicznych. Plastikowe śmieci są zbierane bezpośrednio z plaż, brzegów rzek, dzielnic, a nawet z przydomowych podwórek – tak, aby  nigdy nie trafiły w morskie głębiny.

image
FOTO: Neboa
W ten sposób do 2024 roku Neboa zatrzyma 2 189 000 sztuk plastikowych butelek, które zostaną następnie wykorzystane na surowiec nadający się do ponownego przetworzenia. 

Troszcząc się o środowisko, Neboa i Plastic Bank będą dodatkowo wpływać na poprawę jakości życia lokalnych społeczności. Każda osoba zaangażowana w zbiórkę odpadów wymienia je w lokalnych oddziałach Plastik Banku jak walutę na realne benefity, takie jak: artykuły spożywcze, pakiety społeczne i zdrowotne czy łączność cyfrowa. Bezpieczne i identyfikowalne źródła dochodu stanowią bowiem wsparcie dla lokalnych społeczności na drodze wyjścia z ubóstwa.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
29. wrzesień 2023 13:47