StoryEditor
Producenci
03.02.2020 00:00

Marka Goop Gwyneth Paltrow oskarżona o dezinformację i „oszukańczy marketing”

Organizacja non-profit Truth In Advertising (TINA.org) wystosowała skargę do kalifornijskich organów regulacyjnych, oskarżając markę wellness i lifestyle Goop aktorki Gwyneth Paltrow o publikowanie wprowadzających w błąd materiałów marketingowych.

Zarzut ten jest następstwem procesu z 2018 r., w którym marce Goop zabroniono „składać fałszywych lub wprowadzających w błąd oświadczeń na temat suplementów diety lub wyrobów medycznych oraz twierdzeń, że jego produkty mogą leczyć choroby bez uprzedniej zgody FDA”.

Po tym procesie TINA.org podjęła się nowego dochodzenia, podczas którego znaleziono kilkanaście przykładów wprowadzających w błąd produktów na stronie internetowej marki, w tym perfum, świec i suplementów. Dlatego TINA.org wystosowała do organów regulacyjnych pismo wzywające do wznowienia dochodzenia i podjęcia odpowiednich działań.

Goop jest dobrze znany z holistycznego podejścia do swoich produktów i doświadczeń, ale został oskarżony o narażanie konsumentów na potencjalne ryzyko z powodu wprowadzających w błąd oświadczeń.

- Wydaje się, że Goop zapomniał, że jest prawnie związany nakazem sądowym powstrzymania się od wprowadzania konsumentów w błąd w marketingu lub, co gorsza, świadomie narusza ten zakaz. To oburzające, że Goop nadal wykorzystuje problemy zdrowotne konsumentów, aby zarabiać pieniądze - skomentowała Bonnie Patten, dyrektor wykonawcza TINA.org.

Niedawno, po premierze serialu dla Netflixa "The Goop Lab", marka Gwyneth Paltrow została uznana za przedstawiającą „fake newsy” przez szefa NHS. Pierwotnie wyemitowany 24 stycznia serial skupia się na amerykańskiej aktorce i jej zespole, którzy badają pseudonaukowe twierdzenia dotyczące przeciwdziałania starzeniu się, seksualności kobiet i psychoterapii. 

Dyrektor naczelny NHS, Sir Simon Stevens, oskarżył Goopa o szerzenie „dezinformacji” podczas przemówienia na Oksfordzie. Zarzucił twórcom serialu prezentowanie "podejrzanych produktów i procedur".

- Jej marka rozpowszechnia informacje o tym, że chemiczna ochrona przeciwsłoneczna to zły pomysł i promuje nawadnianie okrężnicy oraz maszyny do lewatywy z kawą, pomimo znacznego ryzyko dla zdrowia - skomentował Sir Simon Stevens.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2024 14:31
Axe zdobywa aprobatę PETA i dołącza do listy Beauty Without Bunnies
Logo PETA zacznie pojawiać się na produktach Axe w przyszłym rokuUnilever
​Axe, jedna z marek Unilevera, zdobyła aprobatę PETA, co oznacza, że na całym świecie jej produkty i składniki nie są testowane na zwierzętach.

Marka Axe zdobywa aprobatę Peta (People for the Ethical Treatment of Animals). Oznacza to, że brand jest najnowszym z 20 należących do Unilevera, który dołączył do globalnej listy Beauty Without Bunnies.

Rygorystyczne badanie wykazało, że Axe nie przeprowadza ani nie zleca żadnych testów na zwierzętach składników ani gotowych produktów i że marka zobowiązuje się nie robić tego w przyszłości.

Firma Unilever zapewnia, że od ponad czterdziestu lat stosuje i opracowuje alternatywy dla testów na zwierzętach.

Zostaliśmy docenieni przez PETA jako firma działająca na rzecz zmian regulacyjnych. Dzielimy się naszą wiedzą naukową z rządami, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorstwami na całym świecie w zakresie nauk o bezpieczeństwie zwierząt

– czytamy w materiałach Unilevera.

Dr Julia Fentem, globalny dyrektor ds. bezpieczeństwo, ochrona środowiska i nauki regulacyjne w firmie Unilever, dodaje, że zatwierdzenie marki przez PETA jest wynikiem dziesięcioleci pionierskich badań nad alternatywami dla testów na zwierzętach, prowadzonych przez naukowców Unilevera, współpracujących z innymi liderami w dziedzinie nauk o bezpieczeństwie bez zwierząt i globalnymi interesariuszami.

Unilever ma ponad 20 marek zatwierdzonych przez PETA i cieszymy się, że Axe do nich dołączy. Wierzymy, że stosowanie metod zapewnienia bezpieczeństwa składników i produktów bez udziału zwierząt pozwala nam lepiej chronić ludzi i środowisko

– wyjaśnia.

Marka Axe jest sprzedawana w ponad 90 krajach na całym świecie (w Wielkiej Brytanii jako Lynx). Logo PETA zacznie pojawiać się na produktach w przyszłym roku.

Czytaj też:

Dr Julia Fentem, Unilever: Walka o ocalenie kosmetyków wolnych od okrucieństwa musi trwać (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dove wzywa branżę i konsumentów do ratowania zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dr Julia Fentem, Unilever: testy na zwierzętach to przestarzała metoda sprawdzania bezpieczeństwa produktów (wiadomoscikosmetyczne.pl)

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2024 06:52