StoryEditor
Producenci
04.01.2024 14:19

Marka The Body Shop uzyskała certyfikat The Vegan Society dla wszystkich swoich produktów

Marka The Body Shop ma w Polsce 15 sklepów / wiadomoscikosmetyczne.pl
The Body Shop stała się pierwszą światową marką kosmetyczną, której wszystkie produkty są wegańskie. Potwierdza to certyfikat The Vegan Society, który otrzymało ponad 4 tys. składników i ponad 1 tys. produktów wszystkich serii.

Na początku ubiegłego roku marka The Body Shop informowała, że receptury jej produktów są w 100 proc. wegetariańskie i 60 proc. wegańskie. Zapowiedziała równocześnie, że podniesie poprzeczkę i że do końca 2023 roku cała oferta produktów zostanie certyfikowana przez The Vegan Society.

Udało się i The Body Shop został pierwszą światową marką kosmetyczną, która ma w swojej ofercie produkty w 100 proc. wegańskie we wszystkich seriach.

Ian Bickley, dyrektor generalny The Body Shop, powiedział:

Wiemy, że wegańskie piękno ma znaczenie dla milionów ludzi na całym świecie, dlatego niestrudzenie pracowaliśmy, aby osiągnąć ten kamień milowy. Byliśmy pierwszą firmą kosmetyczną, która walczyła z testami kosmetyków na zwierzętach. Byliśmy pierwszą dużą światową marką kosmetyczną, która zastosowała w swoich zapachach piżmo wolne od okrucieństwa. Teraz osiągnęliśmy kolejny na skalę światową sukces.

Marka The Body Shop powstała w 1976 roku. Założyła ją Anita Roddick, która wszczepiła w jej DNA miłość do planety. Od początku produkty miały być etyczne – nie testowane na zwierzętach i pochodzące ze współpracy z małymi producentami w ubogich regionach świata. W uznaniu działalność charytatywnej i na rzecz ochrony środowiska w 2003 roku Roddick otrzymała od królowej tytuł dame (odpowiednik męskiego sir).

Do dziś marka stara się kontynuować jej misję. Od niedawna wszystkie opakowania produktów The Body Shop powstają z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, a plastik do przetworzenia jest kupowany jest od firm zbierających odpady w Indiach.

Natomiast w dwóch jej sklepach można kupić aluminiowa butelkę do wielokrotnego napełniania i napełnić ją jednym z ośmiu żeli pod prysznic, a następnie przynieść ją z powrotem w celu uzupełnienia, gdy będzie pusta. Wkrótce oferta ma zostać wprowadzona do większej liczby sklepów i objąć także szampony, odżywki i płyny do mycia rąk.

Wegańskość całej oferty The Body Shop potwierdzają certyfikaty The Vegan Society. Proces certyfikacji obejmuje szczegółową ocenę każdego dostawcy i producenta surowców znajdujących się w katalogu produktów. W przypadku The Body Shop oznaczało to, że zatwierdzonych musiało zostać ponad 4 tys. składników. Dzięki pozytywnej weryfikacji ponad 1 tys. produktów mogło zostać opatrzonych pieczęcią.

Chantelle Adkins, dyrektor ds. rozwoju biznesu w The Vegan Society, powiedziała:

To był ogromny projekt dla The Body Shop i pokazuje jej zaangażowanie i oddanie wegańskiej urodzie. Mamy nadzieję, że ten znaczący krok wyznaczy światowy standard do naśladowania dla innych marek kosmetycznych i zainspiruje do dalszych zmian mających na celu ograniczenie wykorzystywania zwierząt w całej branży.

Oczekuje się, że przemysł kosmetyków wegańskich w latach 2023–2028 osiągnie roczną stopę wzrostu na poziomie 6,31 proc. i osiągnie 24 miliardy dolarów do 2028 r.

The Body Shop jeszcze do niedawna należał do brazylijskiego konglomeratu Natura &Co., który jest także właścicielm marki Avon. Jednak w grudniu został sprzedany grupie Aurelius. 

 

Czytaj też: Natura &Co sprzedaje The Body Shop grupie Aurelius

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 18:47