StoryEditor
Producenci
14.11.2023 22:14

Natura &Co sprzedaje The Body Shop grupie Aurelius

Natura &Co, była właścicielką marki The Body Shop od 2017 r. / Shutterstock
Natura &Co ogłosiła, że osiągnęła porozumienie w sprawie sprzedaży The Body Shop międzynarodowej grupie private equity Aurelius. Zamknięcie transakcji ma nastąpić 31 grudnia br. Ile kosztowało The Body Shop?

Natura &Co sprzedaje The Body Shop międzynarodowej grupie private equity Aurelius za 207 mln GBP (w tym zysk 90 mln GBP). Całość płatna w ciągu maksymalnie 5 lat. Zamknięcie transakcji ma nastąpić do 31 grudnia i będzie uzależnione od zwyczajowych zgód organów regulacyjnych.

Natura &Co, która jest właścicielem marki od 2017 r. skupi się teraz na swoich strategicznych celach, w szczególności chce przyspieszyć integrację marek Natura i Avon w Ameryce Łacińskiej i zwiększyć zasięg Avon International oraz inwestować w innowacje, które pozytywnie wpływają na ludzi i planetę. Zamias sprzedania The Body Shop firma ogłosiła w sierpniu br. 

Ian Bickley, dyrektor generalny The Body Shop, powiedział: Dzisiaj świętujemy prawdziwie historyczny moment dla The Body Shop, łącząc siły z Aureliusem, aby rozpocząć nowy rozdział, pozwalający nam kontynuować budowanie znaczenia tej globalnej marki dla przyszłych pokoleń. Obecny w ponad 80 krajach The Body Shop to nie tylko marka kosmetyczna, ale także ikoniczny biznes społeczny, który podbił serca niemal w każdym zakątku świata. Jesteśmy głęboko wdzięczni firmie Natura & Co za ich niezachwiane wsparcie, a ja nie mogę się doczekać współpracy ramię w ramię z Aureliusem podczas adaptacji i rozwoju w nowych globalnych środowiskach handlu detalicznego, zawsze mając na uwadze zrównoważony i rentowny wzrost.

Natura &Co to globalna grupa zrzeszająca marki Natura, Avon i The Body Shop. Dociera do 200 mln klientów na świecie. Zatrudnia 30 tys. pracowników. Dysponuje siecią 2 tys. sklepów. 

Aurelius to międzynarodowa grupa inwestycyjna. Jej kluczowymi platformami inwestycyjnymi są fundusz Aurelius European Opportunities IV oraz notowana na giełdzie Aurelius Equity Opportunities SE & Co. KGaA.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 13:50
Agnieszka Sienkiewicz nową ambasadorką Bioliq. W reklamie wystąpiła z córką Zofią.
W nowej reklamie Bioliq matka i córka spędzają razem czas w towarzystwie kosmetyku marki.Bioliq
15 lipca 2024 roku ruszyła nowa ogólnopolska kampania reklamowa Bioliq, promująca intensywne serum rewitalizujące. W reklamie wzięła udział znana aktorka Agnieszka Sienkiewicz oraz jej ośmioletnia córka Zofia. Dziewczynka opowiada w spocie o swojej mamie, podkreślając jej piękno i młodzieńczy wygląd. Kampania przedstawia działanie serum poprzez relację między matką a córką, co nadaje jej emocjonalny wydźwięk.

Reklama z udziałem Agnieszki Sienkiewicz i jej córki Zofii skupia się na rodzinnych więziach i codziennych momentach między mamą a córką. Na ekranie widzimy pełną ciepła relację, podkreślającą wartości rodzinne, którymi próbuje emanować marka. Agnieszka Sienkiewicz z dumą obserwowała występ swojej córki, ciesząc się wspólnymi chwilami na planie.

Agnieszka Sienkiewicz i jej córka Zosia dołączyły do grona ambasadorek promujących intensywne serum rewitalizujące marki Bioliq. W przeszłości produkty Bioliq promowały takie gwiazdy jak Ilona Wrońska, Monika Mrozowska czy Ada Fijał. Marka Bioliq, obecna na rynku od 2012 roku, regularnie angażuje znane osobistości do swoich kampanii.

Wśród ambasadorek znajdziemy również Małgorzatę Potocką, Urszulę Dębską, Annę Kalczyńską, Anetę Zając, Joannę Orleańską, Izabelę Trojanowską oraz Annę Korcz. Kampania z Agnieszką Sienkiewicz i jej córką ma w zamierzeniu podkreślać znaczenie rodzinnych więzi w kontekście codziennej pielęgnacji.

Intensywne serum rewitalizujące Bioliq od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce na rynku aptecznym jako najlepiej sprzedający się produkt w kategorii „Kremy i inne preparaty przeciwzmarszczkowe i ujędrniające” (według danych PEX MAT 05/24, sprzedaż ilościowa).

Czytaj także: #NMInsights: Im młodszy konsument, tym bardziej krytyczny wobec reklam

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. lipiec 2024 21:16