StoryEditor
Producenci
03.01.2022 00:00

Marka Vabun po raz kolejny zmienia właściciela

MBF Group zawarł umowę ze spółką Cosma Group, na mocy której nabył wyodrębnione przedsiębiorstwo, samodzielnie realizujące zadania w ramach produkcji, dystrybucji i sprzedaży detalicznej oraz hurtowej kosmetyków i perfum marki Vabun. Nowy właściciel myśli o udzielaniu licencji na markę lub jej dalszej odsprzedaży.

W ramach umowy sprzedaży firma Cosma Group przeniosła na spółkę MBF Group prawa własności do nazwy i marki Vabun, w tym m.in. do opakowań i nazw handlowych, znaków towarowych, domen i stron internetowych oraz znajdujących się na nich treści  oraz patentów i wniosków patentowych, dodatkowych praw ochronnych, wzorów przemysłowych i użytkowych, a także do receptur i całego know-how.  

Spółka MBF Group nabyła markę za kwotę 383 837 zł i 16 gr (trzysta osiemdziesiąt trzy tysiące osiemset trzydzieści siedem złotych i szesnaście groszy). Po odliczeniu wierzytelności, do dopłaty pozostało 128 077 zł. Umowa weszła w życie z chwilą jej zawarcia, czyli w dniu 29 grudnia 2021 r.

Zarząd Spółki MBF Group - której podstawowym przedmiotem działalności jest doradztwo biznesowe w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, badania i analizy typu due diligence oraz organizacja i pomoc w zdobyciu kapitału na rozwój - zapowiedział, że zamierza udzielić licencji lub sublicencji na korzystanie z aktywów podmiotowi powiązanemu lub odsprzedać całości firmy zajmującej się produkcją i dystrybucją kosmetyków i perfum Vabun podmiotowi powiązanemu lub niepowiązanemu.

Przypomnijmy, że Vabun to marka, którą ponad 10 lat temu stworzył Radosław Majdan, były bramkarz i celebryta. Oferowała perfumy i żele pod prysznic dla mężczyzn oraz zapachy dla kobiet. Produkty sprzedawane były m.in. w sieci Biedronka, a w 2019 r. trafiły także do drogerii Natura. Jednak wyniki marki z miesiąca na miesiąc wyglądały coraz gorzej. W grudniu 2020 roku były piłkarz zrezygnował z prezesury i sprzedał swoje udziały.

Czytaj też: Marka Radosława Majdana miała być „złotym jastrzębiem”. Teraz będzie zajmować się energią odnawialną

W maju 2021 spółka Vabun podpisała umowę połączenia z Cosma Cannabis, firmą która działa na rynku konopnym i zajmuje się dystrybucją produktów farmaceutycznych, suplementów diety oraz medycznej marihuany. Jednak pandemia doprowadziła nowego właściciela marki Vabun do finansowych kłopotów. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.07.2024 09:36
Hugo Boss obniża prognozy sprzedaży na 2024 rok
Hugo Boss ma w portfolio produktowym m.in. zapachy.Hugo Boss
Znana niemiecka marka modowa Hugo Boss, w obliczu niższego popytu na rynkach takich jak Chiny i Wielka Brytania, zmniejszyła swoje prognozy tegorocznej sprzedaży. Nowe szacunki mówią o przychodach w wysokości 4,2 – 4,35 miliarda euro, co jest niższym wynikiem w porównaniu do wcześniejszych prognoz sięgających 4,45 miliarda euro.

Firma Hugo Boss poinformowała również o przewidywanym zysku operacyjnym (EBIT) na poziomie od 350 do 430 milionów euro, w porównaniu do wcześniejszych oczekiwań wynoszących 430 do 475 milionów euro. Jest to już drugi raz w tym roku, kiedy marka obniżyła swoje prognozy sprzedażowe. Przedstawiciele firmy podkreślają, że spadek popytu i niepewna sytuacja ekonomiczna mają znaczący wpływ na osiągane wyniki finansowe.

Wyniki za pierwszy kwartał już wcześniej wskazywały na słabszy popyt w Chinach oraz obawy konsumentów w USA związane z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Wstępne dane za drugi kwartał wykazują spadek sprzedaży o 1 proc. do 1,02 mld euro, a zysk operacyjny (EBIT) wyniósł około 70 milionów euro. Daniel Grieder, dyrektor generalny Hugo Boss, zauważył, że globalna niepewność makroekonomiczna miała wpływ na wyniki drugiego kwartału, ale firma nadal wierzy w swoją strategię:

Nie wiemy, kiedy na rynku nastąpi ożywienie, ale dzięki naszej strategii i konsekwentnym inwestycjom w nasze marki mamy przekonanie, że jesteśmy w stanie przezwyciężyć te niekorzystne trendy i zdobyć kolejne udziały w rynku. Musimy jeszcze bardziej skoncentrować się na efektywności operacyjnej, dzięki czemu mamy możliwość powrotu do rentownego wzrostu w drugiej połowie roku.

Obecnie Hugo Boss sprzedaje swoje produkty w 128 krajach poprzez sieć 451 sklepów stacjonarnych oraz w punktach sprzedaży typu shop-in-shop i outletach. Sprzedaż hurtowa obejmuje około 5600 punktów sprzedaży, a na stronach internetowych boss.com i hugo.com klienci mogą dokonywać zakupów w 59 krajach. Pomimo wyzwań, firma pozostaje skoncentrowana na efektywności operacyjnej i zdobywaniu nowych udziałów rynkowych.

Czytaj także: Hugo Boss i Coty odnawiają umowę licencyjną

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
19. lipiec 2024 08:42