StoryEditor
Producenci
06.03.2023 00:00

Marzec międzynarodowym miesiącem firm z certyfikacją B-Corp

Współczesny biznes coraz częściej stawia na wartości związane z zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną. Coraz więcej firm poszukuje sposobów na prowadzenie działalności w sposób zgodny z tymi wartościami, a jednym z certyfikatów potwierdzających spełnienie odpowiednich standardów jest certyfikat B-Corp.

Czym jest certyfikat B-Corp?

Certyfikat B-Corp to certyfikat przyznawany przez organizację non-profit B Lab firmom, które spełniają wysokie standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Firma ubiegająca się o certyfikat B-Corp musi przejść przez specjalny proces oceny, który obejmuje wiele aspektów, takich jak wpływ na środowisko, podejście do zrównoważonego rozwoju, stosunki z pracownikami oraz relacje z klientami i dostawcami.

Posiadanie certyfikatu B-Corp potwierdza, że firma działa zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Oznacza to, że takie firmy nie skupiają się tylko na maksymalizacji zysków, ale także na minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo oraz na poprawie warunków pracy i życia pracowników.

MUSTELA – jedyne francuskie dermokosmetyki z certyfikacją B-Corp

Laboratoires Expanscience to francuska firma kosmetyczna o międzynarodowym zasięgu, producent marki dermokosmetyków MUSTELA, która od lat stawia na bezpieczeństwo i naturalność swoich produktów. Od kilkunastu lat firma prowadzi intensywne działania ukierunkowane na zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną. Firma zredukowała emisję gazów cieplarnianych, ograniczyła zużycie wody i energii podczas produkcji dermokosmetyków oraz znacząco zredukowała ilość odpadów. Od 2018 r. firma posiada certyfikację B-Corp.

Marzec – międzynarodowy miesiąc firm certyfikowanych B-Corp

Miesiąc firm należących do B-Corp odbywa się corocznie w marcu i jest okazją do promocji wartości związanych z zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną. Podczas tego miesiąca firmy należące do B-Corp organizują różne akcje i wydarzenia, aby zwiększyć świadomość społeczną na temat ich działań i zaangażowania.

W ramach obchodów międzynarodowego miesiąca B-Corp marka MUSTELA zdecydowała się podkreślić swoje działania na rzecz planety z myślą o przyszłości kolejnych pokoleń uruchamiając ogólnopolską kampanię edukacyjną „Mniej znaczy więcej”.

W ramach kampanii „Mniej znaczy więcej", MUSTELA zachęca do dbania o planetę poprzez proste, codzienne czynności, takie jak: ograniczenie zużycia wody, zredukowanie ilości wyrzucanych śmieci czy wybieranie produktów z naturalnych składników w opakowaniach nadających się do recyclingu. Kampania ta ma na celu pokazanie, że każdy z nas może w prosty sposób przyczynić się do ochrony zdrowia planety.

Zobacz także na:

fb Mustela Polska 

www.mustela.pl  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.06.2024 11:52
Rituals Cosmetics otworzył czterdziesty ósmy sklep w Polsce
Sklep Rituals Cosmetics w centrum handlowym Avenida Poznań został otwarty 12 czerwca 2024 r.Avenida Poznań
Marka Rituals Cosmetics uruchomiła swój czterdziesty ósmy sklep w Polsce. Został on otwarty w centrum handlowym Avenida Poznań. Na czerwiec planowane są jeszcze dwa kolejne otwarcia, zatem miesiąc zamknie 50 salonami.

Salon Rituals Cosmetics otwarty 12 czerwca w  centrum handlowym Avenida Poznań jest czterdziestym ósmym sklepem marki w Polsce. W tym roku jest to już trzecie otwarcie – dwa wcześniejsze miały miejsce w Opolu i Suwałkach. Na czerwiec planowane sa jeszcze dwa - w gliwickiej Galerii Forum oraz trzeci sklep w Krakowie – tym razem w Galerii Kazimierz. Zatem na koniec miesiaca marka będzie miała w Polsce 50 sklepów własnych.  

Na tym jednak ekspansja marki w naszym kraju się nie skończy,  Wiadomo już, że w planach jest uruchomienie salonu w Inowrocławiu.

 

Czytaj też: Rituals otworzy sklep w Inowrocławiu (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Sklep Rituals Cosmetics w Avenida Poznań uzupełnił ofertę handlową marek kosmetycznych obecnych w centrum hadlowym. Dotychczas swoje produkty w sklepach własnych lub franczyzowych oferowały tu marki: Golden Rose, Inglot, Neonali, Sorvella Perfume, Yves Rocher i Ziaja. Klienci mogli też robić kosmetyczne zakupy w drogerii Rossmann, Hebe, Super-Pharm i Kontigo, a także w perfumeriach Douglas i Sephora. 

Salon Rituals znajduje się na poziomie +1. Oferuje kosmetyki do kąpieli, pielęgnacji oraz produkty z gamy home wear, a każdy z produktów jest inspirowany starożytną tradycją i pomaga przenieść się w świat pełen zapachów. Prócz tego w asortymencie znajdują się perfumowane świece i odświeżacze powietrza w formie pachnących patyczków.

Rituals Cosmetics otwiera w Polsce własne sklepy od 2021 r. W tej chwili ma ich ponad 40. Raymond Cloosterman, założyciel & CEO marki zapowiedział, że w 2024 r. firma planuje otwarcie kolejnych 250 sklepów na świecie, co oznacza, że będzie uruchamiać niemal 5 salonów tygodniowo. Plany sprzedażowe na ten rok mówią o 2 mld euro przychodów.

 

Więcej: Rituals Cosmetics rozwija sieć sprzedaży i notuje wzrost przychodów. W tym roku otworzy kolejnych 250 sklepów

 

Avenida Poznań to jedno z największych centrów handlowych w województwie wielkopolskim, które na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni niemal 60 tysięcy mkw. mieści blisko 200 lokali handlowych i użytkowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.06.2024 09:51
Miraculum notuje wzrosty. Największe w kanale nowoczesnym
Sławomir Ziemski, prezes Miraculummat. prasowe
Firma Miraculum osiągnęła w maju 4,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 29 proc. względem wyniku wypracowanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Najszybciej rozwija się kanał nowoczesny, który w minionym miesiącu wygenerował 2,5 mln zł – jest to wzrost o 54 proc. r/r. Spółka konsekwentnie rozbudowuje ofertę produktową oraz kanały sprzedaży, co pozytywnie przekłada się na osiągane wyniki.

Od początku roku do końca maja Miraculum wygenerowało 21,1 mln zł przychodów. Narastająco, najlepszy wynik odnotowuje nowoczesny kanał dystrybucji, który obejmuje sieci drogerii, dyskonty oraz hipermarkety – w omawianym okresie wypracował 11,3 mln zł i jest to wzrost o 22 proc. w porównaniu do okresu styczeń-maj 2023 r.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculum komentuje:

Nasze produkty i nowe wdrożenia spotykają się z dużym zainteresowaniem klientów. Aktualnie nasz zespół pracuje nad kolejnymi wdrożeniami, a już za chwilę zaprezentujemy nowy koncept perfumeryjny.

Miraculum umacnia też sprzedaż eksportową. W maju segment ten wygenerował przychody na poziomie 697 tys. zł – jest to wzrost o 16 proc. r/r. Na przełomie czerwca i maja spółka uczestniczyła w targach Beauty Expo Central Asia w Kazachstanie.

Podczas targów w Kazachstanie odbyliśmy wiele inspirujących rozmów biznesowych – umocniliśmy naszą pozycję w regionie Azji Centralnej i spodziewamy się, ze nasze rozmowy w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi, zagranicznymi kontraktami

– dodaje Sławomir Ziemski.

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która niedawno obchodziła 100-lecie istnienia. 

 

Czytaj też: Miraculum świętuje 100-lecie. Zarząd zapewnia o dobrej przyszłości spółki (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Działalność społki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Skupia w portfolio dwanaście marek: Miraculum, Prasatra, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. czerwiec 2024 20:10