StoryEditor
Producenci
06.03.2023 00:00

Marzec międzynarodowym miesiącem firm z certyfikacją B-Corp

Współczesny biznes coraz częściej stawia na wartości związane z zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną. Coraz więcej firm poszukuje sposobów na prowadzenie działalności w sposób zgodny z tymi wartościami, a jednym z certyfikatów potwierdzających spełnienie odpowiednich standardów jest certyfikat B-Corp.

Czym jest certyfikat B-Corp?

Certyfikat B-Corp to certyfikat przyznawany przez organizację non-profit B Lab firmom, które spełniają wysokie standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Firma ubiegająca się o certyfikat B-Corp musi przejść przez specjalny proces oceny, który obejmuje wiele aspektów, takich jak wpływ na środowisko, podejście do zrównoważonego rozwoju, stosunki z pracownikami oraz relacje z klientami i dostawcami.

Posiadanie certyfikatu B-Corp potwierdza, że firma działa zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Oznacza to, że takie firmy nie skupiają się tylko na maksymalizacji zysków, ale także na minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo oraz na poprawie warunków pracy i życia pracowników.

MUSTELA – jedyne francuskie dermokosmetyki z certyfikacją B-Corp

Laboratoires Expanscience to francuska firma kosmetyczna o międzynarodowym zasięgu, producent marki dermokosmetyków MUSTELA, która od lat stawia na bezpieczeństwo i naturalność swoich produktów. Od kilkunastu lat firma prowadzi intensywne działania ukierunkowane na zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną. Firma zredukowała emisję gazów cieplarnianych, ograniczyła zużycie wody i energii podczas produkcji dermokosmetyków oraz znacząco zredukowała ilość odpadów. Od 2018 r. firma posiada certyfikację B-Corp.

Marzec – międzynarodowy miesiąc firm certyfikowanych B-Corp

Miesiąc firm należących do B-Corp odbywa się corocznie w marcu i jest okazją do promocji wartości związanych z zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną. Podczas tego miesiąca firmy należące do B-Corp organizują różne akcje i wydarzenia, aby zwiększyć świadomość społeczną na temat ich działań i zaangażowania.

W ramach obchodów międzynarodowego miesiąca B-Corp marka MUSTELA zdecydowała się podkreślić swoje działania na rzecz planety z myślą o przyszłości kolejnych pokoleń uruchamiając ogólnopolską kampanię edukacyjną „Mniej znaczy więcej”.

W ramach kampanii „Mniej znaczy więcej", MUSTELA zachęca do dbania o planetę poprzez proste, codzienne czynności, takie jak: ograniczenie zużycia wody, zredukowanie ilości wyrzucanych śmieci czy wybieranie produktów z naturalnych składników w opakowaniach nadających się do recyclingu. Kampania ta ma na celu pokazanie, że każdy z nas może w prosty sposób przyczynić się do ochrony zdrowia planety.

Zobacz także na:

fb Mustela Polska 

www.mustela.pl  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.05.2024 15:36
Dove wchodzi w nową kategorię produktową: dezodoranty do całego ciała
Nowa formuła dezodorantu ma pomóc walczyć z potliwymi okolicami ciała, które do tej pory nie miały dedykowanych produktów.Dove
Marka Dove, należąca do Unilever, wprowadza nową linię dezodorantów do całego ciała, przeznaczonych do stosowania na piersi, plecy, uda, stopy oraz zewnętrzne okolice intymne. Dezodoranty są przebadane i zatwierdzone przez dermatologów, absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemny zapach.

Marka Dove, będąca częścią koncernu Unilever, wprowadza na rynek innowacyjną serię dezodorantów do całego ciała. Produkty te są przeznaczone do stosowania na różne partie ciała, w tym piersi, plecy, uda, stopy, a także zewnętrzne okolice intymne. Biorąc pod uwagę wielkość i globalną rozpoznawalność marki, wejście w nową, specjalistyczną kategorię produktową może spowodować powstanie ogólnoświatowego trendu w tym kierunku.

Pranav Chandan, dyrektor ds. dezodorantów w firmie Unilever na USA, powiedział:

Mniej niż 1 proc. potu wytwarzanego przez nasze ciało pochodzi spod pach. Pot powoduje nieprzyjemny zapach, a często także uczucie skrępowania, które może powstrzymywać kobiety od codziennych zajęć. Dezodoranty Dove do całego ciała zostały zaprojektowane, aby pomóc kobietom w codziennym funkcjonowaniu w zaufaniu i komforcie.

Dermatologicznie zatwierdzone dezodoranty skutecznie absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemne zapachy bezpośrednio u ich źródła. Wyróżniają się formułami wolnymi od aluminium, wzbogaconymi o witaminy B3 i E, które dodatkowo pielęgnują skórę. Kolekcja obejmuje dwa nowe formaty dezodorantów, gwarantujące 72-godzinną ochronę przed nieprzyjemnym zapachem, oferując tym samym długotrwałą świeżość i komfort użytkowania.

Obecnie globalny rynek antyperspirantów i dezodorantów jest wyceniany na około 30,49 miliarda dolarów w 2022 roku i oczekuje się, że będzie się dynamicznie rozwijał, osiągając wartość 44,95 miliarda dolarów do 2031 roku przy CAGR wynoszącym 5,31 proc. od 2024 roku​ (wg. Research & Markets)​​. Wzrost ten napędzany jest rosnącą świadomością higieny osobistej oraz rosnącym zapotrzebowaniem na produkty bez aluminium i zawierające naturalne składniki, które są uważane za bardziej przyjazne dla zdrowia​. Ponadto, innowacje w zakresie formuł i opakowań, takie jak wprowadzenie aerozoli bez aluminium i naturalnych składników, przyczyniają się do zwiększenia popularności tych produktów. Rynki w Ameryce Północnej i Europie, ze względu na wysoką świadomość higieny osobistej i rosnącą siłę nabywczą konsumentów, odgrywają kluczową rolę w rozwoju tego sektora​.

Czytaj także: Czy używanie antyperspirantów jest bezpieczne? Dermatolog rozwiewa mity o tych kosmetykach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.05.2024 14:08
Neonail i Ania Kruk podjęły współpracę w akcji na Dzień Mamy
Zdjęcie z sesji marek Neonail i Ania Kruk przygotowanej na Dzień Mamyfot. Neonail, Ania Kruk
Kosmetyczna marka Neonail i biżuteryjna Ania Kruk działają wspólnie marketingowo. Ich akcja przygotowana na Dzień Mamy ma promować obie marki. Włączone zostały w to działania w prasie i w social mediach.

Marki kosmetyczne łączą siły w działaniach marketingowych z firmami działającymi w innych kategoriach. Coraz częściej są to marki modowe, ale także spożywcze.

Czytaj także: Czemu branża spożywcza i kosmetyczna coraz częściej współpracują? Odpowiedź brzmi w neurobiologii.

Kosmetyczna marka Neonail zdecydowała się współpracę z bliską beauty marką biżuteryjną.

image
Zdjęcie z sesji marek Neonail i Ania Kruk przygotowanej na Dzień Mamy
fot. Neonail, Ania Kruk
Neonail i marka Ania Kruk organizują wspólnie promocję z okazji Dnia Mamy. 2 tys. bransoletek Ania Kruk trafi zarówno do kanałów sprzedażowych Neonail online, jak i do punktów Neonail w centrach handlowych. Bransoletkę będzie można kupić za 1 zł przy zakupie kosmetyków za 169 zł.

Wspierając akcję marki przygotowały wspólną sesję zdjęciową, cykl artykułów w prasie. Akcję wesprą w mediach społecznościowych influencerki Dominika Brudny (@domsli22) oraz Joanna Banaszewska (@jbanaszewska), a także działająca na Tik Toku Kamila Bilska (@to_sie_nie_dzieje).

Anna Kruk i Neonail to polskie rodzinne marki. Neonail oferuje produkty do stylizacji paznokci i codziennej pielęgnacji dłoni. Należy do firmy Cosmo Group, która posiada w swoim portfolio również inne marki kosmetyczne: MylaQ, StayLac i Neo Make Up. Firmę prowadzą Kamila i Artur Błażejewscy.

Ania Kruk to delikatna biżuteria ze srebra i złota. Fima jest kontynuacją rodzinnego biznesu, którego historia sięga aż 1840 r. i małego zakładu złotniczego, który założył w Poznaniu Leon Skrzetuski. Jego tradycję kontynuuował pradziadek Anny Kruk Władysław Kruk i wówczas po raz pierwszy nazwisko Kruk pojawiło się na szyldzie pieknego, reprezentacyjnego sklepu. W 1974 r. nastąpiła kolejna zmiana pokoleniowa i firmę przejął syn - Wojciech Kruk. Pod koniec lat 90. W.Kruk to było już kilkadziesiąt salonów z biżuterią i zegarkami w całej Polsce. Obecnie W.Kruk należy do Vistula Group. Natomiast dzieci Wojciecha Kruka - Anna i Wojciech junior stworzyli nową markę Ania Kruk. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. maj 2024 20:49