StoryEditor
Producenci
15.02.2024 11:20

MATRIX Nail Repair Treatment – wegańska innowacja w regeneracji paznokci

Preparat do regeneracji macierzy paznokcia MATRIX Nail Repair Treatment powstał poprzez połączenie najnowszej wiedzy naukowej z siłą natury. Potwierdza zaangażowanie marki Yokaba w tworzenie wegańskich rozwiązań pielęgnacyjnych, które redefiniują standardy piękna / Yokaba
W świecie kosmetycznych nowinek marka Yokaba wyróżnia się ustanawiając nowe standardy dla ekologicznych rozwiązań produktowych, które nie tylko dostarczają wyjątkowych rezultatów, ale także są zgodne z zasadami etycznymi. Filarem marki jest zrównoważony rozwój i odpowiedzialność za środowisko. Yokaba tworzy kosmetyki wegańskie, wolne od okrucieństwa wobec zwierząt, o krótkim, sprawdzonym i skutecznym składzie.

Dążenie marki do zrównoważonego rozwoju dotyczy nie tylko produkcji kosmetyków, ale również każdego aspektu działalności firmy – od ekologicznych materiałów opakowaniowych po procesy produkcji neutralne dla środowiska, gdzie Yokaba stara się minimalizować swój ekologiczny ślad przy każdej okazji.

Oprócz działań na rzecz środowiska, firma głęboko zaangażowana jest w dobrostan zwierząt. Jako marka w 100 proc. wegańska, Yokaba z dumą zrezygnowała z wykorzystywania składników pochodzenia zwierzęcego oraz testowania na zwierzętach, zapewniając, że jej produkty są wolne od okrucieństwa i zgodne z zasadami etycznymi. To niezachwiane zaangażowanie we współczucie i empatię podkreśla misję firmy, aby stworzyć świat, w którym piękno jest synonimem życzliwości i szacunku dla wszystkich istot żyjących.

W pełnym przekonaniu o sile darów natury, marka pozyskuje tylko najlepsze składniki roślinne od zrównoważonych i etycznych dostawców. Każdy produkt jest starannie opracowany, aby wykorzystać wrodzone właściwości lecznicze roślin, zapewniając optymalną skuteczność bez kompromisów w jakości czy etyce.

Najnowszy produkt firmy Yokaba – MATRIX Nail Repair Treatment, czyli preparat do regeneracji macierzy paznokcia, powstał poprzez połączenie najnowszej wiedzy naukowej z siłą natury. Doskonale potwierdza zaangażowanie marki w tworzenie wegańskich rozwiązań pielęgnacyjnych, które redefiniują standardy piękna.

image
Yokaba

Istotą tego rewolucyjnego produktu jest starannie opracowana formuła wzbogacona o roślinne komórki macierzyste z ekstraktu pszczelnika wąskolistnego, nazywanego Northern Dragonhead. Ten botaniczny skarb stanowi fundament działania produktu w rewolucyjnym podejściu do pielęgnacji paznokci. PRODUKT JEST W 100 PROC. WEGAŃSKI – NIE ZAWIERA COLOSTRUM (SIARY BYDLĘCEJ) ANI INNYCH SKŁADNIKÓW ODZWIERZĘCYCH, które są zawarte w pozostałych dostępnych na rynku produktach do regeneracji macierzy paznokcia.

MATRIX Nail Repair Treatment został stworzony, aby pomagać w walce z powszechnym problemem paznokci – tendencją do onycholizy tj. odwarstwiania się płytki od łożyska. Preparat nie tylko wspomaga proces odbudowy, ale również znacznie skraca okres rekonwalescencji. Ten innowacyjny produkt skutecznie regeneruje osłabione łożysko, stymuluje odrost naturalnej płytki i zwiększa jego grubość, a także spaja ze sobą rozwarstwiony paznokieć.

Badania przeprowadzone i potwierdzone przez niezależne laboratorium udowodniły skuteczność tego preparatu, wykazując średni wzrost grubości płytki paznokcia o imponujące 39,8 proc. po zaledwie 28 dniach regularnego stosowania.

image
Yokaba
image
Yokaba

Testy laboratoryjne zrealizowane w autonomicznej grupie badawczej potwierdziły także wieloaspektowe działanie i korzyści MATRIX Nail Repair Treatment:

  • Odpowiedni do stosowania w przypadku uszkodzonej macierzy (przy pękniętym paznokciu) – 100 proc. pozytywnych odpowiedzi
  • Polecany do stosowania w przypadkach pojawienia się separacji płytki i łożyska paznokcia (np. przy onycholizie) – wspomaga proces odbudowy, znacznie skraca okres kuracji (leczenia) – 100 proc. pozytywnych odpowiedzi
  • Odpowiedni do skutecznej regeneracji łożyska osłabionych paznokci – 100 proc. pozytywnych odpowiedzi
  • Przyspiesza wzrost paznokcia – 75 proc. pozytywnych odpowiedzi
  • Zwiększa grubość odrastającego paznokcia – 80 proc. pozytywnych odpowiedzi
  • Nawilża płytkę paznokcia – 95 proc. pozytywnych odpowiedzi
  • Uelastycznia płytkę paznokcia – 85 proc. pozytywnych odpowiedzi
  • Przeznaczony do stosowania na paznokcie dłoni i stóp – 100 proc. pozytywnych odpowiedzi
  • Stymuluje odrost naturalnej płytki paznokcia – 85 proc. pozytywnych odpowiedzi
  • Spaja ze sobą rozwarstwiony paznokieć – 75 proc. pozytywnych odpowiedzi
  • Odżywia łożysko paznokcia dostarczając substancji aktywnych – 95 proc. pozytywnych odpowiedzi

Sposób użycia preparatu jest bardzo prosty, należy nanieść niewielką ilość produktu na paznokieć i wmasować go w płytkę, oraz jego okolicę. Kluczem do sukcesu jest systematyczność w stosowaniu produktu – dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Preparat może być stosowany przez cały okres przydatności, niezależnie od daty jego otwarcia.

Marka Yokaba stworzyła MATRIX Nail Repair Treatment z niezwykłą starannością, w zgodzie z własną misją i nieustającym zaangażowaniem w zrównoważoną produkcję i ochronę zwierząt.

image
Yokaba

W istocie stworzenie tego preparatu do regeneracji macierzy paznokcia przez firmę Yokaba rozpoczyna nową erę pielęgnacji paznokci, gdzie niezwykła skuteczność idzie w zgodzie z etyką i poszanowaniem środowiska.

Promocja
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 13:41
Kiril Marinov, Henkel: Stawiamy na gospodarkę obiegu zamkniętego
Henkel Polska na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.Henkel Polska

Podczas 17. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Kiril Marinov, dyrektor zarządzający Henkel Consumer Brands, wziął udział w panelu poświęconym gospodarce obiegu zamkniętego. Dyskusja skupiła się na wpływie nadchodzących regulacji unijnych na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Eksperci podkreślali konieczność traktowania odpadów jako cennych zasobów, projektowania procesów produkcyjnych z myślą o cyrkularności oraz minimalizowania powstawania odpadów.

Podczas panelu Kiril Marinov przedstawił konkretne działania, które Henkel podejmuje w odpowiedzi na nadchodzące rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). W ubiegłym roku 26 proc. plastiku użytego w opakowaniach Henkel pochodziło z recyklingu, a w 2025 roku firma planuje osiągnąć poziom 30 proc. Tym samym Henkel wyprzedzi o pięć lat regulacje unijne, które będą obowiązywać dopiero od 2030 roku.

W kontekście cyrkularności Polska wypada korzystnie na tle średniej światowej. Jak zaznaczył Kiril Marinov, poziom ponownego wykorzystania materiałów w Polsce wynosi 10,2 proc., podczas gdy średnia światowa to 8,6 proc.. Ekspert podkreślił, że nasz kraj ma potencjał, by stać się jednym z liderów gospodarki obiegu zamkniętego w Europie, na wzór Holandii, gdzie recykling materiałów osiągnął poziom 25 proc.

Transformacja opakowań w Henklu obejmuje całe portfolio produktów. Obecnie 91 proc. opakowań firmy nadaje się do ponownego użycia lub recyklingu, a celem na 2025 rok jest osiągnięcie 100 proc. Henkel zmniejszył także wykorzystanie surowców ropopochodnych o 35 proc. i dąży do dalszej redukcji o połowę. Dodatkowo wszystkie europejskie zakłady produkcyjne Henkla osiągnęły neutralność pod względem emisji CO₂.

Jeszcze kilka lat temu butelki płynu do prania [Persil] były wykonywane z przezroczystego materiału, a konsumenci mogli zobaczyć, jak produkt wygląda wewnątrz opakowania. Od dwóch lat stosujemy polietylen o wysokiej gęstości, włączając w proces produkcyjny 50 proc. recyklowanego plastiku. [...] Obecnie butelki są białe, ze względu na brak możliwości znalezienia na rynku wysoce przezroczystego materiału dla recyklowanego polietylenu. Zdecydowaliśmy się na ten kompromis, stawiając zrównoważony rozwój ponad dotychczasowy wygląd produktu

wytłumaczył Kiril Marinov.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 11:27
Unilever tnie etaty i oszczędza – pierwszy kwartał 2025 pod znakiem restrukturyzacji
Unilever szuka oszczędności w zasobach ludzkich.Shutterstock

Unilever, jeden z największych koncernów dóbr konsumenckich na świecie, ogłosił redukcję około 6 tysięcy miejsc pracy w pierwszym kwartale 2025 roku. Cięcia są częścią globalnego planu restrukturyzacyjnego zapowiedzianego jeszcze w 2024 roku, którego celem jest likwidacja łącznie około 7,5 tysiąca etatów. Dzięki tym działaniom firma spodziewa się oszczędności rzędu 550 milionów euro do końca bieżącego roku.

W opublikowanym raporcie kwartalnym Unilever wykazał mieszane wyniki finansowe. Pomimo trudnych warunków rynkowych, skorygowany wzrost sprzedaży bazowej wyniósł 3 proc., co przypisano wzrostowi wolumenu sprzedaży oraz cen. Dobrze poradziły sobie tzw. „power brands” spółki – takie jak Dove i Rexona – co miało szczególne znaczenie dla wzrostu w segmencie Beauty & Wellbeing (wzrost o 4,1 proc.) oraz Personal Care (wzrost o 5,1 proc.), zwłaszcza na rynku północnoamerykańskim.

Całkowity przychód koncernu spadł jednak o 0,9 proc., do poziomu 14,8 miliarda euro. Na wynik ten wpływ miały głównie koszty związane z wyprzedażą aktywów oraz negatywne różnice kursowe. Mimo to dyrektor generalny firmy, Fernando Fernandez, ocenił początek roku jako „zahartowany” i wyraził optymizm co do dalszego wzrostu, zwłaszcza dzięki strategii premiumizacji i innowacji produktowej na rynkach rozwiniętych.

W ujęciu kategorii produktowych, segment pielęgnacji włosów utrzymał się na stabilnym poziomie, z minimalnym wzrostem, który częściowo zrekompensował ponowny debiut Dove z technologią odbudowy włókien. W Brazylii marka Sunsilk odnotowała spadki związane z ograniczaniem zapasów, podczas gdy Nexxus zanotował dwucyfrowy wzrost dzięki premierze linii HY-Volume. Segment dezodorantów – w tym nowości do całego ciała – szczególnie umocnił pozycję działu Personal Care, w którym sama marka Dove odpowiadała za 40 proc. przychodu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. kwiecień 2025 13:42