StoryEditor
Producenci
21.09.2022 00:00

Mintel inwestuje w Polskę i w badania konsumenckie w kategorii beauty

Firma badawcza Mintel mocniej skupi się na polskiej branży kosmetycznej – zapowiada Kamil Kędzierski, business development director CEE w Mintel Group. Mintel specjalizuje się w analizie trendów i innowacji produktowych. Co roku przygotowuje raporty beauty trends.

 Mintel, jedna z największych globalnych firm badawczych, planuje wzmocnienie działań ukierunkowanych na branżę kosmetyczną.

– Polska jest dla nas jednym z kluczowych rynków w Europie. Dotychczas skupialiśmy się w tym regionie na współpracy głównie z firmami z sektora spożywczego oraz z sieciami handlowymi, teraz chcemy się rozwijać również w badaniach konsumenckich w kategorii beauty w Polsce – mówi Kamil Kędzierski, business development director CEE w Mintel Group.

– Mamy ambitne plany. Rozwinęliśmy zespół komercyjny, zatrudniliśmy analityków, którzy zajmują się polskim rynkiem. Nasza operacyjność jest z Londynu, ale mamy w planach ekspansję w Polsce – zapowiada.

Zainteresowanie Mintela polskim rynkiem kosmetycznym wynika z jego dynamiki i innowacyjności.

– Polska to piąty rynek kosmetyczny pod względem wartości eksportu kosmetyków w Unii Europejskiej. Jest niezwykle ciekawym rynkiem pod względem innowacji w segmencie beauty. To kopalnia nowych pomysłów, wielu inspiracji. Dynamiczne powstawanie start-upów i obecność największych firm kosmetycznych jest dla nas motorem napędowym do dalszych działań – mówi Kamil Kędzierski.

Zapytany, czy dodatkowym impulsem do wzmocnienia pozycji w Polsce było dla Mintela to, że firmy Nielsen i GfK, od lat zajmujące pozycje liderów wśród firm badawczych działających w Polsce, łączą się, odpowiada, że nie.

– Jako firma badawcza oczywiście monitorujemy tego typu działania, ale nie był to dla nas istotny czynnik. Każda z tych rozwiniętych firm badawczych ma swoje specjalizacje i przestrzenie biznesowe. Mintel jest kluczowym graczem jeśli chodzi o interpretowanie trendów i innowacji produktowych. Siłą Mintela jest też lokalne spojrzenie na rynki, choć jest firmą globalną. Rozwija się nasz zespół polskojęzyczny. Udało mi się doprowadzić do tego, że inwestujemy coraz więcej w przeprowadzanie badań konsumenckich w Polsce. Coraz więcej firm zgłasza się też do nas po doradztwo specjalistyczne, chociażby teraz, gdy firmy eksportujące dotychczas na Wschód muszą szukać dywersyfikacji i nowych rynków zbytu. Badania atrakcyjności nowego rynku to również jest obszar, w którym Mintel mocno się specjalizuje. To są te kluczowe czynniki decydujące o tym, że chcemy wzmocnić swoją obecność w Polsce – mówi Kamil Kędzierski.

Mintel wydaje raporty dotyczące globalnych trendów na rynku beauty, ale także analizy lokalnych rynków kosmetycznych, na których działa. Teraz ma się pojawić więcej badań i raportów dotyczących Polski.

– Nie mogę zdradzić jeszcze ram czasowych na tego typu działania, ale chcemy, by wraz z wzmocnieniem naszych działań w Polsce, pojawiało się więcej danych i raportów dotyczących polskiego rynku kosmetycznego. Jesteśmy globalną agencją, ale działamy bardzo lokalnie. To jest nasza siła, że potrafimy spojrzeć na cały świat, zejść na poziom europejski, a potem przyjrzeć się bliżej już konkretnemu rynkowi – podkreśla Kamil Kędzierski.

Mintel w tym roku świętuje 50 lecie. Firma działa od 1972 r. Jest globalną firmą badawczą z siedzibą w Londynie. Posada także biura w Chicago, Bombaju, Belfaście, Szanghaju, Tokio, Sydney, Sao Paulo, Singapurze, Kuala Lumpur, Dusseldorfie, Bangkoku i Seulu.

Czytaj także: Jaka przyszłość czeka branżę beauty? [MINTEL]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.05.2024 11:46
Stara Mydlarnia otwiera kolejne firmowe sklepy
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl
Stara Mydlarnia, rodzinna firma produkująca naturalne kosmetyki, inwestuje w kolejne firmowe sklepy. Najnowszy otworzy w warszawskiej Galerii Północnej, gdzie dołączy do takich najemców, jak Sephora, Douglas, Hebe i Rossmann.

Stara Mydlarnia jest dużą rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Ważną częścią jej działalności jest produkcja ręcznie wyrabianych mydeł w blokach, muffinek, creamersów i kul do kąpieli - „hand made by Stara Mydlarnia".  

Swoje kosmetyki firma sprzedaje online i w firmowych sklepach. Na dziś dysponuje siecią 24 stacjonarnych salonów, większość z nich jest ulokowana w popularnych centrach handlowych m.in. w Krakowie, Bydgoszczy, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku czy Rzeszowie.

Wkrótce kolejny sklep dołączy do lifestylowej oferty warszawskiej Galerii Północnej. 

– Rozwój oferty lifestylowej, zwłaszcza o nowe marki kosmetyczne, jest jednym z ważniejszych aspektów naszej strategii leasingowej. Obok doskonale znanych na rynku sieciowych marek drogeryjnych i perfumeryjnych, które obecne są u nas od lat, coraz częściej w ofercie Północnej pojawiają się nowe, rodzime koncepty, które wyróżnia pomysł, jakość produktów oraz szeroki asortyment. Stara Mydlarnia, która coraz wyraźniej zaznacza się na polskim rynku centrów handlowych, jest tego najlepszym przykładem – stwierdza Katarzyna Żuchowska, leasing manager w GTC S.A.

Stara Mydlarnia produkuje kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów oraz produkty do aromaterapii. W ofercie sklepu, który powstanie w Północnej znajdą się produkty takich serii, jak m.in. Eco Botanica, Eco Trendy, Eco Receptura, Home Spa, For Men czy Handmade. Będą to także akcesoria, produkty do aromaterapii i zapachy do domu.  

– Brand wpisuje się w obecne trendy i rosnącą świadomość konsumenta. Fakt, że w jego ofercie znaleźć można naturalne produkty, kierowane do osób ceniących sobie ekologię i wysoką jakość, jest mocnym atutem najemcy. Wzbogaca także naszą ofertę kosmetyczną o kolejny wyróżnik – dodaje Katarzyna Żuchowska.

W Galerii Północnej Stara Mydlarnia zmierzy się ze sporą konkurencją. W kategorii zdrowia i urody działają tu takie marki jak m.in. Sephora (w tym roku zwiększyła powierzchnię najmu z 286 m kw. do 320 m kw.), Douglas, Rossmann, Hebe, Inglot, Ziaja, Super-Pharm. Dodatkowo można taki asortyment kupić w salonach TK Maxx, HalfPrice, czy Sinsay. 

Otwarcie Starej Mydlarni zaplanowano na lipiec. W kwietniu w Północnej został otwarty mający aż 1,5 tys. m kw. sklep marki JYSK. Ponadto od początku 2024 roku leasing przedłużył umowy z 9 najemcami, opiewające łącznie na 1627 m kw. W gronie tym była także Sephora, która dodatkowo zwiększyła powierzchnię najmu z 286 m kw. do 320 m kw. 

Galeria Północna należąca do Grupy GTC to centrum handlowe położone w północnej części Warszawy. Ma  powierzchnię 64,8 tys. mkw., około 200 najemców oraz 11-salowe kino. Posiada jedne z jednej z największych w stolicy ogrody na dachu, w których można znaleźć m.in. unikalną w skali światowej tężnię solankową, ogromne murale, w tym 3D i place zabaw dla dzieci. W obiekcie można podziwiać także światowej klasy sztukę - w centralnym punkcie galerii wznosi się najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba ze stali nierdzewnej „Wir” autorstwa Oskara Zięty. Obiekt posiada środowiskowy certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

Celem V.I.C (Vichy Integrative Center) było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Edukacyjny panel “Integrative Talks" otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Czytaj także: Dermokosmetyki na fali. Apteki rozszerzają asortyment beauty

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. maj 2024 03:15